Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

rips
20. únor 2016

@hahebu ahoj, vezmu to trochu s nadsázkou. Jsem čekatelkou na testík každý měsíc už třetím rokem 😀

hahebu
20. únor 2016

@rips no tak to je nás určitě víc 😀 Já už skoro 4 roky 🙂 Myslela jsem to tak, jestli je některá z nás po ET nebo KET 🙂 že bysme měly komu držet palce ;)

ywonne
20. únor 2016

Ja jdu na ket 8.3. Tak doufam,ze se uz knecne zadari. Mam posledniho mrazacka ☹. Kdyz nic,tak 2 ivf.

hahebu
20. únor 2016

@ywonne to je taky ještě za dost dlouho ☹ teď se aktuálně netěhotní 😀
Kolik jsi měla zmražených?

luci_pek
20. únor 2016

@rips 👍 😀 to mě pobavilo 🙂 @hahebu Já, ale jen po IUI.. 😀

rips
20. únor 2016

@hahebu já vím, pochopila jsem to. Ale prostě jsem musela,noooo 😀 😀

...nicméně, já opět nic, dnes jsem to opět dostala. Holky, prosím, nezůstal někomu pregnyl nebo ovitrelle? Měla bych zájem. Když tak SZ 😉 😉

luci_pek
21. únor 2016

Tak já jsem to dnes taky dostala, takze jedeme dal 😀 na třetí IUI, do třetice všeho dobrého 😉

b_lecha
22. únor 2016

@ywonne také mě čeká KET, snad už příští týden v úterý 🙂

b_lecha
22. únor 2016

@hahebu mám pocit, že mám permici na čekání .... do zásoby jsem si koupila několik těhu testů, jelikož mám pocit, že už mě musí ve všech lékárnách znát. Kdykoli se někde objevím, už jdou lékárníci pro testy ... Manžel si ze mně dělal srandu, že byl v Makru a objevil tam profi balení kondomů, prý se mám příště zeptat v lékárně, jestli nemají profi balení těhu testů, třeba by to vyšlo levněji.

luci_pek
22. únor 2016

@b_lecha Já tu permici mám přes dva roky, tak uvidíme kdy vyprší 😀 já testovala jen první rok, teď opravdu čekám až to dostanu, testují jen když je nějaká akce a vím, že budu pít a nebo když vím, že budu hodně cvičit (to je moje odreagování) kolikrát se přistihnu, že na to třeba skoro měsíc nemyslím a stejně nic a stejně mě to mrzí.. Hlavně, že všude píšou "nemyslete na to", s manželem chodím běhat, prostě se chovám normálně.. Jen je mi jasné, že běhat po IVF asi nebudu moci..

b_lecha
22. únor 2016

@luci_pek já běhám pořád, dokonce jsem se přihlásila i na 1/2 maraton :D ale to bude výhledově moje konečná. jj, též znám, hlavně nemyslet .... bohužel to mám kdesi zapsané, a myslím pořád :(
ta moje permice už má 3 roky ....

luci_pek
22. únor 2016

@b_lecha Super, můj manžel taky i loni.. Já spíš běhám jen s ním, jsem spíš přes to cvičení, ale je fajn mít koníčky a opravdu se nezaobrat jen tím miminkem.. I když si ho tady všechny moc přejeme, já jsem na tom podobně a i když jsem psala, že jsem to občas vypustila stejně nic.. 🙂 a neboj ono ti to vyjde, i mě a všem 😀

hahebu
22. únor 2016

Taky chodím běhat a cvičit 🙂 To si myslím, že i kdyby se zadařilo u náhodou přirozeně, že to ublížit nemůže. A alkoholu se taky nevyhýbm. JJá teda nepiju tvrdé, jen víno, ale klidně si dopřeju i před menstruací 😉 Kdyby jsme se měly furt omezovat, tak z toho zešílíme! Po transferu je to samozřejmě jiné 🙂

sukubka
23. únor 2016

Holky a některa z vas minimalni stimulaci?je to jako ivf akorad setrnejsi leky a muzecse na to chodit kazdy mesic...ja takto otehotnela..ivf pro mne byla hruza ze jsem pak musela pul roku cekat nez zase zacnu stimulivat...ts minimalka byla opravdu dobra v tom ze jak se nezadarilo nelo cas truchlit hned se slo zase do boje..

hahebu
23. únor 2016

@sukubka no ale odběr v narkóze je stejně, ne? A chodit každý měsíc pod narkózu taky není žádná paráda. Já nezvládám ani KETy několikrát po sobě, protože u toho jsou taky hormony na udržení...
Když si dávám pauzu, tak ne na truchlení, ale na vzpamatování těla.
Kolik jsi těch minimálek měla po sobě?

