Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

asmeena
11. srp 2009

martin: tak jak říkají Jarošovi holky Kája (i když se jmenuje Tomáš), tak holky Machačovi říkají taky křestním jménem. 😉

mayllou
11. srp 2009

ahoj holky, prosím o radu, v září začínám stimulovat se syneralem, nemáte s ním některá z vás zkušenosti, prý se po něm hodně tlouste. bojím bojím bojím ....když jsem si přečetla příbalový leták jak jsem měla málem šok, kolik to má vedlejších účinků...prosím o duševní pomoc

katapola
11. srp 2009

Mayllou, já užívala Synarel loni a nijak jsem z něj nepřibrala. Obecně všechny ty hormony můžou způsobit růst váhy, každý ale reaguje jinak. Já byla po všech těch hormonech spíš taková nafouklá, ale pak jsem splaskla. Nějaký extrémní nárůst váhy jsem neměla. A ty dvě kila, co jsem přibrala, spíš přisuzuju tomu, že mě ve Fertimedu nechali 3 týdny se válet a moc jsem se tudíž nehýbala a jen jsem jedla, že jo. Na příbalový leták se vybodni, oni tam vždycky napíšou ty nejhorší scénáře, aby byli krytí.

micinka22
11. srp 2009

mayllou ..můžu potvrdit..taky jsem čichala 😀 😀 😀 a přibrala asi dvě kila..ale to je obecně těma hormonama .se tělo nafoukne..po porodu to pujde dolů neboj 😉 😉 😉

teddyna
11. srp 2009

mayllou:taky jsem Synarel měla(to je specialita Fertimedu,tam to dávaj preventivně už u vchodu🙂 ).nepřibrala jsem po něm,ale vzhledem k tomu,že nastavuje umělý přechod,tak to byla hormonální bouře jak blázen. já řvala i u reklamy na vložky 😅 .a letáky moc nečti,dycky jsou tam ty nejhorší varianty,co tam musí podle Stáního ústavu pro kontrolu léčiv,uvedeny být musí

mayllou
11. srp 2009

jejda holky děkuji moc za uklidnění, opravdu jsem z toho měla velký strach, asi to nebude tak hrozný ty vedlejší účinky...ale i tak se furt bojím, jelikož mám uričitě sklony k tloustnutí, tak mám opravdu strach, ale jak vidím, tak u vás se to nijak neprojevovalo....a ani asi zřejmě žádné jiné vedlejší účinky, že???
holky a prosím vás, to se normálně šplíchá jak třebas nasivin nebo tak něco???? a doufám, že to nemá nějakou brutální příchut po které mě bude blujno 😀 ale podle mě je ten synarel lepší než si píchat nějaké injektce, žejo?????????????????????

katapola
11. srp 2009

Mayllou, já opravdu žádné vedlejší účinky Synarelu nepociťovala. To šplíchání nebylo nijak nepříjemné. Tu techniku už si nepamatuju, ale je to v tom příbalovém letáku popsáno. Ale s těma injekcema se mi to nezdá, já po Synarelu začala píchat Fostimon. Synarel sám o sobě nestačí ne??? jak psala Teddy, pouze nastavuje umělý přechod.

teddyna
11. srp 2009

mayllou:ale budeš píchat injcekce.Synarel budeš stříkat od začátku cyklu určitý počet dní - synarel vyblokuje tvoji vlastní činnost vaječníků(navodí umělý přechod) a pak začneš píchat FSH(folikulostimulační hormon) - buď puregon,fostimon,gonal...podle toho,co tvoje CAR nabízí.takže injekcí se nemineš. Synarel je bez zápachu,akorát mě děsně dráždil k pšikání.ale to si zvykneš.

