Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

daisy14
12. říj 2010

@jitulik24 Tobě taky na zítřejší kontrolu držím pěsti pro štěstí a určitě tam bude srdíčko, těš se!

kamka1402
12. říj 2010

Držím palečky určitě to bude všev pořádku a těším se na dobré zprávy!!Dnes jsem byla na ultrazvuku , ve čtvrtek odběry. Mám docela hodně vajíček napočital asi 9 na každé straně, tak zatím to jde dobře jen to nezakřiknout 🤐 uvidíme kolik bude embryi.Nechala jsem si napsat neschopenku , abych se vyležela z chřipky už se to táhne dlouho tak abych nebyla oslabená napsal mě slabé antibiotika. Tak uvidím jak to zabere.V neděly nebo v pondělí mám mít transfér.Po transféru se má asi hodně ležet?

jitulik24
12. říj 2010

@kamka1402 Tak to ti držím palce, krásná úroda. Mě třeba ležení vůbec nepomohlo a vždy když jsem otěhotněla, tak jsem dělala vše.
@daisy14 Děkuji, snad se opravdu bude na co těšit.

libuska29
12. říj 2010

Ahojky holky, můžu se prosím zeptat jak dlouho trvá stimulace u dlouhého protokolu? díky

kamka1402
12. říj 2010

@jitulik24 mě právě t ležení moc nebaví, jen nechci něco zanedbat,asi pokud to má být tak to bude 🙂

katapola
12. říj 2010

Tak já dobrou zprávu nemám. Na ultrazvuku nebyl žádný gestační váček ☹ Doktorka říkala, že už by byl vidět. Měla jsem tam jen hodně vysokou sliznici. Vzali mi krev a podle výsledků v pátek si mám zajít ke svému gynekologovi na ultrazvuk, je potřeba vyloučit mimoděložní ☹ Takže teď se ten můj zázrak změnil v doufání, že to není mimoděložní.

escadka
12. říj 2010

Ahojte holky 🙂, dnešní návštěva Štepánka dopadla víc než dobře. Ohromila jsem ho, jak jsem na tom psychicky dobře, chvíli jsme povídali, on si přečetl patologickou zprávu o miminkách, jen kýval nešťastně hlavou a pak řekl, že 2 miminka na mě prostě byly moc, že všechno ostatní bylo naprosto v pořádku a že prostě příště už nemůžu mít nikdy 2 embrya, že to moje tělo neunese a že za to nemůže nikdo, předejít se tomu s největší pravděpodobností nedalo a před půl rokem nemohl nikdo tuto diagnozu tušit. A po té, co si mě vyslechl, kdy jsem mu řekla, že jsem připravená jít do nového boje, že mám pocit, že mi čas protéká mezi prsty a že ano, když se mě zeptá, jestli to bolí, tak to přiznám a nebudu nic zastírat, bolí to hrozně moc a je mi smutno, ale je jedno, jestli budeme čekat rok, že ta bolest bude pořád stejná, protože mi prsotě umřely 2 zdravé děti. Po té přemýšlel, co se mnou, jak na mě, aby se to povedlo, šlo vidět, že mu na tom hodně záleží a řekl ano, jdem do dalšího boje, Vy jste po psychické stránce v pořádku, nevím, jak to děláte, ale pokračujte v tom 🙂. Pak mi udělal ultrazvuk, kde to také vypadalo moc dobře, takže prý počkáme na měsíčky, které by měly být do 14 dnů a 11 den od toho přijdu na kontrolu, dá mi pregnyl a po třech dnech mi zkusí zavést embryjko, máme jich 16, takže si nechá rozmrazit 3, aby vybral to nejlepší z nejlepších. Holky, kéž by se to podařilo a miminečko se uchytlo a tentokrát mi ho příroda nevzala. Dokonce řekl, že by to mohl udělat už i teď, ale že je přeci jen děloha ještě trošku roztažená a že bude lepší, když tělíčko necháme jednou odmenstruovat a po té do toho půjdeme na 110%. Takže tím je vyvrácen mýtus, že po potratu v tak pokročilém stadiu s revizí se nemusí čekat 4 - 6 měsíců, myslím, že je to v té psychice a ten doktor to musí na té ženské vidět a pokud vidí, že to má v hlavě srovnaný a nezhroutí se při dalším nezdaru, tak do toho chce jít naopak co nejdříve, což potvrzuje nějakou studii ze skotska, kde právě psaly, že čím dříve po potratu, tím lépe, protože je na to tělo přichystané. Takže co jediné můžu doporučit všem holčinkám, které se něco podobného stalo, ať už na začátku těhu nebo v půlce, jako mě, hlavně hned zajít k odborné pomoci - psychiatr a psycholog. Opravdu to moc pomáhá. Nesmíme se uzavřít do sebe, ale říct to všem lidem, kteří chtějí poslouchat, bolest to nezmírní, ale duši se uleví, když uvidí, kolik je kolem dobrých lidí, kteří s námi soucítí (včetně vás všech, které jste mi také pomohly), kteří pomůžou a pohladí, psychiatr napíše nenávykové léky 3. generace, které pomohou dostat mozek do normálního stavu, kdy člověk může fungovat jako dřív, smát se a ne jen pořád brečet, ikdyž šťastného člověka to z vás neudělá, takovou moc to nemá, ale pokud se sami snažíte postavit na nohy a nenecháte se ničit vzpomínkami a výčitkami a vše budete jak s psychiatrem, tak s psychologem probírat, najdete cestu z pekla a půjdete hrdě dál, posilnění a obrnění proti dalším nezdarům. Snad to všem, které mají takové trápení pomůže a posune nás to všechny k našemu vytouženému cíli, miminku 🙂. A na závěr nutno dodat, že Machač je opravdu kapacita, která nemá obdoby, opravdu mu na nás a našem štěstí moc záleží a není mu žádná žena lhostejná a bojuje s námi, jen v nás musí vidět to odhodlání a pak do toho dá všechno i on. Takže ať už to dopadne jakkoli a já budu muset čekat buď 30 dní nebo rok, vím, že jsem v těch nejlepších rukách.

