Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
2. pro 2009

Veru ja davam bilek s cukrem..hodne huste to musi byt..a uschlo to pekne .-)

katapola
2. pro 2009

Mici, 15 to je teda velká úroda🙂
Beruško, mám info o mobilizaci,už ji mám úspěšně za sebou. Nebyla to žádná hrůza. Rehabka mě nejprve vyzpovídala a vyšetřila, protože jsem u této byla vlastně poprvé. Zjistila, že mám zablokované některé žebra, tak mi je uvolnila (kroutila mi paží, prý se to dělá přes rameno). Naučila mě 3 nové cviky, které jsem dosud necvičila a nakonec byla ta mobilizace přes konečník. Info ti hodím do vzkazníku, nechci to veřejně rozepisovat, v každém případě to nebyla žádná hrůza. Možná i proto že prý mám kostrč ok. Mám cvičit dál a v lednu přijdu na další mobilizaci. Zatím se prý máme chránit, kvůli tomu riziku mimoděložního těhotenství.

micinka22
2. pro 2009

kat takze v pohode to jsem ráda🙂) snad to pomůže!

juvik
2. pro 2009

Mici, teda to je super úrodička 🙂

Asmee, dneska jsem polevu dělala a povedla se. Dala jsem 1 bílek a 15 dkg moučkového cukru ( je dobré ho prosít) + ke konci míchání lžička citronové šťávy. Krásně mi to zhoustlo a na perníčkách uschlo

daisy14
2. pro 2009

Asmeen, to mě mrzí, ale jsi velká bojovnice, možná větší než já 🙂 Takže to vidím, že po novém roce všechny dohromady útokem na Reprofit 😀
Mici, krásná úroda, uvidíš že bude hodně embryjek, úplně závidím 😉 Hezky odpočívej, ať máš pěkný pelíšek 🙂
Juvi, taky jsme chtěla omezit koníka, ale copak můžu? Každý den musím nakouknout co nového! 😉

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

Asmeenko,je mi to líto,vím co teď prožíváš,ale líbí se mi,že to bereš už teď pozitivně a jsi velká bojovnice.Jsem zvědavá co ti Machač napíše.
Mici teda to je síla,tolik vajíček,to by v tom byl čert,abych jich tam pár nebylo ok. 🙂

micinka22
2. pro 2009

no tolik jich zase není holky .-)) ale díky..snad se jich pár chytne..nemáme isci..
JJ holky novej rok ma být zase babyboom!!!!! takže budete v tom cobydup!!

no a ja si rikam ze internet celkove omezim..asi 4 roky..a nejde to..je to závislost ..:((

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

mici na to jedno mé vajíčko co jsem měla při IVF s koňskými dávkami,jak říkal Machač je to skvělé.
Taky proto mi nabízeli darované vajíčka,ale řekli jsme si,že než do toho půjdeme,tak chceme slyšet ještě jiný názor.A ejhle,Machač dovede zázraky,vydoloval ze mě jednou i pět vajíček,z toho sice nakonec zůstaly jen dvě ok,ale už i to je pro mě velký úspěch,jen se drobkům zatím u nás nelíbí.Snad někdy přijdeme na to proč 🙂 🙂 🙂 🙂

micinka22
2. pro 2009

No já to mám v podstatě jednoduché..nemám žádný problém kromě toho že mě nemá kdo oplodnit..proto sem měla nizke davky hormonu a stačilo to..ted jen doufat že se zadaří..

berusko urcite se jednou chytne a nebo se aspon zjistí příčina..nejhorší je nevedet proc..:(((

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

Přesně jak píšeš,nejhorší je nevědět PROČ.A ta doba než se na to přijde,je děsná.Ale jsme tady všechny bojovnice a určitě se jednou mimíska dočkáme všechny.

asmeena
2. pro 2009

mici: stejně je super, že v dnešní době je umožněno to darování spermiek a vajíček, aspoň nějaká šance pro páry kteří mají nějaký problém. Pro mě by bylo asi taky jednodušší, jít na darované vajíčko, protože ve mně by to malé rostlo, tak bych to asi přijala lépe než chlap. Ale stejně obdivuju chlapi, kteří přistoupí na darování spermií. Aspoň, že jsou takové možnosti.

