Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

escadka
25. čer 2010

Micinko, děkuju moc za zkušenosti 🙂. Jestli máš teda fakt jen 2 kg navrch, tak to nevím nevím, jak udržím 🙂. Četla jsem, že dvojčata váha 16 až 20 kg navrch. To je super, že teď už si na miminko plně vybavená, že víš, co tě čeká, umíš už všechno, o to víc si to určo užiješ 🙂. Já si to neumím představit, jak se to všechno naučím, ono samo a rychle, já vím, bude to hodně potřeba, ale teď jsem teda úplně jak poleno, bojím se ty mimušenka i držet, když se mi nějaké dostalo pod ruku 🙂.
Kryštofko, neboj, všechno se to samo vyvrbí a bude to hodně rychlé a vše dobře dopadne 🙂

jitulik24
25. čer 2010

Holkýýý hlasím návrat od Machače. Tak mám dobré zprávy🙂 Dnes 7DC máme 8 nadějných folíků, sliznici 8,7mm. Od zítřka si začínám píchat fostimon jeden denně. V UT kontrola a ve ČT nebo PÁ OPU 🙂 Machač říkal, že z toho má dobrý pocit🙂

escadka
25. čer 2010

Tak to Jitulko moc gratuluju 🙂!!!! Jak z toho mám dobrý pocit, tak z toho budou mimísci 😉

krystofka
25. čer 2010

Jitulko, moc gratuluju..já jdu v pátek a taky pro Fostimon...uvidíme, jaký mi Dr Machač vymyslí protokol..

micinka22
25. čer 2010

Krystofko jj jen dvě ...ale ja jsem tlusta jak slon..moc mi do metráčku nechybí...a nechci ho dosáhnout..ale cpu se sladkým o 106 to zase jo :// ono je to asi tím že u druhýho už se nezastavíš..první potřebuje taky mámu že .-))

Jitulik SUPEEEEER 🙂))

escadko...sice sem tím kolotoček jednou prošla ,ale už to budou tři roky...a taky bojim jakej to zase bude drobek a piplačka 😀 😀 😀 to skoro 3 lete dítě už je v pohodě .-)) a plně vybavená ještě nejsem..jako hadry a plíny..to je asi tak vsechno co mám 😅 😅 kočár nachystanej není,postýlka taky ne..ještě shaním přebalovák do koupelny....u prvního sem už všechno dávno měla nachystanééééééééééé 😝

jej
25. čer 2010

Kryštofko, udělala bych to jak ti psala Escad: vzala bych práci a zároveň zkoušela boj o mimíska. A až by vyšel mimísek, práce bude vedlejší. A do té doby budeš mít práci a můžeš vydělat nějaké prašulky...

Escad, já jsem si břuška všimla tak ve 12.tt. ne nijak velkého, ale začalo se to rýsovat. Teď jsem v 15., zatím nosím normální věci, ale kalhoty jsou mi už nepohodlné (kromě jedněch riflí), sukně v poho. Ale vidět už je. Jinak žádný hubeňour nejsem. Sice ne zrovna ani tank, ale vždycky jsem si říkala, že bych tak 6 kilo ráda sundala, ale při těch hormonálních nájezdech neustálých v poslední době a při mé malé vůli holt nějak to nešlo...Při minulé kontrole ve 13.tt jsem měla navíc O.6 kg....

Jitul, tak vidíš! 🙂

sukubka
25. čer 2010

kryštofko já bych tu práci taky určitě vzala,IVF je opravdu studna na peníze a penízky se hodí vždycky.Jinak aspon se na IVF nebudeš tak upínat když budeš pracovně vytížená a jak se zadaří vždycky se to dá nějak udělat mimís je na prvním místě!

ferdice
25. čer 2010

ahojte,
Jitulik to mas krasne 8 nadejnych foliku na minimalku.
Krystofko ja bych tu praci taky vzala byt tebou. Mame za sebou teprve 1. IVF a uz nam to proluftlo ucet, takze urcite jak pisou holky studna na penize. ale vysledky stoji za to 😀
Steph uz znas termin na hystero?
Holky napsal nektere z vas Machac zadanku na imuno vysetreni? ja se na imuno chystam, ale zase si rikam, ze bych rada, aby to navrhl on sam, protoze si rikam, ze jsem se sverila do jeho pece se vsim vsudy a nechce se mi neco podnikat za jeho zady, sama od sebe.

sukubka
25. čer 2010

ferdi sám od sebe ti to Machač 100% nenabídne mě imuno spíš vymlouval a tak myslím že ti to nedoporučí jedině když budeš chtít sama tak si to vyřídit!

