Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

misa.patrik
3. říj 2011

@kamka1402 no ja jsem byla na laparoskopii vzdy po mimodeloznim tehotenstvi takže pokaždé mi jeden odebrali.na podolí jsem čekala 3 měsíce ale stálo to za to 🙂

katapola
3. říj 2011

@misa.patrik Mi se po loňském mimoděložním rozhodila buněčná imunita. Tvořím embryotoxické látky. Je to 3/4 roku a ještě jsem se toho úplně nezbavila, ale je to přece jen lepší. Protilátky proti spermiím už nemám, je to v normě. Podle doktorky máme do konce roku otěhotnět, jinak mi bude muset léky na 3 měsíce vysadit. Tak doufám, že to tentokrát konečně vyjde.

katapola
3. říj 2011

Holky, já už chci být taky těhu 😵 Už se vám to tady tolika povedlo, tak snad se nám to konečně taky povede.

misa.patrik
3. říj 2011

@katapola budem těhu nebooooooooj 🙂 nemužem netěhulit věčně ne?? 😉 😉 😉

jej
3. říj 2011

Holky,jen rychle nakukuju, ale moc zdravím Míšu Patrik a Britku. Míšo, pravdu díš! Dočkáte se! Přeju moc sil a hlavně brzy těhotenství!!!! Ostatní zdravím, to připojení je nějak děsně pomalé nebo co....

Escadko, jak pokračujete? 🙂

silvie_z
3. říj 2011

ahoj holky, prosím kam jste chodily na genetiku - k dr. Polákovi, nebo do FN? a jaký je v tom rozdíl? jsem objednaná k Polákovi, ale ještě pořád přemýšlím. díky 🙂

carlik
4. říj 2011

@silvie tak já byla pokaždé na genetice u dr. Poláka. Znám to tam, na něho taky jsem slyšela samou chválu, takže i přes tu cenu 1400 Kč, jsem tam šla. Některá pojišťovna proplácí 1000 Kč. Takže rozdíl bude v tom prostředí, penězích a o přístupu lidiček 🙂

silvie_z
5. říj 2011

@carlik díky moc, ještě osonduju kamarádky, u koho byly. zatím jsem to nechtěla moc říkat, ale takhle budu muset 🙂

britka
7. říj 2011

Ahojki holky taky tak nestíhate jako já?Je to děs já se ani k tomu počítači nedostanu a jsem pořád v jednom kole.Ještě k tomu začínáme kopat základy na přístavek chalupy a k tomu začlo venku pršet tak to máme radost.
@misa.patrik musíme věřit že tu smůlu musíme překonat.já i přes svůj věk to nevzdám a budu bojovat ikdyž až na jaře

pecicka
7. říj 2011

@britka ahojky, to jsem moc rada, že jdeš do dalšího boje a věřím, že už konečně vyhraješ, moc ti to přeju
zdravím všechny kočenky 🙂

britka
8. říj 2011

@pecicka ahojki není to lehké,ale musíme věřit,že to vyjde.Jsem v jednom kole a nic nestíhám.Na počítač jen letecky.Co kluci ?jsou už dost živí co?To tak letí.ještě si pamatuji jak jsme se potkaly u Machače.

asmeena
9. říj 2011

@misa.patrik
@britka
@katapola
Holky, moc na vás myslím a nebojte, taky se dočkáte. Jen někdo dřív a někdo bohužel později, ale Reprofit umí zázraky. Moc vám to přeji. Jste holky plné energie a vy se nevzdáte a uvidíte, že určitě budete taky pozorovat vaše rostoucí bříška. 😵 😵 😵 😵 😵

carlik
10. říj 2011

Ahojte holky, taky se přidávám k tomu, že RF dělá zázraky 😉 Já vlastně v lednu budu mít ten zázrak v náručí a to bude 3 roky, co jsem byla prvně na IUI. Prošla jsem si hodně trnitou cestou, ale nesmíme se vzdát při neúspěchu a sebrat sílu a jít dál! Vím, že ten věk hraje velkou roli, takže @britko moc to snaženíčko neoddaluj 😉

britka
11. říj 2011

@carlik no jo kdyby to bylo tak jednoduche holt už nás to stalo hafo peněz a je třeba zas ušetřit samoplátci a s darovanýma to není lehké. ☹

britka
11. říj 2011

@asmeena jsme silné holky a nevzdáme se.jsem příkladem 😉 v mém věku ikdyž si na něj tak nepřipadám.

