Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
2. dub 2011

@abig no jasný chápu, ale je to fakt minimálně případů, každopádně proto jsem taky amnio podstoupila i já, nemám na to sílu vychovávat postižené dítě...nevadí mi, ale nezvládla bych tom ale to jsem tu už kdysi vysvětlovala...

kvakuska
2. dub 2011

@zuzka72 ahoj Zuzi, četla jsem, že v Olomouci klub dvojčat vede nějaká Zuzka, nejsi to náhodou ty? 😎 ... při tvé akčnosti bych se vůbec nedivila 😀

abig
2. dub 2011

@zuzka72 Já jsem měla praxi s těmito dětmi a dospělými lidmi, oni jsou úžasní, ale za závěsem jsou k nim lidé zlý a to bych vědomě nikdy tomu malému neudělala. Nemluvně, že bych nikdy nechtěla aby skončilo v nějakém ústavu.

zuzka72
2. dub 2011

@kvakuska ne, to nejsem já 😀

jitulik24
2. dub 2011

@ladus77 Ahoj, tak jsme se před chvílí vrátili z pohotovosti. Bála jsem se, že mi odchází hlenová zátka. Napřed mi sestřička natočila monitor, kontrakce naštěstí žádné. Karolínce se to moc nelíbilo a tak pořádala výpady proti pásům😉. Doktorka mě prohlédla a naštěstí to hlenová zátka nebyla. Prý se to už pomalinku chystá a tak mám 14 dní odpočívat. Ideální by bylo vydržet ještě alespoň těch 14 dní, ale lepší by byl měsíc. Jsem zvědavá, co mi řekne v pondělí můj doktor.

ladus77
2. dub 2011

@jitulik24 ahoj, tak hlavne ze je vse ok a voda to nebyla, odpocivej, jeste je fakt trosku brzo, ale bude to ok, neboj 🙂 Ja mam taky ruzny vytoky tedka, asi se to uz fakt chysta. Tak opatrne ju? A at kontrola v pondeli dopadne dobre 🙂

jitulik24
4. dub 2011

@ladus77 ahoj, tak dnešní poradna dopadla dobře, CS 3, ale prý je to v tomhle týdnu normální. Mám nakázáno vydržet do konce dubna 😀. Za 14 dní jdu opět do poradny, pak půjdu za týden a potom už budu chodit do porodnice na ozvy 🙂. Raději ale polehávám, protože chci vydržet alespoň ještě tři týdny. No ona si to stejně příroda udělá jak chce 🙂

ladus77
4. dub 2011

@jitulik24 vydrz Prtka vydrz 🙂 Me gynekolog zadne CS nikdy nepsal, tak ani nevim co to je. Ale holky pred porodem mivaji CS8 a jeste porad drzi, tak to bude v pohode 🙂

jitulik24
5. dub 2011

@ladus77 Pokusím se vydržet 😉. Před pár měsíci jsem se na porod těšila a teď už začínám lehce plašit 😅 . Kamarádka, co má termín skoro jako ty 23.4 psala, že má malý špatné ozvy, takže ve středu jde na další ozvy a pak by jí vyvolali porod 😨 . No mám nervy za ní, nějak mě to také bere ☹ .

ladus77
6. dub 2011

@jitulik24 Ahojky, hlasim se po kontrole v porodnici, nastesti ozvy v pohode, male kopecky kontrakci tam taky byly, ale hrdlo i cipek drzi, hlavicka uz naleha. Odhad vahy 3,5kg.
Problem je ta moje placenta, porad tam dole otravuje, takze pristi tyden mam kontrolu a uvazuje se o cisari.
No, nadsena nejsem, chtela jsem rodit prirozene, ale nez by to nejak ohrozilo mimi nebo i me, tak radeji ten cisar.
Chudak kamaradka, ale hlavne ze na to prisli.
Cim vic se to blizi, tim vic taky plasim, ale asi je to normalni 😅 Desne to tehotenstvi uteklo co?

jitulik24
6. dub 2011

@ladus77 Ahoj, tak to bude pěkné miminko, když má cca 3,5kg 🙂 . Je jasné, že chceš rodit přirozeně i já tak chci rodit, ale když to jinak nejde, tak s tím nic neuděláme. Hlavně ať vše proběhne bez komplikací. No těhotenství opravdu uteklo rychle. Na začátku jsem počítala každý den a teď jak se ten porod blíží, tak mi přijde, jak to utíká 😉 . To jsem ráda, že nejsem v tom plašení sama 😀 . Kamarádka se doposud neozvala, tak snad je u ní vše v pořádku ☹ .

aneta1199
13. dub 2011

Holky, kde se to zadrhlo?
Laduš, Jitulík - nerodíte?

jitulik24
13. dub 2011

@aneta1199 ahoj, já tedy zatím nerodím, máme čas😉. Akorát jsem chytla od synovců střevní chřipku, tak doufám, že budu mít od ní brzy pokoj. Taky by mě zajímalo, co Ladus a taky snažilky se vůbec neozývají☹.

