Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jej
30. srp 2010

Jé, až teď to vidím! Anet, tak chlapeček? Gratulace veliká! Tak se nám to pěkně párečkuje 🙂
TY a Sukubka chlapečci, já a Asmen (a teď psala i Dora) holčičky... 🙂

11112
30. srp 2010

zdravím vás všechny mám problém ráda bych otěhotněla bohužel se nedaří.Pan doktor Machač mě chce poslat na umělé oplodnení,ale zní to hloupě ale mám strach.Ze všech těch hormonů a podávání injekcí tak bych ráda znala zkušenosti jiných.Martina a díky

zuzi.kol
30. srp 2010

Děkuji 🙂
11112 pokud tě doktor posílá na umělé tak běž.Myslím si ,že nebudu jediná,která se za doktora Macháče postaví. Snaží se udělat pro každou maximum a na umělé posílá opravdu až už vyčerpal vše......Já ted mám za sebou druhé IVF a teprve první u Macháče a je opravdu super.Při prvním umělém nedošlo ani k ET a ted sem dokonce měla pozitivní těhu test,To,že to nedopadlo je jiná,prostě příroda nechtěla. Jinak co se týče hormonů tak já měla koňské dávky a za sebe můžu říct,že mi nic nedělaly. Dokonce sem ani nepřibrala.Ale je to hodně individuální. Jo a injekcí se neboj,já se jich bojím jak čert křížě,ale když musíš tak píchneš,protože to děláš pro dobrou věc 🙂

sukubka
30. srp 2010

ahoj holky,prosím potřebuju radu,co myslíte je lepší kočárek s nafukovacími koly,nebo plastovými?

misa.patrik
30. srp 2010

@sukubka ahojky ja myslim že určitě,asi zalezi i na terenu kde budes jezdit ale ja kdysi u Patrika mela plastove kola a kocar jsem po pul roce vymenila za nafukovacky a to byla jiiiizda 🙂 😀

misa.patrik
30. srp 2010

Ahoj kočky
musím Vás hlavně dočíst nějak nestíham 🙂
ale podle propoctu by mela MS dorazit v patek a zacnu stimulovat,uz se nemuzu dockat 😀 😀 😀 pak uz budu mit vice casu tady byt s Vami 😉

jej
30. srp 2010

Marti,
umělka se neboj! TY injekce nejsou nijak bolestivé a všechny ti tu potvrdíme, že s vidinou mimi to uděláš, ani nemrkneš! 🙂 Ale fakt neboj. jen je to finančně náročné...ony ty tři tzv."hrazené"pokusy až tak hrazené nejsou (resp.jen něco) a pak záleží na dávkách, jaké budeš mít předepsané. Ale minimiálně s 15 000 Kč (já mívala i 35 000 na jeden pokus, ale v jiném CAR) počítej. AReprofit a Machač je nejlepší volba!

Ha! Sukub, taky řešíš kočárky? To jsme na tom stejně! Já myslím, že lepší jsou nafukovací...mám dilema, čím víc o nich čtu, tím jsem nerozhodnější....

sukubka
30. srp 2010

holky díky za názor!
já taky právě myslím že lepší jsou nafukovací ale lbí se mi samé kočárky s plastovéma kolečkama a jsem v háji!
jej a už máš nějaký tak trochu favority?já mám vytidklé asi 15 kočárků a favoryty tak asi 3vše s palstovéma 😕 tak jsem v háji

jej
30. srp 2010

Sukub, já se rozhoduju mezi dvouma "Polákama": jedo a bexa. Dál už raději nezkoumám...vím, že dobré jsou gessleiny, ale fakt drahé. Zrovna tak chválí jané, ale opět jsme cenově někde úplně jinde. PAk je docela oblíbený x-lander, ale taky dražší a hlavně prý je malý...už jsem z toho jelen..ale ještě jsem nebyla přímo "v terénu", takže vše se mi může ještě zbortit jako domeček...a říkám si, že bychom už fakt pomalu měli něco někde zamluvit...aha, tak s tím jedo to tady byl ještě někdi jiný..Asmen to vím, pak jsem ymslela, že ty...ale možná Anet...anebo někdo úplně jiný 🙂

