Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

andygr
16. led 2015

@lussipirka taky beru na šťítnou žlázu, to se myslím ptal na poslední hodnoty a pak byla znovu v hormonální profilu. U mě je problém, že mám vajíček hodně, ale neovuluji ani po bylinkách ani po Nosifolu, po nízkého dávce hormonů ano.Jinak u nás vyšlo horší spermio, proto jsme šli na inseminaci, ta vyšla, ale bohužel zamklé těhotenství, celkem dlouho jsem se z toho vzpamatovávala, další nám nevyšla a další cyklus jdeme znovu. Tím, že jsem otěhotněla u mě asi nepředpokládaji neprůchodné vejcovody, takže jsem na tom vyšetření nebyla a pokud vím dělá se bez narkózy. Laparky mám za sebou dvě už dřív kvůli cystám a není to nic strašného. Ještě je celkem fajn cvičení dle Mojžíšové(mrkni na netu) zkrátil se mi cyklus, nemám bolestivou menstruaci a přestaly mě bolet záda, má pomoct i k ovulaci.

pjja
17. led 2015

Ahoj holky, nemáte některá z vás doma v lednici přebytečný gonal? sháním urgentně .. děkuji

lussipirka
18. led 2015

@andygr aha, ok. takze jsi taky nejdrive resila prirodni cestou za pomoci bylinek atd.? a kdyz nepomohlo, tak ti dal doktor hormony? a tu stitnou zlazu ti to nerozhodilo? Jeste se chci zeptat, kdy jsi zacala brat NosiFol, myslim ktery den cyklu. Na krabicce neni nic uvedeno. Mam to brat tri mesice, ne tam nejaka pauza? Zarazi me, ze je tam 20 sacku jen, coz nevyjde na cely mesic... Na cviky Mojzisove jsem koukala, ja chodim pravidelne na jogu, ale uvazuji, ze i tohle zaradim. Budu drzet palce, at vam to pri pristi navsteve klapne!!

andygr
18. led 2015

@lussipirka první cyklus v Reprofitu mi nedali nic, byla jsem na ultrazvuku myslím dvakrát a nebyla vůbec ovulace, potom jsem dostala Clostilbegyt na podporu růstu folikulů a Pregnyl (vyvolání ovulace), to jsme se snažili doma, a pak další cyklus jsme byli na IUI, které vyšlo, ale skončilo zamlklým těhu. Potom jsem se snažila dát dohromady bylinkama Naděje, čajem podle Mojžišové a já nevím čím vším, ale bylo to k ničemu. Nosifol mi radil můj teď už bývalý gynekolog, řekl mi tenkrát 2 sáčky denně, začít kterýkoliv den cyklu a pít bez přestávky 3 měsíce .. ani radši nepočítám kolik jsem za něj vyhodila peněz, ale možná někomu pomůže, četla jsem na něj hodně pozitivních ohlasů 😉
Já mám sníženou funkci štítné žlázy a za ten rok už jsem byla dvakrát na kontrolních odběrech a pořád mám stejné výsledky, hormony na štítku beru skoro 4 roky a od toho, co ji léčím, tak mám tak nějak ty výsledky pořád stabilní a ani hormony kvůli otěhotnění s tím naštěstí nehýbou.
Třeba se v Reprofitu při příští návštěvě potkáme 😉 Zrovna čekám na MS, abych se mohla objednat na UTZ a plánovat inseminaci a zrovna se potvora jedna někde už 4 dny courá :-P

lussipirka
18. led 2015

@andygr ty jsi hrozne rychla s odpovedma 😉 a o tech bylinkach jsi se tam zminovala? tak ja ten NosiFol nasadim hned, mam tak tyden pred menses. my tam jedeme pristi stredu. a jeste se zeptam, jak casto tam jezdite? my nejsme primo z Ol, ale z OV, tak to bude na vice navstev co? uvidime, jak dopadnou vysledky, neni to zas az takova doba, co se snazime, tak tomu pak dame jeste cas. uvidime. tak nebylo by spatne, kdyby se jeste courala dal ne? 😉

lussipirka
18. led 2015

@lussipirka jeste jsem se chtela zeptat a vsechny tyto vykony jsou hrazene pojistovnou nebo kazdou navstevu platite? a jezdite tam vzdy oba?

