Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

teddyna
13. srp 2009

kráno ráno všem.i když tady u nás leje jak z konve,teplo nic moc,ale to mi vyhovuje.páč nesnáším pařáky a evidentně ani miminku se nelíbí,když mi tak skáče tlak v těch vedrech.
no jo,s trikama-uvidíme,jak to sedne nebo nesedne.včera jsem podědila po kamarádce naprosto čupr těhu rifle - jenže do nich musím dorůst a nebo dneska koupit opasek,páč včera jsem si vyšla s Tedíkem na prochajdu a furt jsem ty rifle potahovala.jsou mi větší zcela všude.takže gatě bysme měli.teď ještě nějaký hopsafrak na zimu a je to.

jaja35
13. srp 2009

Ahoj holky,
vezmete mně mezi sebe? Jmenuji se Jarča, v únoru mi bude 36 let (takže stará baba), bydlím v České Třebové, snažíme se o mimi od konce roku 2005. Mám za sebou biopsii endometria (doktor pochyboval o mé ovulaci, ale prý OK), pak laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů (mírná endometrióza, ostatní OK) a jak jinak Fertimed Olomouc (listopad 2007-listopad 2008) 😉 . A to byl fakt omyl.
Už ze vstupního pohovoru se Sobkem jsme měli smíšené pocity, celou dobu nám říkal Jaruško a Danečku a prý ať jdu manželovi pomoci na WC s odběrem spermií, ale bacha na sliny. Fakt trapnej. Pak už jsem chodila k Vodičkovi, občas ke Koutné. Jejich vzájemné protiřečení mi na klidu nepřidalo.
Mám za sebou 3 dvojnásobné inseminace, 2x IVF+ICSI+AH (duben a říjen 2008- u prvního pokusu nebyla ani prodloužená kultivace, měla jsem jen 3 embrya kvality A,B,C, tak mi je tam Sobek šoupl všechna a neřekl u toho ani slovo; u druhého pokusu 5 embryí kvality B a 1 C, po prodloužené kultivaci se už začínala zpomalovat, ale Koutná mi tam šoupla 3 a zbytek vyhodili).
Druhý pokus IVF rozhodl - při odběru oocytů jsem vnitřně krvácela, bolesti jako sviňa, chtělo se mi zvracet, neudržela jsem se ani na nohou, ale pořád chodila sestra, ať se jdu osprchovat a zmizím (čekaly na lůžko zástupy dalších, dělají tam i potraty), a pak před transferem……….. klátila se mnou zimnice, měla jsem teplotu, ale Koutná mi suše řekla, ať si skočím do lékárny pro prášky a ať spěchám, že už půjde domů. Naději, že to tentokrát dopadne, jsem pohřbila celkem rychle a rozhodla se, že Fertimed už nikdy více.
V mezidobí mezi pokusy jsem začala se cvičením Mojžíšové, chodím na mobilizaci kostrče. Na podzim jsme byli i u léčitele Jukla v Sádku u Poličky. Měl docela dobré podněty a většinu uhodl.
Letos v lednu jsem jela do Fertimedu pro doporučení do lázní, chodba i čekárna zely prázdnotou, fakt nezvyk. Františkovy Lázně (březen-duben 2009) byly fajn, ráda na to vzpomínám, jen mít u sebe manžela, jinak nádherná dovolená.
No a od jara počítám s tím, že se na podzim objednám do Reprofitu. Čtením Vašich příspěvků jsem se jen utvrdila, že dělám správně. Objednala jsem se u Machače na 31.8., ale do Brna (od nás je to do Olomouce i do Brna stejně km, navíc do Brna nepotřebujeme dálniční známku). A také kvůli manželovi, který má od loňska trošku averzi k jisté části Olomouce. 🙂 Tak pak poreferuji.

