Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

ellaaee
23. čer 2010

Peci mooooc gratuluji 🙂
Asmen tobě taktéž gratulace k holčičce🙂
Všechny ostatní moc zdravím.

jej
23. čer 2010

Asmen, krásné jméno máš vymyšlené! U nás bude ohledně jmen lítý boj, až jsem z toho tak nějak smutná...my se absolutně neshodneme, i když vždy jsme tu debatu utli docela brzy...uvidíme, ještě je čas.

Escad, já jsem právě od cca 7. či 8.tt na neschopence a jsme z toho nešťastná....prosila jsem minule dr, že bych chtěla do práce, ale je neoblomný. Taky mám zakázány daleké cesty tady, prý tak do půlhoďky od baráku jo, daleké cestování ne... ☹ což je na mě, na "starého rajzáka" teda děs....ale dnes odpoledne vyrážím s kolegyněma z práce na výletík, už se těším!

Ahojte!

escadka
23. čer 2010

Ahojte všechny 🙂. Jej, tak to mi je líto, že tě neschopenka tak ničí, no ale za jistotu udržení miminka to zase stojí, no ne 🙂? To je zvláštní, že máš takové zákazy, já sem teda taky na celé těhu na neschopence, ale od 10 do 18 mám vycházky a co mám hlavně, tak chodit, že to je nejlepší cvičení pro těhulky. Už jsem skoro 3 měsíce doma, ale zatím furt nestíhám 🙂. Tak třeba se ti to časem sklidní a budeš mít povolené alespoň to chození 😉. A dneska si o to víc užij váš babinec z práce 🙂. A se jménem bych si dupla, však si to ty, kdo to celých 9 měsíců musí nosit a kdo se o to stvořeníčko bude převážně celý život starat, takže máš právo si vybrat jméno 🙂

jej
23. čer 2010

Escad, to víš že pro mimíska udělám vše! No, já právě chodit můžu, dokonce jsme se ptala i na těhu cvičení a taky (ještě musím nějaké najít). Já jinak omezení nemám, je mi fajn (klepy klep klep!) Jen prostě jít do práce se mu nelíbí, že je to denní dojíždění, vstávání, stres ať chci nebo ne a že jsme se snažili pět let a je blbost riskovat atd. Což zní logicky, pochopitelně. A ta Jihlava že je prý opravdu daleko, dlouhá cesta, kodrcání v autě, riziko nehody atd...no hlídá mě. Já vím, že to myslí dobře (jen jsme si říkala kdy jindy než ve 2.trimestru, kdy je ještě člověk pohyblivý někam vyrazit). Ale tak jsme holka poslušná, smutním, ale nepojedu. Vycházky máš fajn. Já mám od 12 do 18. TAk jde to, jsou i holky, co mají 4 hodiny denně, což je děs, ale těhulím by měli dávat neomezené. JAk byla ta vedra, tak jedině, kdy se dalo vyjít ven, bylo dopoledne a to tvrdnu doma, kdyby se někomu chtělo dojít mě zkontrolovat. NAbo v těch vedrech my máme doma 30-31 stupňů, zatímco má mamuš, která je ode mě cca 4-5 minut chůze tam má chládek, zahradu, prostě pohoda, ale de facto tam být celý den nemůžu...tak to mě přijde zbytečná buzerace. Já jsme nikdy neschopenky nezneužívala, nikdy jsme se neházela marod, dokonce i teď jsme prosila o nástup do práce a jsem takto omezovaná. No ale márne, člověk to rád vydrží, to je jasan....to já jsem si tu jen tak vylila srdce...