carlik
12. říj 2011

@britka o tom taky něco vím 😒 A to datum narození nehraje až takovou roli, hlavní je, jak se na ně cítíš 😉

britka
12. říj 2011

@carlik to je pravda jsou i starší maminy co si myslely že jsou v přechodě.já se na svůj věk necítím vůbec a ani lidi kolem mi to říkají 🙂

katapola
14. říj 2011

@asmeena Fakt se nevzdáváme, ale čím déle to trvá, tím je to těžší. Já byla ve středu na den přesně po roce u Machače. Zatímco tenkrát vyslovili podezření na mimoděložní těhotenství a nevzpomínám na to ráda, tentokrát to byla jen konzultace bez prohlídky. Chce mi udělat nový hormonální profil a taky začal spolupracovat s imunoložkou z prahy, dohodli se spolu na tom, že ještě počkáme do ledna-února, aby se mi imunohodnoty ještě víc vylepšily. Zatím tam totiž mám stále mírně zvýšené jakési embryotoxické hodnoty. Takže v prosinci kontrola v praze a pokud to dopadne dobře, tak v lednu nebo únoru poslední pojišťovnou dotovaný pokus IVF. Machač doporučil IVF ne minimálku, prý tam bude více šancí na úspěch.

Co mě ještě překvapilo, je to, že podle imunoložky existuje v zahraničí úspěšná léčba mého problému, ale u nás se to nedělá, nejde to přes pojišťovnu a nejsou tu s tím žádné zkušenosti. Mrzí mě to, pokud něco existuje a pomáhá to v USA podobným případům, proč to u nás není schválený??? Hlavně že furt všichni melou o prorodinné politice a na bezdětné páry se ve společnosti hledí jako na okrádače a vyžírky, protože na ně v důchodu nebude mít kdo pracovat. Nicméně věřím, že i s těmi českými léky se mi hodnoty spraví a v lednu nebo únoru hurá do posledního pokusu. Zatím je však na řadě hormonální profil.

asmeena
19. říj 2011

Holky jak to teď chodí v Reprofitu. Platí se něco za vstupní pohovor?
Ptala se mě kamarádka, která tam jde poprvé na konci listopadu, ale já už si to nepamatuji.
A ještě měla dotaz, když má partner jinou pojišťovnu než ona, tak záleží jestli mají smlouvu hlavně s její pojišťovnou, ne? Já jsem toto při minimálce neřešila, protože jsme si to stejně vše hradili sami.

asmeena
19. říj 2011

@katapola to je stejně na blití, když někde v cizině to funguje normálně a u nás se to nedělá, i když by to pomohla tolika párům.

asmeena
19. říj 2011

Holky a na kolik teď vyjde minimálka a na kolik klasické IVF?

safarikovap
19. říj 2011

@asmeena Ahoj 🙂 Patřím do diskuze Reprofit Brno, ale teď jsem měla minimálku (IVF+PICSI) a vyšlo nás to na 20tis. Nezadařilo se a v listopadu jdeme do 1. IVF (krátký protokol - stimulace pouze Menopurem), opět s metodou PICSI a cena bude přibližně stejná jako u minimálky 😉
Za vstupní pohovr jsem nic neplatila. A co se týče pojišťovny - ano - důležité je, jakou má pojišťovnu kamarádka. Důležité ale je ověřit si, jestli má RF s tou danou pojišťovnou smlouvu na umělko (já jsem měla dřív Oborovou zdravotní pojišťovnu - na stránkách RF je uvedena jako "smluvní" - a chyba. Sice s ní mají smlouvu, ale jen na vybrané/základní úkony). Takže jsem rychle rychle změnila pojišťovnu, protože jsem věděla, že v listopadu nás IVF nemine. Takže - určitě je lepší si v RF ověřit, je s danou pojišťovnou mají smlouvu na všechny úkony nebo jen na UTZ + vybrané léky😉

carlik
19. říj 2011

@safarikovap ty seš taky skoro všude 🙂 Ale pěkně jsi to všechno @asmeence zodpověděla. Já jen přidám, že na kontrolách platím v Ol jen 30 Kč. A jinak ceník RF má na stránkách, o něco podražili než loni.

