Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

katapola
4. lis 2010

@kamka1402 Nevím jestli brzo, ale hlavně ty stehy nešly vytáhnout, tak to tahala sestra, až se jí udělalo zle, pak to tahala doktorka. No asi se to trocha dodrbalo tím vytahováním. Já tam pak málem omdlela🙂)) Teď už to nemokvá, uprostřed mám stroupek, už je to dobrý.

katapola
4. lis 2010

@britka Jo, to znám.

11112
4. lis 2010

@alex001 ahojky můžu se zeptat píšeš kolik stojí minimálka mě čeká IVF poprvé a doktor mě řekl že 3 pokusy hradí pojištovna?Děkuji za odpověd M

sukubka
4. lis 2010

@kvakuska ale jo včera se asmen hlasila stana 606 úplně dole 😵 ale dneska tu zatím nebyla

asmeena
4. lis 2010

@ladus77 já mám kočárek Jedo Fyn 4 a kupovala jsem ho v Ostravě www.sambaby.com
Jestli jsou v Olmiku nějaké prodejny nevím. Já zatím kočárek uchovávám v igelitech ve sklepě, ale kamarádka má úplně ten stejný, dokone i barvu a občas jsem s ní chodila vozit, když jsem byla víc pohyblivá a je úplně super.

asmeena
4. lis 2010

@sukubka jsem tady, nějak nestíhám dočítat. Celou noc mi bylo blbě z Kebabu, který jsem z radostí zhltala, ale to jak akorát všechno.

britka
4. lis 2010

@asmeena jo jo honily tě chutě a malé to nechutnalo 😉

sukubka
4. lis 2010

@ladus77 já nemám s asmenkou stejný kočárek já mám takový mám ten pistáciový trojkolku,ale dělají ho i jako čtyřkolku ale moje známá trojkolku má a mě se sním děsně hezky jezdí!
http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-226762-k...

jinak koukám že je tu hodně nových snažilek tak vás holky vítám a at vám v Reprofitu co nejdřív pomůžou 😉

sukubka
4. lis 2010

@asmeeena a jakou máš barvu?

11112
4. lis 2010

@jej ahoj zaujal mě tvůj příspěvek mám jít na IVF a lékař mě říkal že je to taky hrazeno jak píšeš 3 cykly.Zaplatím jen 3000 za injekce tak ted nevím co si o tom mám myslet?Musím počkat až dostanu menses a jdeme na to můžeš mě tedy informovat jak to teda vlastně je?Moc ti děkuji.

alex001
4. lis 2010

@katapola já mám za sebou laparku 25.10. a včera mi vytahovala doktorka stehy a nebylo to vubec příjemné já používám na mazání jizviček bepanthen krém stojí cca 130,- Kč a je fakt dobrý po vytáhnutí stehů jsem to měla červené a dneska už skoro ne takže fakt funguje zkus ho vyzkoušet 😉

11112
4. lis 2010

@sukubka děkuju za přivítání můžu se zeptat jaký to je jestli je IVF bolestivý atd?Znám pár názorú ale hodně se liší.Děkuji M

britka
4. lis 2010

@11112 víš co je nejlepší nic nevědět 😉

sukubka
4. lis 2010

@11112 ty budeš mít klasické IVF nebo minimální stimulaci?Já jsem na bolest strašná a před IVF jsem se bála i odběru krve,nakonec jsem si i sama píchala injekce čemu bych nikdy nevěřila!Není na tom nic bolestivého.Pokus ti teda nevadí injekce,těch si budeš píchat celkem dosti,pak je odběr vajíček,to tě uspí a potom jak se procbereš bolí břicho jako při menzes. je to podle mého názoru hlavně o psychyce

11112
4. lis 2010

@sukubka budu mít klasické IVF a tak jsem zvědavá když čtu ty příběhy tak nevím ...

marfule
4. lis 2010

@milusiaw Já jedu zítra už na punkci do Brna na 9 hodin. Podle sona mám cca 6 vajíček, tak jsem zvědavá kolik jich tam bude zítra. Jsou to nervy, tři IVF bez úspěchu, tak mám smíšené pocity, ale těším se.