escadka
23. čer 2010

To je moc dobře, že si "poznadáváš", taky mi to přijde uhozený být omezovaná, a to ty si na tom chudáku ještě hůř. Kdyby tak člověk věděl, jestli ta kontrola přijde či ne, no ale přijít o peníze, to si člověk fakt neriskne. Ale mě třeba na gyndě sestřička řekla, že kdyby přišli a nebyla sem doma, že se to dá ještě napsat, že jsem byla u nich na kontrole, tak by ses možná i ty tak mohla domluvit a zkusit se zeptat i na to prodloužení vycházek právě kvůli těm vedrům, létu a tak, však stejně nikdy tak dlouho pryč nebudeš, ale aby si měla možnost si vybrat, kdy ven půjdeš. Myslím, že to by pochopit měl. Ale to s tou prací mi řekl stejně, byť ji mám sedavou, tak mi to vysvětlil jak tobě, stres z dojíždění, z práce apod, že to za to nestojí. A tak aspoň dělám z domu, tak mám nějakou korunku navíc. A je teda sranda, odkuď všechny jsme, já kousek od Přerova, ty kousek od Jihlavy, to už je teda dálka. Tak to nějak přežij a zkus si to tam domluvit na nějak líp. Ono to stejně uteče jako blázen 🙂

asmeena
23. čer 2010

jej: užij si výlet.
S těma doktoroma je to šílené, jeden rovnou striktně řekne, že musí být nemocenská a druhý žene těhulku, která má nevolnosti do práce. A s těma vycházkama to je taky jen dle uvážení doktora. S tím nic asi neuděláme. Holt super, kdo má tolerantního a chápajícího lékaře.

daisy14
23. čer 2010

Aho holky, vidím, že to máte s neschopenkama různé, není nad bezvadného doktora! Jsem zvědavá, jak dopadnu já, chtěla bych chodit do práce dokud to půjde, ale hlavně se chci už dočkat prvního UTZ. 🙂

jitulik24
23. čer 2010

Ahoj holky, já při prvním těhu i druhém byla celou dobu na neschopence a vůbec mi to nevadilo. Měla jsem vycházky od 9 do 18 hodin. Už teď vím, že jakmile teď otěhotním bude moje těhotenství rizikové, vzhledem k tomu, co se mi stalo při prvním těhu. Už pěkně nervačím před tou páteční kontrolou, hrozně se bojím, že k ET ani nedojde.

daisy14
23. čer 2010

Jituš, nenervuj se, jakmile vejdeš do ordinace a uvidíš usměvavého doktora, nervozita z tebe spadne 🙂

misa.patrik
23. čer 2010

Ahojky holky,vubec nemam cas sem chodit od rana do vecera nejsem doma tak se omlouvam ☹
Dnes jsem byla na gynde a presvedcila jsem gyndare at mi vypise zadanku na Imunologii takze 30.8. jsme objednani do Prahy 🙂 a pak mozna jeste hysteroskopie... no dnes jsem zjistila ze mam tyden zpozdeni 😀 😀 tak me vysetril a mam na vajecniku cystu cystu ☹ ta mi MS asi zastavila tak jsem dostala vyvolavacku 😠 snad brzy dorazi
Jinak zatim vsem gratuluji jak je k cemu vsem ostatnim drzim palce a musim Vas docist 😉 😉

asmeena
23. čer 2010

ahoj misi: to je dobře, že jdete na to imuno, člověk už chce mít vše zkontrolované, že?

jej
23. čer 2010

Escad, právě že já jsem od Olomouce! Ale chtěla jsem jet do Jihlavy na návštěvu a to že je právě od nás štreka! 🙂

Mišo, tak taky se to někam sune! Uděláte imuno, tělo si odpočine od hormonů a hurá do dalšího boje!

Asmen, přesně jak říkáš: ty vycházky záleží doktor od doktora. Ale už to neřeším (to mi stejně nepomůže), začínám i občas hřěšit, páč jinak bych se zbláznila...