denisahum
23. únor 2016

Ahoj holky, jsem taky po neuspěšném IUI a tento měsíc jsem si píchla jen Pregnyl a nečekám na MS. Jsem12 den po ovulaci a zavádím utrogestan 1 0 2 Jsem strašně ospalá, bolí mě prsa, ale přiítám to tomu Utroši. Jinak od března začínám stimulovat Gonalem.
Co je to prosím ta minimálka? Děkuji

kvakuska
23. únor 2016

@hahebu pokud nejsi úplná srákora, tak jeden či dva folikly se dají píchnout i bez narkózy 😉

luci_pek
23. únor 2016

@hahebu Určitě to ublížit nemůže, být fit tělu jen prospěje 😉 a to jsi vinař jako já 😀 můj manžel navíc pochází z jižní Moravy.. A jak píšeš omezovat se nemůžeme.. Mě spíš zajímá, měla jsi po tom transferu třeba neschopenku? Nebo je to individuální..já bych tak brala tři dny doma a pak normálně do práce.. Mam ráda svoji práci a být doma si nedovedu představit 🙂 ale zase vůbec nevím jak moje tělo bude reagovat na hormony.. Nikdy jsem nic krom clostilbegytu a duphastonu nic nebrala.. A tyhle prášky se mnou nic nedělaly (a to jsem je brala omylem od byvaleho doktora, normálně ovuluji a folikuly mi rostou bez prášku taky krásně) .. Takže štěstí, že žádné vedlejší účinky..

hahebu
23. únor 2016

@kvakuska no nevím 😀 Asi srágora jsem 😀 Každopádně za vyzkoušení to stojí 🙂 Při nejhorším uteču ze sálu 😀
@luci_pek No u nás pocházím z Jižní Moravy já 😉 Víno si samozřejmě děláme vlastní.
Já neschopenku měla už při stimulaci, ale to kvůli tomu, že jsem dělala daleko od domova a od CARu, tak mi to přišlo vhod. Jako do práce se chodit dá, ale já byla po těch hormonech strašně nafouklá a protivná. Po KETu do práce chodím, ale jsem vždy dost utahaná...

sukubka
24. únor 2016

Mela jsem 3minimalky a uplne v pohode..priste do toho chci jit zase..me bylo zle po ivf predapovana hormony...hned 1minimalka dopadla // ale pak to zaniklo..druha to same..machac hned rikal ze me telo ivf proste nezvlada a minimaljy asi mnohem lip.🙂 uz se na to zase tesim...zaroven bojim...toho neuspechu...

sukubka
24. únor 2016

@denisahum minimalka je uplne na stejnem principu jako ivf...akorad mensi davky hormonu a cil dosazeni min vajicek max 4 ( ale zase vice kvalitnich ) ja ale moc vajicek nemela ani pri ivf...no jinak narkoza pri punkci atd uplne stejne..akorad diky mensim davkam hormonum se muze na minimalku chodit kazdy mesic...zalezi na kazdem...

sukubka
24. únor 2016

@hahebu odepsala jsem ti víš 🙂

luci_pek
24. únor 2016

@sukubka Mě by IVF mělo čekat v květnu, podle toho jak se rozhodneme.. A protože je u mě (i manžela) vše v pořádku raději bych taky tu minimálku, nechci do sebe zbytečně cpát hormony.. Je ta minimálka tedy i levnější? A jde i tak vajíčka oplodnit metodou ICSI? Manžel má jen horší morfologii..

nelluna
26. únor 2016

V lednu při 1 IVF mi při punkci vzali jen dvě vajíčka a z toho jen jedno oplodnilo (měla jsem problémy s ovulací a s hormony a přítel měl špatné spermio). Doktoři se na mě dívali divně. Furt mluvily jako ,,škoda, že jich nebylo víc" nebo ,,pro větší šanci jsme vám tam mohli dát dvě". Furt jsem nad tím přemýšlela a viděla jsem pesimisticky. 10 den po transféru jsem to nedala a testovala a hups sice úplně slaboučká ale byla tam.🙂 Čárka byla každým dnem silnější 🙂 a ve středu mi z krve potrvrdili těhu. Držíííím Vám všem moc palečky ať vám to taky vyjde 🙂

lenca1212
27. únor 2016

Ahojky holky mám ve středu 24.2. po transféru a mám nakonec dvě embryjka zavedené pro větší šanci. Dnes mám termín menstruace a mám bolesti měl to někdo taky tak prosím? Měla jsem dlouhý protokol…doktorka mě říkala, že vše bude posunuté..a stejnak doufám, že ani nepřijde do 14dnů🙂

hahebu
28. únor 2016

@nelluna tak to byl superúspěch! 🙂 První pokus, jedno embryo a hned je to tam 🙂 Gratuluji!!

hahebu
28. únor 2016

@lenca1212 bolesti mají těhule i ty, kterým se nezadaří. Určitě bereš nějaké léky, ty způsobují v těle ledacos. Menstruaci ve většině případů udrží, i když těhotenství není. Ty "příznaky" neřeš 🙂
DDržím palce, aby se na testu objevily dvě čárky 😉 Kdy chceš zkusit testík? Ještě je brzo, určitě bych tak týden počkala. Ale termín menstruace máš nějak brzy po transferu, ne??

b_lecha
29. únor 2016

Holky, zítra mě čeká KET a objevily se mi kvasinky v masivním rozsahu. Vůbec nevím, co mám dělat. Myslíte, že to vadí transferu?

kvakuska
29. únor 2016

@b_lecha opravdu jsou to kvasinky? nezavádíš náhodou Utrogestan? mohl by ti vytékat jeho přebytek ...

b_lecha
29. únor 2016

@kvakuska utrogestan zavádím, ale to je jiné, navíc mě to svědí. Dnes jsem volala na kliniku a prý to až tak nevadí. Jsem z toho šíleně nervózní.