safarikovap
19. říj 2011

@carlik A Ty jseš Brnu taky nevěrná 😀

carlik
19. říj 2011

@safarikovap já jsem věrná až za hrob, ale chodím i semhle, když jsem přeci z Olmíka 🙂

asmeena
19. říj 2011

@safarikovap moc děkuji za odpověď. Tak ta minimálka pěkně podražila, protože nás stála 10000,- a k tomu ještě ICSI a myslím, že celkem jsme dali do 15.000,-
Dnes jsem četla o té metodě PICSI, za nás tato možnost vůbec nebyla. Je fajn, že ten vývoj jde dál a hledají nejlepší řešení k oplodnění.
Ať se po IVF zadaří. Já absolvovala 2xIVF, 2xKET a nakonec se zadařilo z druhé minimálky. 😵

safarikovap
19. říj 2011

@asmeena Jojo - tuším od října má Reprofit nový ceník, takže - minimálka 13tis. + 3tis. PICSI + 4tis. za UTZ, 2x injekce Merionalu, 1x injekce Orgalutranu, 1x injekce Pregnylu (jinak jsem stimulovala jen Clostilem) - takže celkem pálka 😖
Děkuju - doufám, že tohle bude můj poslední pokus a bude mimčo 😵 Opatruj se!

drndapetka
19. říj 2011

Ahojík, jdu pro radu 🙂
Už se pomalu chystám na zítřek a jde mi hlavpu spousta otízek - ty samozřejmě vybalím před Machačem 😀 ale i tak jsem se Vás chtěla optat na názor.....Pořád mám pocit, že před tím než podstoupíme tu minimálku, kterou bych teda chtěla v lednu, bych měla něco udělat. Napadlo mě a nevím jestli mi to doktor dovolí (spíš né), že bych zkusila v té dvouměsíční pauzičce IUI. Jenže....mám jen jeden průchodný vejcovod - vím, že IUI dělají i s jedním neprlchodným vejcovodem, ale nevím jak v RF 😖 Ale myslím si, že kdyby vyrostl dominantní folík na té zdravé (průchodné) straně, tak by to teoreticky šlo, ne? 😅 Pořád vycházím z toho, že jsem 2x otěhotněla přirozeně, takže šance by tam byly....snad. Manžel má spermio nijaký, teda množství a pohyb o.k., jen ta morfologie je trochu horší, pohybuje se mezi 20-30% dobrých. Tak nevím jestli by mělo IUI smysl. Jenže mi to prostě nedá....chtěla bych to aspoň zkusit, aby se něco dělo.....jsem dneska 1DC, takže bych mohla klidně začít brát Clostil a mohlo by být IUI už v tomto cyklu, ne? 😎 Holky, kolik v RF vůbec to IUI stojí, a co si o tom myslíte-kdyby doktor řekl jo, tak mám do toho jít nebo ne?

asmeena
19. říj 2011

@drndapetka a myslíš, že kdyby tě stimulovali clostíkem na IUI, tak jdeš taky na UTZ a viděli by, že třeba na té neprůchodné straně je velký folík, tak že by se dalo domluvit na punkci a oplodnění in vitro a né ti zavádět spermijky? Zkus se na to poptat. A proč jdete na minimálku až v lednu? Proč rovnou nepodstoupíš teď minimálku? (nečetla jsem předchozí příspěvky, tak nevím jestli jsi to náhodou nepsala?) 😉

drndapetka
19. říj 2011

@asmeena jééé, já se omlouvám, já jsem omylem skočila do diskuze Olomouc, já chodím do Brna 😀 Já mám za sebou právě neúspěšné IVF, jsem dneska teprve 2DC, takže chci s tou minimálkou aspoň 2 měsíce počkat, tak jsem myslela, že to čekání aspoň vyplníme tím IUI, ale uvidím tedy , co mi zítra řekne Machač 🙂