Jituli také gratuluji ke krásným folíkům nádherný počet!!!!

daisy14
25. čer 2010

Jituš, to vypadá krásně, takový počet folíků, tak ať rostou dál!
Mici, jak jsi psal,a že se sladkým cpeš o 106, to mě pobavilo, já miluju čokoládu, ale už týden na ni nemám chuť, což je u mě naprosto neobvyklý jev 😀
Asmeen, to máte teda stydlivou holčičku, že se nechce ukázat, nebo Vás schválně napíná ať se na ni o to víc těšíte 🙂
Kde se nám toulá Pecicka?

jitulik24
25. čer 2010

SNAŽILKY:

KATAPOLA - 6xIUI, 2x IVF, 1x minimálka (neoplodněno), nikdy nic zamraženo, 2.minimálka nic, imuno
BRITKA - 3x ET ve Fertimedu a 1x ET v Reprofitu - vše neúspěšně, další pokus září
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,3x minimálka-Reprofit-3x transfer,bohužel se bobíškům u nás nelíbilo.Další pokus červenec!
MISA.PATRIK - 12/2007 7tt ZT, 4/2008 mimoděložní, 3/2009 9tt ZT,10/2009 mimoděložní, IVF květen negativní, další IVF září/říjen.
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2. KET -negativní, 3. KET - hcg 0,9 - negativní, čeká na hysteroskopii
JUVIK - 6xIUI, 4xIVF(1x bez ET), 4.IVF-5tt potrat, 1xKET, 3x minimálka,1x nativ - snažení se odsouvá naneurčito
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, čeká ji laparka 23.6. !
LADUS77 - 6 x IUI ve Fertimedu, 1 IVF v Reprofitu červenec/srpen
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KO 15.6.
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET) KO začátkem července
KRYSTOFKA – od 2. července stimulace

STIMULANTKY:
JITULIK24 - 8 IUI - 1xpotrat -21tt, 1xZP-5tt, stimulace na minimálku clostíkem a fostimonem, KO 29.6, OPU 1.7-2.7

TĚHULKY:

MICINKA - těhule 32tt
(2xIUI,1xIVF)
ASMEENA - těhule 22tt po minimální stimulaci - KO 22.6.
(původně prodělané 9xIUI, 2xIVF + 1x KET ve Fertimedu, 2xminimální stimulace,1xKET v Reprofitu)
JEJ - těhule 16tt, KO UTZ 9.6., další KO v 18tt
SUKUBKA - těhule 15tt - KO 3.6. (genetika)-další KO za 3 týdny
(2 IVF, 3x minimálka (jednou bez ET), 3minimálka
ANETA1199 – těhule 14 tt po minimálce
(předtím Fertimed 1xIVF, 1x KET)
ELLAAEE - těhule 14tt po minimálce - KO UTZ 10.6.
RENCAV - těhotná po 3IVF, nyní 12tt
(1 IVF Fertimed, 1x jen stimulace bez opu a 1 IVF Reprofit)
ESCADKA – dvojčátka - 11tt
(1 IVF, ET 26.11. nic, KET 15.2. nic, 2 IVF úspěch)
PECICKA - 3.min.IVF, minimálka - ET 23.5.-2 embryjka- hlásí // ! Ko UTZ jedno mimi -7tt
DAISY - 3.min.květen – ET 4.6.-2 embryjka-hlásí // ! Ko UTZ 2.7.
(3 x IVF (třetí vyšlo, ale ve 20tt konec), 3x minimálka)

MAMINKY:

TEDDYNA - Vojtíšek
ZUZKA - Petříček a Lukášek
CERTINA - Adélka

jitulik24
25. čer 2010

Holky všem vám moc děkuji, snad opravdu budou folíčci pěkně růst a bude jich alespoň pět zralých. Dnes jsme si v čekárně pěkně počkali, bylo nás tam strašně moc. A zrovna jak na potvoru jsme oba spěchali do práce. Manžel byl dnes poprvé přítomen vnitřnímu ultrazvuku 😀 . Prý mu to přišlo v první chvíli divné 😲. Z ordinace jsme oba odcházeli tak v dobré náladě, že si toho musel všimnout každý. Machač dělá divy 😀 😀 😀 😵 😵 😵

misa.patrik
26. čer 2010

Ahoj holky 🙂
no ja Vas proste nestiham zo je mazec,ted jse Vas zbezne docetla
Takze ASMEE gratuluji k dcerušce 😉
JITULI super mam za Tebe radost
PECI mimisek je bozi 🙂
Jinak nevim jak Vas budu docitat za 2 tydny protoze v pondeli letile na dovolenou 🙂 uz se tak tesim potrebuju to jak sul 😀 😀 😀
Hezky den zatim dnes chci pouklizet a uz taky neco nabalit 😉

jitulik24
26. čer 2010

Ahoj Míšo, tak to si tu dovču pěkně užijte, ať jste plní sil do dalšího boje.

