Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

aneta1199
14. srp 2010

Ahojte holky,
semo tamo sem nakukuju a moc vám držím palce.

@jitulik24 - Já měla čárku 9-tý den odpoledne a zavedeno bylo myslím 8 a 6 buněčné. Tentokrát jsem tomu vůbec nevěřila, protože jsem při ET měla hrozně nízkou sliznici - 6,3 mm. Kolem 2-4 dne od ET mě bolelo břicho a pak mě bolely jen bradavky (ne celá prsa). Na to pár holek na chatu psalo, že to měly taky tak. Moc na tebe budu zítra myslet !

@jej - nevím, jak moc je na to spoleh, ale na těhule prý nikdo nikdy na kontrolu nepřišel - říkal to doktor, sestra, mzdové účetní v práci i bývalé těhule. Bych to asi na tvém místě neřešila.

@sukubka - jak se máš? Co termín porodu, máš ho nakonec stejně jako já? (já mám 21.12.) Máš nějaké obtíže? Já jsem měla pořád docela rovný břicho, sice kalhoty jsem nedopla od 12tt, ale břicho prostě nebylo vidět a za poslední týden tak vylezlo, že konečně vypadám těhotně. A prcek kope už fakt hodně. Včera asi docela trpěl v kině, byli jsme na Kajínkovi, pořád střílení a rány, tak kopal asi hodinu v kuse.

@asmeena - četla jsem, jaký sis vybrala kočár. Já jsem taky rozhodnutá jít do Jedo Fyn, má ho kamarádka, chválí ho, žádná reklamace a je fakt za dobrou cenu. Akorát jsem si vybrala kombinaci tmavě růžová s černou a manžel mi ji absolutně neschválil ☹

jitulik24
14. srp 2010

@jej Já jsem byla při prvním těhu na neschopence víc jak půl roku a kontrola nepřišla ani jednou, prý na těhule nechodí. Kamarádka těhulka je teď na neschopence, nemá vycházky a jela si na týdení dovolenou, nikdo na ní nepřišel.
@aneta1199 Tak to já jsem měla vždy sliznici 10mm s tím já problém nemám a stejně se to minule nechytlo. No uvidíme jak to bude, ale nějak vnitřně cítím, že to opět neklapne. Sice se cítím úplně jinak než minule, ale třeba na mě působí utroš. Hrozně se bojím neúspěchu.

kozinka
14. srp 2010

ahoj holky, chtěla jsem jen písnout, že moc držím palečky!!! V Olomouci jsem byla u p. dr. Macháče, je skvělej 🙂 byla jsem jako dárkyně vajíček.... mám doma dcerku 2,5 ročku a nedokážu si život bez ní představit, tak jsem šla alespoň takto pomoct budoucím maminkám 🙂
Takže ještě jednou hodně štěstí a ať se brzy všechny radujete stejně jako naše rodinka!!!! 😉

jitulik24
14. srp 2010

Holky, chci se zeptat, kdyby to zase nevyšlo chtěla bych jít do klasické IVF. Můžu do ní jít hned? Asi bych musela jet ještě než dorazí mrcha za Machačem pro léky, že? Je větší šance na otěhotnění po klasické IVF, nebo stejná jak u minimálky? Předem děkuji všem za odpověď

aneta1199
14. srp 2010

@jitulik24 Sance je asi obecne vetsi, ale treba ja jsem mela z klasickeho IVF 18 vajicek, vysokou sliznici a stejne nic. Myslim, ze kdyz uz je vajicek moc tak nejsou tak kvalitni. Z minimalky jsem mela dobre dve a je to tam. Ale jinak do IVF muzes jit hned, pokud to ted byla minimalka.

asmeena
14. srp 2010

@aneta1199 já jsem měla původně vybraný hnědo-rezatý, ale ten je jen v provedení Classik a já chtěla Freeline, protože ten Freeline má větší okýnko na boudičce a taky jsme si vybrali černou konstrukci - vypadá to lépe.