mayllou
11. srp 2009

co jaké injekce 😀 😀 😀 já jsem myslela, že se to šplíchá právě místo těch injekcí...ale je pravda, že moje dr. něco o nějakém gonal pen mluvila.....tak jsem to asi zřejmě nějak špatně pochopila....ten synarel si mám šplíchat asi od 2 DC .....holky a dá se ta stimulka vydržet v pohodě, ovlivnovalo vás to v něčem?? bojím se bojím, že to asi nezvládnu... ☹ ☹ ☹

katapola
11. srp 2009

Mayllou, to víš, že se to dá vydržet. Neříkám, že je to příjemné nebo že by to člověka nějak jako bavilo, ale víš, proč do toho všechny jdeme že jo, z plezíru nebo nudy to určitě není. HOrmonální stimulace a celý cyklus IVF byl pro mě spíš psychicky náročný. Kdyby to dopadlo dobře, rychle bych zapomněla. Když si ale vzpomenu, čím jsem prošla a nebylo z toho nic, tak je mi hodně smutno ještě teď. Ale nechci se k tomu moc vracet, teď mám před sebou druhý pokus, s injekcema začínám asi za 10 dnů, tak musím myslet pozitivně. Fyzicky jsem pociťovala nafouklé břicho před punkcí (není divu, těch 11 dvoucentimetrových folikulů se musí v břichu někam vlézt) a po punkci mě břicho docela dlouho bolelo, ale to podle dr. prý být může. Samotné injekce jsem loni měla do zadku a nijak zvlášť nebolely.

teddyna
11. srp 2009

mayllou:ono to není vše jen tak.takže napřed budeš dávat synarel,pak teda asi gonal do břicha na konci(jako boňus) ještě pregnyl na uvolnění folikulů před punkcí.ale přežily jsme to všechny,tak to zvládneš taky.nejhorší na tom je hormonální bouře,kterou hormony způsobují.nafouklé břicha splasknou,modřiny po vpiších se zahojí a bude zase dobře.normálně,teď mám břuch menší jak v 7tt,kdy jsem byla ještě nafouklá po stimulaci.to jsem vypadala jak v regulerním 20tt.ale teď mám ten břuch na ten 17tt akorát🙂mayllou,hlavně to moc neřeš,moc nad tím nepřemýšlej.chovej se pracuj,jak by se nic nedělo.páč jak budeš ležet doma a čučet do zdi,ničemu nepmůžeš a akorát budeš přemýšlet nad kravinama

katapola
11. srp 2009

Teddy, máš recht, doma to bylo pro mě utrpení. Koukala jsem akorát na tv a do pc, doma sama, ven jsem raději nevycházela. Každé chození na záchod bylo se strachem. Bylo to na zblbnutí, fakt. Teď chci chodit do práce. Neříkám, že v práci na to zapomenu, ale budu nucena prostě přemýšlet i nad něčím jiným a budu mezi lidma.

micinka22
11. srp 2009

No mě po punkci bolelo fest břicho:// takže já teda týden ležela a nic moc nedělala a bylo mi tak fajn..pač každej pohyb mě bolel ://

teddyna
11. srp 2009

katapola,tentokrát jsem prožila stimulaci,punkci i ET v práci a po práci a bylo to tisíckrát lepší.neměnila bych.taky mě bolel břuch,ale vzala jsem si tři dny volna a za tu dobu to polevilo

katapola
11. srp 2009

Teddy, mám to taky tak v plánu, asi 3 dny volna. Samozřejmě pokud bych měla nějaké nesnesitelné bolesti, tak budu valit spíš k doktorovi než do práce. Doufejme, že to bude bez komplikací a že se to konečně podaří. Někdy je mi z toho tak smutno, že taková základní věc v životě nejde a ani nevíme proč ☹

teddyna
11. srp 2009

katapola,však uvidíš,jak ti bude.nemá cenu plánovat asi nic dopředu.pokud ti bude dobře,tak půjdeš do práce,pokud ti bude šoufl,tak budeš doma.vše je indivindi a každej to má jinak.

donnald
11. srp 2009

Ahojte všichni,

nebyla jsem tu už tak 14 dní a jak jsem zjistila tady to žije!!!! Až tak že jsem úplně ztracená 😀
Moc zdravím starou sestavu - Peťu, Zuzu, Moňu, Míšu, .... .
Jsem ráda, že všem těhulkám se dobře vede.

