Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

bucho
22. led 2012

@katapola No mě Macháč řekl,abych se testla na začátku února.Ale já to zkusím už koncem příštího týdne.Jo,kdybych tak uměla počkat-ale to čekání je ubíjející. 😖

milusiaw
23. led 2012

@silvie_z tak drim prsty aby tobe to dobre dopadlo a se opatruj bo s dvojcatkami je to vzdy rizikovne techotenstvi?
Ke kteremu gynekologovi chodis? To masz te dvojcatka po minimalce?
@bucho a @katapola tak taky drim prsty za // na testu.

carlik
23. led 2012

@katapola to jsou holky pěkný datumy, tak to musí vyjít. Já měla povedený ET 5. 5. a porod 11. 1., takže asi magický čísílka 😉

silvie_z
23. led 2012

@milusiaw děkuju 🙂 s dvojčaty se chodí standardně od 20tt na nemocenskou, rizikové je celé těhotenství i po přirozeném početí. my jsme po ivf

misa.patrik
23. led 2012

Holky bude chtít ten Macháč ten hormonální profil znova? jak mám podrobný z Prahy??

katapola
23. led 2012

HOlky, čučím jako puk. Z Reprofitu nám napsali, že byly 2 embrya vhodná ke zmražení. To je poprvé za všechny ty pokusy, kdy máme mražáčky.

lokiska
23. led 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Včera jsme byli na ET, nechali jsme si dát 3embryjka a chodíme také do Reprofitu. tak jsem nervózní a nemůžu se na nic soustředit. Právě také čekáme na info. jestli zbyla nějaká na zamražení.

lokiska
23. led 2012

Pokud výsledky hormonů nejsou starší, tak je Machač nebude chtít

lokiska
23. led 2012

halooo holky je tu někdo na pokec?

katapola
23. led 2012

@lokiska Vítám tě tady mezi námi a držím taky pěstičky.

lokiska
23. led 2012

děkuji, já tobě také, četla jsem, jsme na tom stejně, také 3IVF a 2minim stimul. ani jednou se nic nepodařilo. Jak to probíhalo u tebe?

katapola
23. led 2012

@lokiska tak to je náhodička. Co myslíš, jak probíhalo? Teď ten 3. pokus anebo spíš v minulosti?

lokiska
23. led 2012

aha toto je tvoje 3.IVF. já jsem teď byla už na čtvrtém. nepodařilo se ti ani jednou otěhotnět? mně ne.

lokiska
23. led 2012

který den mělas teď ET?

katapola
23. led 2012

Já byla před rokem a čtvrt těhotná. Přirozeně. Ale bylo to mimoděložní☹ Otěhotněla jsem poté, co jsem si dala dokupy imuno. Jenže po tom mimoděložním se mi to zhoršilo ještě víc a rok jsem dávala své imuno do pořádku. Zařekla jsem se, že do 3. IVF nepůjdu, dokud ty hodnoty nebudu mít v normě. Mrzí mě, že jsme 2 pokusy doslova vyplýtvali, jenže doktoři to u nás vůbec neřešili. Imunoložku v praze jsem si našla sama. Takže asi tak.
U vás našli nějakou příčinu, proč se nedaří?

katapola
23. led 2012

@lokiska ET jsem měla v sobotu

lokiska
23. led 2012

tak to jsme se tam skoro potkaly. Já mám jen lehce zvýšený prolaktin, jinak máme vše ok. I tu imunologii, kterou jsem si také musela vynutit, i když zbytečně 🙂. Tím je to ale horší, buď ráda, že se u vás zjistila příčina, teď to určitě vyjde.

katapola
23. led 2012

@lokiska A ten prolaktin se neřeší nějakými léky? Nedá se to nějak snížit? A jaktože jste se rozhodli pro 3 embrya? Nebývá to časté, doktoři to nedělají rádi.

