Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jitulik24
13. pro 2010

@ladus77 Mám to zvedlé na 16cm. Neřekl mi na kolik.Ležím tak tři hodiny a už mi to leze na mozek, nevím jak si lehnout.

misa.patrik
13. pro 2010

Ahoj holky,
mam dotazek,mam 2 embryjka zamrazene ... ale jsme s manzelem rozhodnuti pro jedno mimi...co ted?

kvakuska
13. pro 2010

@misa.patrik ahoj, i kdyby ta embryjka byla zamražená společně, tak to není žádný problém, druhé rozmražené embryjko se může znovu zamrazit, dělají to 😉

aneta1199
13. pro 2010

@misa.patrik Já bych řekla, že druhé zamražení sníží kvalitu. Už tak dlouho bojujete ☹ , já jsem pro zavedení obou.
Mě zavedli taky dvě naprosto stejné A kvality a je z toho jedno mimi, stejně to měla i Sukubka a Asmeen. Ale risk to je.

rencav
13. pro 2010

Jak píše aneta1199 taky nám zaváděli 2 embryjka výborné kvality. Nakonec je z toho taky jedno mimi. My to konzultovali s Machačem hned po odběru.Říkal, že je větší možnost, že se alespoň jedno uchytí. Procentuelně už nevím kolik, ale při jednom je prý daleko menší. Samozdřejmě je rozhodnutí jenom na vás. Hlavně ať se Vám to už tentokrát vše vydaří a máte taky v bříšku malého bobíška.

jej
13. pro 2010

TAk především!!!! Vééélká gratulace Sukubce, paráda paráda paráda! 🙂

No, tak já dnes dala tu Olo, odřídila jsme s e, dopoledne jsme vypadla, přijela v 7 večer, jsme hotová! 🙂
Ale mám nějaké dárky konečně! Ještě teda nemám nic pro bráchu, ani nápad...on snad vše má 🙂

Zítra mám termín porodu a kontrolu k tomu, tak jsme zvědavá, co bude navrženo...?

Anet, myslím na tebe!

Míšo, jsme taky pro dvě, ono ani to rozmrazení třeba nemusí obě přežít a budete mít dilema vyřešeno a když jo, lup tam obě! Já měla tentokrát zavedné tři a hele , je z toho jeden bobiš...a pokud netěhotníš jak na běžícím pásu, raději bych šanci pojistila Ap řeju moc moc štěstí!

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2010

Přidávám se ke gratulacím sukubce a Lukáškovi,holky já vám tak závidím,ale mocinky vám to přeji

andinka22
13. pro 2010

SUKUBKO také moc gratuluji k narozní Lukáška a přeji Vám oběma hodně štěstíčka a zdravíčka.
.

andinka22
13. pro 2010

@misa.patrik já bych si také nechala zavést dvě embryjka, tam je vždy větší šance. No jsem zvědavá. jak se nakonec rozhodnete. Ale přeji moc štěstíčka. 🙂

misa.patrik
14. pro 2010

Dobre rano holky...
ja bych taky byla radeji pro dve at se uchyti alespon jedno,ale hrozne se bojim ze budou dva,nemame na to prostredky ☹ nejde tak ani o finance jako o rodinu nemame vubec zadnou ☹ tchyně zemrela,tchán ma svuj zivot vubec se nestykame a s mymi rodici uz vubec ne matka se me zrekla ve 14 letech a otec ma s novou zenou tri deti... takze bych byla na vse uplne sama a mam dve kamaradky ktere maji dvojcatka a samy ony mi rekly ze bez pomoci druheho tzn matky a tchyne by to proste nezvladly,a to mame jestě devítileteho Patrika s kterym je treba se ucit,vodit ho na krouzky,a taky se mu samozrejme trochu venovat ☹ ach jo to je dilema ☹ ☹ ☹

britka
14. pro 2010

Taky se přidávám k velké gratulaci mamině Sukubce a Lukáškovi jako hodná sudička všechno nej.nej do života hlavně zdravíčko a štěstíčko.

kvakuska
14. pro 2010

@misa.patrik jejda jak tady teď čtu odpovědi holek, tak vidím že já jsem ti jen odpověděla na tvoji otázku a vůbec mě nenapadlo řešit vaše rozhodnutí vložit jen jedno embryjko 😠 ... no já jsem to brala tak, že je to vaše rozhodnutí, určitě jste to dobře zvážili, když tak to prokonzultujte i s lékařem, ale v tomhle se každý musí rozhodnout sám podle sebe, pokud prostě pro někoho dvojčata z jakéhokoli důvodu vůbec nepřipadají v úvahu, tak asi není nad čím přemýšlet ... každopádně vám přeji, ať je vaše rozhodnutí správné a hlavně transfer ať je úspěšný 🙂