certina
13. srp 2009

Ahoj Jarčo...........tak Tě vítám mezi náma..................ufff - to už toho máš teda fest za sebou.............tak teď už jen popřát hoóóóóóó´dně moc štěstíčka a neboj Macháč je jednička suprovní................já ho sice zatím moc dobře nepoznala - páč při první konzultaci s ním už jsme měli zaděláno (samo , že jsme o tom nevěděli).................ale i tak na mě udělal strašně krásný dojem, že jsme s partnerem od něj odcházeli s úsměvem na tváři............a začali jsme to brát všechno s úsměvem................
Takže na 31.8. držím palečky.................tak se pak nejpozdějc po KO ozvi.................... 😎

zuzka72
13. srp 2009

Ahoj děvčata, tak konečně po dlouhé době píši, co se mnou bylo. Mrkněte do alba, děti mi to konečně zmenšili, tak jsem to tam mohla vložit, píši zase do několika témat, tak to jen zkopíruji a vy si to přeberte. Vše bylo OK, 4.8. jsem šla k dr. Machačovi na poslední kontrolu a že příště už půjdu ke svému gyndr prim. Jabůrkovi. Machač dělal UTZ mimča krásny vše v pořádku, velky gratulace. Večer jsme jeli něco vyřídit, já seděla vzadu, vystoupím z auta a -krveprolití, jako z prasete, celé mé světlé džíny byly rudé-no hrůza. Honem jsem hodila sprchu a jeli jsme do nemocnice. Tam vyšetření, UTZ a napsali diagnózu-hrozící potrat, okamžitě mě vzali na příjem, nasadili kapačky, prášky a už to jelo, byla jsem tam týden a pustili mě domů-potřebovali místo a že musím ležet a pokud se tam objevím, tak, že tam budu až do konce těhu. Ještě špiním, ale to prý nějakej čas budu, mám tam hematom 2,5cm a odlučovala se mi placenta. Nikdy jsem neviděla toho mýho tak brečet, jako tehdy, to se nedá popsat, to byly hrachy, byl u mě pořád, jel do práce a zase byl u mě a furt, hodně mi to pomáhalo. Včera jsem byla u primáře na kontrole, dělal UTZ a že mimča mají 2,5cm od hlavy po zadeček a jsou o 3dny starší, hematom se vstřebává a s tou placentou už je to lepší. V pondělí jdu na krev a moč a dostanu těhu průkajdu a 8.9. jdu na genetiku screening v I trimestru-zdarma, měla jsem jít za 1400,- ale ten můj prinář říkal, že je to zbytečné platit, když to jinde dělaj zdarma. 26.8. jdu zase na UTZ. Tolik fotek z UTZ co mi dělali v nemocnici snad nikdo nemá-jsou sice méně kvalitní, ale jsou super. Tak to jen ve zkratce, doufám, že jsem to tak nějak popsala dobře. Děkuji všem za podporu a držení pěstiček.

dorra
13. srp 2009

Ahojte holky, občas vás čtu.
Zuzko, myslím na Tebe, buď na sebe opatrná!!!! Úplně jsi mi vrátila můj poslední potrat, takže opravdu se nenamáhej a nestresuj a vůbec. Já taky jela od Machače s nádherným obrázkem, který mi udělal zadarmo na ten velký tvrdý papír, abychom měli radost a my ji měli a byli jsme šťastní a najednou večer krve jako z prasete,bez bolestí. Ale nemohl mi nikdo pomoct, protože mi to už neměli čím zastavit, byla jsem vším předávkovaná předem, bo už jsem dříve malinko špinila.

Taky nemůžu Ol ani cítit, bo jsme mi chtěli s manželem tehdy udělat radost, šli jsme do obchodu, že mi něco koupíme, ale mi bylo tak špatně z léků, že jsem se tam potácela a prodavačka ze mě udělala bezdůvodně zlodějku. Byla šíleně hysterická, vůbec se nám neomluvila, byla ještě víc uječená a mi bylo strašně před ostatními zákazníky. Můj muž je velice mírný a já se nedokázala nějak bránit, prostě už tam nemůžu do žádného obchodu ani páchnout. Ale pamatuju si, jak mi bylo strašně a oba si myslíme, že to mělo pak vliv, že jsem večer začala tak zběsile krvácet. Navíc léky jsem tam měla za 647,- (nechtěla jsem je brát tady u nás, kde se vše hned rozkřikne), ale už na to kašlu, bo za stejné léky a stejné množství tady platím 245,-.

