Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

donnald
7. lis 2009

Ahojky,

ikdyž bych moc chtěla, moc ti neporadím-nevysvětlím.
Pokud vše dobře půjde, čeká nás 1.IVF.

stephanie
7. lis 2009

aha..ale i tak díky donald, snad někdo poradí zítra 😉 , dobrou noc

britka
8. lis 2009

ty chřipajzny teď dost řádí,to je počasím.Mě už 2 dny je taky všelijak tak aspoň dnes by už mohlo být dobře.v té ordinaci to musela být sranda,tam by měly být 2 sestry.jak dloho ten machac to může vydržet má toho kluk hodně.

donnald
8. lis 2009

Ahojte,

byl právě hrozně dobrej 😉 . Nestíhal, byl ve stresu, což bylo vidět, když přišel do čekárny. Ale zaslal funkci sestry, píchal injekce, a do toho byl vtipnej. A právě pořád dokola zvonila pevná linka... ale tu už nebral 😉

zuzka72
8. lis 2009

Donald, konečně se taky ozýváš.
Stephanie-já brala jen při domácím snažení clostil, takže taky neporadím. Pak jsem měla plán s léky, co mám v albíčku a IVF+ICSI. Ale neboj tady ti naši "doktoři" až se probudí ti určo poradí. 🙂

stephanie
8. lis 2009

ahoj holky, díky zuzko, budu ráda, když mi někdo poradí. Četla jsem, že hodně holek bere i prednison. Mám v tom nějaký chaos...
když vlezu k macháčovi, tak na všechno vždycky zapomenu. Sestry by tam měl mít každopádně dvě, ta Maruška opravdu nestíhá, pak je tam zbytečně chaos. Ale to je můj názor 😎

stephanie
8. lis 2009

dívala jsem se zuzuko na ten tvůj plán - ty jsis píchala menopur? Já jsem měla puregon - nebo je to to stejné? 😕

donnald
8. lis 2009

Ahojky Zuzi,

moooc zdravím. Snad nám to klapne. Iáčka už mám ve skříni 😀 😀 😀 , po tvém vzoru.

Stef - já teď píchám Puregon a dnes jsem k tomu dala i Orgalutan.

micinka22
8. lis 2009

Jo tak bez sestry sem to tam taky zažila..ale bylo to v neděli od 20h večer...fakt by mě zajímalo kdy s tím sekne..to se nedá vydržet přece..:((

Donnald tak snad vše klapne..kdy jdeš zase k Machačovi?

zuzka72
8. lis 2009

Stef tak to nevím, jestli je to stejné.
Donald -ijáčka máš, takže necháš zavést dvě? Jsi mladá, tobě dají i tři. 😀

donnald
8. lis 2009

Ahojte,

ke Štěpánovi mám jít v úterý.
A Zuzi, pokud vše vyjde, necháme zavést 2. 3 už bych měla asi docela obavu, co potom, kdyby všechny vyšly 🙂. Přece jen bydlíme v paneláku, v 6.patře, a už jen představa kočárku pro dvojčata ve výrahu je dost fantastická, natož tak pro 3 😀

britka
8. lis 2009

kočárky pro 3 jsou pěkné,ale daly by pěknou zabíračku. 🙂

donnald
8. lis 2009

O tom nepochybuju 😉 , ale jde právě o to cestování ve výtahu a vůbec po panelákových chodbách 😉 .

lenka_s
8. lis 2009

Ahoj holky, vůbec nestíhám vám psát, stačím vás tak v rychlosti přečíst. Jinak ve středu jsem byla u Machače konečně na kontrole po minimálce 9+3tt a řekl mi, že již můžu chodit ke svému gynekologovi. Sám s úsměvem konstatoval, že jsme se mockrát neviděli. Zjistila jsem, že jsme u něho byli celkem i s odběrem a transferem embryjka 6x a už tam snad nikdy nebudeme muset přijít 😀 . Je to úžasný člověk, který nám po 9 letech pomohl k miminku. Držím všem pěsti, aby byly brzy // a nevzdávejte to.

Nevíte co je dobré pít v těhotenství, já totiž od 6tt trpím celodenní nevolností a nejsem schopna nic pořádně vypít, cokoli sním a vypiji, tak je mi hrozně špatně nebo mě pálí žáha. Říkám si, že kvůli mimíska to vydržím, ale někdy to běhání na záchod není příjemné - naštěstí nezvracím, jen mě natahuje.

Jo a poslední věc, nemáte některá zkušenost. Moje kámoška je po IVF dnes je 9+6tt a ráno ji hospitalizovali pro krvácení, prý mimi tam je, ale část placenty odešla. Nevíte, zda se to těhotenství dá ještě zachránit, když už nemá část placenty. Je schopna placenta znovu dorůst? Díky za rady.

britka
8. lis 2009

Leni gratuluji moc a moc.Neboj nevolnosti přejdou to je jen na začátku mizerně.S tou tvoji kamoškou je to divné,slyším to poprve a tak nevím.

britka
8. lis 2009

ještě co se týče těch trojčat nech to osudu,já byla 3X na transferu vždy po třech embr. a ani jednou to nevyšlo,a kdyby vyšlo tak mi 3 nenechají neboť u mě hraje věk.

donnald
8. lis 2009

Leni,
taky moc gratuluji.
Máš teď termín porodu přesně na narozeniny mojí sestry 😀 . A co se týče tvé kamarádky, taky ti neporadím, vůbec nic o tom nevím ☹