katapola
12. říj 2010

@katapola Teda blbě jsem to napsala, nebyla vidět ani žádná dutinka☹

daisy14
12. říj 2010

@katapola Tak to mě moc mrzí, sakra práce ☹ Drž se holka!

daisy14
12. říj 2010

@escadka Napsala jsi to moc krásně, je to fajn, že jsi se dala tak rychle dohromady! 🙂 Držím palce, aby to vyšlo brzy!

katapola
12. říj 2010

@daisy14 Co mi zbývá. Teď už jen doufám, že to není mimoděložní. Přestala jsem z toho pláče i špinit. Doktorka říkala, že by ta dutinka byla už vidět, na netu jsem se dočetla, že gestační váček bývá na ultrazvuku vidět už 35-38.den cyklu. Takže dneska se musím vzpamatovat a zítra zas do práce. Zítra v poledne si zavolám na výsledky hcg, prý pokud by bylo okolo tisícovky, tak si mám v pátek zajít na ten ultrazvuk ke gyndaři (Machač tam v pátek není), aby se překontrolovalo, jestli to není mimoděložní. Pokud to bude nízké, mám očekávat klasickou menstruaci. No to bude asi síla, když sliznice byla 15mm. Já mívám běžně sliznici nízkou tak 6mm.

Obdivuju vás všechny, co jste si už prošly ať už potratem, nebo zamlklým těhotenstvím nebo jak se těm neúspěšným koncím těhotenství říká. Pro mě je to nový druh zklamání, protože tentokrát vím, že jsem doopravdy těhotná byla, že se mimčo vytvořilo a bohužel nevydrželo. Jediné, čím se uklidňuju a co mi řekla i doktorka, že ta imunoléčba je zřejmě správná cesta.

Mějte se krásně a všem přeji hodně štěstí.

kamka1402
12. říj 2010

@katapola tak to je mi moc líto, hlavně to nevzdávat a jit dál jednou se to přeci povest musí. 😕

kamka1402
12. říj 2010

@escadka Jsi šikovná že ses k tomu tak postavila, a věřím, že jsme v dobrých rukách u Machače 🙂

escadka
12. říj 2010

@daisy14 děkuju moc, Daisynko. Jak jsem psala, bude to tam napořád, ale je to v hlavince důkladně schováno. A co ty 🙂? Už jsem se párkrát ptala, jak se ti daří, jestli miminko kope a co to bude a vždycky mlčíš jak partizán 😉. Tak snad a určitě je vše v pořádku 🙂. Samé krásné dny

escadka
12. říj 2010

@katapola je mi to moc líto, že to nevyšlo ☹, ale je zase skvělé, že to šlo samo bez pomoci, o to se teď musíš opřít a užívat si každý den a ono to přijde samo, uvidíš 🙂
@kamka1402 děkuju moc, neříkám, že jsem už úplně stoprocentní, ale určitě na to, že je to teprve 5 týdnů (přijde mi to jako půl století), tak se to dá
Kéž bych všem, které jsou smutné, dodala síly a chuti bojovat, holky, nezapomeňte, co tě nezabije, to tě posílí! Držím všem nám všechno co jde, aby to konečně vyšlo 🙂

