Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

hexelucka
4. čer 2011

ahojte holky gratuluji všem novým těhulkám a narozeným miminkům🙂Já už jsem od března v Reprofitu a nemůžu si to vynachválit....když už zase padám na hubu stačí jedna návčtěva u Machače a jsem zpět v dobré víře...je to vidět i u těch ženských v čekárně mnohdy se tváří zachmuřeně a jen se objeví Machač všechny ožijou on to s náma snažilkama umí je to fakt doktor na pravém místě škoda že jsem z Fertimedu neodešla dřív☹ale nevadí to doženem jen se moje tělo musí trochu umoudřit....plánujeme minimálku dle něj 3IVF není potřeba a ty 2 před tím byli jen zbytečným huntováním pojištovny, našich financí a mého těla...věřím mu.Jen jsem na clostík nezareagovala(začla jsem jej brát hned po vysazení HA kterou má na endometriozu)takže proto....další cyklus čekám ted(mám to celé porachané už se nevyznám v tom který den cyklu jsem🙂takže jsem ted místo 37 dne cyklu kdy jsem do nedostala po agolutinu byla teprve v polovině tak mi píchnuly pregnyl a proběhlo domácí snažení no ale nic z toho tak ted jsem dostala další agolutin a čekám mrchu abych začla znovu clostíkem jen v jiných větších dávkách🙂tak holky snad je opravdu Machač kouzelník slíbil mi mimi a já mu věřím Držte mi prosím palečky papa

11112
5. čer 2011

@hexelucka ahojky souhlasím s tebou co se týká pana doktora Machače.Je pravda jak se objeví v čekárně spousta z nás se začne usmívat.Já jsem to samé a když k němuvcházím do ordinace usmívám se jak blázen a nejde to zastavit i když vím,že právě u mě zrovna nebude nic pozitivního,ale jak doufám snad má dar a i já se dočkám... 🙂 😉

hexelucka
5. čer 2011

@11112 je to tak vid?on to s náma prostě umí já tam taky jdu většinou úplně vyklepaná a on to na mě vidí už od dveří a odcházím vysmátá...prostě je to lékař na tom pravém místě a snad takový bude i nadále musí to být dar jinak nevím dnešní lékaři jsou jací jsou,,,a Štěpán nám všem pomůže uvidíš držím pěstičky🙂

asmeena
7. čer 2011

@jitulik24 Velká gratulace, ať vám dělá Karolínka radost a roste jako z vody. Je krásná a teda 4,4kg na první miminko krása, se nedivím, že jsi celá sešitá. Ale na to se všechno zapomene, hlavní je, že je malá zdravá a jste už doma.

jitulik24
8. čer 2011

@asmeena děkuji. I když porod nebyl nic moc, tak to stálo za to. Na tohle člověk rychle zapomene. Je to náročné a úžasné být mamou, ale ty to znáš sama🙂.

escadka
11. čer 2011

@juvik ahoj Juvinko, jak se máte s miminkem? Všechno v pořádku, vše potřebné nakoupíno? Už se ti to krátí, co nevidět budeš mít drobečka v náruči 🙂

escadka
11. čer 2011

@misa.patrik ahoj Miši, tak jak dopadlo imuno, už něco víte? Kdy jdeš do dalšího boje?

escadka
11. čer 2011

@jej ahoj Jeji, jak se máte, nemáš nějaké fotečky?

escadka
11. čer 2011

@abig ahoj abig, jak pokračuješ v nakupování výbavičky, už ses zorientovala a už máš zásoby všeho možného i nemožného jako já 🙂? A víte, co to bude? A jak se ti vede zdravotně, vše v pořádku?

juvik
11. čer 2011

@escadka ahojky 😉 ...jj všechno je v pořádku, rosteme a kyneme 😀 Trápí mě děsně žáha a těžké nohy, ale tak to jsou běžné neduhy. V pondělí mě čeká velký ultrazvuk, tak jsem zvědavá, jak je mimíšek velký a jak je otočený. Už by měl být hlavičkou dolů, ale myslím, že se ještě neotočil, protože mi často útočí na močák 😅 Nakoupeno ještě všechno nemáme, ještě je třeba něco poshánět. Po kontrole chceme zajet objednat kočárek a jestli bude ta barva, co chceme, tak ho rovnou koupíme 🙂
A co ty a přípravy?