Pěkný večer!

sukubka
23. čer 2010

misa patrik to jdeš určitě na imuno do podolí že?tam jsou prý šikovní!

jitul co to slyším,jak nedojde k ET???Myslet pozitivně holka jasný?

holky s těma vycházkama já to opravdu nechápu,asi je můj gynekolog opravdu chápavý když mi je napsal neomezeně a do toho se mě i ptá jestli se pojedem někam s manžou odreagovat ikdyž říkal že k moři nedoporučuje ale že u nás je taky hezky!Zítra k němu jdu tak jsem zvědavá snad bude bobek ok!!!!!

jej s tím jmínem kdybych čekala holčičku tak by jsme se s manžou neshodli nikdy on chtěl jména jaký sem já nechtěla ani slyšet a na kluka jsme se shodli v pohodě tak ještě že je to tak 😀 já jsem chtěla i prvního chlapečka ale pak budu tajně doufat že druhé bude holčička 😀

kvakuska
24. čer 2010

Ahoj holky, pravidelně teď dočítám, pořád vám tady všem držím palce, jen jaksi nemám co psát, navíc koukám že spousta jmen ze staré party už se tady moc neukazuje, no tak prostě také nepíšu. Stephi, Juvi, Brit a všichni ostatní, myslím na vás, ne že nééé 😉

všem těhulkám gratuluju a držím palce, stimulantkám také držím palce a čekatelkám na cokoli přeji hodně trpělivosti 🙂

juvik
24. čer 2010

Ahoj holky,
Kvakus, však já na Tebe taky myslím 😉 Kdy jdeš do minimálky???

Všechny zdravím 😵

sukubka
24. čer 2010

teda holky dneska je mrtvo co?já dneska byla na kontrole ale jen u svého gynekologa a mimís se mu jeví v pořádku ale důležité budou ty kompletní výsledky od poláka toho 30.6 a pak ultrazvuk v tom 20týdnu!

stephanie
24. čer 2010

Kvakus, nazdárek ty stará parto!!! 😀 😀 😀 ani nevíš, jak já myslím na tebe 😵
Juvi, jak se máš? Co v práci?
Sukubence gratuluji 😵
Hezký večer všem

jitulik24
25. čer 2010

Holkýýý já se té dnešní kontroly bojííím. Myslete na mě o půl jedné. Sukub, určitě všechno dopadne dobře a mimi bude a je zdravé.

krystofka
25. čer 2010

Holky, začínám mít strach, ne jen z IVF ale také z toho, že to všechno finančně neutáhneme. Nedaří se nám vůbec a já kam stoupnu, tam sto let tráva neroste. ☹ ☹

asmeena
25. čer 2010

Ahoj holky, tak já za 5 minut vyrážím opakovaně na 3D UTZ, tak doufám, že se nám ta naše stydlivka trošku předvede a nebude zase dělat okolky. 😵

jitulik: na dnešní kontrolu, držím pěstičky.

asmeena
25. čer 2010

Ahoj holky, tak já za 5 minut vyrážím opakovaně na 3D UTZ, tak doufám, že se nám ta naše stydlivka trošku předvede a nebude zase dělat okolky. 😵

jitulik: na dnešní kontrolu, držím pěstičky.

jej
25. čer 2010

Jitul, neboj se, nemáš čeho! Ba naopak, těš se na akci!

Kryštofko, nám sto s financema pohlo úplně šíleně (celkem za necelé tři roky necelých 150 000!), takže jsme skončili opravdu téměř na mizině a v Unice, kde nás každý pokus vyšel na 35 000, bychom prostě do toho už dál jít nemohli. Ale v Reprofitu jsou ceny o hodně hodně lepší. I když taky jsou to šílené peníze. My jsme si říkali, že v nejhorším hypotéka na IVF (a to splácíme hypotéku na byt). ale i to je cesta....

Kvakuš, kdy jdeš vlastně do dalšího boje?

Asmen, tak se těšíme na další podrobnosti VAší holčičky! 🙂

krystofka
25. čer 2010

Jej..a ty jsi otěhotněla v Reprofitu??

no, my si chceme brát půjčku na stavění, já nemám práci, už od prosince, to jsme se vrátili z pobytu v zahraničí.
Chodím na brigády, což je super. Teď mi jedna paní nabídla práci na živnosťák, ale já se bojím, co když se IVF povede, co když budu muset být doma a ležet. Ale, co když se nepovede?? Přijdu o nabídku. Je to práce se stavebním spořitelnou. I tak se bojím, že si nevydělám.