Jinak co se týče 2-3, určo bude záležet na domluvě s doktorem, pokud teda vše klapne až do této fáze.

teddyna
8. lis 2009

ahojte vespolek. holky,mám dneska opravdu hajzl den,tak jsem se ani neozývala,tak se omlouvám.
kdo co tu chtěl poradit?nemám sílu to nějak číst.
v tu středu platí srazík ve 14:30 ve Futuru v McDonalds - asmen,čertina? možná se k nám přidá i Lenka - podle toho,jak se Lukášek vyspí.

asmeena
8. lis 2009

steph: já jdu zrovna teď na KET a beru od 1.DC estrimax - ten je na růst sliznice. Jinak nic jiného neberu. Ve čtvrtek jdu na kontrolu ke svému gynekologovi jestli mi roste sliznice a pokud bude 8mm, tak začnu potom brát ještě utrogestan.
U KET ve Fertimedu jsem nebrala žádné léky, pouze utrogestan.
Clostil se bere na dozrávání vajíček, stimuluje vaječníky.

ted: dobře, tak ve středu, a jak vás poznám? Podle bříšek? 😵 😉

b.e.r.u.s.k.a
8. lis 2009

Asmeen ve čtvrtek hodně štěstí,ať je sliznice jak má být.U mě už mrška konečně dorazila a dává mi dost zabrat,strašně mě bolí pravá strana 😒

asmeena
8. lis 2009

berus: já jsem menstruovala pouze necelé 4 dny, což jsem teda čučela, protože normálně to mám tak 7 dní, ale asi je to tím, že beru ty léky na sliznici, protože po IVF jsem krvácela úplně šíleně a hodně dlouho. Ale po tom estrimaxu je mi docela blbě, mám křeče v břiše hlavně ráno.

daisy14
8. lis 2009

Asmeen, já se divím, že nám není z těch všech hormonů ještě hůř 😝 Tak ať sliznice roste, už se určitě nemůžeš dočkat té svojí zmzlinky 🙂

b.e.r.u.s.k.a
8. lis 2009

No to já mám vždy tak 5 dnů,ale od toho co jsme začali s IVF tak to má dost silné,že druhý a třetí den musím používat extra tampony

teddyna
8. lis 2009

asmen:jasně - mega břuch a moje prsa určitě nepřehlídneš 🙂).

teddyna
8. lis 2009

asmen,operativně dám vědět.tento týden mi opravdu nezačal moc dobře.takže netuším,jak na tom ve středu budu.

stephanie
8. lis 2009

asmeen, díky za odpověď...budu ti držet palce 😉 😉 😉
ještě bych byla ráda, kdybys mi napsala, co je to ta minimálka a v jakém případě se používá
mi bylo taky divně od žaludku, měla jsem tam tlaky už od rána, ani na kafe, bez kterého se normálně nastartovat neumím, jsem neměla chuť..připisovala jsem to taky těm hormonům. Utrouš jsem polykala, tak možná i ten dělal svoje

daisy14
8. lis 2009

steph, možná že to je i z Utrouše. Já se ho pokoušela o víkendu polykat, protože zítra už jsu do práce. Ale asi po hodině od polknutí jsme byla v mrákotách 🙂 normálně jsem spala ve stoje, takže u mě polykání Utrouše prostě nehrozí 🙂

daisy14
8. lis 2009

zkopírovala jsem,co jsem se dočetla na stránkách reprofitu k minimálce. Myslím, že je to tam dobře popsáno a záleží i na pohledu doktora, asi bych to nechala na něm co doporučí.

Minimální stimulace
Při minimální stimulaci je cílem získat 2-8 zralých vajíček. Tento typ stimulace je pro ženu velmi šetrný (užívají se tablety Clomifen citrátu nebo se aplikují injekční preparáty ve velmi nízké dávce). Získaná vajíčka se oplodňují nejčastěji metodou ICSI. Vzniklá embrya se transferují do dělohy nejčastěji po 3 dnech kultivace. Tato metoda má úspěšnost 25-35% těhotenství na transfer. U této metody se nikdy nerozvíjí ovariální hyperstimulační syndrom.

Komu je metoda minimální stimulace určena?

- Párům s indikací k léčbě metodou IVF, u kterých byla dosavadní léčba neúspěšná
- Párům, které nereagovaly na stimulaci IVF dlouhým protokolem
- Ženám s PCOS syndromem
- Ženám, jejichž stimulace byla komplikována rozvojem ovariálního hyperstimulačního syndromu
- Párům, které si nepřejí stimulaci vysokými dávkami hormonů
- Párům, u kterých léčba standardními metodami IVF nebyl úspěšná
- Párům, kde roli hraje finanční stránka úhrady za léčbu

stephanie
8. lis 2009

díky daisy, jsi hodná....já jsem se cítila nesvá jen první den po polykání utrouše, byla jsem jak opilá, ale pak už to bylo v poho...každý to má jnak, pro mě teda bylo lepší ho polknout, než mít celý den divný pocit mezi nohama 😵 😵 😵
asi jsem se dívala nějak blbě, ale tady ty informace jsem na stránkách reprofitu nenašla...je těch informací na mě nějak hodně 😖 , takže díky za info 😎

stephanie
8. lis 2009

daisy zkus ho ještě polknout třeba večer, uvidíš, jestli ti z něho bude pořád divně...mě z něho bylo šoufl opravdu jen porpvé a pak vůbec nic...ale zase pokud jezdíš autem, tak je lepší si ho asi zavést...