jej
14. srp 2010

Holky,
díka za uklidňující rady, ale mám blbou zprávu: na těhule chodí! Já si zrovna byla na lístek pro peníze, jenže tam byla dovolená, takže jsem neměla ani lístek na peníze, ani potvzení, že jsem tam byla a doma zrovna v ten den v tu dobu kontrola! Po 3 měsících! Je z toho děsná polízanice, chlap na sociálce do telefonu se mnou jednal jako s vrahem, vzápětí mi poslali obálku s pruhem, ženou mě ke správnímu řízení, chtějí brát z té žebračenky, co dostávám, ještě další srážky...děs. Týden jsem kolem toho lítala, sháněla potvrzení, že se tam neordinovala (mám ho, pochopitelně, páč to tak bylo), musela jsem znova do Olo pro lístek na peníze od nich, poněvadž chlap na sociálce, když se dověděl, že mi ho teda dal praktik, málem zlostí asi proletěl stropem...no nepříjemní nepříjemní hnusní hnusní, těhule ženou ke správnímu řízení, je to děs...takže já jsem od té doby ve stresu, hlídám pořád hodinky, bojím se mimo hodiny vytáhnout paty, úplně mi to to těhulování zkazilo a přestala jsme si to užívat. Do té doby mi bylo fajn, od té doby mě bolelo už několikrát břicho, poněvadž mě to vnitřně neustále děsně popouzí taková šikana...

v životě jsem neschopenky nezneužila, dokonce i teď jsme na začátku 2.trimestru doktora prosila, že chci do práce, ale ani vidět! TAk co já zneužívám?! Nemůžu nikam vyjet a jen hlídám hodinky. A to nemyslím vyjet si k moři,to vůbec, myslím jet třeba jen ke tchánům 40 km, když tam jede muž, protože jsou už staří a potřebují pomoct, já teď nepomáhám, sedím tam v pohodlném křesle, ale nemusím být v tu chvíli sama doma, když už jsem jinak sama furt. nN, tak teď budu i takto o víkendu, páč nikam nemůžu třeba přespat. Děs. Přijde mi to supidní.

MAjí si hlídat lidi, co to fakt zneužívají, háží se záměrně marod a pak jdou na fušky načerno a ne těhule...nevím, jak by kdo a proč simulovat tuto diagnózu...navíc být doma na 60%mzdy, to taky nevím, kdo by dobrovolně chtěl...

no nic, pardon, musela jsem si vylít zlost, co je ve mně nahromaděná...

Asmen, ten kočárek sis vytipovala sama? Nebo máš na něj reference?

Holky, nemá někdo z vašich známých tu bexu? Já uvažuju o ní....

jej
14. srp 2010

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat:
Anet, ty pořád pracuješ? Jak se cítíš? I když tím, že jsi neměla břuško, tak je to asi lepší, že? Mně tak nějak trochu poskočilo ve 12.tt, ale tak od 20.-21.tt mi přijde, že to jede děsnou rychlostí a bojím se, že budu za chvíli jako almara!

Já jsem totiž uvažovala, že než snášet tu šikanu ze strany státu, tak bych tak na 5-6 týdnů ještě šla do práce, pak vybrala dovo a přešla na mateřskou, ale mylsím, že jestli to řeknu před mým dr., tak mě požene karabáčem...fakt mě hodně nechtěl pustit...tak vůbec nevím, co dělat...

jitulik24
15. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem testovala a je to v pr....☹. Už nevěřím, že by to mohlo být jinak. Kdyby mě alespoň tak nebolela prsa, podbřišek a nebyla pořád tak unavená. Dalo mi to falešnou naději, deb...í utroš. Jestliže minulý měsíc jsem to vzala v pohodě, tak tento jsem totálně v háji. Holky, co máte po úspěšném Et, řekněte mi svojí zkušenost. Od prvního dne ET jste ležely, nebo chodily do práce?

