Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
23. led 2010

teddy jj čtvrtina za námi 😀 😀 😀 😀 😀
jako první Sobcuv pohovor.mazec..navic to mel jak podle šablony s každym stejně mi přišlo ://

zuzi.kol
24. led 2010

Holky já taky chodila k Vodičkovi a měla sem štěstí, jen jednou nějaká doktorka a pak porad i na odběr Vodička. Akorát na výsledek odběru takový morous a ten mě vytočil do červena. Špatnou zprávu mi říkal Vodička a dokonce mi i on navrhla darovaná vajíčka. No a to já zatím nechci, asi mi ty vajíčka způsobila ta štítná žláza, která byla vždy v pohodě,ale při těch hormonech se rozjela. Bylo to zřejmě i tak u těch mou mimoděložních těhu, prostě embryjo bylo vetřelec a moje tělo se ho snažili vypudit a to vše díky te štítné. Aspon takto mi to vysvětlila p. prof. Ulčová v Plzni, kde jsme byli na imunologii.

stephanie
24. led 2010

Dobré mrazié ráno...

tak jakpak se máme? 😉
Jak jsem tak koukala, co jste psaly, to je tam v tom Fertimedu fakt takové hrozné? Nedovedu si to představit...Moje první štace byl hned Reprofit - ale to jen díky kámošce, která mi ho doporučila, jinak taky nevím, kde bych skončila. Ale asi taky ve Fertimedu, protože jsem na prvním pohovoru byla ve Fulneku u dr. Jaroše a ten pro ně pracuje...Tak ještě že to dopadlo takhle....

Jinak Zuzi - vítám...Taky jsem měla problémy se štítnou, ale teď jsem to asi dva roky neřešila..ale teď po potratu se chci dát do pořádku, tak jsem se taky raději objednala...
Jo a s tím odběrem spermatu - holky, určitě není nic horšího, než naše nemocnice - úplně ty chlapi obdivuju, že tam něco dokážou 😅 - no hnus - je to ve sklepě, vlhké zdi, smrad, tma, všude trubky, z ktkerých kape voda..ani popsat se to nedá

tak hezký den 😉

kvakuska
24. led 2010

Dobré ránko 🙂

Zuzi, Stephi, já mám také rozhozenou štítnou žlázu, začala být špatná po prvním roce umělého snažení a braní hormonů a teď s ní pořád bojuju, je to jako na houpačce, při každé kontrole dostávám větší dávku léků, tak snad se do příštího pokusu alespoň trochu srovnám 😕 ... endokrynoložka mi pořád připomíná, že kdybych otěhotněla, tak hned mám přijít, nasadí mi preventivně ještě vyšší dávky a bude mě hodně často kontrolovat 😒 ... vidím že se nás v těchto problémech plácá víc, bojím se že než se toho mimča dočkám, tak se mi rozhodí v těle všechno to co doteď dobře fungovalo a pak sice budu mít mimi, ale budu nepoužitelná a sama budu potřebovat pečovatelku 🙄 ... sakra práce 😖

stephanie
24. led 2010

kvakus ahojky---je to v pr...., jsem tam taky objednaná na únor, tak se hrozím, co mi zjistí.. ani jsem o té štítné žláze neříkala machačovi....já teď nic neberu, ale taky říkala, že jakmile otěhotním, musím přijít...tehda jsem brala euthyrox, ale jen ty nejmenší dávky, pak se to upravilo...a aby toho nebylo málo, tak ještě musím být ohledně těhu sledována na infekčním, protože než jsem měla syna, tak jsem prodělala toxoplazmozu - ale to zjistili až v zahraničí, když jsem byla na kontrole, tady jsem měla samozřejmě vše ok 😕

kvakus a jak pokračuješ? kdy jedeš za machačem?

gejbik
24. led 2010

holky jak jste na sobě poznaly že se vám rozhodila štítná žláza??? jde to vůbec nějak poznat???

stephanie
24. led 2010

ahojík gejbi,

já jsem začala najednou dost hubnout,,,tak mi doktorka vzala krev a tam se to zjistilo..u šíttné žlázy se buď hubne, nebo přibírá...

gejbik
24. led 2010

ježiš...steph kolik máš za sebou umělek? já se bojím aby se mi to taky nerozhodilo... ☹ aaaach jo

stephanie
24. led 2010

...gejbi to si nesmíš připouštět, neznamená, že když my máme problémy, že je máš taky...každý má s tou šítnou žlázou jiné problémy, někdo má nižší hodnoty, někdo vyšší...moje kámoška má problémy jak hrom a má dvě zdravé děti přirozenou cestou...
já jsem měla dva pokusy - v říjnu a teď

gejbik
24. led 2010

no já vím,ale já si tento cyklus připadám jako kdybych měla 100kg. Jsem nafouklá no rpostě cítím se úplně na h....!!!!!!!!!!