Já mám za sebou dost hektickou dobu (ale jinou už asi nikdy nezažiju 😉 ). teď o víkendu jsme byli na 2 svatbách - v pátek i sobotu, v neděli oslava 1.narozenin neteře a mě od neděle pořád bolí vaječníky..... . Moc se mi to nelíbí, ale co už. Hlavně ať mi MS přijde. Dnes jsem nějaký 23DC.

Holky rozumím tomu dobře že Štěpán má dovolenou tento + příští týden????Nevíte jestli Maruška tam je???

teddyna
11. srp 2009

Verčo,Machač má určitě dovču,někdo to tady už psal.ale Marušce zkus brnknout na ten služební mobil,ten vezme dycky a maximálně ti řekne,kdy máš telefonovat nebo přijít. ale že teda žiješ - svatbama.to mě ty candrbály vůbec nic neříkaj.nějak mě to nebaví.ale to bude asi tím,že jsem v 22 už mrtvá a ve většině případů se všechno kolem 22hod teprve rozjíždí 😀

certina
12. srp 2009

čaute babizny....................no Verun teda - já už Tě podezřívala, že jsi odtud utekla!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak to mně teda včera hóóó dně potěšilo, že jsi zase zpátky.................
No se Zuzkou mně to moc mrzí.............snad už je to lepší a je ji líp...............a doufám, že holka jedna už konečně dává na sebe pozor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Jinak já byla včera na KO - měříme 2,83 cm a ULZ odpovídáme termínu dle PM přesně na den..............nechala jsem si vypsat žádanku na NT screening (páč můj gyndr nedělá) - tak tam musím zavolat a objednat se..........no chtěla jsem po něm vycházky víc než mám, ale to už jsem asi chtěla moc - řek rázně - ne dáváme pouze 4 hodiny..........no což............a nemocenskou mi snad nechá do konce těhu.........na UZ už byly krásně vidět ručičky, nožičky - prostě úžasné.........na další KO jdu za 3 týdny a chtěla jsem s sebou chlapa, ale dr řek, že mi nemůže udělat UZ páč ho už 3x vyčerpal takže až v nějakém 17 tt - kdy ho dělat musí - takže až pak.
No a ještě k tomu všemu jsme to teda včera řekli rodině................chtěla jsem to udržet do té naší oslavy na konci srpna, ale stejně tam nebudou všichnii a do té doby je tolik překážek - plno oslav a akcí, že už by to bylo dost nápadné a ještě k tomu jsem si musela s růstajícím břuchem koupit nové těhu oblečení ....takže by si někdo asi všim...............no ale i tak to bylo pěkné........
Jinak zdravím všechny nově přítomné 😀 😀 😀

certina
12. srp 2009

Jóóó´Verun a ještě nám musíš popsat tu dost zajímavou svatbu!!!!!!!!!!!!Jaká byla????? 😲 piš, piš

donnald
12. srp 2009

Ahojte děvčata,

já si teda ten víkend užila fakt na plno....
V pátek se ženil bratranec a to jsme domů dojeli někdy kolem 5hod 🙂 a v 11hod už jsme museli být zase na dalším obřadu 😀 . No prostě fakt mazec. Ráno to ale ještě šlo, ale odpoledne na mě dolehla krize... a já, normálně ve společnosti temperamentní a společenský člověk, jsem seděla jako oukropek 🙂 . Pak jsem se šla s jednou kamoškou, která tam měla mimčo (teda mimčo tam mělo 75% mladech ☹ ) projít, aby malá usnula a krize se rozchodila. Pít už jsem ale nemohla. Takže jsem byla určo nejlevnější svatební host, protože v sobotu jsem snědla jen2 suché rohlíky 😀 , ani pít jsme nemohla 😉 .
Jinak večer v sobotu, se šla nevěsta s ženichem převléci a přišli stylově v kimonech, no krása.... .