krystofka
15. srp 2010

Jitulko, a jsi si úplně jistá? Ještě počkej, nebo už máš testovací den?? Jo a ty bolesti jsem měla taky, hlavně prsa, to bylo šílené a podbřišek jako na MS. Ještě ale nehaž flintu do žita. Musí už to přece někomu vyjít a připojuji se k tvé otázce.
@jitulik24

jitulik24
15. srp 2010

@krystofka Ahoj Leji, jsem dnes 9 den po ET. Na mě právě utroš nikdy tak hrozně nepůsobil a že jsem ho zaváděla mockrát. Proto jsem si myslela, že to klaplo. Leji, jak jsi se rozhodla s tím KETem?

kvakuska
15. srp 2010

@jitulik24 Ahoj, ano, jsi 9. den po ET, ale teprve 11 den po OPU, embryo je schopné se začít zavrtávat do sliznice nejdříve 6. den po oplození, ale klidně to může být až 8. nebo 9. den ... podle mne jsi testovala zbytečně hodně brzy ... je to přece jen jiné, když testují devátý den holky co měly pětidenní kultivaci ... po dvoudenní kultivaci, jako jsi měla ty, fakt nemůžeš dnes čekat nějaký zázrak 😖

jitulik24
15. srp 2010

@kvakuska dvakrát už jsem těhotná byla a to po IUI a test mi to ukázal 10 den. Teď mám dva dny náskok tou kultivací, takže by už to mělo být na testu vidět.

aneta1199
15. srp 2010

@jitulik24 Je mi to moc líto, zvlášť když ti to po IUI vycházelo a teď nic ☹ Zapřemýšlej, jestli nezkusit začít cvičit Mojžíšovou, já ji cvičila 3 měsíce, od ledna do OPU a jsem přesvědčena, že to vyšlo i díky ní.
A po prvním IVF jsem měla dovolenou a ležela - a NIC
Po druhém jsme šli večer hned na nějakou akci, o víkendu na procházky a normálně do práce - a vyšlo to.
Prostě co děláš na to nemá vliv, buď to má vyjít nebo ne.
Ale fakt věřím tomu cvičení.

aneta1199
15. srp 2010

@jej Tak to je gól, s tou kontrolou. Taky jsem trochu o nemocenské uvažovala, koupili jsme totiž nový byt a rekonstruujeme, tak abych měla víc času 😀 Ale takhle nic, protože jezdíme často na víkendy pryč a to mi za to nestojí.
V práci mám totiž pohodu, jsem v kanceláři, akorát se mi ráno nechce moc vstávat.
A jak ty jsi měla vycházky? V kolik na tu kontrolu přišli ?

jej
15. srp 2010

Jitul, je mi to moc líto....

Anet, přišli dopoledne, když jsme si jela pro ten lístek....ale teď už se bojím u večerů, co já vím, jestli se po mě nechtějí teď vozit? Je to ubohé...

Anet, S prací to máš fajn...já jsem taky chtěla jít do práce, že bych si zařídila, že bych dělala jen v kanclu nějaké přepisy a tak (jako těhuli zaměstnanec musí upravit pracovní náplň), ale i tak se teda můj dr. na to vůbec netvářil...že je to dojíždění (mám to do Olo tak cca 18 km), že práce je vždy stres a prostě bych měla fakt být v klidu....tak jsme byla v klidu...do doby, než mě začala stresovat sociálka...mě to fakt úplně rozhodilo psychicky...asi hormony ze mě udělaly už magora nebo co...márne....

Jo, Anet, ty sis vytipovala stejný druh kočárku jako Asmen? Máš na to nějaké dobré reference?

aneta1199
15. srp 2010

@jej A jak ti dal Dr. teda termíny vycházek?
Ten kočárek jsem si fakt vytipovala stejný, mají ho i moje dvě kamarádky, žádné reklamace, super výbava a je docela levnej. Zkus kouknout na http://www.sambaby.com/1985-kombinace/27782-koc...

jej
15. srp 2010

Anet, měla jsem je od 12 do 18, teď naštěstí prodloužené do 20, což je v tom létě velmi fajn....Jen prostě odjet někam nelze...ne že bych chtěla jezdit daleko (to mi dr. taky zakázal daleké cesty), ale jen třeba k těm tchánům s mužem a tam přespat (jsem tam v klidu, takže klidový režim dodržuju) nebo za kamarádkou na chatu 12 km od nás a tam pobýt 3 dny, když tady jsou vedra na zdechnutí, máme byt, bez zahrady, zatímco tam les, stín, zahrada, pohoda...to vše nelze...já zrovna nejsem člověk, co neumí vydržet na jednom místě, takže v tomto směru trpím jako pes....

