Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

sukubka
17. led 2010

ahoj holky
asmenko taky se těšíš na mrhu jako já že?
ferdice a ty chodíš na minimálku,nebo jak se ptala asmenka vlastní snažení?¨
dneska je tu opravdu nějak mrtvo!

asmeena
17. led 2010

sukub: a kdy ti má dorazit MS?

sukubka
17. led 2010

měla by tedka po něděli tak asi v pátek nebo o víkendu a tobě?

teddyna
17. led 2010

čaute vespolek.omlouvám se,že vás zanedbávám.ale nějak není času nebo co.jak ráno vyletím z postele,tak začne kolovrtoč.když ne s Vojtíkem,tak něco udělat doma,uvařit,vyžehlit,naládovat pračku... šak to znáte. včera byla šílená noc,Vojtík nějak blbnul nebo co,spát nechtěl. tak uvidíme,jak to bude vypadat dneska.

asmeena
18. led 2010

sukub: já to očekávám až tak kolem 29.1. To ty už budeš mít v té době těsně před OPU. 😉

ferdice
18. led 2010

sukub: zatim jen samosnazeni. ja jsem chtela hned do IVF, ale Machac navrhl 3 cykly s clostilem. Tak jsem z toho byla takova ne uplne nadsena. Protoze od cervna az do rijna jsem podnikala cykly s clostilem a pregnylem. a nic z toho... navic prvni mesic jsem mela folikul na strane kde neni vejcovod, ted 2. mesic jsem nebyla na UTZ a 3. mesic to vychazi zase na folikul na strane bez vejcovodu.

vy jdete s asmeenkou ted obe do minimalky, ze ano? tak at vam to obema holky vyjde.

zuzka72
18. led 2010

Mici----co ten Utroš? Budeš ho chtít?

micinka22
18. led 2010

Zuzi mě to už tak nějak vyjde do 12TT..navíc se nemám jak dostavit:/(( M je furt pryč 😢 😢 😢

zuzka72
18. led 2010

Tak to jo, tak to neva, já to zkusím nadhodit znova, třeba se někomu bude hodit. 🙂

zuzka72
18. led 2010

Mici, něco pro tebe, kdyby jsi se nudila. 🙂
http://majkatorka.blogspot.com/search?updated-m...

micinka22
18. led 2010

Zuzi jee ta čepička je super..ale já nejsem zdatnej pletač 😢 😢 😢 😢 😢

zuzka72
18. led 2010

Mici, ale pak jsou tam dole vlňáčky-tak ty jsem myslela, že by jsi si je štrikla. 🙂

sukubka
18. led 2010

ahoj holky teda našla jsem vás až na 3straně,už jsem myslela že se téma někam vypařilo 😀
asmenko ale i toho 29 je brzy to táák uteče uvidíš!já si chci zajít ještě 2-3 den menzes na hormonální profil at vím a pak ho ukážu machačovi jak pak pojedu ten 8-9 den na kontrolu 😀

ferdice to se papá clostík i při normálním snažení?a to ti ani vajíčko neodebírají?ivf vím jak probíjá,na minimálku jdu ted poprvé tak jsem taky zvědavá,ale ty to máš asi zase úplně jinak že?hlavně at máme dobrý a pozitivní výdśledky!

jinak holky jsem od začátku prosince na neschopence a zatím mi nedorazilila neschopenka-penízky,vypadá to že se mi to nějak zpozdí,kamarádce to tenkrát přišlo o 2měsíce zpožděně,děkuju pěkně zrovna ted před minimálkou 😝 no manža to bude muset nějak zmákonout

stephanie
18. led 2010

ahojík holky,

já byla dnes na kontrole, děloha je ok. Mám se chovat jako bych byla v šestinedělí, do menstruace žádný sex, žádná námaha...a já chtěla jít lyžovat

sukub, já už zapomněla, ty jdeš ke Štěpánkovi poprvé?

Holky, poraďte, je dobré si nechat udělat ty imuno testy? Co všechno se dá tím zjistit? Děkuji 🙂

rencav
18. led 2010

ahoj holky, tak jsem vás dočetla. Zítra píchám už jen pregnyl a ve středu hurá do Brna.
Jak to tam probíhá v tom Brně. Já tam jedu poprvé , minule jsme byli ale ve Fertimedu.
Ten má mnoho věcí jinak.

stephanie
18. led 2010

rencav, určitě to probíhá všude podobně 😉
asi máš dojet na 8h, máš mít noční košilku a papučky, že?
přijdedeš, ujme se tě sestra, odvede na pokoj a budeš čekat na OPU...mezitím si vemou do parády manžílka, vemou mu krev, předá spermijky...OPU trvá jen chvíli, v narkoze, to určitě víš...Příjde za tebou doktor, řekne ti, kolik bylo odebráno vajíček a pojedeš domů a budeš každý den volat embryoložce, jak se mimina množí a pak pojedeš na transfér - bud za 3 dny, nebo za 5 dnů, podle toho, jak se budou děti vyvíjet, nebo jestli chceš PK