lussipirka
18. led 2015

@andyg jeste jsem se chtela zeptat a vsechny tyto vykony jsou hrazene pojistovnou nebo kazdou navstevu platite? a jezdite tam vzdy oba?

andygr
19. led 2015

@lussipirka Po pravdě nikdy jsem na bylinky moc nevěřila, takže jsem je nějak neprosazovala a s dr. to neřešila, teď občas ještě piju nějaký míchaný čaj na podporu otěhotnění podle Mojžíšové, když si vzpomenu 🙂
Pokud víš když +- máš ovulaci, tak se objednáš na některý den, na UTZ dr. změří folikuly a řekne kdy se snažit doma, to jsme zkoušeli prvně. První měsíc jsem jela takhle dvakrát na UTZ, protože jsem vůbec netušila kdy bych ovulaci mohla mít, rok jsem ji na sobě nějak nevypozorovala sama. Pak už jsem se tak nějak trefila, že vždy jedna návštěva za cyklus. No a pak když jdeme na inseminaci, tak ještě jednou na ni. Já to mám sice jenom 30 km, ale jelikož neřídím, tak vlakem to mám výlet na půl dne 😀
Ještě loni jsme platila vždy 30 Kč ten regulační poplatek, ten se už teď neplatí. Platili jsme jen za inseminaci. Nevím jistě jestli mají smlouvy se všema pojišťovnama, ale asi ano. Za léky většinou nic nebo pár korun, vyzvedávala jsem je v dr. Max kousek od Reprofitu. Na první konzultaci jsme byli oba, jinak na kontrolní ultrazvuky jsem jezdila sama a pak jenom, když jsme byli na konzultaci, kdy jsme se chtěli zeptat co dál, nebo ohledně výsledků spermiogramu, tak to jsme jeli oba, ale nutné to není.

lussipirka
19. led 2015

@andygr No já bych si bylinky už sama nenasadila, to jsem zkusila jednou a obsypala jsem se vyrážkou. V těle je vše tak provázané, že bych si netroufla. Chodím na řízenou detoxikaci a měření pomocí německého přístroje EAV a paní "doktorka" mi dle naměřených hodnot předepisuje bylinné extrakty, díky kterým se tělo zbavuje zátěžových toxinů a tím dochází k nastartování normálního fungování orgánů. Zbavila mě plísní a borelie v těle, chronické rýmy a řešíme právě teď podporu početí. Možná to znáš, tak ti o tom tady nebudu zbytečně psát. Tak uvidíme ve středu, jak se domluvíme, ovulku podle testů a v tom období to poznám i díky tlaku a mírné bolesti vaječníků. Otázkou je, jestli se strefím, když tam bude zrovna MUDr. Machač. on tam taky není každý den ne, primárně je v Brně? tak já dám pak vědět, na čem jsme se domluvili, díky moc za vyčerpávající info.

andygr
19. led 2015

@lussipirka přiznám se, že až tak bylinky neznám. Brala jsem jenom ty bylinky Naděje nebo jak se to jmenuje, nejsem z těch, co v ně věří, asi proto, že mamka je praktická doktorka 😀
Jinak MUDr. Machač nebýval v Ol myslím pondělky a čtvrtky, to je v Brně, ale nevím jak to je teď aktuálně, ale MUDr. Soušková je taky zlatá, když ti to k ní vyjde 😉
Tak držím pěsti, ať konzultace dopadne k vaší spokojenosti 😉, já vždycky od něj chodila optimisticky naladěná. Ale s dr. Souškovou je to u mě ještě o chlup lepší 🙂

lussipirka
19. led 2015

@andygr aha, jasně, tak to chápu. no tohle nejsou jen bylinky, ale dá se říct celostní medicína, kde probíráme i problémy, stres a faktory ovlivňující zdraví. Samozřejmě je to o přístupu každého. 🙂 My jedeme právě ve středu a říkala jsem sestřičce, že chceme k MUDr. Machačovi - dostala jsem na něj doporučení přímo od mého gynekologa, znají se. Takže případně, kdyby tam nebyl, tak k paní doktorce, kdyby to náhodou nevyšlo na termín, že bych tam měla dorazit na UTZ. jsem opravdu zvědavá a mám mírné obavy, s jakou odtamtud budeme odjíždět. Reakce na něj jsou vesměs pozitivní, i když jsem našla i pár negativních. tak držme si palce!