micinka22
2. pro 2009

Veru pro me jsou jednodussi ty spermie.-) v podstate je to jedno stejne jsou oba tech 9 mesicu s mimcem.-)

asmeena
2. pro 2009

tak můj manža je hodně přes tu genetiku a tak pochybuju, že by na to přistoupil, možná jednou časem pokud by se dlouho nedařilo, ale u nás není takový problém ani s vajíčkama ani se spermijkama, tak uvidíme časem jestli se zadaří.

zuzka72
2. pro 2009

Leni-tak já byla na amnioncentéze obou plodů a nic moc, přečti si má alba tam to je napsáno, ale asi jsem jen měla smůlu, teda vše nakonec dopadlo dobře, ale měli jsme na mále.
Mici-super, gratuluji, doufám a držím palečky, že to výjde.
Tak nevím jestli jsem to tady psala, včera jsem zjistila, že kolem pupku mám v kolečku 4centimetrové kolečko, jako modřinu, ať jsem seděla, nebo stála, nebo ležela, počkala jsem do rána a ráno vyrazila k doktorovi, jelikož jsem nebyla objednaná čekala jsem 2 a 3/4hodiny 😢 , propásla jsem písemku a slohovku ve škole, ale vem to čert zdraví, nade vše. Doktorr mě prohlídl a řekl, že v rámci možností dobry,ale že pro jistotu mě pošle do nemocnice na kompletní vyšetření, tak jsem ještě letěla dom nachystat jídlo, uklidit(jako kdyby si mě tam náhodou nechali,ať tady nenechám takovej čurbes, ráno jsem vypadla z domu a ani neustlala). V tom dojel Petr, takže jel se mnou. Šla jsem na porodní sál na kompletní vyšetření, potkala tam další spoluležící, když jsem byla hospitalizovaná a té se narodila holčička 1790gr. No to jsem odbočila, napojili mě na monitory, řekli ať si lehnu raději na bok, že to bude na dlouho a že mi bude na zádech špatně. Výsladek? Vše v normě, při jakýchkoliv obtížích okamžitě dojet. Prý asi praskla nějaká cévka.Kontrakce minimální, čípek na 1článek. Chlapečci Bi Bi, . jsou o 6dní větší, jeden váží 908 a druhý 905gr a jsou hlavičkama dolů a v případě porodu půjde ten nalevo první, což nám doteď tvrdili, že půjde, jako první, no tak to jim ty jména asi budem muset přehodit naopak. 😀
Hlavně, že to tak dopadlo.

zuzka72
2. pro 2009

Kurnik musím já mít všechno? 😖

zuzka72
2. pro 2009

už to není tak modry, ale včera to bylo až do fialova a v pravideknym kolečku a docela to i bolí kolem dokola, prý měli podezření na ucpání nějakých tepen, že se to stává vyjmečně v těhotenství, ale to to naštěstí není-zatím.

sukubka
2. pro 2009

ahoj holky!
teda micinko 15vajuch?ty jsi teda nosnice úplně ukázková!ty máš taky minimálku?
asmenko,je mi to moc líto vím jak ti je já mám 2nezdařené pokusy ivf a vždycky jsem to obrečela,ale jsi stejná bojovnice jako já a v lednu se nám oběma na minimálce zadaří,musí!!!!
holky jak ste rozebíraly ty darovaný vajíčka a spermijky tak jak nám ve fertimedu doporučovali darovaná vajíčka tak sme se s manželem tenkrát rozhodly že kdyby to bylo nutné,tak do toho půjdeme manžel´říkala že kdyby se zjistila chyba na jeho straně taky by souhlasil s dárcem spermijek,tuto možnost máme vyřešenou.Macháč nám ale dodal energii a říkal že vajíčka mám úplně v pořádku a ikdyž spermiogram je jen 2miliony stačí i jedna šikovná,takže nás moc potěšil a snad se dočkáme svých dětiček.hůř bych teda než darovaná vajíčka nebo spermijky snášela adopci,přece jen ta stránka jaké mělo dítě genetické rodiče a jaké jednou bude by mě v hlavičce vrtala mnohem víc!kamarádka si adoptovala chlapečka a ikdyž ho vychovává jak nejlíp to jde dělá jim pěkné starosti!!!!