lokiska
23. led 2012

U nás se stal jakýsi zázrak a pořád tomu nemůžu uvěřit. Vždycky jsme měli dost embryí, ale zůstala vždy jen tak dvě nebo jedno a mizerné kvality, už jsem začínala zjišťovat vše potřebné pro adopci. Ale ještě jsme se do dalšího pustili. v prosinci jsem začala jíst olivy každý den pro funkci vaječníků a avokádo na správné hladiny hormonů a sliznici. Výsledek byla 3emb. nejvyšší kvality, další 3 o stupeň horší. A děložní sliznici mi pořád chválili.
Poprvé PK. Nechtěli mi ani 3 zavést, když jsou taková a tak dali 2 a jedno to horší. Nechápu to do teď. A jsem za to moc ráda. Ty máš dvě?

katapola
23. led 2012

@lokiska My jsme vsadili všechno na jedno nejlepší embryjko. A dvě nám zamrazili.

lokiska
23. led 2012

jojo na prolaktin beru Dostinex, hladiny jsou ok. Musela jsem pány doktory hodně přemlouvat i manžu. potom povolili když viděli co máme za sebou. jo ještě 14x IUI. Jestli se to teď nepovede tak nevím už. břicho mně trochu pobolívá, jak kdybych to měla dostat. Snad se nezavrtávají všichni tři 🙂

lokiska
23. led 2012

ty něco pociťuješ?

katapola
23. led 2012

@lokiska Břicho taky trochu cítím, ale to spíš přisuzuju ještě bolavým vaječníkům po punkci, měla jsem 18 folikulů. A ten dostinex teď beru taky,aby se mi nerozjel hyperstimulační syndrom.

lokiska
23. led 2012

Joooo? jsem myslela že je jen na ten prolaktin. normálně já jsem jich měla také 18, taková náhoda, divnééé 🙂
Udělali mi ale brzy odběr, tak bylo 8 nezralých, 6 se oplodnilo a zbytek byl prázdný? Tys to měla jak?

katapola
23. led 2012

@lokiska Já měla z těch 18 jen 10 zralých vajíček. Z 10 se oplodnilo 9.A z těch 9 jsme měli 5. den 3 exp. blastocysty a 3 moruly.

lokiska
23. led 2012

Jak jen 10 vaj. To je krásné a výsledek je také bezva. Bála ses jít do dvou?

milusiaw
23. led 2012

@silvie_z neni to pravda jak jsem byla na kurze dvojcat tak byly 2 holky a byly s dvojcatkami tak jenom ja jsem mela rizikovku, ta jedna pracovala asi do 24 tydne.

katapola
23. led 2012

@lokiska No přišlo nám to jako docela velký odpad. Skoro půlka byla k ničemu hned na začátku. Jinak samozřejmě počet 10 zralých vajíček je dobrý.
A to rozhodnutí dát jen jedno, víš, při prvním 1. IVF jsme dali 3 (byli horší kvality, Fertimed měl ten pokus stopnout, ale neudělal to) a bylo to k ničemu. Pak jsme dávali vždy 2 embryjka a bylo to k ničemu, tak jsme se tentokrát rozhodli dát jedno. Asi taky pod vlivem toho, že se mi podařilo otěhotnět přirozeně, když jsem měla v pořádku imuno. Teď mám to imuno daný znova do pořádku, tak jsme nechtěli riskovat případná rizika vícečetného těhoteství. Navíc kdybychom dali embrya dvě, tak by se šance na otěhotnění o moc nezvýšily. Prostě jsme se tak rozhodli. Sázka na jednu kartu🙂 Koudelka měl z nás radost.

lokiska
23. led 2012

Joo vypadá to, že ti nic nebrání, aby se to povedlo a potom ještě v záloze ti mrazáčci.....
Koudelka je dobrej, jsem se s ním teď setkala poprvé, jinak vše řešíme s Machačem. Také jsme přešli z Fertu do Reprofitu. Úplně jiné jednání a i prostředí se nedá srovnat. Např. 'honící místnost 🙂))) v Reprofitu nádhera. Ve Fertu chudáky chlapy pošlou na hajzl, kde je celé čekárně jasné, kam asi jde a ti pod stresem tam mají cosi vytvořit 🙂

lokiska
23. led 2012

A ty myslíš, že zavedení většího počtu embryjek se šance snižuje? to neeee ne?