Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jaja35
7. říj 2009

Ahoj Asmi, 10 folíků..... hm, to jsou hezké vyhlídky. 🙂 V pondělí budu držet pěsti, ať Ti jich uzraje co nejvíc a jsou hóóódně kvalitní. A hlavně ať už se konečně zadaří. Musíš si při clostilu ještě něco dopíchávat?
Už abych stimulovala taky. Až půjdeš na ET, já budu začínat s clostíkem. Známí nás za týden v sobotu zvali, ať s nimi jedeme do sklípku, tak teď přemýšlím, jestli jet nebo ne. Hned druhý den po sklípku bych měla začít polykat clostík. Tak nevím, jestli se mám zrovna takhle připravovat na stimulaci.... 🙂

teddyna
7. říj 2009

Beras,ta koupelna je dneska nějaká infekční.já ji taky vydrhla,všechny skřňky - vyházela jsem spousty caparů a kosmetiky co nepoužívám...no a hned je tam mííísta do aleluja. jinak včera jsem se stavila v obchodě Sambaby...no,tak ta zastávka mě tam stála 650Kč 😒 .a kdybych měla více prachů,tak se rozjedu asi víc 😀 . Beri,nestraš s prdnutím vodovodní trubky.spíše hlas ty,že rupla voda tobě a jdeš na to!

sukubka
7. říj 2009

ahoj holky já vůbec nestíhám koníka jak mám ty dvanáctky jsem po nich úplně vyřízená!jinak na první konzultaci k dr.Macháčovi jedu 30.10 už se těším že se to zase trochu pohne kupředu!manža bude bohůžel v tahu tak musím jet sama,ale na další konzultaci chybět nebude!a co je zde nového?

zuzka72
7. říj 2009

Tak už jsem konečně po 14dnech ze špitálu doma. A teď co mě postihlo- 25.9. jsem šla na odběr té plodové vody, vše OK, vzorek brali z obou mimin, byla tam nějaká "bezdomovkyně"-5dítě a říkala, že se nemám bát, že už je tam po páté a, že na nějaky šetření se kašle a, že bude dělat vše(no nechápu tu spravedlnost, ty děti nechtěla a nic se jí nestane a má vše v pohodě). No a já asi po hodině odběrů UTZ a pohovoru s genetikem v češtině i v angličtině s mediky odešla s tím, že výsledky ty rychlejší zavolají a pošlou za týden a ty pomalejší pošlou za 3týdny a budou taky volat. Tak si jdu pomalu k autu asi 100metrů a najednou rup, praskla mi voda, kalhoty mokry, všechno durch. Podotýkám, že riziko potratu je 1:200 (proč musím zrovna já mít všechno?) Tak jsem to otočila a frčela na Gynekologii asi 50metrů, tam mi po 2,5hodinovém čekání udělali UTZ a vyšetření a vzali na okamžitý příjem-to byl pátek, nasadili kapačky, léky. A jinak mě nekontrolovali. Říkali, že čekají, až, jak tělo zareaguje a vypudí plody ven-takže psychika na bodě mrazu. Vúterý už jsem to nezvládla a klečela na kolenou ať mi udělají alespoň UTZ jestli ty děti žijí, nebo né, nebo co se děje. Nikomu bych tu situaci nepřála. Doktorka se slitovala a UTZ mi udělala. Srdíčka bušila a vody měli přiměřeně-zázrak. Potřřebovali pokoj, tak mě přestěhovali na větší, kde byla mimo jiné i mamina 17tt s podobnou diagnózou-odtekla ji samovolně plodová voda. Jenže ještě ten den navečerer před zraky nás všech porodila-potratila dvojčátka-děsny, měla jsem opět psychiku na dně. Další den mě opět převezli na jiný pokoj, abych já, ani ta paní jsme neměli z toho trauma. Já se bála, že dopadnu stejně a vyškemrala jsem si v neděli další UTZ, protože po tom, co jsem viděla, jsem měla opět nervy na špagátě, nechtěli mi ho udělat, tak jsem se zoufalá vydala na jinou budovu, kde mi dělali genetiku s tím, že je poprosím, aby mi udělalai UTZ-bohužel o víkendu nepracují. Šla jsem zpátky a u oběda se mě sestra zeptala co mi je a já začala brečet, jak maly děcko, slitovala se a zavolala doktorku a ta mi ten UTZ udělala. Fakt,kdo to nezažije nepochopí. Teď jsem už doma vody mají přiměřeně ale musí se to hlídat, kdykoliv mi voda může odtéct, nesmím nic dělat a musím vydržet do 24týdne nejmíň. Je to bomba, když jsem viděla, jak rodí maminy ve 26týdnu s 800gr dětma-obdivuji je, že to dokáží vypiplat. Prej stejně skončím zase v nemocnici, ale mám to vydržet do toho 24týdne, do té doby to berou pouze, jako plod a nezachraňují to. Snad to vydržíme.
Mimochodem volali mi ten výsledek plodovky a řekli mi, že ho nemohli udělat, že se jim to pomíchalo-nemám já smůlu? Takže teď budu čekat na ty pomalejší, snad se jim taky nepomíchají.