NApiš pak jak jsi se rozhodla!

jitulik24
31. srp 2010

Ahoj holky, taj jsem si přečetla, že bojujete s výběrem kočárků. Jelikož je plno kamarádek co má mimi, tak i já se zajímám o to jaký kočárek si jednou vyberu. Co se týče koleček, tak kamarádky mají jasno, mají nafukovací kolečka a jsou s nimi spokojeny. Mě osobně se líbí Jané trojkolka. Na mimibazaru se dá sehnat úplně nová za 12500Kč a s autosedačkou za 14000Kč, což mi nepřijde až tak přehnaná cena, když si vezmu, že ještě před rokem stál celý set i se sedačkou nejlevněji kolem 18000Kč. Kamarádka jí má a je naprosto spokojená. x-lander je taky pěkný, ale má hodně malou korbičku. Pár kamarádek má Tako, a některé jsou spokojená a jiné ne, velké negativum je váha kočárku, který je hodně těžký. Ať už se rozhodnete jakkoliv, tak přeji šťastnou ruku při výběru 😉 .
Mě dnes čeká návštěva Machače, za půl hodiny vyrážíme, tak doufá, že alespoň dva folíci, tam budou 😉 . Pak dám vědět, jak to vypadá.
@misa.patrik tak ti to pěkně uteklo a už jsi jen malinký krůček do klubu stimulantek 🙂 , držím palce

jej
31. srp 2010

Jitul, díky za tipy!

Tak ať jsou tam ukázkoví folíci! TAky tam dnes budu muset. Včera jsem si inteligentně zapomněla vzít na kontrole lístek na peníze...tak musím poprosit sestřičku MArušku...

misa.patrik
31. srp 2010

@jitulik24 Držím palce at tam jsou ty nej nej foličky 🙂

jitulik24
31. srp 2010

SNAŽILKY:

KATAPOLA - 6xIUI, 2x IVF, 1x minimálka (neoplodněno), nikdy nic zamraženo, 2.minimálka nic, imuno
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,3x minimálka-Reprofit-3x transfer,bohužel se bobíškům u nás nelíbilo.Další pokus máme nezdárně za sebou.
MISA.PATRIK - 12/2007 7tt ZT, 4/2008 mimoděložní, 3/2009 9tt ZT,10/2009 mimoděložní, IVF květen negativní, druhe IVF polovina září
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2.i 3.KET -negativní, hysteroskopie OK
JUVIK - 6xIUI, 4xIVF(1x bez ET), 4.IVF-5tt potrat, 1xKET, 3x minimálka,1x nativ - snažení se odsouvá naneurčito
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, teď po laparce
LADUS77 - 6 x IUI ve Fertimedu, 1 IVF v Reprofitu červenec/srpen
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET),
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KET negativní
KRYSTOFKA – 1x IVF negativní, KET?

STIMULANTKY:

JITULIK24 - 8x IUI, 2x minimálka - 1xpotrat -21tt, 1xZT-5tt, od 24.8 clostík, IUI 3.9. 3 folíci, držíme palce!!!
BRITKA - 3x ET ve Fertimedu a 1x ET v Reprofitu - vše neúspěšně, stimulace od 16.8, KET asi 9.9, držíme palce!!!

TĚHULKY:

ASMEENA – 1 mimi po minimální stimulaci –TP listopad 2010 – další kontrola 14.9.
(původně prodělané 9xIUI, 2xIVF + 1x KET ve Fertimedu, 2xminimální stimulace,1xKET v Reprofitu)
JEJ – 1 mimi TP prosinec 2010, KO UTZ 9.6., další KO v 18tt
SUKUBKA – 1 mimi TP prosinec 2010 - KO 3.6. (genetika výsledky nic moc)odběr choriových klků.Předběžné výsledky OK další KO 30.6 kompletní výsledky OK.(2 IVF, 3x minimálka (jednou bez ET), 3minimálka.10.8 velký UZ ve 21týtdnu
ANETA1199 – 1 mimi po minimálce, TP 21.prosinec 2010
(předtím Fertimed 1xIVF, 1x KET)
ELLAAEE – 1 mimi po minimálce, TP prosinec 2010.
RENCAV - těhule po 3IVF, 1 mimi, TP 4. leden 2011
(1 IVF Fertimed, 1x jen stimulace bez opu a 1 IVF Reprofit)
ESCADKA – dvojčátka –TP 17. leden 2011
(1 IVF, ET 26.11. nic, KET 15.2. nic, 2 IVF úspěch)
PECICKA - 1 mimi – TP únor 2011, KO 5.8. genetika
(3.min.IVF, další minimálka květen)
DAISY - 1 mimi po minimálce, TP únor 2011, KO 18.8.
(3 x IVF (třetí vyšlo, ale ve 20tt konec), 3x minimálka)