stephanie
24. led 2010

gejbi já se cítím na hovno pořád 😀 😀 😀

stephanie
24. led 2010

my jdeme lyžovat, pak na vás kuknu 😉

gejbik
24. led 2010

step.. 😀 hehe taky si tu lyžovačku užij... 😀 brrr mě by nikdo na kopec v takové zimě nedostal....

sukubka
24. led 2010

ahoj holky no dneska den blbec.Manža se v noci vzbudil a nemohl se pohnout,nevěděla sem co s ním je,pak se nějak dokázal zvednout a do půl 6h do rána sme chodili po bytě,pak si lehl a řekla jsem mu že zajedeme na pohotovost a tam si nechám rovnou udělat ten hormonální profil,no jo ale on se nemohl zvednout!musela jsem volat tchánovi aby dovezl ibalgin aby mu to povolilo a on se mohl zvednout.pak sme jeli na tu pohotovost dostal 2obstřiky a mě odebrali tu krev.no fakt sem z toho měla nervy,leží jak lazar a nikdo neví s čeho to má a to je ´mu jen 29let!
Volala jsem tetě dělá na gynekologii a ptala sem se jestli mám jíst odedneška tenclostík nebo jestli ibalgyn kterým se ted manža bude ládovat na tu minimálku vadí,říkala že u něj to nevadí tak jako bych ho jedla já,no tak sem začala jíst clostík,ale holky fakt se ta smůla tady nějak točí!!!!!

gejbík jinak mě taky ve fertimedu zkur...i a mám problémy se štítnou žlázou přišli mi na to úplně náhodou protože mi ta teta na ni udělala testy a just ho měla jsem špatný výsledky!štítka je na otěhotnění moc důležitá a nemyslím si že by mi v reprofitu na ni dělali testy,ale Machačovi jsem říkala že se s ní léčim.vím že mi dělal Machač jen horm.profil a jestli s toho vyčte i štítku nevím

zuzi.kol
24. led 2010

Holky mě vzali krev během stimulace na štítku a byli to hrozné čísla, takže sem začla chodit na endo. , no a mám to v poho a říkal,že můžu jít klidně na umělé( léky beru pořád). Jinak krev mi brali na štítku i při prvním pohovoru ve fertasu tak nevím.... Taky sem si myslela,že to bude v poho, moje segra bere větší dávky léku a má dvě děti...No jo jeden myslí....
sukubko tak to mě mrzí s tím manželem, musí to být hrozný pocit když se nemohl skoro pohnout.Snad obstřiky pomůžou...

sukubka
24. led 2010

Zuzi já Machačovi ty výsledky vemu a on zkoukne zda je to ok,ale myslím že jo.Prášky ale beru pořád!
jinak s tím manžou je to strašný když tak mladej člověk a už se nemoh pohnout měla jsem o něj opravdu strach,musí být fakt strašný když někomu manžel onemocní nějakou vážnou nemocí nebo něo já vždycky úplně cítím s ním s chudákem

teddyna
24. led 2010

krásný den všem.stephi,co vím,tak Jaroš už taky vzal roha z Fertimedu,ne? neztotožňoval se s těma jejich praktikama a systémem,který tam je - čili bordel.
od rána Vojtík nějak ublinkává nebo co,tak jsem se byla už dvakrát převlíkat,jeho převlíct dvakrát a už má zas na dupkách blijanec,ale usnul,tak ho nechám tak.až se prospí,tak ho dám do kupy.od pátku bere železo v kapkách a asi mu to nesedí nebo co.budu muset zavolat zítra doktorce a domluvit se s ní.říkala něco o nějakým zahušťovadle do mateřskýho mlíka -Nutriton nebo tak nějak se to jmenuje.že to je pro ty ublinkávací děti.a nebo bych spíše že ten actiferin brala já,aby to měl v mlíku.no,uvidím,co mi řekne.
stephi,tě obdivuju - u nás je mínus 13 st a to by mě na kopec taky nikdo asi nedostal.i když,co si budem povídat,sníh bude parádní.
vidím,že řešíte štítnou žlázu - taky s tím marodím.ale jsem na substituci euthyroxem,tak v poho.
co provádíte při neděli?

sukubka
24. led 2010

ahoj tedy 😀 co je to substituce?

my na hory taky jezdíme máme sjezdovky kousek ale jak píšeš tedy v takovém mrazu bych nejela,ještě bych totiž měla strach že bych omarodila,to je totiž u mě při stimulaci úplně normální,ikdyž se tomu bráním jak pes!

jiank holky jak to přesně to OPU v Brně probíhá?to já půjdu zvlášt na sál a manža na spermijky nebo jak je to?