Holky, co dělat. Co vy by jste dělaly na mém místě? ☹

asmeena
25. čer 2010

Tak jsme se vrátili z 3D, ale opět naše princezna prý nebude žádná filmová hvězda, natočná zádíčkama - jen jednou jedinkrát se na vteřinu otočila a ukázala obličej, jinak jsme viděli akorát uši z jedné strany, uši z druhé strany a ručičky jak si pořád šermovala před obličejem.
Tak říkal pan doktor, že to možná bude stydlivé a hodné miminko a možná v pubertě nám to potom natře a třeba budeme koukat, až přijde v 18letech, že je těhotná - tak jsem mu říkala, že pokud bude těhotná, tak budu možná ráda (tak na mě koukal jako péro z gauče, to nečekal) - tak jsem mu řekla, že raději těhotná v 18 letech, než aby měla problémy jako my, protože máme miminko z umělého. Tak se potom už nedivil.
Rovnou jsem se tam zapsala ve fakultce na předporodní kurzy a budu chodit od začátku září, je to i s plaváním, tak doufám, že mi to můj gynekolog povolí.

jej
25. čer 2010

Asmen, tak stydlínku budete mít? To bude určitě hodná! 🙂

Kryštofko, já měla první pokus Fertimed Olomouc (nedoporučuju, rychle jsme utíkali), pak dva cykly a jeden ket v Unice v Brně (nemůžu takto nic špatného říct, ale každý pokus vyšel na neskutečné peníze a už nevěděli, co s náma) a pak konečně (já nevím, že jsem o tom nevěděla dřív!) jsem se dověděla o Reprofitu a lup! Mimísek je v bříšku!

S tou tvou parcí těžko říct. Nevím, jak dlouho se snažíte a bojujete, kolik ti je let...my od vysazení antikoncepce čekali téměř pět let, tím pádem mi bylo necelých 35, takže pro nás bylo těhotenství jediná priorita a nejdůležitější věc na světě a prostě by pro mě takto nová práce na živnost nebyla podstatná. Ale vy můžete být v úplně jiné situaci. Já takto ráda zabalila v prváku výšku (ale nepotřebovala jsem ji, byl to tak trochu můj únik od problémů, navíc už jednu výšku mám, tak to nebylo těžké rozhodování), vlastně ve druhém semestru jsem zjistila, že jsme těhu, de facto na začátku zkouškového mě dali neschopenku, zakázali cestovat (nemám to v místě bydliště) a zakázali stresy, takže bylo vymalováno. ale vůbec mi to neva. Ale jak říkám, já ji nepotřebovala, byla to jen tak má iniciativa...takže těžko radit takto na dálku...já bych šla asi do boje o mimíska a když by se zadařilo, jen a jen bych se radovala...

krystofka
25. čer 2010

Jej...snažíme se od roku 2007, v prosinci mi bude 36, takže, nemůžu už čekat na nic jiného.

escadka
25. čer 2010

Ahojte holky 🙂. Asmeenko, tak to je sranda, že se tak schovává, no o to více se pak k tobě bude tulit a schovávat za sukni, tak si toho budeš krásně užívat 🙂. S tím plaváním mě z toho hodně lidí přesvědčilo, že raději nechodit, je tam prý riziko chycení kvasinek a podobných nedobrot, asi jak je kdo náchylný, ale já bych to neriskovala.
Jejíku, to si vysadila asi antikoncepci jak já, těsně před 30, nám to tedy trvalo 2 roky, ale i ty se zdají být věčnost, natož 5 let, to mi vás je moc líto, každý nezdar je děsně ubíjející a vždycky se hůř a hůř vstává. Jsem moc ráda, že Vám to už konečně vyšlo a taky se dočkáš drobečka 🙂.
A ty, Kvakuško, asi bych ti za sebe řekla, ať tu práci vezmeš, nechat toho můžeš kdykoli a každá koruna dobrá, taky alespoň přijdeš na jiné myšlenky než se jen upínat na miminko. Moc bych vám to přála, aby to vyšlo na poprvé, ale bohužel to tak většinou nefunguje, co by si člověk přál nejvíc, to nepřichází a jak jsem již psala, každý nezdar pak o to víc bolí. Tak to ber prostě tak, že je super, že se začíná něco dít a že se to jednou stopro zadaří, jen s nejasným termínem, ale neupínej se na to, že to hned vyjde, o to více budeš zklamaná, říkám to z vlastní zkušenosti, kdežto když to budeš brát na pohodu, že jednou někdy a nebudeš na to tlačit, tak tě to tak nesestřelí a naopak, když to vyjde náhodou hned na poprvé, o to bude větší radost a překvapení. Nám to vyšlo po 2. IVF a po třetím ET, takže zklamání bylo 2x a ani teď se ještě stále neraduju, v pondělí jdu na kontrolu, tak se zase uvidí, ale ta nejistota je pořád a jak mi Machač řekl při poslední návštěvě: "Víte, kdy je to jisté? Až budete před sebou tlačit kočárek.🙂" A tak to tak beru a doufám.
A s penízkama? No vždycky se to nějak udělá, půjčka, rodina, za to to stojí. A reprofit se opravdu snaží, aby nás to všechny stálo co nejméně, ale i tak to naskáče, ale zvládnete to, neboj 🙂.