Ale Machač je skvělý a v Brně jsou všichni - až po uklízečku zlatí.

teddyna
13. srp 2009

teda Zuzi,až mi hrkly slzy do očí!!nicméně,na gynekologii v nemocici OL jsem ležela už dvakrát-ale v té operativní části.jednou v kvetnu 2007(díky pitomcovi sobkovi) a podruhé v březnu 2009 - vždy na stejném pokoji i posteli-prostě náhoda.byla jsem tam spokojená s péči. no,hlavně,že už je líp a miminka se drží!!!!Vítám Jarču a řeknu ti,podobné zážitky z Fertimedu máme taky - hnus a hnůj.nikdy více.jenže teď tam čím dál víc zažívají odliv pacientek,takže jim asi není moc do smíchu.už jen proto by se měli snažit,nicméně mají tam zavedený nějaký systém a v tom jedou.no,nechme Soba sobem,ať si trhne lopatkou a hlavně,ať všichni držíme v náručí ty malé křiklouny

certina
13. srp 2009

Tééda Zuzi - drž se a odpočívej..........až mi taky vyhrkly slzy..............jejda......no nemám co říct.........fotky jsou krásné......a bobci samo, že taky..........rostou jako z vody!!!!
Jooo Moni ať VŠICHNI držíme v náručí ty malé hodné dětičky!!!!!!!!!!!!

katapola
13. srp 2009

Zuzi držím pěsti!!!

teddyna
13. srp 2009

Peti,no jo - tak teda hodné dětičky,no. i když - je třeba rozvíjet plíce,že? 😀

asmeena
13. srp 2009

zuzi: moc ti držím pěstičky, ať se všechno vyvíjí tak jak má. Taky si chudáku zažíváš perné chvilky, to musí s psychikou hodně zamávat, ale ještě že máš takovou velkou podporu v tvém partnerovi. 😉

jaji: tak to tam omrkni a dej nám info jak na tebe poprvé Machač zapůsobil, my jdeme poprvé z Fertimedu do Reprofitu 23.9. 😉

jaja35
14. srp 2009

Zuzi, držím pěsti a přeji Ti už jen bezproblémový zbytek těhotenství a radost z dvojčátek.

teddyna
14. srp 2009

kde jste kdo při pátku??? nikde ani noha.... ☹

certina
14. srp 2009

já su tú - ale momentálně peču................ 😒

zuzka72
14. srp 2009

Já su už doma a ležíííím a zašívám a čučím na přátele, ještě 2 řady a pak mám 4 řady Zoufalých manželek, tak to mě alespoň donutí chvilkama ležet a sledovat to. Pořád špiním, je to normální? Já se z toho asi picnu,ale dokud nekrvácím, tak snad to tak má být. ☹

micinka22
14. srp 2009

Zuzi špinit asi chvilku budeš..hlavně když to není čerstvá krev :(( jee a zoufalky bych chtěla🙂 ted sem po 100 letech videla jeden díl🙂

ja zasadila posledni kousek nasi zahrady trávou..tak snad rychle vyraší..

teddyna
14. srp 2009

právě se chystám ven orvat borůvky,máme toho tady na kýble.ještěže je to na těch stromkách a nemusím se plazit kdesik po zemi.víte,co jsem zjistila?že jak ten břuch roste,tak je čím dál větší se problém se jen tak ohnout.no to je děs,na co si člověk musí zvykat🙂 a nejlepší reakci měl manžel,který mi volal z práce,že tam dostali slevu 50% do jednoho fitka,jestli mi to má vzít.tak jsem se ho zeptala,jestli už zapoměl,že jsem těhotná a těžko tam půjdu mávat s činkama.tak mi řekl,že si myslel,že nějaký cvičení se v těhu může.takže jsem dala přednášku o těhu cvičeních a je to.no chlap,no