b.e.r.u.s.k.a
7. říj 2009

Teda Zuzi ty máš pech.Ale neklesej na mysli nakonec vše dobře dopadne,vždyť si to zasloužíš.Budeme všichni držet pěstičky a ty hezky odpočívej.

asmeena
7. říj 2009

Zuzi: tak to ti teda nezávidím. A to tu paní ani neoddělili nějakou clonou, aby si to neviděla? To mi přijde trošku neetické. 😲 Držím ti pěstičky, ať to všechno dobře ustojíš. Máš můj obdiv.

asmeena
7. říj 2009

jaji: já bych do sklípku jela, taky jsem měla při stimulaci jednu decku vínečka. 😅
Dnes dobírám clostil a zítra si píchnu fostimon, v pátek taky a v sobotu už pregnyl a jede se. 😀 😵

zuzka72
7. říj 2009

Asmi, bohužel neoddělili a vše jsme viděli. ☹

asmeena
7. říj 2009

tak to je opravdu nepříjemné, ale ty musíš být v pohodě, ať se tělo rychle napraví 😵

certina
7. říj 2009

Achooooj Zuzi - no konečně - tak jsi zpátky mezi náma...........mysleli jsme na Tebe moc, moc a drželi pěstičky.....no teda hrůza co sis prožila.........děsný.....tak teď už přeju fakt jen a jen to nejlepší a moc, moc moc odpočívej a šetři se..............uvidíš - uteče to jako voda a oba mimiška budeš chovat u sebe 😉 Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo a jsi zpátky doma............tak se drž a šetři se!!!Dávej na sebe prosímtě pozor!!!!!

teddyna
7. říj 2009

ježíš,co to tady čtu?no to je masakr,co jsi tam zažila. že jim není hamba! musíš vydržet a mimka to taky zvládnou,uvidíš! jo,jak se se.e,tak se se.e a to doslova,co?
sukubko,doktor se jmenuje Machač - nikoliv Macháč. vypadá to děsně 😀 chudák,kdyby si to tak četl. nicméně on je machr a i kdyby se jmenoval Franz Josef.
asmen:no kurnik,to to uteklo - takže v sobotu pregnylovka a v pondělí se jde na věc,co?budem držet všechny palce,co tu dohromady máme

certina
8. říj 2009

Holkiiii - haloooo - kde jste kdo?????Co děláte???Krom těch co statečně pracujou v zaměstnání???
U nás je teda dneska zase pěkné horko - vše tady doma mám zatažené, ať nepronikne ani paprsek - páč pak jsem zas úplně K.O. - nějak mi v tom těhu to slunko dost vadí............ ☹ 😝 ale zítra už má být zase škaredě - jupíííí 😀

beras
8. říj 2009

Ahojky holky 😀 ,no Zuzi to máš teda děsnej zážitek . 😝 Kdybych mohla tak ti aspon dva nebo tři týdny těhotenství věnuju. 😀 Musíš věřit v zázrak,protože už jen to,že se voda takhle pěkně doplnila je krásny.Moc držím palečky at to pokračuje dobře dále 😀 .No jo chudák Štěpula to je jek Mácháč "jako jezero"Certi užívej si sluníčka 😀 Ted jsem četla ,že příští týden už bude o 15 c mín.Zítra mám první termín porodu ale opravdu na to zatím nic neukazuje. 😝 Třebas mě zítra dr. na kontrole překvapí a řekne ,že už aspon trochu se to chystá ale já myslím,že asi eee. 😝

teddyna
8. říj 2009

beras,ani nemluv- taky to vedro nesnáším.dneska jsem byla na poradně,dojela jsem tam splavená jak kráva.a sestřička říkala,jak máme krásný podzim.fůůj,nechápu,co na tom vedru vidí krásnýho. na kontrole vše OK,ozvy v pohodě.ultrazvuk bude příště.
jsem na tom stejně jak čertina - taky mám zatažené žaluzky.
beras,co ty víš,třeba tě doktor překvapí.nebo spíš mimčo překvapí.

micinka22
8. říj 2009

Vítám Zuzku..my byly u ansich tak sem ti ráno psala ..nemela sem PC ...
no je to teda sileny ..jeste s tim potratem 😔 😔 😔 😔 ti doktori a sesty snad nemaji city nebo co..i kdyz ve fakultce je mi to znamé :/(((

my jedem do Brna zitra..pregnyl sem sehnala ve fakultce..nikde jinde ho nemeli..pichani v pohode...takze uvidime co se z toho vyvrbí..

