Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

donnald
5. čer 2009

Ahojky,
no žádný stěr jsem nedělala. Ale je jasné, že pokud máme matrace 5let (což máme) že už tam prostě chca nechca musí být 🙂 . Viděla jsem na to jednou reklamu v nějakém časáku. Je to normálně velkej sprej od Bioliitu. Koupila jsem ho v Hypernově tuším a stál kolem 200,-Kč. Píšou tam ale, že by to mělo účinkovat tak 6 měsíců. takže jednou za rok pro ten pocit dobrý 🙂

Jo a jinak se mi líbí jak se tady oslovuje Štěpán 🙂 Je to prostě náš kamoš, že jo...

teddyna
5. čer 2009

no jasně,Štěpán je kámoš.jsem si říkala,pokud by jsme měli dvojčátka kluky,tak se budou jmenovat po tatínkovi: Jiří a Štěpán

teddyna
5. čer 2009

a o tom spreji teda fakt slyším prvně.my máme madračky taky pět let.tož teda po tom spreji se mrknu - fakt,taky už pro ten pocit.

donnald
5. čer 2009

JJ, snad pomůže a vůbec to nesmrdí, když jsem to šplíchala.

Já bych asi jméno Štěpán nedala. na jednu stranu bych ho asi chtěla dát, ale..... . Neudělala bych synovi to, že by měl svátek 2 dny po štědrém dnu 🙂 . Já mám svátek v únoru a narozky v dubnu a tak se doma vždy moje oslavy uskutečnili na začátku roku a potom už nic. Takže to je ten důvod. Sice vím, že někomu přijde divnej, ale je to tak. To je děditství po mojí mamče, která dodnes nechápe, jak mi mohli rodiče udělat to, že má narozky 23.6. svátek 1.7. 😀 😀 😀

teddyna
5. čer 2009

no jo,to máš pravdu.a nebo by byl paradox čekat dvojčátka holku a kluka,kterří by se narodili 24.12. a jmenovali by se Adam a Eva,co?

donnald
5. čer 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
To by se jim potom rodiče museli chtít pomstít už od narození 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

A ta Zuza pořád nikde....

teddyna
5. čer 2009

ty jo,tak Zuza asi uklozí nebo co. a nebo někde paří.jsem si dala teplou čočkovou polívku a je mi pěkně šoufl!tak už vím,že Agája luštěniny asi mít nebude ráda.půjdu zdechnout někam do křoví nebo co

certina
5. čer 2009

Tyjóóóó - Ta Zuza nás napíná, co??Holky???

donnald
5. čer 2009

JJ, tak doufám, že to budou samé dobré zprávy, které teď někde oslavujou 😀

teddyna
5. čer 2009

tož to je fakt,Zuza je tajná! asi si to se Štěpánem šeptali,aby to nikdo nevěděl 😎

certina
5. čer 2009

Asi jo a teď to šeptaj doma..........................sakriš - kde už je......v kolik jako dorazí za náma??????Já jsem tak napnutá?????
Holky koukám na novu na KVASKU??Viděly jste to už?????Zatím se mi to docela líbí - ani se nemůžu odtrhnout jít něco dělat.....chlap odešel na lepší a já tu trčím doma........

zuzka72
5. čer 2009

Takže holky jsem konečně zde, vyprovodila jsem posledmí návštěvu a zítra na novo, dort už je skoro snězenej a docela se povedl, na to, že jsem ho dělala snad jen 45minut je to super. No jo, není toho času... A holky já se narodila 25.12.-zož je mazec a říkala jsem jen neudělat to samé dětem, ale asi mi to nedošlo, nebo co a ten mladší je Adam-no asi mě jednou přerazí, no, ale co teď už. Jo a hned vám jdu holky všechno napsat.

donnald
5. čer 2009

Tak šup šup Zuzi - jsme hrozně zvědavé ženské 😀

teddyna
5. čer 2009

tož Zuza,povídej povídej.jsme tu napnutý jak kšandy celý odpolko a ty se v pohodě krmíš dortem!