zuzka72
15. srp 2009

Mici-chceš zoufalky? Pošlu ti je. Jsou to 4 DVD,tak to se budeš mít na co koukat pěkně dlouho. Jo holky a viděli jste film(né seriál) Sex ve městě-tož to je taky dobry-na tom ujíždím a když mám jóó depku tak vítězí Román pro ženy. Tenuž jsem viděla snad 100x. 😀 😀 😀
☹ Holky mám dotaz myslím, že to tady někdo už psal, je možné, že když se vysadí Utrogestan, že přestanu špinit, že by to mohlo být tím? A ještě ráno jsem měla tvrdy břicho a jen čtvrtinu v pravé dolní části, jako taková tvrdá velká boule-to je normální? Možná se se s tím někdo setkali, tak prosím poraďte. ☹

zuzka72
15. srp 2009

Jo a taky, jak jsem vstala, tak tlak a vyteklo ze mě tak 1/4litru hnědého špinění-snad to byl jen ten hematon, co se má vstřebat. 😠

teddyna
15. srp 2009

ach jo,Zuzi - to je trápení.no,já osobně špinila jen s Utrogestanem.jak jsem to vysadila v 10tt,tak špinění přestalo.Utrogestan je hormon progesteron,tak asi ho má tělo už dost. tvrdý břicho neřeš,každej to má jinak. spíše polehávej a hlavně - nic netahej!!!jak něco zvedneš,a´t se ti nespustí krvácení znova.jak píšeš,že z tebe vytekl ten hnus fujtablovej,možná to byl zbytek hematomu,co odkrvácel a teď se to už bude hojit.
jo a protidepkovej seriál mám já "taková normální rodinka" - ten starej,černobílej.mám všechny díly a nedám na ty poldinky dopustit 😀
to mě furt pobolívá podbřišek - doktorka říkala,že je to normál,páč se děloha zvětšuje a nasadila mi magnezko.ale nějak to asi nezabírá nebo co. páč jak jsem delší dobu na nohách,tak to fakt bolí.kurnik,já fakt budu muset více spočívat nebo co.
mě dneska moje mamka řekla,že nesmím zvedat ruce nad hlavu,ať se nezačne omotávat pupeční šňůra prckovi kolem krku.no a já mám ty ruky hore furt - prádlo,záclony,okna,věci v kuchyni mám vysoko...na to se budu muset poptat doktorky,jak půjdu na poradnu.
tak mě napadlo,holky - teď už se asi tuplem nesejdem,co??vy sem nedorazíte,ledaže bysme se domluvily s Čertinou,že dorazíme k vám.
v pondělí dorazí Peťka s tím těhu trikem a tlapkama na břuchu -jsem zvědavá,jak to bude sedět.a hlavně,jak to bude vypadat.objednala jsem si bílé,páč se děsně příšerně hrozně potím a na bílém nebudou vidět tolik fleky pod pažema-snad.ale zas budu jak čuňajs.
za chvíli vyrážím s TEdíme ven,páč jsme totál sirotci.tchánovci jsou oba na dovolené,manžel v práci a my zbyli s Teddym na celý barák a zahradu sami.ale nějak to zvládnem.aspoň máme kluuuddd a tchánovcům je po nás smutno 😀 budem jim vzácní.

asmeena
15. srp 2009

Ahoj holky, zdravím po dnešním výletu. Byli jsme ve Štěpánově u Olomouce na hodech, bylo super, dokonce jsem po dvaceti letech byla na autíčkách a labutích 😀 Byla dobrá sranda, ale už by to chtělo děti, abychom s manželem nevypadali jak blboni. 😅
zuzi: drž se holka, snad už to bude lepší a ten utrogestan stejně budeš brzy vysazovat ne?

zuzka72
16. srp 2009

Tak holky od včera beru jen 3x1 Utroš a prej snad už jen 10dní, tak se na to doktora toho 26.8 zeptám. 17.8 jdu na tu krev. Teddy-rodinku mám taky a můžu na ni čučet i tu novou, ale tu bych nejraději hodila do koše-to je blbina-když něco neumí natočit, proč to dělaj? Jo a o tom zvedání ruk mi včera říkala skorotchýně to samy, ale třeba jsou to jen babsky řeči...

