Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

Jj do Reprofitu a byla jsem ve středu a volat jsem si měla až v pátek,ale já začala stejně druhý den po odběru špinit,tak jsem věděla,že to nedopadne dobře,ale naděje umírá poslední.

certina
21. říj 2009

Martine a Renčo - při narození mimi - se nejdříve bere peněžitá pomoc v mateřství - kterou vyplácí buď zaměstnavatel nebo okresní správa sociálního zabezpečení a poté +- půl roku se pobírá rodičovský příspěvek, který žádáš na Úřadu práce příslušném v místě trvalého pobytu. Ale není to tak jednoduché jako se zdá.....podmínky se od roku 2009 hodně změnily a je to přitvrzené.......na peněžitou pomoc v mateřství se nastupuje 6-8 týdnů před porodem (žena , která je těhotná) a pobírá se +- toho půl roku.......pokud by jsi chtěl jít na tu mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství - jednodušše PPvM) Ty - můžeš, ale musíš být doma s mimi a nejdříve však 6 týdnů po porodu dítěte - do té doby pobírá tuto dávku žena. Ty však u toho pak nemůžeš pracovat - zaměstnavatel Ti místo platu bude vyplácet tu PPvM - po skončení PPvM - požádáš o rodičovský příspěvek a uděláš volbu - na 2,3 nebo 4 roky , ale to se už zase liší dle denní výše PPvM. Poté může dítě převzít do péče manželka a rodičovský příspěvek pobírat ona...........
pokud je však na Úřadě práce pro nezaměstnané - tak je nejlepší nastoupit normálně na PPvM a další postup - tak jak jsem to tu napsala - snad jsi to alespoň trocha pochopil - jestli ne - tak se ptej................snad jsem to od nástupu na nemocenskou ještě nezapoměla 😀

teddyna
21. říj 2009

asmen:když bude pozitivní testík,zavoláš na to pohotovostí Machačovo číslo na mobil. někde ho mám,tak jestli ho nemáš,tak ti ho pošlu. a i když bude test pozitivní nebo negativní,hupla bych na krev na HCG jako samoplátce.u vás v Porubě to berou(teda myslím) na poliklince.a jinak v nemocnici na Fifkách 100%.stojí to nějakých plus mínus 150 Kč a výsledek víš do hodiny(na FIfkách). zajdeš tam ráno do 10ti hod a do hodiny máš výsledek.buď si pro něj zajdeš nebo zavoláš do laboratoře. objednávat se tam nemusíš a na lačno být taky nemusíš.
čertin - ouředník se nezapře,co?? jsem ráda,že tě máme,páč budeme mít beztak všichni spouuusty otázek na takové témata.každýho nás čeká ona "mateřská" a "sociální dávky" - což je katastrofa.
Martin72:a proč jste to odložili?z finančních důvodů?? já bych teda neodkládala nic.jak jsem rozhodnutá,tak jdu do toho a nic mě nezastaví.

kristyna3
21. říj 2009

Ahojky Certina,
muzu mit taky dotázek? Jsem ted druhý měsíc na pracáku a za měsíc se chystáme na IVF. Kdyžby se náhodou zadařílo, mám vůbec nárok na nějaké peníze - myslím ty měsíce mezi tím až mi doběhne podpora a než začnu brát peněžitou pomoc v mateřství těch 6-8 týdnů před porodem? (Na socku by mi to s partnerem nevyšlo).

Juvik, bud v klidu, 30 je ještě dobrý věk. Dneska se to opravdu posouvá, tak už nejsme takový exoti. Já jsem na tom podobně, ale je mi 32 a jednu nabídku jsem již dostala. Když jsem hledala svoji poslední práci, tak mi bylo 29 a měla jsem z toho strach a nakonec jsem si musela vybrat 🙂. Nejlepší, když je na pohovoru chlap, protože ten to tak neřeší, on nemá takový přehled, jestli máš biologický hodiny nebo ne, nezná Koníka a tak 🙂. Kámen úrazu jsou pro nás personalistky ve firmě, u nich máme malé šance, měli by všechny naráz otěhotnět 🙂.

Všem tady držím palce, moc a moc, at máte každá pod stromečkem nejkrásnější dáreček.

asmeena
21. říj 2009

teddy: myslíš tady na té staré poliklinice, co je teď spravená? Já jsem jednou byla zanést krev do nukleární laboratoře do FN a vím, že tam to dělají za 80,-Kč. Ale pokud by to dělali na poliklinice, tak to by bylo lepší, měla bych to hned naproti baráku. A nevíš, musím mít nějakou žádanku od doktora nebo to stačí jenom ráno přijít?

asmeena
21. říj 2009

kristy: myslím, že pokud splníš podmínku 280 dní přihlášení k nemocenskému pojištění, tak máš nárok i na tu peněžitou pomoc.

teddyna
21. říj 2009

asmen,jako samoplátce nepotřebuješ žádnou žádanku.přijdeš,zaplatíš,bodnou tě a pak si dojdeš pro výsledek. na které té klinice to je,to netuším.ale vím,že mi to někdo už říkal,že to na poliklinice berou(ale nevím,jestli na nové nebo na staré).no,každopádně na těch fifkách je to 10000ˇ% tak,jak jsem psala.tam jsem doma,takže to mám zcela přesné info.
kdybys měla žádanku od doktora,tak sice nic neplatíš,ale musíš si odsedět frontu u doktora a už budeš mít zápis v kartě,že se něco dělo.já bych takhle ze startu volila spíše samoplátecký postup.