Tedy co Vojtík ještě spinká?

certina
24. led 2010

Hezký mrazivý den všem!

Celou dobu co jsem tu nebyla se Vás snažím alespoň dočítat,.....buď nějak nebyl čas, nebo nálada a teď jsem zase totál marod!Jak už tady zmiňovala Monča...........nejdříve onemocněl přítel a během 3 dnů se to přehouplo na mě..........jenže on si hned od začátku začal stříkat sprej do krku, bral paralen a cucal léky....což já frajerka, aby to malému nijak neuškodilo si řekla, že to vydržím..........jenže včera to bylo fakt nejhorší - tak už jsem to nevydržela a poslala ho do lékárny pro taky nějaký léky , které teda aspoň můžu....takže teď už je mi líp.....ale stále to je maras....oči mě štípou, furt mi z nich leje, nos ucpaný jak krá..., skoro nemluvím, kašel atd......naštěstí bez horeček...........

No jinak jsem teď byla v pátek na KO u gyndr....tak vše v pořádku i přesto, že jsem v úterý měla fakt docela velké bolesti pánevních a stydkých kostí, píchalo mě tam jak šlak, břicho a záda taky....tak už jsem myslela, že se to blíží.....ale gyndr říkal, že né - že zatím vše v OK....akorát poslední krev nedopadla moc dobře, tak beru zase nějaké jiné železo.....při kterém mám omezit (zrovna teď když to potřebuju) mléko a mléčné výrobky..........

No Mišo - Tobě to tam teda fakt naskakuje rychlostí blesku.....je to strašné jak to všechno letí.....a jak se jinak máš??A co Lili??

Zuzi a co Ty??Jak to v poslední době zvládáš???Kdy že máš další KO??

Jo a taky samože vítám nově příchozí....Zuzi.kol.........vítej mezi nás 😅 😉

Moni - ten nutriton měl synovec od samého narození - on teda ublinkával snad v kuse pořád......ale to byly takové šavle .... no děs............fakt to měl přimícháváné v mléce snad až do roka a půl.......on byl teda od narození přikrmován, páč nepřibíral na váze a švagrová nějak moc nekojila (nedařilo se), takže to dostával pořád......ale nějak se mi právě nezdá, že by mu to nějak pomáhalo..............šak uvidíš jak dopadneš u doktorky.....no a jaké teda bylo vítání občánků???Byla tu teda rodinka??Nebo nakonec nikdo zase nedorazil?A co Leňa....jak se jí daří??

zuzka72
24. led 2010

Čerti kontrolu mám ve středu, No, ale ty se holka styˇ, ty jsi měla kontrolu v pátek a píšeš až dnes? 😎 😝 Kdyby to tak dělal každej tak nevíme nic. 🙂
Teddy-hoď fotky z vítání.

stephanie
24. led 2010

ahoj, jdu vás pozdravit
tak jsme doma z lyžovačky - zmrzlá jsem jak h...., ani psát nemůžu, jak jsem ještě pořád zmrzlá...no příště mě už nikdo nikde nedostane 😝
hollky co vy to máte s těma chlapama? jeden se zhroutí, druhý neumí chodit 😨 😨 😨
jinak teddy o tom Jarošovi jsem už někde četla, že zdrhnul, ale kámoška tam chodí a nic neví, tak nevím...ale při prvním pohovoru mi nepřipadal špatný, všechno nám až moc důkladně vysvětlil...i když machač zas moc nějak nevysvětluje - tak si nestěžuju, je fakt, že umí podpořit psychicky a když od něho odcházím, tak jsem plná přesvědčení, že se mimi povede 😵
sukub a co ty, už se těšíš, že? tak běž udělat miláčkovi masáž, ať se vzchopí do té doby 😀

sukubka
24. led 2010

stephanie to je jasný že se těším!
a kde jste byli lyžovat?
a kdy vy se začnete zase snažit?

stephanie
24. led 2010

sukub byli jsme ve Zlatých horách...ale to bylo takové lyžování nelyžování...malý pořád mrčel, takže chvilku jel, chvíli ležel a vztekal se , pak jsem se vztekala já a do toho ta šílená kosa...no jsem ráda, že už jsem doma 😝
já ani nevím sukub, kdy se budem snažit - k machačovi jsem objednaná na toho 10.2. - říkal, že se mám objednat za měsíc od revize, tak uvidím, jak tam pochodím...
no nejdřív se stejně potřebuju dostat do pohody...ale věřím, že s příchodem jara bude hned lepší nálada - alespoň na mě to hodně funguje
sukub já nevěděla, že u minimálky se dělá opu tak brzo...já šla u normální stimulace až nějak v polovině cyklu...ta minimálka jde nějak hopem?

