Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

evulatko
28. říj 2014

@zibi,no to jsou veci...Tak moc drzim palce,at to zadny vliv pro vas Slovaky nema🙂

olmik2014
1. lis 2014

Zdravím všechny, kteří chodí na tyto stránky. Do diskusí normálně nepřispívám, ale protože mi jejich čtení před nějakou dobou pomohlo při výběru CAR, cítila jsem potřebu přidat i svou zkušenost. Po asi dvou letech, kdy se nám nepodařilo otěhotnět přirozeně, jsme začali hledat nějaký CAR na Moravě. A právě na základě diskusí na internetu jsme si vybrali Reprofit v Olomouci. Moje zkušenost je jen pozitivní. Celkový dojem je určitě ovlivněn tím, že se v tomto CARu zadařilo, ale s celým průběhem péče po dobu roku a půl jsme byli spokojeni. Zkoušeli jsme nejdříve jednodušší metody - plánovaný styk, clostilbegyt+pregnyl, ale nic nevyšlo. Pak jsme absolvovali 3 IUI také neúspěšně. Příčinu jsme nezjistili. Hormonální profil nebyl špatný, jen lehce PCO, vejcovody průchodné, brala jsem léky na snížení prolaktinu a na štítnou žlázu, ale vše bylo díky lékům v normě. Partner měl ze začátku díky infekcím horší spermiogram, ale to se po užívání ATB zlepšilo (léčil dr. Turčan, ke kterému jej poslal dr. Machač). Takže příčina nebyla jasná. Protože 3 IUI ale nevyšla, šli jsme do 1. IVF. A to vyšlo, teď jsem v 16. týdnu. Ze začátku jsem chodila k dr. Machačovi, později už nejradši k dr. Souškové. Její přístup mi byl nejbližší, dávky léků při stimulaci na IVF (Menopur) jsem si nechala nadávkovat od ní. Dr. Machač byl vždycky pozitivní a uměl povzbudit, ale trochu jsem se bála, že dávkování léků před IVF by mohl "přestřelit". Samozřejmě si ale nejde vybírat vždy "svého" lékaře, když mají služby v různé dny a cyklus nejde naplánovat. I dr. Šimečková byla podle mě moc šikovná. Příčiny, proč se třeba IVF nepodaří, jsou určitě individuální, ale za mě můžu Reprofit OL určitě doporučit. Protože i ta psychická pohoda, která dole v Reprofitu i nahoře na IVF Clinic, vždycky byla cítit, je strašně důležitá. A ještě radím - těch pár dní až týden po transferu se vyhýbejte diskusím a vůbec internetu, zbytečně to budete moc řešit.. Přeji všem hodně štěstí!

pollka
12. lis 2014

Tak týden po ET a na testu pouze jedna čárka 😢 uvidíme později ale moc tomu nevěřím....

pollka
19. lis 2014

Vidím že už jsem nikdo nechodí,tak jen po 14 dnech test negativní.

macerka78
23. lis 2014

@pollka ahoj, sice asi už pozdě, ale přesto zareaguju na tvůj příspěvek. Hlavně nic nevzdávát, ona ta jedna čárka na testu vždycky zamrzi a rozbreci, ale já si vždycky říkám, ze se musim těšit a soustředit na další pokus 🙂 drzim palce

zuzicek2013
23. lis 2014

Ahoj holky, absolvoval v Reprofitu Olomouc neci partner mesa/tesa? Manzel to musi podstoupit a rozhodujeme se, zda ve Fn v Olomouci, kde to stoji 1890 kc nebo v v Reprofitu, kde teda podle ceniku to stoji 15 tis. Zajimali by me Vase zkusenosti. Vseobecne by me zajimalo, jestli jste tady byly spokojene a zadarilo se Vam? Byli jsme na prvni navsteve a jsem z pana doktora Machace takova vykolejena. Dekuji

macerka78
23. lis 2014

@zuzicek2013 ahoj, my k dr. Machacovi taky chodíme..... oproti fertimedu je to nebe a dudy.dr má sice zvláštní myslenkove toky a než dojde k odpovědi na mou otázku, tak řekne 20 dalších, pro mě zbytečných vet, ale už jsem si zvykla😃 pritelovi to naopak vyhovuje, protože se dozví spoustu věci, které já mam už dávno nactene😁 s jeho léčbou absolutně souhlasím, věřím mu, povzbudi....takze tak