certina
21. říj 2009

ano, ano - ta podmínka 280 dnů pojištění stále platí..........

kristyna3
21. říj 2009

Ahoj holky, děkuji moc za info. Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak když jsem 3 roky pracovala jako zaměstnanec (což je více jak 280 dní), tak bych po zjištění těhotenství, mohla hned začít brát tuto pěněžitou pomoc?
Jsem trošku natvrdlá, tak se omlouvám 🙂

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

Holky,můžu se zeptat.Není lepší utroš jíst než zavádět?Mně se zdá,že mi všechen vyteče. ☹ Tak aby měl dobrý účinek.

micinka22
21. říj 2009

Martine..a co nemocenska? na tu nastoupit žena nemohla??nevim jak by ji to vychazelo penezne ..jestli vic jak od pracaku..pak by nastoupila na materskou a pak na rodicak....

teddyna
21. říj 2009

beruško,po zavedení Utroše musíš tak 20 min ležet,aby ti to nevyteklo. já jsem to teda dycky polykala.chodila jsem do práce a s nějakým zaváděním jsem se fakt nezdržovala.
Kristýno,peněžitá pomoct v mateřství(mateřská dovolená) trvá půl roku.začíná ode dne nástupu na mateřskou dovolenou a ta se začíná 6 nebo 8 týdnů před porodem. jestli mám teda správné info - asi to potvrdí nebo vyvrátí čertina,ta se v tom vyzná. já jsem přes medicínu,ale na papíry jsem taky natrvdlá

asmeena
21. říj 2009

no s tím utrošem jsem taky mimo, zavádím ho, ale jak bych mohla v práci tak 20 minut ležet? 😲

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

teddy díky.No doma po zavedení ležet můžu,ale v práci to nejde.Takže to asi vyřeším,tak že v poledne ho budu polykat a ráno či večer zavádět.Sice se mi po něm točí hlava,ale to nějak vydržím 🙂

asmeena
21. říj 2009

já si nedokážu představit, že bych ho polkla 😖

asmeena
21. říj 2009

je hodně velká ztráta, když ho trocha vyteče? Však vevnitř mi něco určitě zůstane ne?

asmeena
21. říj 2009

jdu koukat na ulici

certina
21. říj 2009

Áááno Moni - správně - jasně, že na PPvM se nastupuje nejdříve 6-8 týdnů před termínem porodu......příští týden se musím stavit za holkama do práce - tak taky musím ještě pozjišťovat , jestli není náhodou zase něco nového.....
jo a já utroš taky vždycky polykala......je to jednodušší a rychlejší.... 😎

kristyna3
21. říj 2009

No já právě měla na mysli, zda mám nárok na nějaké peníze po vypršení podpory v nezaměstnanosti a než bych nastoupila na tu PPvM. Ale raději se tím nezabírat, když by se náhodou povedlo, tak budu klidně pár měsíců bez peněz 😉

certina
21. říj 2009

Kristy - tak to pak musíš řešit na sociálce..............ale co se týká nějaký mateřských dávek - ty jsou nejdříve těch 6-8 týdnů před porodem........možná by Ti tady v tomhle pomohla Zuzka - páč ta byla taky myslím na ÚP a pak šla na nemocenskou.....ale nakonec z ní myslím odešla - tak uvidíš - jestli se Ti tady ozve...........

teddyna
21. říj 2009

asmen,když si vezmeš,kolik ten utrouš stojí...a nechat ho jen tak vytéct - to mi přijde mrhání jak s penězi,tak s léčebnou látkou.je to hormon progesteron a tudíš ho dáváš miminku,než se zakousne a vytvoří placentu.takže kdybych pro to mohla udělat maximum,tak bych to udělala. polknout to máš rychlejší a bez starosti. někomu se po něm může točit hlava,ale já měla dávku 4x2 a nebylo mi vůbec nic.tak zkus v práci ho polykat a doma zavést s tím,že si ale poležíš chvíli.ono je jasné,že jakmile vstaneš,tak cosik vyteče.ale bude toho méně než když to vyteče hned po tom,co se to rozpustí,když stojíš.
čerti,fakt jsem to písla dobře,jo? no vidíš,tak nejsem takovej marťan. 😀

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

Takže myslíte teda,že je lepší polykat?Mně se po něm sice motá hlava,ale jak píšeš Teddy pro mimi udělám maximum.

asmeena
21. říj 2009

teddy: já beru 3x2, tak já to budu teda v práci polykat, ale nevím jestli se z toho nepo... 😖

asmeena
21. říj 2009

A to nevadí, že ten utroš budu ráno a večer zavádět a v poledne polykat? To se může tak střídat?

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

Asmeen já přemýšlím,že ho začnu polykat pořád,když holky ho taky polykaly a teď jsou z nich těhule 🙂

asmeena
21. říj 2009

no jo, jenomže jestli mi z toho bude blbě, tak nevím jak bych to zvládla v práci

asmeena
21. říj 2009

berus: a ještě mi doktor u ET říkal, že ho mám zavádět, že je to lepší. Tak to je na tom lepší, když vyteče?

asmeena
21. říj 2009

chtěla jsem napsat - tak co je ne tom lepší, když vyteče?

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

No mně to taky říkal,fakt nevím.Jednou mi beras říkali,že vždy tam něco zůstane,tak ať se nebojím.

b.e.r.u.s.k.a
21. říj 2009

A vlastně,když na tom tak přemýšlím i dr. mi poprvé říkal,ať se připravím na to,že mi to zašpiní kalhotky,tak snad to bude ok