krystofka
26. čer 2010

Jitulíku, manžel z toho byl poprvé taky hodně zaskočený. Podruhé už Dr Machačovi odpověděl na otázku, zda nám to nevadí, že už u toho byl tak v pohodě.. 😀 😀

krystofka
26. čer 2010

Holky, ještě se vás zeptám. Ohledně té práce, já mám jako dlouhodobou brigádu, teda, zatím první měsíc, ale je to krásná práce. V dětském obchůdku s eko/bio zbožím. já nevím, jestli tu brigádu nechám a pustím se do toho stavebního spoření, brigádu ztratím. A stavební spoření mi nemusí vůbec vycházet a neuživím se. Takhle mám aspoň tři tisíce měsíčně.
Co si myslíte. Já už nad tím přemýšlím i když ležím v posteli.

Neumím se sama rozhodnout, co dělat. 😒

sukubka
26. čer 2010

pěkný den holky!
Jituli jojo Machač je věčný optimista a dodává dobrou áladu je prostě super!Neboj folíky budou máš krásný počet 😉

misa tak si dovču pěkně užíjte 😉
krystufko já se bojím paridit je to těžké já bych asi byla v tom obchodku protže já na to pojištování atd kolem toho stavebka nejsem ale každý je jiný!Určitě bys měla zase víc volného času!je to opravdu složité!

britka
27. čer 2010

ahojki holky nějak nestíhám moc práce však kdo je na baráku tak to zná.jak tak koukám je tu mnoho nových tak vás vítám.Asmen ať to není kluk Z rodiny se taky těšili že to bude holka řekli jim to na ultrazvuku a za měsíc je to kluk jak buk.

pavca3388
27. čer 2010

Ahojky holky

Tak se hlásím po laparce... Včera mě pustili domů ale není mi zrovna nejlíp, tak většinou pokud to jde tak pospávám. Chtěla si mě tam nechat do pondělí ale šla jsem domů...Neměl by mi kdo hlídat prcka a teď bych uvítala ještě klidový režim na lůžku.. :( No tak v úterý jsem měla nástup do Boskovické nemocnice... První den : prohlídli mě...udělali tzv Jod test ( jestli nejsem alergická na dezinfekci ) jinak vyholená jsem už byla tak mi nic víc nedělali... klistýr jsem neměla.. 🙂) opět jsem se mu vyhla.. 😉 Jinak večer dali prášek na spaní, který vůbec nezbral byla jsem vzhůru až do narkózy...dostala jsem ještě večeři, kterou jsem však stresek nejdela.. druhý den mi obvázali nožky ...nalepily mi náplast na zadek, dali oblbovák (taky nezabíral) a jela jsem jako první na sál... tam mě miloučce přivítali dali masku na obličej připoutali ruce a zavedli kanylu víc už nevím. Probudila jsem se zakrytá na pokoji s kapačkou na jedné ruce a tlakoměrem na druhé ruce..bolesti byly v pohodě...špatně mi taky nebylo akorát jsem nemohla ještě celý den jíst...pořád kontrolovali tlak a večer jsem šla už na záchod. Neměla jsem ai nafuklé břícho...bolesti v ramenách..akorát mi každý den píchali injekci na ředění krve. Další dny se to břícho začalo teprve probouzet..takže teď mi ještě pěkně štípou stehy a sem tam mám křeče..a jsem pěkně ještě slabá, jak moc nejím...Jen by mě zajímalo... Nevíte jestli mi v Reprofitu vytahnou stehy a pak ukončí neschopenku??????

kvakuska
27. čer 2010

Ahojte a všem pěknou neděli 🙂

@pavca3388 no vidíš, máš to za sebou, je to dnes už běžný zákrok, tak ještě trochu odpočívej a brzy budeš fit 😉 ... jinak myslím že tu neschopenku bude muset ukončit ten kdo ti ji dal, Reprofit přece s tvojí laparkou nemá nic společného ... ty už nejdeš na žádnou kontrolu, kde by ti ty stehy vytáhli?