sukubka
24. led 2010

stephanie já právě taky měla vždy jen stimulaci na IVF a to opu bylo taky mnohem později,takže uvidím jak u minimálky ale holky psali že to bude brzy!Machač říkal že uděláme kontrolu folíků v úterý a pak v neděli takže si myslím že pak toho začátkem února bude opu!
jinak malému je 5let?závidím že máte aspon jedno dítko,přece jen je to veselejší než nemít žádné.Ale taky bych chtěla dvě!třeba budou na jeden pokus dva!to by mi ani nevadilo!

stephanie
24. led 2010

sukub, však tu minimálku pak popíšeš, ať jsem zas o něco chytřejší 😵
sukub veselo tu teda máme, to jo 😀 😀 😀 , to je naše malá hyperaktivita...ale jsem šťastná, že ho mám...to bylo první, co jsem udělala, jak jsem přijela domů z nemocnice po revizi - strašně moc jsem ho postiskala 🙂
snad se podaří ještě nějaký sourozeneček pro něho - dvojčátka by mi taky nevadila

zuzi.kol
24. led 2010

sukub souhlasím s tebou taky bych ráda hned dvě naráz 🙂

Já teda zítra zavolám do Brna a poptám se na termín první konzultace u nich a pořipadě i do Olmiku. A nebo do Olmiku se volá na jiné číslo ? Ještě tady řeším jednoho pana doktora ve Frýdku tak uvidím. Já bych chtěla Reprofit, manža říká že máme zkusit ten FM ,ale v podstatě to bude tak jak si to prosadím. Manžovi by to právě vyhovovalo kvůli času...je jediný kdo nás živí, už jsem rok doma.... Olomouc by mi prošel líp bez vysvětlování,že přeci jen nejsem nejmladší a tam koukají na kvalitu, on se halvně bojí toho dojíždění na kontroly během stimulky , ten olmik mu neva,tam umím dojet sama,ale to Brno.....,ale když to jinak nepůjde tak holt pojede !

kvakuska
24. led 2010

Stephi já jdu po menzes na hysteroskopii a potom hned další měsíc do dalšího pokusu ... teda takové jsou aspoň plány 😉

Sukub to s manželem mě mrzí, co mu řekli? z čeho to má? 😒

kvakuska
24. led 2010

sukub a OPU probíhá tak, že po vyplnění papírů na recepci tě sestřička odvede na pokoj kde si odložíš a manža jde zatím odevzdat mršky ... mezitím si pro tebe sestřička na pokoj přijde a doprovodí tě na sálek, tam dostaneš včeličku a chrníš ... potom, pokud je míň pacientek a jsi na pokoji sama, tak za tebou manža může na pokoj a může tam s tebou být než se probudíš a po probuzení, pokud je víc pacientek tak manža čeká na recepci ... po probuzení z narkózy za tebou přijde dr. a poví ti jak OPU dopadla, dostaneš papír s číslem, na které si budeš volat pro info kolik máte embryjek a jak rostou ... jakmile se na to cítíš, tak se oblékneš (můžeš se i sprchnout) a můžete odejít 🙂

stephanie
24. led 2010

kvakus no nazdárek - a prosím tě, co to zas je ta hyseroskopie...teda tady se čověk dozví věcí...

sukubka
24. led 2010

zuzi do Fertimedu bych neposlala ani nejvěčí nepřítelkyni to fakt ne!!!!
reprofit je opravdu dobrej a hodně tě Machač podpoří a budeš se tam cítit dobře,my zkusili Fertimed i Fakúltku a Reprofit je opravdu o něčem jiným!

My ještě v Brně nebyli zatím jen na kontrolách v Olomouci,taky manža nechce jet nikam daleko autem a ještě k tomu když Brno nezná,ale zase si žíkáme že na OPU a transfer to se dá nějak udělat a pojedeme vlakem!

manža neví sám z čeho to má ta doktorka se ho ptala co dělal ale nedělal nic,normálně asi večer nějak blbě ležel a skřípl se mu sval za krkem a nemůže ani otáčet hlavou,mažu ho krémem nejvíc mu pomohl ten obstřik ale mám takové tušení že zabere jen na chvíli no uvidíme jak v noci!jinak mě pořád šrotuje že jí ten ibalgin říkal že kdyby bylo OPU za 10dní že to týden před tím vysadí ten ibalgin tak snad to bude v poho nerada aby to ještě mělo vliv na embrijka ale zase chudák manža je to fakt děs

kvakus hysteroskopie je šetrnější než laparo to tě pustí hned domů že?