milusiaw
4. lis 2010

@marfule tak drzim palce! Verim ze to dobre dopadne!
Holky mam na Vas dotaz- jestli jste slysely- jaka je cekaci lhuta na dokumentace s kliniki?
Me ve Fertimedu rikali ze podle zakona maji 6 tyd. Je to hodne, a hledala jsem toho , bohuzel jsem vubec ne nasla teto lhuty, nievim jestli zase me nekecali 🙂

sukubka
4. lis 2010

@milusiaw však v Reprofitu jim vůbec nevadí když tam půjdeš bez papírů oni si je pak vyžádají já taky papíry neměla a vůbec jim to nevadilo!

@11112 neboj za miminko to stojí a opravdu to není nic hrozného,nejhorší na tom jsou opravdu ty nervy!
@marfule tak na zítra držím pěstičky aby bylo co nejvíc kvalitních vajíček,ale i jeden bojovníček stačí aby bylo miminko,ikdyž je jasný že pro klid duše je lepší mít jich víc,držím pěstičky

marfule
4. lis 2010

@sukubka Děkuju za podporu, určitě se ozvu, jak jsem dopadla.

marfule
4. lis 2010

@milusiaw Přesně tak, nemusíš mít vůbec nic, jen sebe a partnera.Řekneš jim co a jak, doktor Ti řekne že jsi cpala peníze někam zbytečně a je to.Je tam úplně jiná nálada a pohoda.

milusiaw
4. lis 2010

vim tak jsem na to nachystana ze papiry nedojdou pred mou 1 konsultacji, jenom mi vypada to 6 tyd. hodne dlouho, a jsem hledala hlefdala a nikam nic ne nasla o 6 tydnech.Taky jsem sama zvedava jak me te hormony dopadaly, proto ze nikdy nic ne rikali, a u me trosku problem pri PCO je s hormonami.

jej
4. lis 2010

Ahoj holky!
Teda ten vyhazov z práce, to je pěkná hnusota!

KAtapolko, já mám jizvu v puku taky takovou nějakou nic moc...ne že by to byl nějaký děs na pohled, ale teda když srovnám svou jizvu v pupku smužovou (po slepáku, kte.mu dělali taky laparokopicky), tak teda jeho není vidět (i když samozřejmě mu ji maskují chlupy, to mě ne a to ani nechci 🙂 🙂, ale i při odmyšlení si chlupů, tak tam nemá skoro nic...). Slyšela jsme, že hodně záleží na schopnosti každého těla a já mám asi sklon ke keloidům. Co naplat. Teď v těhu mi to ještě mírně vystoupilo...jak říkám,hrůza to není, ale nic moc teda taky ne.

Miluš, do Reprofitu můžeš i bez papírů, nic se něděje. A až ji je milostivě ve ferťasu vydají, můžeš je tam pak jako bonus dodat. Já teda tak dlouho nečakala, pokud vím, něco jsem za to mplatila (už nevím kolik), domluvila jsem se, že si osobně dojsu a hotovo...oni mi teda nedali přímo složku,a le nějaký výpis, ketrý chtěl pan dr.

