Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

marketka12
23. bře 2015

Ahojky,jsem ráda že jsem našla takovou diskuzi.Ted je pro mě aktuální.chodili jsme do caru v fnol olomouci asi dva roky a bez uspěchu ,jezdili jsem i do plzně kvůli spermii.a ted jsem přešli práve do ivf clinik.K objednala jsem se k paní MUDr. Michaela Souškové,(našla jsem na ní dobré recenze)ale bohužel měla uraz a tak mě přeobjednali k panu MUDr. Petru Vrublovskému,ale bohužel o něm není nikde ani zmínka,nevíte jaký je ?děkuji

hahebu
23. bře 2015

@marketka12 ahoj! Taky k němu chodím. Transfery rychlé, bezbolestné. Je trošku ňuhňa, ale je s ním sranda. Na povel to tam má pan doktor Machač a všechny úkony jdou přes něj, takže budeš v dobrých rukou 🙂 Držím palce 🙂

marketka12
23. bře 2015

@hahebu jéé děkuji,tak to jsem ráda, zítra jdu na kliniku s dobrou náladou 🙂

catchulinecka
23. bře 2015

@marketka12 ahojky, jojo, také se přidávám se samou chválou na Olomouc, jsou prostě nejlepší! 🙂 Já jsem zažila snad všechny, od Machače, Souškové, Vrublovského...a opravdu všichni jsou machři 🙂 A hlavně, druhé IVF a jsem těhotná!!! Přeju ti taky zdárný konec, v Reprofitu se prostě zadaří 🙂

skubanekkata
29. bře 2015

Machač je nejlepší!!!!! Sice u mě bez úspěchu, ale chodit jinde, tak už visím na laně. On mě fakt podržel, dělal opravdu maximum. Sranda s ním teda je. Místo narkózy mě chtěl vypravovat erotické vtipy 😀.

s9480
30. bře 2015

čau všichni jsou tam moc fajn, je to můj 3 CAR tak mám s čím srovnávat, sice se zatím ani tady nezadařilo, ale jak píše skubanekkata, jinde už bych to vážně nedala - na druhou stranu musím říct že už nejsem ta pacientka co by tam byla každý měsíc, už nějak došly síly i peníze - takže možná kdybych byla urputnější už jsem třeba taky těhu
Machač je fajn, dává naději je velký optimista ale na druhou stranu řekne věci jak se mají - nemaže med kolem pusy, Vrublovský je taky výborný - doktorky taky ale tak nějak mám blíž za ty roky k chlapům 😎
pro Machače jsem byla výzva - na začátku mi řekl že ze mě to děcko prostě dostane 😀 , bohužel časem už ani on tak optimistický nebyl, sice u nás nezjištěný žádný problém a spermio přímo dárcovské ale vajíček mám málo a nic moc kvalita takže naznačil že by jsme si měli říct nějaký strop do kdy máme bojovat s vlastním materiálem a kdy už máme vzít dárcovské vajíčko nebo embryo a nebo adopce - my ale nechceme holt nic cizí ☹ - a teď to nymyslím vůbec špatně

hahebu
30. bře 2015

@s9480 ahoj 🙂 taky mám blíže k doktorům než k doktorkám 🙂 U nás je to podobné, jsou super, ale zatím se jim taky nepodařilo z nás to mimčo dostat :( Já byla rozhodnutá, že když bude problém u mě, že si vajíčka půjčím. Naštěstí to vypadá dobře a tato varianta nebude muset být, ale pokud bych si to mimčo odnosila 9 měsíců pod srdcem, tak bych si vůbec nepřipustila, že je "cizí" 🙂 tak ať se brzo zadaří 🙂 PS: škoda jen, že pan doktor Machač je "nedostatkové zboží" :(