smilers
8. říj 2009

Ahojky vsem🙂

jdu pozdravit zuzku 🙂 to co jsi psala me popravde ani neprekvapuje, ve FN je toto normalni, ja si UTZ musela taky vydupat, takyx me ho nechteli dat, za tu dobu co jsem tam byla, jsem zazila dost situaci, me premlouvali at vydrzim jeste do 35tt,pritom me doppler vysel 2x se spatnyma vysledkama az patologickyma,tzn, ze holky uz se dost spatne vyzivovaly, ale oni meli casu dost, az jsem pohrozila, ze se necham transportovat jinam se to hnulo, najednou byly volne inkubatory, proto ti radim,pokud tam budes znovu hospitalizovana, nenech se odbyt a tvrde bez za svym,pac jde o tve a mrnat zdravi, ale jedno se jim musi nechat,opravdu jsou machri na novorozeneckou jip, proto ti drzimpalce, at uz je vse ok a mrnata to dotahnou co nejdal 😉

certina
8. říj 2009

Mišo - na zítra pořádné tfuj, tfuj.............na kolik hodin jedete???? 😎

teddyna
8. říj 2009

čaute vespolek.tak jsem se dala do přebírání oblečení a rovnání v nové ložnici.už tu mám dva pytle oblečení,co odvezu na charitu.to se bezdomovci pomějou 😀 .ale nějak mě to zmohlo,tak i když mám probranou teprve asi 3/4 věcí,tak jsem se na to dneska už vykvajzla a sedla k telce a no´tasu.však co,zítra je taky den.
Smilers,ono to není jen ne fakultce v OL.v každým špitále si člověk musí umět prosadit své reálné cíle. neříkám,že všechny požadavky pacientů jsou vždy reálné. ale pokud se jedná o miminka,tak bych se taky bila jak vlk. Míšo,zítra to vypukne??

asmeena
8. říj 2009

mici: na zítra držím pěstičky.
Mně je dnes nějak divně, jako by na mě lezla chřipka, manžel je šíleně nachlazený, tak doufám, že to od něj nechytnu, když budu mít v pondělí OPU.

micinka22
8. říj 2009

zitra na 11 tam máme být..
Verco u nachlazeni se tehotni nejlip 😀 😀 😀 no ale tehu da zabrat a do toho rýma nic moc.-) takze se od manzi drz radsi dál 😀 😀 😀

asmeena
8. říj 2009

já mám spíš strach, jak by mi dělali OPU v narkóze, když bych měla rýmu a nemohla pořádně dýchat. 😠 Jo a taky se nám pořád se..e auto a tak doufám, že v pondělí do Brna dojedeme. 😲

zuzka72
8. říj 2009

🙂 Smilers-a mimochodem visíš tam na nástěnce s manželem i dětmi na sesterně.

zuzka72
8. říj 2009

Mici ty jsi mi psala na mobil? a já si myslela, že si dopisuji s Teddynou-nějak jsem ty čísla prohodila. 😀

micinka22
8. říj 2009

Zuzi jo se mnou sis psala .-)

smilers
8. říj 2009

zuzko na odd 18? tam jsem fotky ze zacatku dala,jak jsme se tam byli ukazat🙂 tam jsou fajn sestricky 😵 na 17 cce taky,ale mujsi to s nema clovek umet, kdo te mel jako dr?

teddyna
8. říj 2009

Zuzi,ráda tě vidím. a jak sis se mnou dopisovala - skoro?? nemám tvoje číslo,jsem ho někde ztratila ☹ . jestli chceš,pošli mi ho do IP,prosím.
já ležela asi na 17(to je to operační oddělení).měla jsem nějakou mladou doktorku,ale docela šikovná.akorát jak mi rvala drén z břucha,tak jsem myslela,že ten šlauch má tak tři metry a tahá to až z paty🙂

zuzka72
9. říj 2009

Smilers-jj, na 18, doktorky Látalová, Latová, Ondrová a sestřičky-ale všichni byly super, nemůžu si stěžovat, až na vyjímky-občas, ale s těma jsem moc naštěstí do styku nepřišla. A ze 17-tky znám taky ty nás měli, když jsem tam ležela před měsícem, byly spojené dvě oddělení do jednoho-ty taky nebyly špatny, ale na 18-ce jsou asi lepší.
Teddy-mě psala smsky Micinka do špitálu a já si myslela, že jsi to ty, chápeš, nějak jsem to popletla, jinak mé číslo je 734456131-není tajné.

smilers
9. říj 2009

Ahojky🙂 Teddy tak na 17 je vetsinou Michnova,blondyna dlouhovlasa,vecne nosi culik 😝 na 17jsou vetsinou starsi sestricky 😀 kdyz jsmev prosinci minuleho rokuodchazela,tak se 18 a pooperacni 17 spojovalakvuli svatkum 😎 Prochazka na 18 uz neni jako hlavni dr.? Ten byldobrej,ikdyz me tedaspatne spocital tt 😠

Zuzi no hlavne ze je uz vse na dobre ceste,davaliprtatuminjekce an rust plic?

zuzka72
9. říj 2009

Smil-Procházka je na nástěnce na 17ce. Injekce na plíce mi ještě nedávali, to je asi brzo. A tobě je dávali v kolikátém tt? A v kolikátém jsi vlastně rodila? Císař?

teddyna
9. říj 2009

smiler,Michnova se jmenovala - taková přijemná kočena.ale při propuštění mě prohlížel nějaký dr. Závodný a to byl masakr - starý dědek,vyšetření bolelo jak kráva. no,ale už to mám za sebou a snad se tam už nikdy nedostanu.