11112: ony ty 3 pokusy hrazené jsou, ale je to zavádějící pojem (jak ti tady holky potvrdí). ono je prostě hrazené jen něco (ultrazvuky, výkony doktorů jako takové, určitý počet jendotek léků...) Jenže: těch léjů je hrazen např. (neím přsně ta čísla, ber to jako příklad) 2 000 jednotek. Pokud 2 000 jednotek ke stimulaci nestačí (a ono vesměs nestačí), každá další dávky pak jde z tvé kapdy. Já jsme teda byla extrém a reagovala jsem na dávky fakt blbě, takže já jen v dopaltích na injekce měla 7 - 11 000 Kč. (Jak kdy ve kterém cyklu). PAk jakýkoliv tzv. nadstandardní výkon, který ovšem zvyšuje šanci na úspěch, takže je všechny platíme jako divé, se opět neplatí. Sem patří: metoda ICSI což je injekční vpravení spermie přímo do vajíčka a tím zvýšená šance. Stjí to tak cca 9 000 (jak ketré ventrum, vesměs jsou ceny podobné). Dále Asistovaný hatching: to je poté, co se spermije vpraví do vajíčka, tak před transferem do dělohy, se nařázne obal tohoto zárodku. Tím se zvyšuje šance jeho lepšího uchycení na děložní sliznici. Stojí to tak nějak podobně (už fakt nevím ceny, mrkni na stránky center). Zamražení zbylých emryjí a tím pak možnost podstoupit tzv. KET čili kryoembryotransfer. Opět podle počtu mražených embryjí se odvíjí cena..jsou to všechno tisíce, ale to mražení je míň peněz než ICSI a AH. TAkže podtrženo sečteno z mých 5 letých zkušeností: průměrný doplatek za IVF je cca 20 000 (co jsme tak vypozorovala), já byla kuliva té špatné reakci extrém a doplácela jsem na 1 pokus cca 35 000 plus mínus jak kdy. Ale to bylo v CER Unica v Brně. Těch léků byla kvanta...v Reprofitu jsme šli do minimálky a bylo to za 17 000! A bobiš v břušku! 🙂 Ono je to napoprvé asi ško, než člověk do toho pronikne, tak si bláhpvě myslí, jak jsou 3 pokusy zadara,a le noboj, stojí to za to...jen jsmenedělal 4 roky nic jiného než štřili na IVF, což je šílené...tiskárnu peněz jsme fakt ještě ve sklepě nezavedli, i když už jsme mužovi říkala, že to udělám a půjdu klíďo sedět 🙂

Jo, kdo se to ptal na kočárky: mám stejný jako Asmenka, jen jinou barvu a sambaby je i v Olmiku, vedle Asko nábytku. Jsou tam moc příjemní. Ale těch kočárků je fakt spousta a je těžké se rouhodnout. Jsou všechny krásné, podobné...Sukubka má ten coleto, jak psala, je taky krásný...

ty brďo, já jsme s erozepsala, končím, zdravím, holkám v akci přeju úspěch!!!

PS: katapolko, je to samozřejmě věc tvá a tvého muže, ale já bych po té operaci do lázní fakt jela....

jej
4. lis 2010

Holky,
pardon, já to bušila do kláves a nekoukala na text. Omlouvám se za překlepy a vypadlá písmenka...spěchala jsem.
Jo, k těm výkonům, co se neplatí: to bylo myšleno, že je neplatí pojišťovna, ale my z vlastních kapes ano (ICSI, AH, mražení embryjí) atd. ...tam ty prašule pak děsně skáčou.... už fakt mizím....

andinka22
4. lis 2010

@katapola mohu se zeptat, proč je manžel proti lázním. Myslím, že po té operaci by byly dobré a pokud ti je mudr. M. doporučil, tak bych jela. Tak jsem zvědavá, jak se nakonec rozhodneš. 🙂

ladus77
4. lis 2010

@jej
@asmeena
@sukubka holky dekuju za odpovedi ohledne kocarku, ja vedela ze 2 psaly ze maji stejne, jenom jsem to domotala 🙂 Libi se mi oboje, budu muset studovat, je to desne tezke, mozna to ty nase maminy mely jednodussi, ty byly rady, ze vubec nejaky sehnaly 🙂

ladus77
4. lis 2010

@katapola zkus manzela presvedcit, ten muj taky moc nechtel, prvni veta na to kdyz jsem mu rekla ze premyslim nad laznemi byla - no ty ses zblaznila 😀 co tam jako budes delat. Urcite jsou ti chlapi na nas zavisli, nechteji byt sami a mesic je fakt dlouha doba, ale urco to zvladne. Ten muj se naucil zehlit kosile 😀 😝 a zjistil ze se ten binec doma sam fakt neuklidi, takze sama pozitiva a pridane hodnoty 🙂 Bylo nam smutno, to je jasny, ale na telefonu jsme viseli kazdy vecer a kdyz bude nejhur tak prijede na vikend a bude! Nakonec mi to i zavidel a rikal ze by jel taky hnedka, kdyby mu je nekdo napsal, navic ten mesic utece jako voda! Tak ho zkus hezky polehoucku presvedcit, drzim pesti. 🙂