rencav
18. led 2010

dík stefanie takže je to tak nějak stejné

stephanie
18. led 2010

já jsem jidne nebyla tak nevím, ale mělo by to být stejné až na to, že v Reprofitu se k tobě budou chovat asi líp, budeš se tam dítit dobře a ke všemu uvidíš u transféru svá embryjka ne monitoru, než ti je tam zavedou - je to super zážitek 😉

ferdice
18. led 2010

sukub: jo i pri normalnim snazeni se da uzivat clostil, je pak vetsi sance na otehotneni. pred rokem jsem tak otehotnela. zkraje je to podobne jako u minimalky, clostil, UTZ a kdyz jsou folici, tak pak pregnyl s naplanovanymi dny snazeni podle predpokladane ovulace (to je nekdy drina, vsak to znate, kdyz doma reknete, ze dnes proste musime). akorat ja vam strasne zavidim, ze se u vas neco deje, i kdyz je mi jasne ze to taky bude napor na psychiku, kdyz to pak nevyjde. ale jsem myslim priznivcem radikalnejsich reseni, nez dlouhodobych trpelivych cekani. a ze uz tedy taky cekam na mimco dlouho.

steph: ja o tom imunu taky vazne uvazuji, do prahy. jen mi prijde, ze gynekologove tomu nejak nakloneni nejsou. na druhou stranu jsem slysela ze kazdemu neco najdou a i kdyz to treba nema vliv na tehotneni, tak na psychiku snaziciho se paru urcite jo. ze proste nekdy je lepsi nevedet.

rencav: teda tobe uz se to fakt blizi milovymi kroky. tak pak pisni, jestli je to v reprofitu fakt takove jinaci nez treba ve fertimedu. jestli je to takovy krasny zazitek.

teddyna
18. led 2010

čaute vespolek.je to fakt,Renčo,že ti to utíká. tak tfuj tfuj,ať je kvalitní úroda.a už se těš,jak uvidíš miminka na plazmové televizi při transferu. a v Reprofitu má vše úroveň - od OPU po ET.takže se neboj a spíše se těš,je opravdu na co.
Stephi,ani lyžovat jít nemůžeš?to bych riskla-co myslíš?pokud nejezdíš na boulích... 😀
Vojtík mi usnul v šátku,tak jsem zas jak indiánská náčelnice.je to fakt dobrá věc,nutí mě to sedět rovně,jak mám stažené záda.
Mici,ty jsi taková štrikovačka,jo?? to já pletu tak leda nohama.sice kdysi jsem měla takový tendence-to pletly snad všechny ženský - vypáraly starej svetr,napletly novej a jaké jsme byly frajerky.pak se začla vozit ta příšerně kousavá chlupatá strakatá vlna z Polska a jaký jsme v tom nahonily machry 😀

micinka22
18. led 2010

teddy já prave nepletu vůbec 😀 😀 😀 teda jako výbava by byla to zase plnej kufr!!! ..loni sem Lilče upletla přední díl svetru..to je asi tak vsechno 😀 😀 😀 😀

já jsem spíš na to šití..ale třeba jednou nejaky ty čepice a šaly zvládnu🙂

Zuzi..no já ty vlnáky asi ee..prece jen je o to o dost větší starost..lanolinovaní a tak..ostatni frknu do pracky a je to .-))takže spíš našiju nejaky bambusky a kalhotky

zuzka72
18. led 2010

Jejda MIci a já myslela, že jsem to látkování pochopila a zase jsem vedle, jak ta jedle, já myslela, že se na ty látkovky daj ty vlňáky. 😀 Jsem vedle, jak ta jedle. 😀 A ke všemu jsem měla za to, že pleteš a ty šiješ. To víš těhu demence. 😀 😀
Teddy-jj tu vlnu pamatuji, to bylo svetrů......a fuj to kousalo 🙂

lenka_s
18. led 2010

Ahoj holky, tak máme za s sebou srdíčko i genetický ultrazvuk. Všechno se jeví v pořádku, čekáme chlapečka 🙂 . Máme z toho velkou radost. Na genetice nás nenutí jít na plodovku, můžeme si to ještě rozmyslet, tak uvidíme. Jsme ještě objednáni ve 24+2tt na jeden genetický ultazvuk. Máme totiž super genetičku, přímo primářku, která si chce být jistá, že miminko je v pořádku. Sama mi nabídla, že by hned po porodu se přišla na malýho podívat a když tak mu hned udělala testy na chromozomy. Ale to je ještě dlouhá cesta před námi. Stále zvažujeme pro a proti kvůli té plodovce. Myslíme si, že malý je v pořádku, proto na plodovku nechceme jít a malýho vystavovat zbytečně riziku. Ale zároveň se bojíme, co když..... Hold dokud to neleží vedle nás v postýlce, jsou to stále nervy. Já vím a když už to vedle tebe leží, tak se pak po zbytek života bojíš, aby si to neublížilo. Hold to je krásný úděl rodičů 🙂 ☹ .

sukubka
18. led 2010

ahoj holky
stephanie to by mě taky s tou imuno zajímalo,protože po 2nezdařených ivf pokusech mi ve Fakultce doporučovali imuno,ale jak jsem pak přestupovala k Machači říkal že to zatím není potřeba,tak nevím no!

jinak já už u Machače byla 2x na pohovoru ted čekam jak dorazi mrcha(mělo by to být každým dnem)a pak začínam papat clostík.
Jsem ráda že jste napsali jak v Brně probíhá OPU atd ještě jsem tam nebyla,ale těším se!