jitulik24
14. dub 2011

@ladus77 Ahoj, jak jsi na tom? Stále 2v1 😉 ? Pořád nakukuji jestli nepíšeš a ono nic.

daisy14
17. dub 2011

Ahoj holky, kde jste kdo? Přišlo jaro a lítáte venku? Nakukuju co Laduš a ta se neozývá takže je možná mimčo už na cestě🙂
@jitulik24 Jak se vede? Vidím krásný pokojíček připravený, už to brzo bude!
My se máme dobře, malá začíná objevovat svět, na všechno kouká a krásně se už natahuje po hračkách. Občas si pěkně zařve 😀 , když nejsme dost rychlí s jídlem, ale jinak je to naše zlatíčko!
Příští týden bude velká premiéra, chystáme v rodině big oslavu- 60 a 40 let. Sejde se početné příbuzenstvo a malá půjde z ruky do ruky, což mě trochu děsí, snad to zvládnem obě dvě 🙂 .
Mějte se krásně a PIŠTE!

jitulik24
17. dub 2011

@daisy14 Ahoj Dáši, také mám pocit, že Laduš už má mimi na světě, když se nehlásí 🙂 . Díky za optání, mě se vede dobře. Přesně tak, pokojíček už máme nachystaný, jen to miminko v něm schází, ale za pár týdnů už bude pokojíček obydlený a to nám teprve začnou ty pravé rodičovské povinnosti. Mám z toho trochu strach, jestli všechno zvládnu, ale zvládly to jiné, tak proč ne já 😉 . Vždycky když se dívám k tobě do alba, tak jde na mě takové snění, jak asi bude vypadat naše mimi. Petruška je moc pěkná a krásně se usmívá, to se pak nad těmi fotkami usmívám také 😵 🙂. To tedy bude asi pro Petrušku náročné, když bude všude kolem tolik lidí, ale snad to zvládne s tím jejím odzbrojujícím úsměvem 😉 . Já už to vidím, jak se k nám budou chodit dívat návštěvy na Karolínku a každý si jí bude chtít pochovat, to bude také náročné. Chtěla jsem se tě zeptat, psala jsi Machačovi mail, že už máte malou na světě? Pokud ano, tak co jsi mu napsala? Když jsme se s ním loučili, tak nám říkal, že máme napsat až se mimi narodí, tak to mám v plánu.

jej
18. dub 2011

Ahoj holky!
Konečně nakukuju! Daisy, malá je krásná!

Anet, jak vy? Málem jsme si dělala výlet do Šumperka, tak jsem ti málem psala mejla! 🙂 Ale nakonec jsme to ještě nedaly, když "výletíme", zatím Olomouc.

Tož, holky, vložila bych tu aj fotku, ale jsem počítačový totální hňup, asi se mi to nepovede....

Jitul, vydrž! 🙂

jej
18. dub 2011

Joooo! Kurňa, su dobrá 🙂

aneta1199
18. dub 2011

jej - ta je sladká !!!!!!!!!!!!!!!!!!

jej
18. dub 2011

Anet, díky! Však Štěpánek jakbysmet! 🙂

Holky, ostatní moc zdravím a přeju krásné (a hlavně úrodné!) jaro!

jitulik24
18. dub 2011

Ahoj holky, tak já dnes byla v předposlední poradně a rodit se zatím nechystáme. Čípek drží, tak jsem ráda. Akorát při prvním měření tlaku to byla mega hodnota 160/98. Za deset minut mě sestřička opět přeměřila a měla jsem 130/78. Hold jsem stresařka. Příští úterý jdeme naposledy do poradny a pak už začneme chodit do porodnice na ozvy. No pěkně to uteklo, co nevidět budeme tři🙂

escadka
18. dub 2011

@jitulik24 Tak to je moc dobře, Jitulko, prostě to bude tvoje květňátko, jak má být 🙂!!! Chci se zeptat, jaký oblečko sis nakoupila na malou a jaké velikosti a čeho kolik? Děkuju moc.
@jej máš krásnou princeznu, jak se jmenuje, určitě si to tu psala, ale teď už nevím? A už je dobře, všechno se zaběhlo jak má? Škoda, že nemáš víc foteček, je to nádhera se koukat na ty malinké drobečky 🙂. A ty mi neporadíš prosím, co všechno sis na malou nakoupila, když se narodila - měla si ji na zimu, tak jak budu mít já, tak by mi to mohlo pomoct při výběru, čeho kolik jste potřebovaly a jaké velikosti, co jste využili na plno a co si naopak nepotřebovala vůbec?
Holky, a nemáte některá zkušenost s kyblíkem na umývání miminka, rozmýšlím se mezi vaničkou či kyblíkem a nevím, pro co se rozhodnout. Kdo prý kyblík zkusil, je naprosto spokojen, kdo to nezná, tak si to prý neumí představit a bojí se toho, že by maličkému ublížil. Mám ještě času, ale raději kupuju všechno už teď, kdybych později musela do nemocnice, tak ať mám klid. Děkuju moc za rady a typy 🙂