certina
16. srp 2009

ahoj vespolek.....................
my včera byli na oslavě narozenin a večer jsme jeli na koncert Jarka Nohavicy.............měla jsem strach, že se tam bude stát, ale bylo to super............všichni seděli na trávníku - tak ještě že tak, ale i tak to bylo obtížné sedět na zemi 3 hodiny...........no nevím, co budu dělat za pár měsíců 😀 Ale jinak bylo moc fáááájn
No a dneska jdeme na oběd k mamce - tak se nemusím starat co uvařím a odpoledne jdem zas na posezení k rodině - takže plán je jasný................
No když se tady tak bavíte o tom zvedání rukou - taky jsem o tom hodně slyšela, ale nevím proč se to říká........ale taky jsem slyšela, že nemám mýt okna, a zvedat ruky nahoru...............?????Tak asi na tom něco bude???
Holky já mám utroš pořád dál brát............1-0-1 a gyndr mi ho napsal ještě další 2 balení..........tak to by tak vycházelo + - do nějakého konce září..........se mi to zdá nějak dlouho, ne???? 😨

zuzka72
16. srp 2009

Holky jen takový dotaz, jak se musím nudit, ráda bych upletla nějaký obleček do porodnice. Nemáte někdo nějaký návod? 🙂

teddyna
16. srp 2009

čaute vespolek.tak Zuzo,s pletením ti teda fakt neporadím.to dycky dělala moje mamka.ale možná na netu něco najdeš.tak vám řeknu,všechno je tak nějak čím dál náročnější.páč dneska uklízím obývák - tak lehce a jsem zpocená jak dveře od chlíva,za chvíli funím a jsem uvanená a cítím,že si musím sednout.prostě tak nějak nemám páru - asi je to i tím počasím,páč tady je vedro,neprší.tak je takovej těžkej vzduch.dneska tu byl zedník omítnout jednu stěnu v nové ložnici,tak než jsem to pozametala a povytírala....zítra přijde druhý kolo.asi mě picne.kdyby aspon už takový ty hrubý práce byly hotový,bylo by to jednodušší.
teda Peti,ty seš samá návštěva.ale máš pravdu,že to má tu výhodu,že nemusíš přemejšlet,co uvaříš.
no a s těma rukama - prej aby se miminku nezačla omotávat pupeční šnůra kolem krku.tak mě to vystrašilo,nicméně my máme nahoře zcela všechno,páč máme málo úložných prostorů,tak máme skříňky i pod stropem.no,to jsem zvědavá,jak budu všechno dělat,když tam nedostanu ani ze žebříčku aniž bych ty ruky zvedla.

micinka22
16. srp 2009

Ahoj holky....
no ruky nahoru co nejméně...sice je to babskej žblecht..ale hlavně ve vyšším stupni těhu na tom asi neco bude...ja měla malpu omotanou kolem krku a kolem zápěstí...

Zuzi já mám nějaký časáky s pletením..a v Olmiku v knihovně mají taky dost .-))

zuzka72
16. srp 2009

Mici, knihovna? o je nějaky cizí slovo? 😀 Já tam nikdy nebyla. Ale kdyby jsi našla nějaký obleček, tak by jsi mi ho mohla nafotit a poslat emailem, teda pokud by to šlo. 🙂

micinka22
16. srp 2009

Zuzi tam je na kazde strance nejakej 😀 😀 😀 pošlu ti jeden celej časák..mam ho oskenovanej práve z knihovny..ja tam nechodim..sem zneuzila kamošku🙂

katapola
17. srp 2009

Tak holky, už se mi to blíží. Dnes mám 1. den bez antiko, tak tipuju první injekci na čtvrtek nebo pátek.
Asmena, na hodech jsme byli taky, už v pátek na koncertě.

micinka22
17. srp 2009

kat tak at uz to mas za sebou🙂)
ja cekam az se machač vrátí z dovči a pošlu mu ten dotazník 😝

teddyna
17. srp 2009

čaute vespolek.to je hic jak sviňa dneska.máme srazík s kamarádkama a jejich dětma,tak to vidím tak,že po hodině budu asi plešatá