Gábi kde jsi?????

ferdice myslím že je to nápor na psychiku pro nás i pro tebe,hold nemáme to jednoduchý!

leni tak to bude kluk jako buk?no supééér zprávička.
S tím rozhodováním je to opravdu těžké,ale taky bych se bála podstupovat to riziko plodovky.opravdu dokud nebudeme mít to mimčo u sebe a v pořádku,budeme se pořád dokola bát!

teddyna
18. led 2010

hele a kde se toulá čertina??? asi dodělává výbavičku pro miminko. a vůbec Zuzi,máš vše nachystané??už se ti to taky blíží mílovými kroky.jak to máš domluvené? předpokládám,že miminka půjdou ven císařem a máš už stanovený termín nebo až se to rozběhne,tak to bude?? ale ještě at tam kluci vydrží aspoň měsíc.
sukubko,to je super,že se cosik hne.hned je lepší pocit,co??

katapola
19. led 2010

Steph - ohledně imunotestů si to dobře rozmysli, ať nedopadneš jak já. Názor Machače je totiž jasný. Moje trable s imuno a názory lékařů si přečteš tady http://www.neplodnost.org/forum/post22225.html#... Doteď prednison neberu, ve Fertimedu ani Reprofitu mi ho nepředepsali a abych Machače obcházela, to fakt nechci. Bohužel na můj dotaz jsem dostala velmi rozporuplné odpovědi a stále nevím co dělat. Asi vystuduju medicínu a udělám si vlastní odborný názor. To už ovšem nejspíš v době po přechodu 😖

katapola
19. led 2010

Snad se dr. Madár nebude zlobit, když zveřejním jeho odpověď - "Vážená paní, Váš názor, že by bylo dobré napřed dát do pořádku imunitu, je naprosto správný. Imunitu, a to zejména tu buněčnou, nelze ovlivnit "přes noc" nějakou krátkodobou léčbou. Už o tom víme dost, abychom to mohli tvrdit. Léčebný protokol, který navrhuji, je vyzkoušen na mnoha stovkách případů. Názor, že Prednison je "svinstvo", je celkem úsměvný, jde přece o hormon nadledvinek, bez kterého by člověk nemohl existovat. Navíc námi podávané minimální dávky neovlivňují celotělovou hormonální rovnováhu a nemají vedlejší účinky. Proto si myslím, že nejlépe by bylo postupovat podle námi navrženého léčebného protokolu. Ovšem rozhodnutí je ve Vašich rukou, já mohu jen říci svůj názor ....."
Jinak ohledně snížené buněčné imunity je tady na koníkovi založené taky téma. Bohužel ani tam se nedočteš, že by všechny holky, co podstoupily léčbu prednisonem, otěhotněly. Prostě některá jo, některá ne.

stephanie
19. led 2010

Dobré ránko,

katapol díky....tuž čert aby se v tom vyznal....díky za tvůj názor 😉 .... a jaký byl názor toho druhého doktora? je tam uvedeno, se vyjádřili oba doktoři - pokud se tedy můžu zeptat

takže tvůj názor je- nechodit na imuno? já jsem teď v 5tt potratila, tak nevím...všichni doktoři jsou v klidu - kromě mě.

katapola
19. led 2010

No řekla bych to tak. Na to vyšetření bych na tvém místě asi šla, ale nevím, jestli ti ho dr. Machač napíše. Protože mi řekl, že by mě tam ani neposílal, že to tam všem dopadá +- stejně a že oni v Reprofitu předcházejí problému s imuno tím, že nasazují prednison preventivně při ivf se začátkem stimulovaného cyklu a že to tak prý stačí. A když ti ho dr. Machač napíše, nevím, jestli ti k něčemu bude, když ti zjistí podobný výsledek jako mně. Takže asi tak. Dá se to asi obejít tak, že by prednison předepsal jiný doktor, ale to mi připadá jako nefér jednání. Navíc, když si přečteš možné vedlejší účinky, tak se ti zkřiví všechny póry v těle. Takže já se už rok v tom plácám, těhotná nejsem, 2. ivf se nepovedlo a neposunuli jsme se ani o krok dopředu.

micinka22
19. led 2010

Zuzi ale pochopilas to dobre..na plinu latkovou dáš bud kalhotky s PUL vrstvou nebo vlnáky...jenže práve ty se perou v ruce pak se musí impregnovat aby neprosakovali..proste víc práce..ale nekdo si je nemuze vynachválit..no ona je i vlnená látka .-) takže bych je stejne radsi ušila asi 😀 😀 😀 😀

Lenis moc gratuluji ke klučíkovi..je to dilema s tou plodovkou :/ ale pokud bude i druhy UTZ ok tak bych tomu asi verila...