daisy14
12. říj 2010

@escadka Já nějak nestíhám a s blížící se zítřejší kontrolou jsem zase o něco nervoznější. Po kontrole se mi vždycky uleví tak na týden a pak se zase začnu moc hlídat 🙂 nj, tak to bude se mnou až do konce. Ale mimčo kope nebo škytá (já to zas tak moc nerozeznám) takže je to asi OK a nejvíc večer, když chci jít spát. Takže poslední týden blbě spím, ale snad najdu nějakou polohu, která bude vyhovovat mě i mimču 🙂 Jinak co to bude už víme, ale nepovíme! 😀
Měj se dobře a opatruj se!

b.e.r.u.s.k.a
12. říj 2010

@katapola Kat tak to je mi moc líto ☹

britka
12. říj 2010

holky hlásím 6+4 srdíčko krásně bije,a to krvácení to je odcházející dvojče. 🙂

abig
12. říj 2010

@britka Moc gratuluji 😉

misa.patrik
12. říj 2010

@britka 😀 😀 😀 ja jsem to věděla 🙂

katapola
12. říj 2010

@britka gratuluji a závidím. V dobrém samozřejmě. Aspoň jedna z nás má dobrou zprávu. Příště se už snad štěstí usměje i na nás.

jitulik24
12. říj 2010

SNAŽILKY:

KATAPOLA - HLÁSÍ //-přirozeně, HCG 646,85. KO 12.10 .(6xIUI, 2x IVF, 2x minimálka- negativní) držíme palce!!!
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,3x minimálka-Reprofit-3x transfer,bohužel se bobíškům u nás nelíbilo.Další pokus máme nezdárně za sebou.
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2.i 3.KET -negativní, hysteroskopie OK, srpen KET - potrat 7 tt, další pokus v nedohlednu
JUVIK - 6xIUI, 4xIVF(1x bez ET), 4.IVF-5tt potrat, 1xKET, 3x minimálka,1x nativ - snažení se odsouvá na neurčito
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, teď po laparce
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET),
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KET negativní
ESCADKA – 1x IVF-negativní, 1x KET-negativní , 2 IVF úspěch -21tt potrat dvojčátek. Chystá se na KET!
MISA.PATRIK -2x IVF. 2x ZT- 7tt a 9tt, 2x mimoděložní. 2 IVF- negativní. 18.9 hysteroskopie.

STIMULANTKY:

KRYSTOFKA – 1x IVF negativní. 28.9 KET dvou embryí, HLÁSÍ //, gratulujeme a držíme palce!!!
ABIG-1x IVF Fertimed -negativní, 2x IVF Reprofit (bio. těhu),1x KET- negativní. 30.9. KET - jednoho embrya, hcg negativní!!!
KAMKA1402- 1x IVF- negativní, 2 IVF-od 3.10 stimulace. 12.10 KO, 14.10 OPU držíme palce!!!

TĚHULKY:

ASMEENA – 1 mimi po minimálce, TP listopad 2010 ( 9xIUI, 2xIVF + 1x KET ve Fertimedu, 2xminimálka,1xKET v Reprofitu)
JEJ – 1 mimi TP prosinec 2010
SUKUBKA – 1 mimi po minimálce, TP prosinec 2010 - genetické výsledky OK (2 IVF, 3x minimálka,1x bez ET)
ANETA1199 – 1 mimi po minimálce, TP 21.prosinec 2010(předtím Fertimed 1xIVF, 1x KET)
ELLAAEE – 1 mimi po minimálce, TP prosinec 2010.
RENCAV - těhule po 3IVF, 1 mimi, TP 4. leden 2011(1 IVF Fertimed, 1x jen stimulace bez opu a 1 IVF Reprofit)
PECICKA - 1 mimi po minimálce – TP únor 2011, genetika OK, (4x minimálka)
DAISY - 1 mimi po minimálce, TP únor 2011(3 x IVF (třetí vyšlo, ale ve 20tt konec), 3x minimálka)
LADUS77 -1 mimi po IVF, TP duben 2011 (6x IUI, 1 IVF)
JITULIK24 - 1mimi po IUI, TP květen 2011 KO.13.10. (9x IUI, 2x minimálka - 1xpotrat -21tt, 1xZT-5tt)
BRITKA - 1 mimi po IVF, TP červen 2011 (3x ET ve Fertimedu a 2x ET v Reprofitu)