Už jsem ale ráda, že to mám za sebou 🙂

zuzka72
12. srp 2009

Holky jelikož mám asi "1000" fotek z UTZ a moooc informací a ty fotky mi tam mohou dát jen mlaďoši, kteří dojedou zítra, tak vydržte. Jinak dnes 🙂 máme 2.5cm a odpovídáme 9+4.

certina
12. srp 2009

No Zuzi - Ty mě teda doháníš plnou parou vpřed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Za chvíli mě doženeš 😀

zuzka72
12. srp 2009

😀 😀 😀 Čerti doháním, ale nedoženu, budu vždycky jednu tlapičku za tebou. 😀 😀 😀
-já měla jít k Machačovi v pondělí na ten genet. screnning za 1400,- ale můj doktor říkal, že ať se objednám ve FN, že je to zdarma, tak jsem to udělala a měli na ten termín plno, prej u dvojčat je to vyšetření složitější, tak mi dali číslo na Fertimed a tan to prý dělá taky zdarma a tam jdu 8.9. je to i s fotkama a DVD-pokud chci. Né, že bych chtěla šetřit na dětech, ale když je možnost to samé mít zdarma tak jdu do toho Fertimetu.

micinka22
12. srp 2009

Zuzi ja teda nevim ale pokud doneses zadanku od tveho gyndr tak bys mela mit i u Poláka vyšetření zdarma jakože rizikovka...a já byla na genetice ve fakultce a nikdy víc 🙄 🙄 🙄 🙄 řvala sem bolestí u toho..dr příšernej..takže já určitě Poláka

zuzka72
12. srp 2009

No Mici právě ne, u Poláka se platí těch 1400,- je to i psáno tady v nějaké diskusi, mě je fuk kam půjdu, hlavně ať je dobrý výsledek. 😉

micinka22
12. srp 2009

jasně ale pro samoplátce ne..mi to prijde nejaky divny no..ja neplatila tenkrat nic a ela jsem žádanku u Poláka

teddyna
12. srp 2009

hezké odpoledne všem.tady u nás je skoro černo,asi bude luchat. Zuzi,ať je vše OK.ve Fertimedu dělá screeningy dr. Daiphalaih(nebo tak nějak se to píše)-je to moc šikovná genetička.co u ní holky byly,tak si pochvalovaly profi přístup.ona tam jezdí jen na ten screening,jinak tam nepracuje(asi ví proč🙂 )
u Poláka jsou screeningy placený vždy-ať rizikovka nebo nerizikovka.ale prý je machr. já jsem byla u své gyndr,která to dělá a výsledky zatím taky dobrý.dneska jsem byla na odběru krve na genetické vady,tak snad bude vše OK.a vůbec,dneska mám takovej blbej den,tak jsem si koupila dvoje těhu gatě a s čertinou jsme si objednaly supr trika s tlapičkama na břuchu.tak se těším,jak to vyzkouším.abych neměla tlapičky jak Yetti na tom mojem břuchu.
Kurnik už lejéééééééééééééééééééééééééééé

zuzka72
13. srp 2009

Teddy a jaky jste si objednali barvy těch trik? A i těhu pásy na břicho s ťapkama? 😉

certina
13. srp 2009

ahoj vespolek
Zuzi - já mám černé a červené a mám na břuchu obálku na které je napsáno otevřít až v březnu a Moňa má bílé triko s tlapičkama.............ale jsou to takové zajímavé střihy, že né všem určo budou sedět...........já třeba to jedno budu určitě vracet a ještě uvidíme až se sejdem s Monikou jak to sedí ji..............těhu pásy ne
No a jak jinak Ty se cítíš????Kdy jdeš na další nějakou KO????
Já jdu příští středu na ten screening....ale nevím, jestli mně nepošlou zpátky...páč ta sestřička se mně ptala jaký jsem týden - tak jsem řekla, že začínám 11tt a ona že se to dělá v rozmezí od 11+4 a to já budu tu příští středu teprv 11+1...tak uvidíme, když tak zas další týden, ni???Mně je teda konečně líp - ale hlavně díky počasí....dneska nám tu pěkně leje už od rána a to je pro mě supr!!!!!!!!!!!!
Jó holky a včera jsem byla se švagrovou u mé bývalé sousedky (od našich) a zároveň i mé spolužačky a zjistili jsme , že má termín o 3 dny dřív než já ???Tak jsme si dávali rady , tipy a triky atd...............a uvidíme jestli se někde sejdem u hekání................. 😕