macerka78
23. lis 2014

@zuzicek2013 a k tomu vysetreni.....bohuzel nemam žádné zkušenosti, jediné co máme fakt výborně, je spermio😄 aspoň něco.....nezkusila ses ho na to zeptat? Já se klidně ptám i na takové věci, proč je tohle tak drahé, když jinde....aspoň si udělás obrázek i o něm podle té odpovědi, jestli mu nevěřís, bez jinam..... budeš pochybovat a to u tohohle u takové léčby není dobře.....vyborna je i Mudr Souskova

pollka
23. lis 2014

@zuzicek2013 ahoj, my k dr. Machacovi taky chodíme a první návštěva pro mě byla taky šok ale dnes jsem štastná že jsme tam přešli,po 5 pokusech v jiném CARU nám tam to v RF Ol. vyšlo na poprvé. Ted nám to sice nevyšlo ale jsem tam moc spokojená. Vřele doporučuji....

pollka
23. lis 2014

@macerka78 máš pravdu a děkuji,tak snad příště...

zuzicek2013
23. lis 2014

@macerka78 a ty chodis ke komu? My prave zacali chodit do FN v Olomouci, ale na ruznych diskuzich jsem si precetla docela pozitivni hodnoceni, tak jsme tam sli na uvodni konzultaci, ale nevim, manzel byl z neho nadseny, ale ja teda moc ne, mela sem u nej pocit, ze ze me delal trosku blba... Nevim, treba to tak nemyslel, ale na to jak si ho kazdy chvalil, tak sem mela vecer spis depku, nez abych byla nadsena. A jak dlouho jste v Reprofitu? Byli jste i v jinych centrech? A jaky mas problem jestli se muzu zeptat? Ja jsem zase ok, teda zatim, ale problem je u manzela.

macerka78
23. lis 2014

@pollka 🙂

zuzicek2013
23. lis 2014

@pollka a muzu se zeptat, kde jste predtim byli v Car? A jak je to cenove v Reprofitu nevis? Trosku se bojim financi. A jak dlouho Vam trvalo, nez jste zacali stimulovat na 1.IVF?

macerka78
23. lis 2014

@zuzicek2013 my chodíme prave k němu..... drive to byl fertimed, u nich 1 ivf a už nikdy více, taky jsem tehdy přemýšlela nad fakultou, ale odradily mě čekací doby......aspoň se teda někde psalo.
Já mam jen jeden vejcovod, jinak prý žádná další příčina nezjistena, teda krom toho, ze už jsem zkratka dost stara na první tehotenstvi😢 ale to mi nikdo nerekl😄 to si tak říkám já, nic jiného mě už nenapadá, navíc když máme super spermio a pořad nic😖

pollka
23. lis 2014

@zuzicek2013 5 let jsme jezdili do Brna do Unici a cenové nás to vyšlo lépe v RF protože do mě necpali tolik hormonu a šlo to . Jeden měsíc jsme tam jeli a hned druhý jsme šli na IVF.

macerka78
23. lis 2014

@pollka mužů se zeptat proč jsi z unicy odesla?

pollka
24. lis 2014

@macerka78 Odešli jsme po 5 neúspěšných pokusech s tím že to snad vyjde jinde a v RF to vyšlo na poprvé a navíc jsem měla jen minimálku která nás vyšla samoplátce na 20 000,- v Unice jsme dáváli minimálně 25 000-35 000 s tím že nám ještě doplácela pojišťovna. Jinak tam byli všichni moc milí ani se mi z tama nechtělo ale teď jsem ráda. Tam nám to připadlo že jsou milí až moc a tahají z lidí peníze. Ale to je náš názor. Po 2 letech jsme to chtěli zopakovat zase v RF ale teď nám to nevyšlo tak si počkáme na KET. Máme 1 zamražené,

pollka
24. lis 2014

@macerka78 Proč si připadáš stará já jsem 77 ročník 😉 je fakt že v těhotenství mi to dávali u doktoru najevo ale jen když viděli rok narození. 😀

macerka78
24. lis 2014

Já jsem 78 ale ještě nikdy tehotna😢 když jsem přišla poprvé do centra, to mi bylo cerstve 34, řekl mi doktor ze jdu docela pozdě 😞 nicméně pořad věřím, ze i nám se to podari

macerka78
24. lis 2014

@pollka koukala jsem na tvůj profil, malá je nadherna😍 asi lev, ze? Já jsem taky lev, to si uzijete😄

pollka
25. lis 2014

@macerka78 jj lev a je to divoch ale náááááš....,jistě se ti taky zadaří,my jezdíme od 30 let

macerka78
25. lis 2014

Od 30 v caru? A zadarilo se loni? Po 6 letech? Pocitam dobře?

pollka
26. lis 2014

@macerka78 zadařilo se v mi v 35 a v 36 jsem porodila ale neděs se každý to má jinak a RF věřím....