@britka ahojda, že se taky ukážeš, já tu teď moc často nebývám, se jaksi míjíme 😠

@krystofka kryštofko tobě je těžké poradit, to si musíš rozhodnout sama čemu dáš přednost, je to i podle vaší situace a také podle toho zda by jsi se cítila na to stavebko, já třeba bych na to povahu neměla

@jitulik24 držím tvým folíkům palce! 😎

@juvik , @jej ahoj holky, můj další pokus už proběhnul, teda vlastně neproběhnul, byl stopnutej, při stimulce nás zaskočil úplně nový problém, se kterým jsme vůbec nepočítali ☹ ... ale už jsem se z toho trochu vzpamatovala, jen zatím nevím co a jak bude dál 😖

andinka22
27. čer 2010

Hezké nedělní odpoledne,
Pavčo stehy ti po laparce vytáhne tvůj gynekolog nebo obvoďák. Můj gyn. měl tehdy dovolenou, tak mi stehy v pohodě vytáhl obvoďák.
Tak hezky odpočívej, brzy zase budeš fit neboj.
Jituliku gratuluji ke krásnému počtu folíků.
Kvakuško tak ty už máš po pokusu, teda vlastě nebyl, tak to jsem z toho fakt jelen. Mohu se zeptat, co se Vám přihodilo?
Míšo užij si dovču.
Všem ostatním krásný den.

pavca3388
27. čer 2010

Holky neschopenku mi vystavili v nemocnici! Byla jsem trocha dál od našeho bydliště a tam už jezdit ani nemám. No na laparku mě poslali z Reprofitu... tak se mi zdá divný, že bych měla jít ke svýmu gyn, když o tom nemá páru, že jsem někde byla... a obvoďačka mi nechtěla ani vystavit o den dřív neschopenku... :( Jinak mi z Reprofitu psali, že si mám dojít po výkonu, tak já nevím... asi tam zkusím zavolat, kdy tam mám dojít a kdo mi jí pak ukončí.. To je papírů na ty neschopence za ty 4 roky co jsem na ní nebyla...vůbec se v nich nevyznám.. :(

andinka22
27. čer 2010

Pavčo mě na laparku taky poslal Štěpán z Reprofitu. Mudr. v Rep. mi dal akorát papír, co vše chce udělat a zbytek jsem si zařídila sama, potom jsem šla cca měsíc po výkonu do Rep. s výsledky. A stehy by ti vytáhli i v Boskovicích, ale ty to máš daleko, takže bych volila obvoďáka. No všude je to jinak. Já mám super obvoďáka, takže mi to vytáhl bez problémů.

pavca3388
27. čer 2010

andinka22 Mě se právě k obvodní moc nechce... naštvala mě.. no třeba sestřička mě pěkně zašpinila kalhoty od krve, když mi brala krev... Docela mě ty jizvy štípou, tak bych radši šla k někomu šikovnějšímu. No a mám v papírech z nemocnice napsáno, že kontrola u obv. gyn 1.7... tak teď raď... Mám jít na tu kontrolu teda ke svýmu gyn.?? A pak teprve do Reprofitu?? A kdo mi ukončí neschopenku??

ferdice
27. čer 2010

Kvakus snad se u vas vse v dobre obrati a dalsi pokus jiz bude v poradku.
Pavco ja uz po laparce taky na kontrolu nesla a stehy mi vytahl muj gyndar. ono je to asi fakt jedno kdo ti je vytahne. a jaky byl vlastne vysledek? vsechno v pohode?
Jinak pokud jde o neschopenku, tak ja mela posledni neschopenku vystavenou v Reprofitu a ukoncit mi ji taky museli v Reprofitu ☹ alespon to Reprofitaci tvrdili. Leda ze by ti pri vystaveni rovnou vyplnili i ten predavaci papir k tvemu lekari. to jsem tak mela loni u laparo, vystavili mi neschopenku a zaroven i ten predavaci formular do pece jineho lekare - meho gyndare a ten mi to i ukoncil.

ferdice
27. čer 2010

Pavco, mas to jeste cerstve, to stipani urco prejde. znam holcinu, co si ty stehy vytahovala sama, respektive ji pomahal manzel, tak do toho jsem tedy nesla 😀 jsem srabik.