MAMINKY:

TEDDYNA - Vojtíšek
ZUZKA - Petříček a Lukášek
CERTINA - Adélka
MICINKA – Dominiček

jitulik24
31. srp 2010

Ahoj holky, tak kontrola dopadla dobře, máme tři folíky 15mm, dva napravo a jeden nalevo 😵 😵 😵 . Ve čtvrtek si píchnu v 18 hod. pregnyl a v pátek na půl osmou máme být v Brně. Sliznice 8mm. Machač byl trochu zoufalý z toho, že se nepodařila další minimálka, prostě u mě nevidí problém, proč by to nemělo jít. Já jsem mu řekla, že už jsem z toho hodně zoufalá a on mi řekl, že když přestaneme bojovat, tak mimi nebude. Má pravdu, tak zatnout zuby a vzhůru do dalšího boje. Teď bude taky záležet na tom jaké bude mít manžel žížalky, kéž by měl tentokrát spermiogram pořádku a byla tak větší šance, že se to podaří. Když se to podařilo dvakrát, tak proč by se to nepodařilo i teď 😉 .

misa.patrik
31. srp 2010

@jitulik24 Super kocko jupiii 🙂)) tfuj tfuj tfuj drzim palce i na nohach 😉 😉 😉

11112
31. srp 2010

@zuzi.kol děkuji za tvou odpověd četla jsem ji až dnes.Píšeš at se nebojím injekcí,ale já slyšela že docela bolí tak nevím co je na tom pravdy.Píchají se do bříška?

11112
31. srp 2010

@jej to jsi mě dost uklidnila vím že je to dost finančně náročný jezdila jsem chvilku do Brna na Unicu ale po menší bouračce po cestě na dálnici jsem to na nějakou dobu vzdala.Byla to dálka tam jezdit a pak jsem slyšela docela špatný reference.

11112
31. srp 2010

🙂 @jitulik24 ahoj čtu si tvůj příspěvek a vidím jak jsi odhodlaná a neřešíš nějako bolest budu se to muset naučit a přestat mít strach.Vypadá to u mě na umělé oplodnění u pana doktora Machače tak nevím co mě čeká

jitulik24
31. srp 2010

@11112 Ahoj, já jsem si několikrát píchala injekce do břicha a bolelo mě to jen jednou,píchla jsem si to pod špatným úhlem. Já jsem sice jen z Prostějova, ale ta cesta do Brna mi nevadí. K vůli mimču bych jela i do Prahy, kdyby to pomohlo. Na IUI můžeš jet jak do Brna, tak do fakultky v Olomouci, Machač to tam má domluvené. V pátek jedu na IUI a zvolila jsem si Brno, protože prostředí i personál v Brně je o 120%lepší než ve fakultce. Rozhodnutí je jen a jen na tobě. Mě za to Machač stojí. MIŠO děkuji ti, také držím palce, aby ti ta IVF klapla.

11112
31. srp 2010

@jitulik24 myslím že přece zvolím Brno taky jsem slyšela že fakultka není nic moc 🙂

jej
31. srp 2010

Jitul, no tak paráda! Jen to nechápu, jdeš na IUI nebo IVF? Rozodně držím palce...

1112 injekcí se fakt neboj a ty do břicha nebolí vůbec! Jsou to pidijehličky, jde jen poprvé o překonání bloku prostě do břucha píchnout. V UNice třeba místo utroše, který se zavádí vaginálně dávali agolitin, který s epíchá do zadku (docela dlouho, tak 2-3 týdny denně), je to olejovka a větší jehla (musí to píchat manžel, páč na zadek si nevidíme) a ani to mě nebolelo...