macerka78
26. lis 2014

Tak to jsi pro mě velká naděje, ze ještě není nic ztraceno😁 přeci jen těch pokusu mam za sebou už taky hodně a v podstatě žádná velká sláva, až na ten poslední, z toho mam ještě jednoho mrazacka, tak někdy už zkratka depkuju😢
Já jim taky věřím, ale pokud příroda aspoň trošku nepomůže, tak to muže byt problem.......tak díky za povzbuzení 😉

zuzicek2013
5. pro 2014

Holky myslite si, ze je lepsi dr. Souskova nebo dr. Machac? U koho jste byli spokojeni?

catchulinecka
5. pro 2014

@zuzicek2013 Ahojky 🙂 tak já můžu říct, že oba dva jsou naprosto stejní odborníci, fakt kapacity, akorát dr. Machač je prostě...prostě chlap 😀 Bere to trošku všechno s nadhledem, někdy to hodně pomůže, ale někdy může být z toho trošku člověk na větvi, zvláště pokud je někdo trošku citlivější. A dr. Soušková, tak to je dle mého chodící anděl 🙂 je moc milá, hodná a myslím, že má i trošku více času tak obecně, když se člověk objednává a ták 🙂
Jdeš na první konzultaci a nevíš ke komu se objednat?

zuzicek2013
5. pro 2014

@catchulinecka ja uz prave na prvni konzultaci byla u Machace a reknu ti, ze jak si ho kazdy chvali, tak ja po jeho navsteve mela depku jak svina, prisel mi arogantni a nevim proste mi nesedl. Mozna mel jen spatny den nebo sem si jeho reci moc brala. Kazdopadne po te navsteve jsem hodne zvazovala jestli v Reprofitu pokracovat ci ne. Tak sem si rekla, ze se pres to zkusim prenest. Akorat sem chtela absolvovat jeste jednu navstevu s vysledky z genetiky ted pred Vanoci, ale on to ma beznadejne plne az do zacatku ledna a ta pani doktorka tam pred Vanoci jeste misto ma, tak prave nevim jestli jit k ni, aby mi pak Machac nenadal nebo neco. Ty jsi chodila nebo chodis do Reprofitu?byla si tam spokojena?

catchulinecka
6. pro 2014

@zuzicek2013 tak to se vůbec nemusiš bát, že by Machač byl naštvaný, on toho má tolik, že si to ani nebude pamatovat 🙂 každopádně teda pokud máš z něj pocit takový jaký píšeš, určitě bych ti poradila jít k dr. Souškové, je fakt hrozně hodná a milá 🙂 Já jsem byla u obou. Poprvé mi dělala transfer Dr. Soušková, to bylo ale bohužel mimoděložní, ale za to samozřejmě ona nemohla, podruhé KET Dr. Šimečková, nepodařilo se a teď až na potřetí vše Dr. Machač a jsem ve 13 týdnu 🙂 Můžu ti ale říct, že teď při tom posledním pokusu jsem si fakt užila svoje...to je ale na dlouhé povídání. Ve finále jsem měla nějaké problémy a dr. Machač mě dokonce rozbrečel, normálně já, silná bytost, co mě máloco rozhodí, tak jemu se to dařilo brilantně 😀 Každopádně říkám, jeho přístup je trošku svérázný, ale ví o čem mluví a má pravdu 🙂 Celkově si ale myslím, že Reprofit je jednička mezi jedničkami 🙂

vanilkacka
6. pro 2014

@zuzicek2013 Ahojky, Dr. Souskova je moje osetrujici gynekolozka jiz 3 roky a jsem s ni max. spokojena. Tak profesionalni ale zaroven citlivy pristup jsem nikdy u zadneho lekare nezazila. Dokaze hodne povzbudit a dodat silu do dalsiho snazeni. Byla jsem uz jako tehotna i u Dr. Machace a jeho pristup je takovy sverazny a mozna ne kazdemu vyhovuje,ale myslim,ze oba jsou lekari na svem miste.

zuzicek2013
19. pro 2014

Ahoj holky, tak jsme vcera byli u dr. Souskove a musim rict, ze je teda moc prijemna. Uz jsme se predem domlouvali na 1.ivf, vsechno ok, akorat me zarazilo, kdyz mi rekla, ze se pri stimulaci na kontroly folikulu nechodi, jen kdyz je problem. Tak to pak nechapu, jak zjisti, zda clovek reaguje na lecbu a jak muzou teda predejit hyperstim. Syndromu? Jak jste to meli vy, pri stimulaci? Diky moc.