zuzka teda já bych asi pěkně plašila kdybych oběvila v těhotenství takový vlek,ale hlavně že je vše v pořádku!chlapečci jsou už pěkně velicí 😉

asmeena
2. pro 2009

sukup: myslím, že se potom v lednu všechny z koníku potkáme na OPU 😉 😀

sukubka
2. pro 2009

asmenko určitě potkáme a určitě se i zadaří! 😉

asmeena
3. pro 2009

Dobré ráno holky,
mám dotaz nemáte některá emil na sestřičku Marušku? Machač mi napsal email, že ho to mrzí, že nám to nevyšlo (to je tak fajn, jak vám to napíše doktor) a taky mi napsal, že recept na clostik mi pošle sestřička Maruška poštou a že její email najdu v cc. Nechápu co je cc. Už tady nad tím přemýšlím hodinu a ještě jsem na nic nepřišla. Asi jsou ještě poránu mé mozkové buňky ztuhlé.

britka
3. pro 2009

Ahojki holky tak jsem to konečně všechno dočetla.Mici to je super tolik vajíček to se fakt zadařilo.Asmen já budu volat Marušce musím se objednat na 10 den ohledně sliznice jestli se budou muset zvednout dávky prášků a měla bych ještě stihnout transfer do vánoc takže bych se ji mohla zeptat na ten email jestli chceš.Zuzko to tě muselo pěkně polekat to bych měla taky obavy,teď jsi aspoň klidná že je vše v pořádku.

jaja35
3. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem zase po 14 dnech v práci a tudíž na internetu. Na OPU jsem byla 23.11., co mně potěšilo, že jsem byla na pokoji nejmladší a jako jediné se mi oplodnila všechna odebraná vajíčka. Nakonec jsem měla jen 3 folikuly, z toho 2 vajíčka. Levý vaječník nechal Koudelka být. Oplodnila se mi tedy obě a třetí den středa 25.11. mi je Vitoušková transférovala zpět. Měla být čtyřbuněčná, ale na plazmě už bylo vidět, že jedno je šestibuněčné a druhé pětibuněčné. Obě jedničkové kvality. Tak mně to zahřálo na duši. Jenže už v neděli mně začalo popíchávat na levé straně. Tak mi optimismus zase padl. Třetí den mně bolí prsa a trochu pobolívá břicho. Testovat se mám až příští středu 9.12., ale moc tomu nevěřím. Ach jo.
Jdu zase makat, mám tady stohy lejster, tak snad mi mozek přeladí na jiné věci.

britka
3. pro 2009

jaji nestresuj a buď v klidu vše je určitě v pořádku.V tom těle je velký chaos a člověka to děsí nebo co chvilku ho bolí něco jiného.

asmeena
3. pro 2009

brit: to budeš hodná jestli se mi zeptáš na ten email. Když tak mi ho napiš potom do IP. 😉Díky.

jaji: bolesti prsou a bolení břicha můžou být klidně těhu příznaky, nejhoří je, že se po ET strašně pozorujeme. Sama to vždy dělám. Drž se a věř, že je jsou broučci vpořádku.

britka
3. pro 2009

asmen jak ji zavolám tak ti dám vědět jo.zavolám ji kolem 9h.

jaja35
3. pro 2009

Asmi, díky za podporu. To je fakt, že ač chci nebo ne, tak se pozoruji. Pořád se uklidňuji, že to bude v pohodě, ale jsou to nervy.

micinka22
3. pro 2009

Jajo tehu priznaky od MS priznaku se daji tezko rozeznat..tak v klidu 🙂 test udelej treba v pondeli..ja budu testovat(pokud bude co) 10 den .-)

katapola
3. pro 2009

Mě prsa nikdy nebolely, takže bolesti prsou po transferu bych přisuzovala tomu, že jsem těhotná🙂 Proto hlavu vzhůru, ještě je brzy dělat z toho závěry.

micinka22
3. pro 2009

kat mě bolí i po těch hormonech...

katapola
3. pro 2009

Aha, no já to neznám, v mém případě by to fakt bylo asi těhotenství.