katapola
5. lis 2010

@andinka22 Považuje to za zbytečné. Je přesvědčený, že opět otěhotním přirozeně až budu mít imuno v pořádku. A kromě toho zastává obecný názor, že lázně slaví úspěch v léčbě neplodnosti, protože tam je plno lázeňských doktorů🙂))) Ale to je spíš srand🙂

jissis
5. lis 2010

Ahoj holky,už pár dní vás pročítám a někdy se docela bavím, ale spíš s vámi cítím. K vašim názorům. Dr. Machač i Dr. Soušková /ta nová) jsou moc fajn. Mám za sebou 1 potrat v 9tt před více jak 2 roky. Teď po 3/4 roce u Machače jsme se dopracovali k IVF. Jsem ve fázi injekcí (které nebolí, ale psychika je fakt ....). Snad se i bojím doufat, jak to dopadne. Překvapují mě reakce na Fertimed, (nemám s tím zkušenosti, gynekolog mi rovnou doporučil Reprofit), ale v Reprofitu jsem zatím za toho 3/4 roku neplatili vůbec nic. A že těch ultrazvuků už bylo. Jen jsem doplácela Pregnyl. Ani teď jsem při nafasování injekcí nic neplatila, vše až bude za námi. Všem držím palce.

11112
5. lis 2010

@jej ahojky a díky za vyčerpávající odpověd je pravda že je to šok.To první co doktor řekl když nic jiného nezabírá a jiná šance není tak IVF zkuste hradí to pojištovna tak je škoda to promarnit 😉 ted se tomu směju.Ještě se chci zeptat co váha přibírá se z těch hormonů?Není to sice podstatný ale čím víc informací tím líp.V práci jsi to zvládala normálně nechci aby o tom někdo věděl,když se to náhodou nepovede.?Nebylo ti špatně ani jsi neměla žádné bolesti?Já si budu ty injekce pichat až odpoledne tak snad to bude v poho.Díky za odpověd. 😉

jej
5. lis 2010

11112: injekcí se neboj. Většinou jsou do břicha, ale fakt nebolí. jde jen o první překonání se "píchnout se do břicha". JAkmile překonáš tento pocit, je to fakt v pohodě, jsou to malé jehličky. Já jsem pak v Unice ještě mívala hodně injekcí (cca 3 týdny denně) do zadku, jsou to olejovky a ty mi musel ve stejnou dobu večer píchat muž. kamrádka zdravuška mi říkala, že olejovky bolí, ale ani toto nebolelo. PAk akorát měl člověk rozpíchaný zadek, že při sedání to trochu bolelo, ale nic hrozného. Ale v Reprofitu tyto (agolutin to byl) nedávají, tam se jen zavádí utrogestan. TAkže ohledně bolesti jsou obavy liché, nebolí to.
Ohledně váhy: já jsem (alepsoň viditelně, na váhu jsem prostě nelezla záměrně) nijak výrazně nepřibírala (jakože bych musela kupovat nové kalhoty nebo tak). Něco málo možná...to asi jo...ale já měla fakt mega dávky (Machač v Rep.kulil oči, co do mě rvali za množství hormonů, takže oni to dělají jinak) a těch cyklů jsem po sobě v relativně krátkých intervalech absolvovala hodně...na druhou stranu znám i holky, co přibraly viditelně...asi je to hodně individuální,a le za mimi to stejně stojí!
Jinak ohledně práce a neschopenky se neboj. Já je nikdy nechtěla (kromě prvního pokusu ve Ferťasu a od té doby jsme to nechtěla, člověk pak mos přemýšlí nad tím vším a pro mě to nebylo dobré), chodila jsem vždycky durch do práce....jen jsem měla připravené "nádobíčko" a v těch intervalech, kdy jsme měla, jsem se šla na wc bodnout do břucha 🙂