escadka
12. čer 2011

@juvik tak to jsem moc ráda, že je vše v pořádku, až tedy na ty těhu neduhy, ale s tím asi nic neuděláme, to pálení žáhy a nadýmání mám taky, ale zabírá mi na to skvěle rennie. Mě se zase strašně zhoršily křečové žíly, trpím na ně a pravou nohu už od třísla mám opravdu výstavní, ale neřeším to. Už mám 2 operace za sebou, tak když tak bude třetí. Tak už vím, jaký je rozdíl, když je miminko otočené hlavičkou nahoru, jak jsem se tě minule ptala - já mám malou furt hlavou dolů, ale teď jak píšeš, že máš chudinko pěkně okopanej močák, tak už chápu - já mám totiž jen dloubance do žeber, i když teda někdy malá řádí jak černá ruka 🙂. A jakou značku kočárku máš vyhlídlou 🙂? My máme už asi 2 měsíce objednaný, tak snad stihne dorazit, budu tam taky muset zavolat. Na dokoupení věciček už času teda moc nemáš, teda dokuď je člověk schopnej ještě pohybu, myslím tak od 36tt budem jak vyvržení vorvani 😅 a jestli budou ještě horka, uf uf. Já mám myslím tak zhruba vše a co bude chybět, asi dokoupím, až budu vidět, že to chybí, ještě že je internet, v obchodě si totiž neumím vybrat. Tak v pondělí napiš, jak miminko povyrostlo a jak vypadal - určo ho krásně uvidíš, třeba dostaneš i fotečku (i když Machač mi říkal, že teď už se to moc fotit nedá, že už jsou mimi moc velká) a taky napiš úlovky z města, ať se inspiruju, hezkou neděli papa

jej
12. čer 2011

Escadko,
díky za optání, máme se moc dobře, malá je zlatíčko, po těch náročných prvních dvou měsících, kdy nás provázely zdravotní neduhy ,si to už jen a jen užívám, jsem prostě š´tastná až nepopsatelně! 🙂

Jituli, přeju ať si miminka užíváš, těhulkám jen vše dobré. A ostatním holkám ostatně taky!

Míšo, ať se v Praze přijde věci na kloub! A pak ať jde vše jak na drátkách!

Zkusím vložit foto...

abig
12. čer 2011

@escadka
Ahoj, díky za optání, vedeme si dobře. Dnes je mi sice zle a mám teplotu a netuším, jestli si na to můžu něco vzít

Čekáme chlapečka. Dává o sobě krásně vědět, vždy se začnu smát, jak se začne kroutit, boxuje do žaludku a vrtá nožkama do močáku a jeho nejoblibenější poloha je na štorc, takže kopká a dloube v bocích.
Co se týče výbavičky, tak jsme si jen vybrali kočárek a postýlku a stále se je rozhlížíme ... ale mám to v plánu mít hotové do 32týdne, tak snad se zadaří.

akcijy
12. čer 2011

@abig zdravím, omlouvám se, že Vám sem vstupuji...Já takový problém řešila taky, když jsem byla nedávno těhotná...pokud to budeš léčit doma tak panadol v té modré krabičče, paralen....jinak doktor ti může napsat antibiotika, který mimču neublíží, akorát hůře zabíraj jsou slabý 😉

akcijy
12. čer 2011

@abig jo a na krk tantum verde, nejlepší je ve spreji

abig
12. čer 2011

@akcijy Díky .... lupla jsem ten panadol a je mi lépe, snad né jen na chvilku.

misa.patrik
12. čer 2011

@escadka ahojky,🙂 ne jeste nic cekame na vysledky asi mesic,tak uvidíme co pak dál 🙂

escadka
12. čer 2011

@jej tak to jsem strašně moc ráda 😵 , malá je nádherná, krásný kukuč, tak si to skvěle užívejte a sem tam nám ukaž fotečku, myslím, že udělá radost nejen mě 🙂
@misa.patrik tak to jsem naplá jak strunka, to vy určo taky, ale teď už se to určitě prolomí a amličké tu bude cobydup 😉
@abig tak to mi je moc líto, že tě zachvátila taková choroba, zítra si s tím určitě zajdi, pokud nepoleví. Já byla nemocná jen na začátku a to jsem si dávala cibuli na kostičky s medem, nebyla to žádná lahoda, ale zabrala. Gratuluju k chlapečkovi, to bude asi boxerek nebo fotbalista a k tomu ještě veliý smíšek po mamince 🙂. S nakupováním už moc nečekej, musím říct, že týden od týdne se dělá všechno hůř a hůř, i když jak říkám, internet to jistí, tam se dá sehnat naprosto vše bez velké námahy