escadka
25. čer 2010

A ještě dotaz na těhulky, cítily jste kolem 10tt něco? Odkdy jste začali cítit nějaké pohyby a kdy vám začlo růst bříško a jak vám roste váha? Minulý týden jsem měla hodně bolesti ve vaječnících, kdy mi řekl po prohlídce doktor, že je tam opravdu málo místa a vaječníky po hyperstimuláku stále velké, takže se to tam roztahuje, ale teď po týdnu už jen občas maličký píchnutí, ale jinak nic, tak snad je to tak ok, už se těším, až bude po té pondělní prohlídce, raději to vědět, než se bát a nebo se radovat. A také by mě zajímalo, jak je to s tím rostením bříška a váhy, já sem hubená, ale po hyperstimuláku už mi břicho zůstalo velké jak bůžek a nemyslím si, že by to už bylo z miminek, ty mají teprve něco před 3 cm jeden, mám asi kilo navíc, ale k tomu narostly i prsenka + zbytek vody, vaječníky, mimísci, tak snad jsem nepřibrala na tloušťku, ale je to optimální k tomu stavu těla, jsou to malichernosti, já vím, ale nerada bych pak zhazovala 20kg navrch 🙂, tak abych věděla, jak co probíhá. Děkuju moc 🙂

krystofka
25. čer 2010

escadko..děkuju..Každá rada dobrá, já se samozřejmě nechci úpínat, spíše naopak, nějak v hloubi duše věřím, že si ještě počkáme.

Ještě to proberu doma s manželem a rozhodnu se jak dál. Peníze jsou strašně potřeba, to je bohužel fakt.

micinka22
25. čer 2010

Veru hehe njn baba...se schovavá...ale já z tohoto těhu nemám jedinou normalní fotku z UTZ...většinou ma chsichtík zabořenej do polštářku(placenty) a celkově je blbě vidět...

Escadko..kilo je v klidu na 10TT..ono se většnou začne přibírat po tom 20tt ..s dvojkama možná nabereš trošku víc než s jedním..hubené obvykle přiberou více než my tlustoprdky 😀 😀 😀 😀 a s vahou si starosti nedělej..do pul roku po porodu to budeš mít dole.. .-)) jinak ja při prvním těhu 12 kg..a teď zatím 2kg(ale v podstatě jsem na stejné váze jako při prvním) takže jsem ráda že nepřibírám .-))
Pohyby u prvorodiček kolem 20tt...u hodně hubených dříve..ja u prvního 21tt a u druheho 16tt .-)

Jinak jsem tento týden vyprava věcičky na Domíse..suším poslední hadříky a komoda je plná 😵 😵 😵 😵

krystofka
25. čer 2010

micinko, ta jsi 32 tt a přibrala jsi jen dvě kila??? 😨

Ty jo, to já jsem tlustá a ještě jsem nebala ni těhotná. 😒