Sukub, tak jak pokračuje výběr?

Anet, co ty a kočárky? A co byt? CHýlíte se ke konci?

11112
31. srp 2010

@jej zatím to není ještě rozhodnutý uvidím co mě řekne dr Machač,ale podle mýho úsudku to vypadá na IVF

jitulik24
31. srp 2010

@11112 Já jsem z Reprofitu nadšená a dr.Machač je zlatý člověk. Dnes se mě snažil podpořit, když viděl, jak jsem z těch dvou nepovedených minimálek psychicky unavená. A tohle nedokáže každý doktor. A bolest tu fyzickou neznám. Odběr vajíček vůbec nebolí a embryotransfér taky ne. Na injekce si zvykneš. Za ty dvě čárky na těhu testu to stojí ne?🙂

11112
31. srp 2010

@jitulik24 to máš pravdu ty dvě čárky stojí za to i když jsem jednu dobu už nechtěla o tomhle slyšet.Pokud to shrnu tak se snažíme o těhotenství už 5 let.

jitulik24
31. srp 2010

@jej Jdu na IUI. Dvakrát jsem po IUI otěhotněla, tak uvidíme. Kdyby to neklaplo, tak půjdeme do klasické IVF. Děkuji za držení palců.
@11112 tak to budu držet palce, aby tohle byl rok, kdy už budeš patřit k těhulkám. Musíme bojovat a uvidíš, že to vyjde😉

daisy14
1. zář 2010

Ahoj holky! Kde se nám to sluníčko schovalo? Takové počasí na náladě nepřidá, navíc když se po 1,5 měsíci chystám jít zítra zase do práce ☹ No ale slíbila jsem to tak musím.

Dovolenou v Jeseníkách jsme si fajn užili, vyšlo nám super počasí (ne ten děs co je teď) a dokonce jsem i pár kopečků vyšlapala 🙂 Měli jsme štěstí i s autem, protože po cestě domů nám začlo blbnout a dojeli jsme krokem, sranda. Teď je v servisu a snad bude brzo v pořádku.

@11112 já měla z njekcí vždycky šílenou hrůzu, ze začátku jsem se nemohla dívat, ale pak už jsem do sebe bodala sama 🙂 člověk to prostě vydrží, aby měl ty // 🙂

Mějte se hezky, já jdu do té sloty na kafe s kámoškou a na pohár s jejím prvňáčkem, tak už se těším.

11112
1. zář 2010

@daisy14 ahoj a dík za podporu vím že se to dá vydržet,ale ta představa denodeních injekcí není lákavá.Dostávám často injekce abych dostala menzes protože mám většinou zpoždění tak to zvládám ale představa že si na třetí den mám tam píchnout znovu.Moje kámoška byla na oplodnění a říkala že měla po injekcích křeče do noh. ☹

jitulik24
1. zář 2010

@11112 já bych to opravdu tak černě neviděla 😉 . Píchnout si první injekci je nejhorší. Já si svoji první injekci píchala v práci a předem jsem upozornila kolegyni na to, že mi to bude trvat dlouho. To pak kolegyně čučela, když jsme se za 5 minut vrátila 😀 . Prostě jsem to tam bodla a bylo to 😉 . Pro mě bylo nejhorší si ty injekce nachystat, jednou se mi podařilo rozlít lahvičku, ale čím častěji si je pícháš, tím zručnější v tom budeš 😉 . Navíc některé injekce jsou nachystané, takže jen píchneš a je to 🙂. Pokud opravdu chceš mimi, tak pro to uděláš maximum a myslím, že ty injekce jsou to nejmenší 😉 . Raději si budu denně bodat injekce do břicha, než bych šla k zubaři 😖 .

jitulik24
1. zář 2010

@jitulik24 jo a co se týče těch křečí, tak každá na to reagujeme jinak, mě vůbec nic nebylo 😉 . Možná měla kamarádka málo magnézia

11112
1. zář 2010

@jitulik24 to je možný je to taky už 8 roků tak se dost věcí změnilo.Jak dlouho trvá celý ten koloběh do doby než zjistím jestli mě štěstí prálo?