s9480
30. bře 2015

Hahebu já zatím nějaká vajíčka mám a občas i dobrá no ale málo, na koňské dávky stimulace dá se říct že vůbec nereaguju a vyplodím svá 2 a hotovo, někdy dobré někdy horší kvality, z 5 pokusů IVF jsem jen jednou neměla co oplodnit, jinak vždy k ET došlo ale na zamražení nikdy nic nebylo, buď bylo 1 Embryo výborné kvality a nebo dvě horší tak jsem si nechala zvést obě ale mimčo se nekonná
no já jsem se s cizím vajíčkem nebo embryem nějak ještě nesmířila, kdysi v prvním CARu na mě těsně po první OPU vybafli že vajíčka nic moc kvality a abych si dokoupila cizí cytoplazmu která se do nich dopíchne, samozřejmě že jsem na to ve stresu kývla, nic z toho nebylo stálo nás to o 6.000,- víc a dnes už vím, že je to naprostý nesmysl, ale věříš že....možná až mi někdo řekne že teď už to fakt nejde tak potom ...ale teď dokud je naděje....bych opravdu chtěla mít to VLASTNÍ dítko, možná dělám chybu, čas utíká ale nemůžu si pomoct
držím palce ať vám to vyjde !!

skubanekkata
30. bře 2015

Taky mě Machač říkal, že to dítě ze mě dostane. Nedostal, ale to je příroda.

s9480
30. bře 2015

no právě, já v Reprofitu byla naposled někdy před víc jak rokem a to na druhém IVF u nich a po tom druhém jsem měla pozitivní těhu test lae MS dorazila, ale od té doby se nějak přemlouvám do dalšího pokusu 😖
a ty už jsi to vzdala? a žádné děti nemáš? kolik ti je roků není li to tajné 😎 ?

skubanekkata
30. bře 2015

Já prodělala 4 ivf během 9 měsíců, pak jsem otěhotněla přirozenou cestou, ale o mimi jsem přišla. Vzdala jsem to. Rok jsem si dala pauzu. Dítě mám, ale nerodila jsem. Je mi přes 30

s9480
30. bře 2015

to je fajn že máš prcka, i když v tobě nerostl, já bych dítě adoptovala hned, kdyby ale za tím nestálo roky výslechů a intim.vyšetřování atd jako by jsme byli vrazi a ne ti kdo chce dítěti dát lásku a domov - s partnerem na to po těch létech planých nadějí a zklamání už nemáme
měla jsem kolegyni v práci, která po IVF otěhotněla ale díky doktorovi, který jí ve 3 měsíci už nechtěl předepsat fraxiparin na ředění krve že už je to zbytečné - tak o dítě přišla, šli do adopce, čekali 2 roky a už mají půl roku doma holčičku, říkala ale že už by do toho nikdy nešla, že to čím museli projít bylo fakt strašné - myslím sociálka, psychologové atd atd
chápu že nějaká kontrola musí být ale tohle co se v ČR děje je hnus, to že narkomanky, alkoholičky a inteligentně podprůměrní rodí jak králíci a o ty se nikdo nestará jestli mají děti čisté, najezené atd...

hahebu
30. bře 2015

@s9480 už rok se přemlouváš do dalšího pokusu? To já bych asi nevydržela... Od srpna těhotním nonstop 🙂 a nedokážu si představit, že to vzdáme 🙂 I když teď po posledním nezdaru jsem si pár dní říkala, že si dám pauzu, teď už zas přemýšlím, co s nadcházející ovulací... Nějak se furt nemůžu smířit s tím, že to neklapne 🙂 Jinak pro adopci jsem taky, ale momentálně dostavujeme dům a naše bytové podmínky jsou teď děsné, takže bysme byli vyřazení hned ze startu - proto čekáme, než se přestěhujeme a potom žádost o adopci zvážíme 🙂

skubanekkata
30. bře 2015

Já si to taky dlouho nechtěla připustit, že to vzdávám, ale to zamkle těhu mě srazilo úplně dolů, už to prostě nešlo. Adopce jsem se bála, ale úplně zbytečně. Soc. Prac. Úplně skvělé, testy v poho, psycholožka taky a na přípravách jsme poznali bezva lidi a dokonce se 4 páry stykame, jezdíme na výlety a pojedeme maminky s dětmi chatu. Adopce bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat.

s9480
31. bře 2015

hahebu tyhle fáze kdy těhotním každý měsíc už po těch 9 letech snažení mám za sebou, člověk otupí, a už jsem málem skončila na psychině, když jsem myslela jen na plodné dny, sex si plánovala ale neužívala, neplánovala dovolené protože už přeci budu těhotná atd atd
a hlavně taky ony ty hormony nejsou pro tělo nic moc a když to do sebe roky valíš horem dolem tak ono se to taky časem může dost negatvině projevit, nechci mít dítě za každou cenu ale ve 40 letech mít rakovinu kde čeho a nemoci se o něj postarat
i když musím zaklepat že moje tělo se s tím zatím vždy dobře vyrovnalo, nikdy jsem neměla problém, s váhou apod
skub závivím ti že ten kolotoč máš za sebou a ještě s dobrou zkušeností - jak dlouho u vás adopce trvala?