MAMINKY:

TEDDYNA - Vojtíšek
ZUZKA - Petříček a Lukášek
CERTINA - Adélka
MICINKA – Dominiček

jitulik24
12. říj 2010

@katapola tak to je mi líto ☹ tak jsem to měla i já při druhém těhu. Dlouho nebyl vidět gestační váček a nakonec přece jen se objevil, to jsem měla hodnotu hcg 1600. Také jsem špinila a když gestační váček nerost hnali mě na revizi.
@escadka to je super než se nadáš, tak budeš mít sněhuláčka u sebe, mám z toho radost 🙂 . Zasloužíš si to 😉
@britka Já si to myslela, že to bude odcházející dvojčátko ☹ . Gratuluji k srdíčku 🙂. Jdeš ještě k Machačovi na KO? Tak to budeme mít TP jen o týden od sebe 🙂
Holky já mám takové nervy z toho zítřka, že větší už mít nemůžu

katapola
12. říj 2010

@jitulik24 Jestli jsem před týdnem v pondělí měla hodnotu 646, tak dnes by hcg mělo být už tak vysoké, že by váček byl vidět na ultrazvuku. Doktorka mi nedávala žádnou naději, ani já od zítřejších výsledků nečekám zázrak. Teď si jen přeji, aby to nebylo mimoděložní a abych nemusela na žádný zákrok.

daisy14
12. říj 2010

@britka Moc gratuluji, drž se a zatím se stále nechej obskakovat!

jitulik24
12. říj 2010

@katapola U mě to bylo tak, že jsem jeden den byla na kontrole a váček nebyl. Na druhý den jsem začala špinit, tak jsme letěli do nemocnice, tašku jsem měla zabalenou na příjem, protože jsem si myslela, že je to mimoděložní těhu. A na ultrazvuku byl gestační váček. Vím, že to těhu asi u tebe nedopadne, ale věřím, že to mimoděložní nebude. Je fajn, že to jde přirozeně a určitě se zase brzy zadaří a tentokrát na jedna.

escadka
12. říj 2010

@jitulik24 děkuju moc, Jitulko 🙂. A ty se zítřku vůbec neboj, všechno zlý už sis taky vybrala a teď už tě čekají jen samé krásné dny a už se těším, až nám budeš zítra hlásit srdíčko jako Britka 🙂
@britka které moc moc gratuluju, hlavně se moc opatruj a nech se pěkně rozmazlovat, jak píše Daisynka
@daisy14 děkuju, že si napsala, jsem moc ráda, že jsi v pořádku a taky se zítřka neboj, tak jako u Jitulky, vy to zlé už máte za sebou a teď už na vás čekají v břiškách krásný miminka a to, že tě kope a škitá, to musí být paráda, ikdyž nemůžeš spát, tak on si s tebou tak vlastně povídá 😉

jitulik24
12. říj 2010

@escadka snad máš pravdu. Další nepovedené těhu už bych asi nerozdýchala 😒

jej
12. říj 2010

Katapolko, je mi to líto...teď hlavně, aby to nebylo mimoděložní, aby nebylo třeba revize...všechny víme, jak to bolí, ale je třeba nabrat co nejdrříve síly do dalšího boje! Přeju, ať je to co nejdřív...!

Brituško, no tak paráda...sice dvojčátko odchází, ale ono je kolikrát lepší mít tam raději jednoho bobka...a teď už to bud eparáda!!!! 🙂

Escadko, máš mou poklonu, jak to zvládáš, ta zpráva z návštěvy našeho zlatého Machače se čte nádherně. Moc ti přeju štětsíííí! 🙂

PS: já dostávám od včera takové kopy od malé, že mě snad prorazí břuch 🙂. ale ať si kope, je to fajn...

Všechny ostatní holky moc zdravím!

Jo, Libuško: pokud vím (měla jsme dlouhé protokoly v Unice): přred tím s ebere měsíc antikoncepce a pak se v dalším menstruačním cyklu (už nevím, od ktreého dne) nasadé klasicky hormonální léky typu puregon, gonal apod. a pak už je to stejné. Ale o ten měsíc s antiko to trvá dýl...sakum prdum to pak vyjde na necelé dva měsíce, než dojde k embryotransféru...

escadka
12. říj 2010

@jej děkuju moc, sluníčko 🙂 a maličkou za mě pohlaď a pošli pozdrav a ať nezlobí, jen jemně šimrá, je to skvělý pocit, viď 🙂?