ellaaee
14. čer 2011

Ahoj všechny snažilky a maminky co navtěvovaly nebo navštěvují reprofit. Možná si na mě některé vzpomínáte, také jsem byla snažilka, nyní už maminka skoro půlročního Danečka - taktéž reprofiťácké miminko 🙂 . Jen jsem vám milé holky chtěla říct, že osud si lidma opravdu pohrává. S partnerem jsme šli do Reprofitu, protože se nám stále nedařilo otěhotnět. Zjistili nám, že já celkem ok. ale partner měl jen 1% morfologicky dobrých spermii, měl jich celkově málo, skoro všechny deformované a nepohyblivé. Tak jsme podstoupili minimálku s ICSI a měli jsme k zavedení jen jednoho bobka, ostatní se nevyvíjeli... Tak se nám z tohoto bobka narodil v prosinci 2010 Daneček. Kojila jsem bohužel jen cca měsíc. No a pak klasika kolotoč kolem malého, atd. No a v něděli jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂 a přirozeně. Samozřejmě jsme se vůbec nechránili, s tak hrozným spermiogramem by nás ani ve snu nenapadlo, že můžu přirozeně otěhotnět. A vidíte. No malému bude teprv půl roku a ten malý tvoreček v bříšku se má narodit v únoru takže od sebe budou cca 13 14 měsáců. Bude to záhul ale zvládnem to. Holki tak hlavy vzhůru, moc vám všem držím palečky .-)

daisy14
14. čer 2011

@ellaaee Páni, moc gratuluju, to jsou vždycky neuvěřitelné zprávy! 😵 😵 😵

aneta1199
14. čer 2011

@ellaaee - to je supééééér, obrovská gratulace!!!!
To víš, že si na tebe dobře pamatuji, mám z Reprofitu taky prosincové miminko - Štěpánka.
Tak si ten krásný pocit štěstí užívej. Tvůj příběh je jako z pohádky.

jitulik24
14. čer 2011

@ellaaee ahoj, gratuluji k těhotenství🙂. Kamarádka na tom byla stejně jako ty. Dnes má jednu holčičku z IVF a další dvě přirozeně😉. Zázraky se dějí a to je dobře.

abig
14. čer 2011

@escadka Začnu se snažit 🙂 , právě jsem si u tebe přečetla, že je malá větší a posunuli ti termín porodu ... takže raději počítáte se srpnem ? Já jdu k dr. až příští týden, ale myslím, že my jsme takový ti tabulkový ...
Už třetí den ležím v posteli, v neděli ta teplota a včera jsem chytla neskutečný průjem, nikdy jsem nic takového nezažila a dneska už jsem v pohodě ... tak nevím ... asi jen nějaká viroza ..

abig
14. čer 2011

@ellaaee Veliká gratulace, jsem se tvým příšpěvkem dojala k slzám ... a to nosím taky takový zázrak pod srdcem ...

abig
14. čer 2011

Holky, můžete mi poradit ? Chtěli bychom s manželem pořídit monitor dechu, ale vůbec nevím, podle čeho mám vybírat, máte nějakou zkušenost ???

jitulik24
14. čer 2011

@abig ahoj, my máme monitor dechu nanny a jsme s nim naprosto spokojeni. Tento monitor dechu je nejprodávanější. Máme dvě snímací desky, jednu v kolébce a druhou v postýlce.

ellaaee
14. čer 2011

@abig my máme monitor dechu nanny a spokojenost, i když jednou už nám v noci začat pískat, ale to nebylo že by prcek nedýchal ale ta podložka byla blbě daná tak že malý na ni neležel moc váhou svého těla. Jinak spokojenost

ladus77
14. čer 2011

@abig my mame Babysense a jsme spokojeni, stejne meli i v Ol. porodnici...to vybirani je tezke co? 🙂

ladus77
14. čer 2011

Jinak my se mame tak nejak uplakane, maly trpi na prdiky, vyzkouseli jsme uz kde co a nic moc nepomaha...chudak malej no...tak chovame a houpeme, chodime hodne na prochazky protoze v kocarku je to lepsi...a nic jineho nestiham 🙂 Ale je to fakt uzasny pocit byt mamou, tak at se vsechny brzo dockate!

escadka
15. čer 2011

@abig tak to jsem ráda, že už se viroza konečně umoudřila a opustila tě, ty střevní potíže ti nezávidím, taky jsem to měla asi tak ve 4. měsíci a bála jsem se, že vypustím duši včetně miminka, ale pak to naštěstí taky přešlo a čípek držel. No už pomalu začínám brát ten srpen jako jistý - ale hlavně že oblečko jsem si nakoupila jako by mělo být tak mínus 10 😠 - tak nevím, co malé obleču, kdyby byly takový horka jak jsou teď. No uvidíme. Tak si to nakupování pěkně užij, je to radost - zvlášť nakupování oblečků na mimibazárku a pak jak ti to chodí a ty se rozplýváš, jak je to krásňučký a roztomiloučký - doslova takhle zdrobněle, protože to tak fakt je 🙂