Ty kočárky vypadají podobně jako ta bexa, o které uvažuju i já...mají stránky klasicky: www.bexa.cz taky dobrá cena....tak uvidím, ještě jsem to tak moc nezkoumala...

asmeena
16. srp 2010

@jej já když chci jet k našim na víkend, tak si nechám u doktora vypsat změnu místa pobytu, klidně i na celý týden. Tak se zkus zeptat sestřičky, jestli ti udělá změnu jak budeš chtět jet za rodinou.

pecicka
16. srp 2010

ahoj holky, všechny zdravím, nějak to ted o prázdninách zanedbávám, ale já se polepším 🙂
jinak jak píše asmenka, já byla 14dnů u našich, taky jsem sestřičce nahlasila změnu místa a nebyl žádný problém 🙂 ta to zkus 🙂

asmeena
16. srp 2010

@pecicka jé ahoj Peci, tak jak si užíváš těhulkování?

jej
16. srp 2010

Holky, to chci zkusit. Můj dr.ale tvrdí, že to lze max.na tři dny...jsem už z toho všeho jelen. Vím, že právě jiné hokky mají "opušťák"klidně na týden, mně tvrdí, že jen na 3 dny a nelze to dělat často. Otázka je, co je to často. To samé neomezené vycházky: vím, že to jde, ale tvrdí, že nejde. Co na to chceš říct? Ale jinak je můj dr. dobrej, hlavně po odborné stránce, takže jít jinam neuvažuju. Jen toto mě fakt štve...ale zkusím aspoň ty víkendy občas...

Peci, to jsi byla v Opavě u vašich? To je mé milované město!

pecicka
16. srp 2010

asmenko, jo užívám si to káždou minutku, je to krásný pocit, však to sama víš nejlíp 🙂
jej-to není pravda, já tam byla 14dnů a nebyl to žadnej problém, tak jako vycházky, které mám od 10hod-18hod což si myslím, že je taky pěkné. Jo,jo byla jsem v Opavě, ale naši přesně bydlí v Hradci nad Moravicí a od koho máš vystavenou neschopenku?

asmeena
16. srp 2010

@jej to máš pravdu, že každý doktor je jiný a né každý ti dá 14 dní. Kamarádka s tím měla taky problémy, ale zkus mu říct, že potřebuješ jezdit taky za rodinou, protože ti to zlepšuje psychiku a lépe s potom cítíš.

pecicka
16. srp 2010

holky, asi hrozně moc záleží na doktorovi a já mám díky bohu doktorku a ta je super 🙂

asmeena
16. srp 2010

Já mám doktora a super sestřičku, že ani doktorovi neříkám, že chci změnit místo pobytu, pouze to řeknu sestřičce a ta vypíše papír na sociálku a to je vše. Zrovna zítra si to nechám vypsat, protože chci jet na víkend k našim do Jeseníku.

pecicka
16. srp 2010

asmen-tak to je super, já to vlastně taky řešila jen se sestřičkou, to máš pravdu a neviděla v tom žádnej problém

jancica74
16. srp 2010

holky hlásím,že chodí kontroly - během 5 dnů už 2 kontrola OSSZ A to mám vycházky od 12-18

anty
16. srp 2010

Ahoj holky, taky hlásím, že jsem měla kontrolu už jednou, myslela jsem, že na těhotné nechodí, ale opak je pravdou.

asmeena
16. srp 2010

To teda čučím s těma kontrolama. A v kolik hodin vám tak přišli? Si říkám, že když mám vycházky od 8-18 tak to je mimo jejich pracovní dobu, tak by přijít nemuseli. A o víkendu snad nechodí.