britka
14. pro 2010

@misa.patrik to je fakt na každém jak se rozhodne to má Kvakuska pravdu,ale vím že lepší je dát dvě a příroda rozhodne.Vím že já měla problém a s dr.jsem to probrala a zas na další pokus doporučil dát dvě embryjka.Mišo všechno zvládneš i dvojčatka jsi šikulka. 😉

rencav
14. pro 2010

Ahoj holky.Dnes jsem byla na pravidelné týdení kontrole.Museli malému kontrolovat srdíčko 2x,protože jse mu nechtělo vstávat 🙂 Vše je jak má být a navíc mi doktor řekl,že bobiš už váží 3kg,takže to bude kus chlapa.

zuzka72
14. pro 2010

@misa.patrik já ti do toho nechci kecat, ale prostředkama teda neoplýváme a rodinu máme na HOVNO, takže jsem na věe sama a mám 4 děti...takže v tomhle to není. Buď něco chci, nebo ne.... Toť můj názor-promiň... 😉

teddyna
14. pro 2010

čaute,zdravím po dlouhé době.jak tady čtu,tak misa.patrik má dilema zda jedno či dvě embryjka?tak nad tímhle bych vůbec nepřemýšlela a šla rovnou do dvou-jednak je vyšší šance na uchycení a jednak ť jedno nebo dvě - je to za jedny prachy.moc jsem chtěla dvojčátka,zbylo nám embryjko jen jedno a to se,díky bohu,chytilo.ale těch nervů.... jak píše Zuza-buď chceš nebo nechceš.taky přeji,ať je vaše rozhodnutí správné a miminka/o se chytí jak mají a už se nepustí!a co se prostředků týče,tak jsme na tom taky průměrně,nevyskakuju si a jsem strašně šťastná za to,že Vojtulu máme a pro něj bysme dali i poslední halíř. Vojtík je malej dráček - capká kolem nábytku a největší zábava je rozšněrovat tkaničky od capáčků.takže buďto je bosej a capáčky jsou nám na prd a nebo chodím a zavazuju,co on rozváže. Zuzi,jak vy jste na tom?chodí už kluci?čéče,a s tou velikostí-Vojtík má stále něco 9-12 a to je dlouhej jak týden před výplatou,tak nevím.tys psala,že jste už na 12-18?
jo a kdo bude chtít,mrkněte,čím se bavím ve "volném čase".teda tím se bavím už tři roky,ale teď je to pro mě víc než záchrana,jak vypadnu z domu na pár hodin každý den. www.servisxt.cz/masaze

misa.patrik
14. pro 2010

Diky holky,no pokud se mi nepodari manzela presvedcit tak to bude pase, ☹ no uvidime... diky za nazory..

kvakuska
14. pro 2010

@teddyna a @zuzka72 holky já si zase myslím, že každý by měl zvážit své možnosti a podle toho se zařídit. Je to i o tělesné konstituci ženy, o tom čím si prošla (třeba předchozí císař), o tom jak rodina bydlí a co si můžou nebo nemůžou dovolit. Pokud žena ví že dvojčata fakt ne, tak proč to riskovat a potom být nervózní a vystrašená těhule a později třeba vystresovaná matka, která má výčitky že se staršímu (ale pořád ještě dost malému) dítěti nestíhá věnovat a že mu nemůže zaplatit lyžák, protože by neměla na mlíko pro dvojčata. Jasně že s jedním embryjkem klesá i šance úspěchu, ale ono je vždycky něco za něco. Doktorka Vitoušková z Reprofitu říká, že pár by si měl nechat vložit tolik embryí, kolik opravdu chce aby se uchytilo a ne už předem počítat s tím, že se určitě všechna nechytí. Omlouvám se za román 😠

teddyna
14. pro 2010

@kvakuska kvaky - kráásnej román!máš pravdu - každý se musí sám rozhodnout podle svého pocitu.takže poud chce někdo jedno embryjko,dá se jedno a je to.taky bych se řídila dle pocitu.ale mít druhou možnost,určitě bych šla do dvou🙂)))

misa.patrik
14. pro 2010

je to hrozne tezke pro me.. kdybychnemela Patrika tak si dam dve a nevaham ani minutu ☹

ferdice
14. pro 2010

Gratuluji Sukubce a Lukaskovi. Lukaskovi preji do zivota hodne zdravicka a stesticka