jitulik24
18. dub 2011

@escadka Ahoj Eli, všechno oblečení, co mám na malou mám vyfocenou ve fotoblogu. Našla jsem si na internetu nějaký seznam, co bude potřeba a podle toho jsem nakupovala. Zadej si do vyhledávače výbavička pro miminko a nějaké seznámky ti to vyhledá. Nejmenší velikost mám 56. Švagrová měla na kluky kyblík a nebyla s tím spokojená. Kluci v něm hodně klouzali a špatně se jí umývali. Já mám koupenou vaničku a lehátko do vaničky.

escadka
18. dub 2011

@jitulik24 Děkuju moc, Jitulko, oblečky ještě uvidím, jestli nenapíše Jej nebo jsem se ptala ještě Dáši, co se jí osvědčilo, s kyblíkem si mi moc pomohla, děkuju moc 🙂. Vanička stačí asi ta úplně nejobyčejnější, ne? Nebo máš nějakou s těmi protiskluzy?

escadka
18. dub 2011

@jitulik24 a kde Jtiulko kupuješ ty oblečky NEXT? Jsou úžasný, ty lacláčky, mikinky, šatečky... 🙂

juvik
18. dub 2011

Ahoj holky,
@jitulik24 ty jo, za chvilku fakt rodíš...to je mazec 🙂
@escadka takže bude holčička? Moc gratuluju 😵
Já budu kupovat taky klasickou vaničku a do toho podložku...a nebo možná nebudu muset, protože švagrová říkala, že klidně zapůjčí. A věcičky nejmenší mám taky 56 ...něco od švagrové a pak z Tesca. Ale musím ještě dokoupit. Taky chci konečně kouknout na nějaký seznam a vzít to podle toho.

jitulik24
18. dub 2011

@escadka My dnes koupili úplně novou vaničku, protože ta původní byla malá a nevlezlo se nám tam lehátko. Ještě dnes tu vaničku vyfotím a dám jí do alba. Myslím, že stačí ta obyčejná. Koupili jsme jí v Sam baby za 189 Kč. Ve vaničce je takový proužek, který ukazuje jestli je voda teplá tak, jak má být. Mě osobně nadchla na první pohled. Ty oblečky kupuji na mimibazaru a mimiaukci.Někdy se tam sežene nové oblečení za super cenu, hlavně v aukcích.

jitulik24
18. dub 2011

@juvik Už se to opravdu pěkně krátí. I ty už jsi za půlkou a co nevidět budeš mít na krku třicítku😉

daisy14
18. dub 2011

@jej Moc krásná holka!
@jitulik24 Držíš se perfektně, ještě budeš přenášet 😀 . Machačovi jsme napsali mail takové poděkování a poslali jsme dvě fotky. Odpověděl moc hezky.
@escadka Máme vaničku, obyčejnou a trochu větší, do ní lehátko a vanka stojí na takovém stojánku, to všechno mi půjčila kamarádka. Malá je v ní spokojená a když taťka dá hooodně vody, tak si tam plaveme 🙂 . S kyblíkem nemám zkušenosti ani já ani moje kamarádky.
Oblečení mám nejvíc vel.56 (nakupuju na mimibazaru a dost se sešlo i po porodu od obdivovatelů), ale měla jsme i několik věcí vel.50 a to mi ještě kamarádka půjčovala ty nejmenší, protože teprve před 10 dny jsme skončili s 50 a začli 56. Peťulka byla malá a holt není velký jedlík, tak je taková hubenější. Ale má už 54 cm! 😉
Napíšu Ti ještě podrobněji, až bude víc času, vydrž.

@juvik Jak se máš? Jak roste mimi?! 🙂

juvik
18. dub 2011

@daisy14 máme se fajn, bříško roste, prcek určitě taky...sice už jsem ho měsíc neviděla, teď na posledních kontrolách mi doktor ultrazvuk nedělal. Tak nevím, jestli až v tom 30.týdnu? To je ale ještě dlouho, budu příště žadonit, ať mi mimi ukáže. 🙂
Jediné s čím bojuju je zvýšený cukr, našli mi cukr v moči, tak jsem byla už v 21tt na OGTT a mám hodnoty trochu zvýšené. Takže jsem musela vypustit sladké a snažím se jíst pravidelně. A asi budu na ten blivajs muset ještě jednou, jestli se to nezhoršuje a není třeba jít k diabetologovi. Hlavně ale, aby byl malý v pořádku.
@daisy14 , @jitulik24 holky, chodily jste na nějaké předporodní kurzy? Bylo to k něčemu?