andygr
19. led 2015

@lussipirka tak já na něj nemůžu říct ani půl špatného slova, jenom jeho styl humoru nebo jak to říct, nesedne každému v určitou chvíli, mě vždycky tak dostal, že jsem se zapomněla zeptat na spoustu věcí a pak si zpětně nadávala, že jsem se nezeptala ☹
Obavy chápu, já jsem nervózní vždycky, jestli bude vše ok a co se dozvíme ... myslím, že to tak máme všechny 🙂
Já jedu příští středu dopoledne, sestřička mě tam vmáčkla na UTZ, MS se dostavila dnes v plné parádě, tak zase jdeme bojovat 😉 Taky držím pěsti pro štěstí 🙂

lussipirka
19. led 2015

@andygr aha, a jejda. no tak to bude něco na mého drahého 🙂 snad to bude ok, ale četla jsem, že je občas cynický. Já si asi všechno raději sepíšu, ať mám tahák a pojedu podle toho. tak mám jistotu, že nic nezapomenu. 🙂 tak já držím moc moc palečky, nevzdávat a bojovat dál. přijde to, musíš věřit a nepodléhat, miminko přijde! Ještě poslední dotaz - jak dlouho ta návštěva první tak cca zabere, nevzpomeneš si?

andygr
19. led 2015

@lussipirka no taky jsem si to napsala, a řekl mi při první návštěvě ať si ten tahák schovám 😀 😀 Jestli si to dobře pamatuju, tak jsme tam byli tak 30 minut asi. Jo jinak jim můžeš říct, že si odběry krve na hormonální profil (pokud ho budou dělat) necháš udělat v Ostravě v nějaké laboratoři, aby ti dali papíry a že necháš poslat výsledky k nim do Olomouce. Mě to hodně ulehčilo, že jsem kvůli odběrům nemusela jezdit do Olomouce, tenkrát mi to sama nabídla sestřička.
Přiznám se, že občas mě víra fakt opouští, ale nezbývá než se vždycky odlepit od dna a bojovat dál 😉

lussipirka
19. led 2015

@andygr no nekecej fakt jo? tak to jsi mě dostala 🙂 Jo a to můžu? a to i spermiogram si můžeme nechat v OV nebo na ten musíme k nim? protože jestli tam pojedeme na spermio, tak si nechám odběry u nich taky. To mi ani neříkej!!! Bojuj, napiš si přání na papírek - mimi si tě najde! uvidíš! Nesmíme to vzdávat!

andygr
19. led 2015

@lussipirka někdy je fakt svéráznej 😀 Jsem zvědavá co na něj budeš říkat 😉To spermio asi ne, asi byste ho museli jinde zaplatit. Ale když to vezmete oboje najednou, tak to se dá.
Ok. Tož boji zdar 🙂

lussipirka
19. led 2015

@andygr dám ti pak určitě vědět, jak jsme dopadli a jaký jsem z něj měla dojem. drž se a bojuj

andygr
20. led 2015

Jj, budu držet pěsti 🙂 Jinak zrovna teď jsem na optimistické vlně ... uvidím za pár dní 😀 😀

