Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
16. zář 2009

Mici, ty jsi se nám opila 🙂 . Tož to ti i závidím. Já bych taky pila, ale ani by mi to nechutnalo, nějak jsem stratila chuť na cokoliv. 😉

certina
16. zář 2009

Holky - tak to já taky nemám chut na alko - fakt a to jsem strašně velký pivař, ale co můžu říct s jistotou je to, že celé těhotenství mám chuť na pořádné šampáňoóóóóóó´´o - tak jsem si teď dala akorát coca-colu - a jdu chrnět - tak pa, pa......................jinak párky se samozřejmě nekonaly - páč začalo pěkně luchat a to měl být dfneska nejhezčí den z celého týdny -ha, ha,..............nějak jim to nevyšlo 😝 😝 😝

micinka22
16. zář 2009

holky nooo ja nepila taky mooc dlouho...akorat ze zacatku sem byla dost..náruživa..zato ted je to na 5 😀 😀 😀

jaja35
17. zář 2009

Ahoj Asmi,
už se nemůžeš dočkat středy, že? 😀 Tak pak poreferuj. My byli u Machače 9.DC, zaúkoloval mně hormonálním profilem (2. nebo 3. DC). Nemám z Fertimedu kartu, ale stejně by chtěl čerstvé výsledky. Takže také právě přemýšlím, kam půjdu na krev, když to zrovna vyjde na víkend (asi bych zkusila nemocnici, na pohotovosti nevím, co by s odebranou krví dělali). Podle výpočtů to mám dostat teď v sobotu, takže v pondělí by to bylo v pohodě, ale už mně začíná pobolívat břicho a jestli to dostanu zítra........ Přirozeně to Čerti asi zase nedopadne. ☹ . O víkendu jsem popíjela burčák na znojemském vinobraní a byl fakt dobrej. 🙂
Minulý týden jsem byla u svého gynekologa, aby mi dal žádanku na ten hormonální profil a napsal mi Clostilbegyt. Machač to vidí tak na 3 prášky denně 5 dnů. Takže oproti té teorii z internetu trochu víc. Navíc, jak je uvedeno o vhodnosti použití, už nejsem mladší žena, vejcovody mám průchodné, manža sperma v normě, o odpovědi vaječníků.... na to bych moc nesázela, no uvidíme. Asmi, ptala jsem se toho svého doktora, kdy budou výsledky z krve a prý to trvá tak 14 dní, takže nepočítej, že hned další cyklus bude nativ. Machač mi dá povel, až uvidí výsledky. Takže za měsíc snad začnu.

katapola
17. zář 2009

Holky, mně dr. Machač před hormon.profilem říkal, že když vyjde 2.a 3.den na víkend, tak že mám přijít 1. nebo 4. den na krev,takže to asi nevadí. A myslím, že výsledky netrvaly tak dlouho, snad týden, max. 10 dní.

jaja35
17. zář 2009

Tak u nás jim to asi všechno trvá déle. Ukecala jsem je a prý si mám pak zkusit o výsledky zavolat za 10 dnů. Ale stejně není co řešit. Clostík se má brát od 5.DC a když mám jít 3.DC teprve na krev, tak výsledky do 2 dnů mi nedá asi nikdo. Ten měsíc stejně rychle uteče. Ani nemrknem a budou zase Vánoce. 🙂

asmeena
17. zář 2009

jaji: a ty jsi přímo z Ostravy? A kam jdeš tady v Ov na hormonální profil? Ke svému gyndaři? Já byla v porubě ve Fakultce ,ale chci se zeptat, jestli to nedělají i ve staré poliklinice v Porubě, tam je úplně nahoře odběrové centrum.

asmeena
17. zář 2009

A při nativu se bere clostilbegyn? Né ten cosi clostifem cytrát?

jaja35
17. zář 2009

Asmi, já jsem z České Třebové, východní Čechy. Mám to stejně daleko do Olomouce jak do Brna. Tak jsme, když už jsme změnili centrum, změnili i město. 🙂 Poprvé jsme za Machačem byli v Brně a pak se uvidí, klidně budu za Machačem dojíždět i do Olomouce, jak si řekne a bude potřeba. Takže kam máš jít v Ostravě Ti vážně neporadím. 😀
S Moravou mám společné jen to, že mám provdanou ségru ve Frenštátě pod Radhoštěm. 🙂 Nikdy se moc antikoncepcí nechránila a tak se jí po 10 letech povedla přirozeně dvojčátka - kluci (3,5) a pak neplánovaně ale chtěně holka (1,5) a jak jsem už Zuzce psala, je to pěkný záhul.