jitulik24
27. čer 2010

Ahoj Pavčo, tak už to máš za sebou, teď už musí být všechno v pohodě 😉 .
Díky všem za držení palců mým folíkům 😀 .
Chci se zeptat na pár věcí.
Doktor se mě zeptá jakou metodou chci oplodnit vajíčka? Kdybych měla čistě teoreticky 4 vajíčka a chtěla si nechat žížalky vpravit do dvou a ty další dvě nechat oplodnit na misce, jde to, nebo se to musí dělat jen jednou metodou?
A bude záležet na mě jak dlouho nechají ty mimísky dělit, nebo o tom rozhoduje doktor?
A poslední dotaz. V jakém stádiu je největší šance na uchycení miminka?
Předem moc děkuji za odpověď .
Už mě začínají pěkně bolet vaječníky, tak snad je to dobré znamení 😵 . Pyžamo na OPU je nachystané 🙂 . Jen doufám, že z něj doktoři nedostanou záchvat smíchu, protože je se žirafou a manžel je z něj úplně hotový 😀
Holky asi jsem tele, ale mě se první dávka fostimonu podařila rozlít, tak jsem jí honila po stole a nakonec se i jí podařilo nasát 😀 😅 . Hygienické to není vůbec, ale přece nebudu bez dávky, že? 😅. A dnešní druhá dávka byla v pohodě, až na to, že jsem málem zapomněla z injekce vypustit vzduch. Už jsem jí měla zabodnutou v břiše když jsem si to uvědomila, takže jsem jí rychle vytáhla, vypustila vzduch a šlo se na věc. No raději nechci ani domýšlet, co by se mohlo stát, kdybych do sebe ten vzduch pustila 😖 😠. Tak snad zítra už to bude na jedničku 😉

andinka22
27. čer 2010

Pavčo,
když jseš v nemocnici, tak stejně nemocnice pošle zprávu o hospitalizaci tvému gynekologovi a obvoďákovi.
Jinak si myslím, že neschopenku ti ukončí tvůj gynekolog až půjdeš za 14 dní po operaci na kontrolu.
A stehy ti určitě taky vytáhne, já chtěla jít také k mému gyn., ale měl dovču, takže proto jsem šla k obvodnímu.

aneta1199
27. čer 2010

Zdravím všechny po dovolené. Bylo to super, sluníčko, teplý moře, klídek a pohoda. Můžu jen doporučit. Mimochodem, jak jste tu některá psala, že vám doktor dovolenou u moře zakázal, tak mně řekl, že pokud je vše zařízeno a hygiena v pořádku, pak doporučuje.
Byl to absolutní relax.
Jinak ve středu jdu na kontrolu na gyndu a asi příští týden na tripl testy.
Mějte se všechny fajn.

jej
27. čer 2010

Ahoj holky!
Tak to byl dnes krááásný den! BYli jsme od včera u tchánů, zašli s kamarádem na pivo (já teda na bublinovou vodu), dnes jsme udělali malý výlet k vodě...paráda paráda...

Kryštofko, nevím, o jaký problém se jedná, ale znáš to: já věřím, že si s tím v Reprofitu poradí a vše se vyřeší. Kolik máš za sebou vlastně pokusů? Já už byla zoufalá taky, 3 celé cykly plus jeden KET a nic (nikdy ani těhu), už mě v Unice hnali do dárkyně, fakt jsem už nevěřila a pak ejhle...! Reprofit a záchrana...

Jitul, nechala bych vše na embryolozích. Většinou dělají ICSI, i když není vždy potřeba, ale zda prodlouřená kultivace, nebo ne, to ti řeknou oni. Většinou se PK dělá u hodně vajíček (6, 8 apod.), u míň většinou po 48 hodinách šup do dělohy. TAky jsem to tak měla. Hodně štěstí!

Anet, tvého dr.ti závidím! Já nemůžu nikam, chtěla jsem do práce, že ne. Chtěla jsem za sestřenkou do Jihlavy (je to od nás 200 km a 2 hoďky cesty po dálnici): ne. Přitom ležet nemusím, je mi fajn. TAk jsme se s mužíkem dohodli, že si stejně tady u nás někam na dovo zajedem a holt pojedu na zapřenou, na nic se ptát nikoho nebudu. TAdy v republice někde v penzionku by to mělo být v pohodě snad....akorát holt budu riskovat kontrolu, ale to se nedá nic dělat...odmítám být přes léto zavřená doma a nevytáhnout paty....chjo...