beras
14. pro 2010

Ahoj holky 😀 musím pogratulovat šukubce.Toto uteklo a už má uzlík v náručí.Teddy tak s papučema to řeším tak ,že mu udělám smyčku a ještě jednou to musím zauzlovat jinak byl taky pořád bez papučů.Ale aspon nemá zapařeny nožky.Kolikrát je to teda děs jak je má spoceny 😝 .Tom začal chodit přesně týden před prvníma narozeninama .Ted lítá jako čert a kramuje kde a co se dá.Zuzi a co ti tvoji raubíři už se určitě těšíš jak začnou chodit .Ty jsi akční mamina tak kluci musejí být určitě po tobě 😀Všem stimulatkám přeji at jim ježíšek nadělí krásnej upík.Já jsem si předloni psala 😀 a ono se to opravdu hned v lednu splnilo.Tak šup dopis za okno až poletí at ho hned vezme.Od té doby věřím na zázraky. 😀

ladus77
14. pro 2010

Holky, nam zase Machac i Koudelka doporucili vlozeni jen jednoho embryjka, protoze jsem mala a hubena, ze dve ne. Nejdriv jsem chtela dve, prave kvuli vyssi pravdepodobnosti ze se aspon jedno uchyti, ale pak jsem se zacala bat komplikaci co taky z vicecetneho tehotenstvi vyplyvaji. Takze nakonec bylo 1 a taky se 1 uchytilo a jsme strasne stastni. Uz ted mam klidovy rezim protoze se mi nejak zkracuje cipek a to je tam jenom jedno, kdyby byly dve, tak teda nevim, nevim co by bylo...
@misa.patrik takze drzim pesti pri rozhodovani, ale jestli si prejes jedno, tak bych sla do jednoho i s tim ze se to druhe uz treba nebude moci znova zamrazit.
My to budeme mit asi stejne, az zacneme uvazovat o sourozenci, mame jeste 4 mrazacky, zamrazene po dvou. Takze to si myslim ze stejne vzdycky musi rozmrazit ty dve, pockat jak se budou vyvijet a pak vlozit to jedno 🙂 a druhe zase zamrazit? Jestli to teda pujde.
Ted me taky napadlo, jak se plati dalsi uchovani embryjek, mame zaplaceno na rok ty nase mrazacky. Co pak? Oni se sami prihlasi o zaplaceni, nebo si to musime hlidat sami?

ladus77
14. pro 2010

@jitulik24 tak co, uz si zvykas na postylku? Ze zacatku je to na palici, ale zvyknes si 🙂
No, jsou i horsi veci, tak co bysme pro mimiska neudelali ze?

jitulik24
14. pro 2010

@ladus77 Ahoj, tak gauč v obývacím pokoji mám jen na 8 cm a na posteli mám 16cm budeme na ní spát poprvé tak doufám, že to přežijeme ve zdraví a hlavně aby to zvládla postel.

asmeena
14. pro 2010

Jdu nakouknout co Sukubka a Lukášek už je na světě, tak obrovská gratulace.

daisy14
14. pro 2010

@jitulik24 No já si neumím představit, že bych spala s hlavou dolů 😀 Momentálně už mám 2 polštáře na noc, do kterých se zabořím a myslím, že nakonec budu spát v sedě 🙂 . Ale je fakt, že pod kolenama mám polštář, takový váleček, protože spát s narovnanýma nohama už neumím. A jak se na to těším!
Tak pak napiš jak se spalo a co se ti zdálo. 😵

ladus77
14. pro 2010

@jitulik24 no, postylka to zvladne, leda byste to nejak rozjeli 😀 😝
A ta hlava dolu mi vadila tak 2-3noci, ted uz to nejak nevnimam, ale 2 polstare mam taky!
Tak peknou dobrou noc 🙂

zuzka72
14. pro 2010

@kvakuska no to je fakt, já to myslela taky tak, že např. mám 650tis dluhy po bývalým, střecha nad hlavou není jistá atd. ale nikdy bych se jinak nerozhodla, samozřejmě každej si udělá podle svýho, já to nemyslela špatně 😢 Vzhledem k tomu, jak jsem stará 😀 tak snad nemusím vypisovat, čím vším jsem si musela projít....
@teddyna no u nás se to otočilo o 180 stupňů P ležel jen na zádech, když jsem ho dala na břicho mával končetinama, jako ryba na suchu - to do minulyho pondělí-v úterý ze dne na den zlom a staví se a krokuje kolem něčeho...L ten lítá, jako čert a je jako z gumy už chodí, sice jen pár krůčků, ale chodí 😀 a velikost máme např. z tesca tyhle overaly 18-24-takže nevím, jak to šijou...Fotky jsou z minulýho týdne...
@ladus77 my platili první rok 4000,- a každý další 1000- a přišel dopis s fakturou...

teddyna
14. pro 2010

@zuzka72 ježíš,to máte nějaký obr děti.dneska jsem navlíkla Vojtovi overal na spaní 12-18 a plandají mu nohavice.a to mi každej tvrdí,že je Vojta velkej.tak teda nevím.