Clostifen citrát nebo jak se to píše je obecný název pro řadu léků jako Clostilbegyt, Clomhexal atd., prostě pro ty stimulační prášky. U svého gynďaře jsem kdysi začínala Clostíkem a chodila jsem na UTZ a Pregnyl a pak nám nařídil snažení se. Takže vím, že jsem dokázala vyprodukovat i 3 folikuly, ale bylo to v roce 2007. Ve Fertimedu do mně před inseminací cpali ten Clomhexal. Teď mi Machač říkal o clostilbegytu, tak jsem si ho nechala napsat.

teddyna
17. zář 2009

čautéé vespolek.zdraví vás polokamzík. to malý se musí zákonitě u nás narodit s pohorkama na nohách a trek hůlkmama v rukách 😀 . asmen,pokud ti vyjde HP na víkend,tak zajdi v pátek a v pondělí.páč přes víkend ti tu krev nikdo nezcentrifuguje.jinak můžeš samozřejmě do jakékoliv laboratoře - na Fifkách jsou celkem ochotný,tak jsem chodila na krev na HCG co dva dny 😀 .v Porubě v nemocnici netuším,ale je tam určitě odběrové centrum-nicméně bych se dopředu informovala,jak to maj o víkendech.kdyžtak tam rovnou brnkni a je to.a s tou antikoncepcí-pokud máš pravidelný cyklus,není důvod antikoncepci brát-to byl opět jen výmysl toho debilního fertimedu,aby jim pacientky náááhodou neotěhotněly přirozeně než půjdou do IVF.samozřejmě,kdo má nepravidelný cyklus,tak antikoncepce byla zcela na místě,aby se dalo začít stimulovat.jinak výsledky z HP jsou do týdne-nic zvláštního se tam nebere,co by dlouho trvalo.HP tvoří asi pět složek,které poukazují na činnost vaječníků a hypofýzy.
clostilbegyt je firemní název ĺéku.clomifen citrát je přímo složka,která je v tom obsažená.tudíš je to logicky to samý.
dneska se tady pěkně zatáhlo,což mě mrzzí.
jaja,nestraš s vánocema.já z toho mám dycky trauma - ty svátky přímo nesnáším.no,letos to u nás bude véélmi lážo plážo.okna umeju te´d,jak se nám dokončí rekonstrukce domu,záclony pověsím a tím jsem skončila.nebudu pak někde s břuchem lozit po vejškách.už jsme oznámili,že vánoce budou letos od nás velmi skromné,protože jsou důležitější výdaje na mimčo,tak doufám,že to všichni pochopí.

jaja35
17. zář 2009

Tak jsem radši vznesla na Machače dotaz s tím odběrem krve, který vychází na víkend. Odepsal mi: "Jděte v pátek (pokud už budete ráno krvácet), jinak až v pondělí." Uf, to se mi ulevilo. Jsem zase o něco chytřejší. 🙂

asmeena
17. zář 2009

děkuji holky moc za info. Já když brala clostil, tak jsem měla vždy 5 folíků, ale zralé 3, takže kdyby se takto zadařilo, tak by to bylo super. Při normální stimulaci na IVF jsem měla 7 folíků a 5 embryjek a to jsem do sebe valila tolik hormonů a zas tak velký rozdíl to nebyl. Tak možná pro mě nativ bude lepší.

jaja35
18. zář 2009

Tak jsem to zatím ještě nedostala, takže pondělí to jistí. Ale bolí mně hlava, nohy, občas podbřišek, motám se a chce se mi zvracet. Už aby bylo odpoledne.

kristyna3
18. zář 2009

Ahoj holky,
zdravim vsechny. S pritelem jsme se 2,5 roku snazili prirozene, lec marne. Nyni konecne mam doporuceni od sveho gynekologa a presmyslim zda jit do Fertimedu nebo k doktoru Machacovi.
Provadi Machac inseminaci v Olomouci nebo se musí do Brna?
Dekuji za info a vsem Vam moc drzim palce.

micinka22
18. zář 2009

Kristy Machač děla pouze kontroly,na IUI nebo IVF musite do Brna...ale doporučuji Machače..Fertimed není žádný zázrak...cenově to vychází stejně tak nějak, ale s tim že v Reprofitu nedělají zbytečné věci a tím se může ušetřit....
držím palečky !!!!!!

teddyna
18. zář 2009

ahojtéé.vidím nový přírůstek?kristýna - vítej u nás.určitě za sebe doporučuji Reprofit.fertimed jsou vyhozené peníze a čas a zdraví. možná má někdo jiný názor,ale já jsem se u nich nesetkala s jediným pozitivem.je fakt,že to reprofitu se na výkon jezdí do Brna,ale to se přežít dá - jedeš tam v podstatě 2x - jednou na OPU a jednou na ET.a nebo pokud chceš IUI,tak jen jednou tam. jsi z Olmiku nebo někde dál?

martin72
18. zář 2009

Čusky holky.
Tak jsme dnes poprvé zavítali do Reprofitu.Minulé IVF jsme měli ve Fertimedu.
Přešli jsme jen proto,že jsme chtěli vyzkoušet jiný CAR.Objednaní jsme byli na 12:00,
ale byl cca 25 min. skluz.Co mě osobně mile překvapilo,bylo to,že za 45 min.sestra(jedna!!!) a jeden lékař,
stačili přijmout 6 pacientek!Dr.Machač šel hned na věc,dokonce jsem se shodli,že problém,
který je na mé straně,je z toho a toho důvodu,ale jsme na tom ještě hodně dobře.Nechci hanit Reprofit,
dr.Jaroš je taky třída.Ještě jedna věc-první konzultace ve Fertimedu něco přes 500kč,Reprofit-30kč.
V listopadu fasujeme injekce a jdeme na to.