zuzka72
5. čer 2009

Tak popořádku, přišla jsem ke Štěpánovi v 11hodin a už o půl 12 jsem byla venku. Sestra od Poláka se jmenuje Jana. řekl mi, že těhotná být můžu i když je to furt negativ, ale, že on to nepozná na ultrazvuku a že jsem to nedostala, tak to že se prej tak někdy stává, ale že on neví čím to. Mazitím zvedl chudák asi 20hovorů, až mi ho bylo líto a chudáci pacientky si asi říkali co tam se mnou dělá. Ultrazvuk-vajíček habakuk a prej že mensky dostanu do 14dnů. S chlapem mám přijít 10.6. v 16,30, vše mu vysvětlí, mě už vše řekl. Budu si až mi začnou mensky každej den píchat hormon a pak mi odeberou vajíčka a jdu na IFT do Brna. Odběr a to smíchání celkem 55000,--hradí pojišťovna, hormony 5000,-(pero), nebo lahvičky na míchání zdarma-je to ale to samé. Uchování spermií déle než 2 dny a vzití těch nejlepších-1800,-(ale nemusí se to, pokud to někdo nechce. Pokud spermie jsou špatné, tak 5000,- za vybrání a vstříknutí přímo do vajíčka. Takže je teˇze mě poloviční doktor. Ještě si mám promyslet, jestli chci 1, nebo 2vajíčka oplodnit(je to za jednu cenu), ale ty 2 mají větší šanci, že se chytnou, nebo alespoň 1 a nebo taky nic, cely tohle je hrazeny po 3x, pak šlus. 🙂

teddyna
5. čer 2009

zuzko,no,popsala jsi to tady velmi laicky,ale dejme tomu. nicméně,ty máš vyplácané již pokusy na pojištovnu??že píšeš 55tis?

certina
5. čer 2009

Teda Zuzi.....no musím si to přečíst asi ještě tak 2x a pak budu chytřejší.........

teddyna
5. čer 2009

peti,je to velmi jednoduchý,akorát to tu Zuzka napsala velmi knihomolově.nicméně - ať je to jak je to,ať to vyjde,ne??a Zuzi,jestli není tajny - ty dvě předchozí děti jsou přirozeně???

teddyna
5. čer 2009

aha,já jsem debil - dy´t tady píšeš,že je to 3x hrazený.jsem to nějak rychle přeletěla ten konec.

donnald
5. čer 2009

Zuzi, jsi fakt proškolená 🙂
Jen ještě nerozumím tomu co je IFT???To je další možnost oproti IUI a IVF??? A v čem to spočívá?

zuzka72
5. čer 2009

JJ, 3x to hradí, takže já zaplatím jen těch 1800,- za to uchování spermií 5 dní, asi v té rychlosti jsem to napsala blbě, ale líp to tady nepopíšu, když tak se ptejte, jinak ty 2děti jsou přirozeně-ale to bylo v minulym století a to jsem byla mladá... 🙂

teddyna
5. čer 2009

a proč se teda chceš v tomto století trápit IVF,když máš dvě zdravý děti??tedá já toho mám za sebou hodně,ale dobrovolně do IVf...to teda máš můj obdiv

zuzka72
5. čer 2009

je to IVF-to byl můj překlep, promiňte mi to. 😎

teddyna
5. čer 2009

já už bych o celé reprodukční medicíně mohla napsat brožuru.navíc tím,že se v akutní medicíně pohybuju tolik let,je to pro mě všechno jednodušší. holky,ale stejně - co my ženský všechno vydržíme,to by chlapi nezvládli,co?? jo,Zuzi a co říkáš na Štěpán?? fešák,co?

zuzka72
5. čer 2009

protože ten můj děti nemá a já je mám velké a chytla mě druhá míza a když to nejde tak udělám cokoliv, aby to šlo. Jo a ceny jsem tam psala schválně, protože to tady kdosi kdysi zjišťoval.

zuzka72
5. čer 2009

NO fešák, ale to byl vždycky, já ho znám už dřív od té kámošky. 😅

teddyna
5. čer 2009

jo tááák,ty už ho máš proklepnutýho,co?? no jasně,pro děti by ženská udělala maximum.ale jak se ti to povede,tak to budeš mít dobrý v tom,že máš doma už dva velký pomocníky,takže budeš mít polovinu práce.ceník mají uvedenej na webu. ale oni řeší stejně vše indivindi co se peněz týče

donnald
5. čer 2009

Zuzi a neříkal ti teda, kdy na to už půjdete?
Vlastěn hned teď jak přijde MS????Tak to je rychlost, jestli je to tak.
Zuzi a vyžaduje se před IVF něco speciálně od chlapa (jako vyšetření a tak???)

teddyna
5. čer 2009

halo,kde se touláte??

zuzka72
5. čer 2009

Do 14 dní dostanu mensky, budu si to píchat a pak na to hned jdu, počítám, že to bude konec června. Na IVf po nás vyšetření nechtěli, spermie zjišťují až tam a u mě ví, že jsme oba v pořádku, řeší to ale asi individuálně. A chlapa mám proklepnutýho, znám ho celej život, a po tom co jsem zažila s chlapama, tak jsem ponaučená a nejsem už blbá, takže je to na 100% on. A dítě chci, mám sice 2, ale když má někdo děti v 18letech jako já, tak ví, že to je o něčem jiném, když je pak má skoro ve 40letech. 😖