hahebu
31. bře 2015

@s9480 to se snažíš dlouho, to potom chápu! My jsme v IVF kolotoči "teprve" 8 měsíců. Těch vedlejších účinků se také bojím ☹ Naštěstí u KET neberu žádné hormony na stimulaci a ty na udržení nejsou takové svinstvo. Přibrala jsem tři kila, ale to je spíš nedostatkem pohybu než léky. Jaký máte problém, že se nedaří?

s9480
31. bře 2015

no tak to chápu, po 8 měsících mě to taky ještě bavilo 🙄
právě že nemáme problém žádný - jsme idiopaticky neplodní, spermio máme přímo vhorné pro dárcovství a u mě se taky nanic nepřislo - prostě ta nejhorší varianta
jedinný provlém je že na stimulaci nereaguju mám málo vajíček takže u nás nikdy nezbylo na zamražení, takže vždy musel začít celý kolotoč znovu
držím palce

skubanekkata
31. bře 2015

Schválení jsem byli po roce a mimisek přišel po půl roce od schválení 🙂. Já už po těch letech na hormonech byla úplně rozhozena. Rok jsem se z toho dostávala fyzicky i psychicky.

hahebu
31. bře 2015

@s9480 a to se vám za tu dobu nepodařilo ani přirozeně?? ☹ ta příroda je zmatená!

damilinka
7. dub 2015

@skubanekkata můžu se zeptat, kolik měl mimisek, když jste ho dostali?

skubanekkata
7. dub 2015

Necelé 4 měsíce

damilinka
12. dub 2015

@skubanekkata na fotečce vám to spolu moc sluší 🙂

skubanekkata
12. dub 2015

Moc děkujeme, je ti naše zlatíčko

damilinka
8. kvě 2015

tak budu poprvé absolvovat IVF, jsem zvědavá. Po menzesu (okolo 20.5.) začínám stimulovat.

skubanekkata
9. kvě 2015

Držím palce. Hodně štěstí 🙂

marketka12
9. kvě 2015

děkuji všem kteří napsali recenze na ivf agel v olomouci,Na vlastní kůži můžu fakt doporučit všem. s takovým přístupem jsem se ještě nesetkala.Cítila jsem se tam dobře.Dřív jsem chodila do caru v fnol,sice je tam příjemný personál.ale je to málo. V ivf agelu v olomouci jsem víc cítila osobní a domácký přístup.Na ultrazvuky se tam objednává na konkrétní čas,a pokud možno ke stejnému doktorovi,v mém případě panu Vrublovskému. Ale setkala jsem se i s doktorkou Souškovou a fakt je to perfektní doktorka jak se patří.Snažíme se o mimi umělou cestou už přes 2 roky.Mám za sebou stimulaci a v pondělí jsem byla na punkci.Byla tam ještě jedna paní,ale každou uložili zvlášt na pokoj,A po zákroku jsem moc ocenila to že jsem dostala snídaní a ještě víc to že mohl zamnou na pokoj přijít můj manžel, a být tam semnou.S takovým přístupem a možnostmi jsem se ještě nesetkala. Ted už jen čekat a věřit že se stane zázrak a to naše malé jediné mimi z 22 vajíček se my vrátí zpátky do bříška 🙂 je to můj malý(á) bojovník(ce) 🙂

damilinka
9. kvě 2015

@marketka12 můžu se zeptat, ty jsi s Olomouce nebo tam dojíždíš?

marketka12
10. kvě 2015

nee já tam dojíždím

rachel33
13. kvě 2015

@emanek
ahojky..chodím taky do Reprofitu v Oloouci...k paní dr. Souškové....mám za sebou 1 inseminaci a tlačí mě do umělého...já pořád věřím,že to přírodazvládne,tak si zatím nechávám píchnout Pregnyl..jak jsi na tom TY?

damilinka
13. kvě 2015

@marketka12 no já jezdím až z Ostravy, teď to bude šílené, když tam budu muset častěji nemluvě o tom si zařídit volno v práci. No ale snad to bude stát za to 🙂