martin72
18. zář 2009

Omylem jsem napsal-Nechci hanit Reprofit,mělo být Fertimed.

micinka22
18. zář 2009

MArtine!!! super držíme palce at to vyjde a máte vytouzene mimi..nebo dvě 😀 😀 😀 😀 😵 😵

asmeena
18. zář 2009

martin: dnes jsem na vás myslela, jak asi dopadl váš první pohovor. Dělal renči i prohlídku? A vy chcete jít do klasického IVF nebo do nativu? My tam jedeme ve středu. A jak to tam teda přesně najdeme? Vím v jaké ulici to tam je, ale nevím přesně.

micinka22
18. zář 2009

asmeeen je to nalevo...jsou tam obchudky..restaurace v Ráji..a pak nejaky design nábytek či co ..a za tím jsou dveře s hodně zvonkama a zmačknete B a sestra vám zabzučí..vyjdete po schodech a nalevo jsou dveře s veelikou ceduli..vejdete do čekárny a pujdete k recepci a setra vam řekne co a jak🙂)

asmeena
18. zář 2009

mici: moc děkuji, jdu si to hned raději napsat na papírek, abych tam pak nezmatkovala. Právě, že nemám ráda změny a něco nového, pak jsem vystresovaná, zbytečně, ale jsem. Už teď mě trošku lechtá v břiše, že to tam budeme hledat. Přitom vím, že o nic nejde. Po prvním neúspěšném IVF jsem taky přemýšlela, že přejdu do Reprofitu, ale potom u mě převládlo to, že jsem fertimed a jejich postupy už znala, takže jsem si řekla, že budu víc v klidu a třeba to vyjde, ale bohužel nevyšlo, takže teď už jsem se rozhodla, že změna musí přijít.

micinka22
18. zář 2009

asmeen i ja jsem byla nervozni..ale uvidíš Štěpána a všechno z tebe spadne..mě díky teto diskuzi přišlo, že je to starek "kámoš"( je to celkem sranda když on mě viděl poprve v životě 😅 😅 😅 )....neboj za chvilu bude mimis v brichu a budes se bat jinejch věcí 😀 😀 😀 😉 😉

asmeena
18. zář 2009

díky mici, kéž by to tak bylo. Moc tomu věřím, že se už tentokrát stane zázrak 😵

teddyna
18. zář 2009

martine,tak jsem ráda,že se vám reprofit "zatím" líbí. jen tak dál a a´t se dařííí !!!! podívej,spousta z nás je taky reklama na reprofit,takže není boha,aby se i na vás ostatní štěstí neusmálo.
asmen:tobě se taky už blíží pohovor se Štěpánem,co??
mici,no vidíš,ta restauračka se jmenuje "v ráji" a já všem tvrdila,že "v nebi" - no co,šak je to podobný 😀

asmeena
19. zář 2009

tedy: v ráji nebo v nebi, to je skoro stejné. Už se do Reprofitu těším, jen nevím co začnu říkat v práci, když si budu teď častěji brát dovolenou a náhradní volna, protože jenom z Ostravy to do Olmiku nějakou chvilku trvá a neordinují tam jenom odpoledne.

micinka22
19. zář 2009

jo v ráji jsme byly na jídle a mnamka ...dala bych si zase..pokud bude co oslavovat teda 😝 😝

asmeena
19. zář 2009

tam my se nestihneme stavit, protože pohovor máme na 16:00 hodin a pak budeme spěchat za našim psiskem domů. Nemá nám ji kdo hlídat. Bydlíme v Ostravě v paneláku, sice máme hned vedle ve vchodě švagrovou a v dalším vchodě tchány, ale nemáme s nimi moc dobré vztahy, takže jim si o hlídání říct nemůžeme a moje rodina bydlí v Jeseníku a to je na hlídání docela z ruky. ☹

teddyna
19. zář 2009

ahojte vespolek.tak zitra jedem už z dovče domů.jsem docela utahaná,ale je tady moc hezky.čerstvej vzduch nám prospěje. Asmen,neztrácej hlavu - do ráje se mrkneš jindy. ale zase na druhé straně,v tom ráji je docela rychlá obsluha,takže půl hodinku na zklidnění a probrání info od Machače,byste si dát mohli,ne?? jo a hlavně,kdo půjdete na IUI nebo OPU - jedině košilu s žirafou,jasný??? ta je pro štěstí! a kamoška si to ještě potuplovala kalhotkama,kde měla další dvě žirafy 😀 .tak uvidíme,zda jsou ty žirafy fakt kouzelný a přinášej štěstí

asmeena
19. zář 2009

katap měla taky žirafku?