damilinka
21. led 2015

Tak já jsem začala chodit k panu doktorovi Machačovi v prosinci. Já mám endometriozu 1 stupeň, manžel normo spermie. Já to mám stíženější tím, že jsem si prošla onkologickou léčbou. Předchozí zkušenosti jsem měla z Gyncentra v OV a zatím můžu říct, že se to nedá srovnat. Na panu doktorovi jde vidět, že mu nejde jenom o peníze, prozatím chce aby se mi podařilo otěhotnět přirozeně, takže mi nasadil pouze minimální dávky Tamoxifenu (3-7 DC) a teď, když jsem byla 12 DC na ultrazvuk, tak mi předepsal Pregnyl, který jsem si doma večer píchla a pak doporučil vlítnout na manžela :D Pan doktor je velmi pozitivní, příjemný a lidský, můžu jenom doporučit. A prozatím jsem nic neplatila. V Gyncentru stála jenom registrace 500 Kč a pak každá návštěva 50 Kč a doktor byl hned pro IVF. Je možné, že mi nakonec nezbyde nic jiného, ale proč nezkusit první jednodušší varianty.

sisinka74
25. led 2015

@damilinka jj, mam od tama malou v brisku 😀

lussipirka
28. led 2015

@andygr ahoj, slíbila jsem, že se ozvu po první návštěvě. tak to proběhlo formou konzultace, ptal se nás na zdravotní stav, jaké bereme léky, atd. Působil moc dobře, akorát teda já byla nervózní jak blázen. takže mi řekl, že si mám zajít 2-3 den menses na krev na hormonální profil (samozřejmě mi to vyšlo na víkend, tak jsem se ptala a prý teda hned 4.den ráno. No a můj drahý je objednaný na spermio př. úterý a já hned pak na ultrazvuk, takže jedeme spolu. Na tu dobu, kdy půjdu já už bude mít výsledky a vezmu s sebou i výsledky krve. Tak na to koukám a vyšla mi zvýšená hodnota prolaktinu (mezní hodnoty píšou 102,00 - 496,00 a já mám 580). nevím, jestli je to moc nebo málo a co to může znamenat. četla jsem, že to může souviset se sníženou funkcí štítné žlázy a taky, že se má krev při měření tohoto odebrat min. 3 hod po probuzení (já to měla tak 2 hod), že se projevuje zvýšeně. tak zatím nevím. Stejně budu muset počkat ještě na ultz a spermio a pak budeme chytřejší. ty jsi byla tento týden že?

andygr
29. led 2015

@lussipirka Ahojky, já myslela, že jdeš taky tuto středu. No my máme místo plánované inseminace domácí snažení, prý je pro nás inseminace zbytečná, tak mi nezbývá než se asi začít modlit ☹ už jsme takhle plánovaný styk měli asi 4krát a nikdy to nevyšlo ☹ Jsem z toho nějaká rozladěná, skoro rok se plácáme pořád v tom stejném a nikam se to neposunuje. Prostě je to běh na dlouhou trať ... Jinak jsem na doporučení dr. změnila fyzioterapeutku na cvičení Mojžíšové (začala jsem chodit přímo v Reprofitu) a je tam naprosto úžasná paní 🙂 Porovnala mi teda bedra a málem jsem dnes nedošla do práce 😀 Bolí mě snad úplně všechno 😀 😀 Ta kam jsem chodila víc než půl roku byla totálně mimo mísu, neustále mi dělala mobilizace kostrče, které nepotřebuju a nemobilizovala mi bederní oblast, kde mám dlouhodobé problémy o který jsem jí říkala ☹ S tím prolaktinem neporadím, já ho měla v normě a mám sníženou funkci štítné žlázy.No já jsem i po roce, co tam chodíme vždycky vyklepaná, takže chápu 😉 Přeju v úterý samé dobré zprávy 🙂

lussipirka
29. led 2015

@andygr nene, máme to až příští týden a doufám, že zprávy budou spíše pozitivní. no uvidíme. Přímo v Reprofitu je nějaká terapeutka, se kterou cvičíš taky? To se vždy domluvíš, když tam jedeš a ona s tebou cvičí? A jak to vychází cenově? To je třeba cvičit každý den? Ještě jsem na to nekoukala, ale chystám se na to taky. Já byla na rektální narovnání kostrče u svého maséra v rámci Dornovy metody. Neboj, určitě to klapne a doktor ví co dělá - zamlouvá se mi jeho přístup, že netlačí na pilu, ale dá tomu i volný průchod a pak řešme dál. Těžko se to říká a nemyslet na to taky nejde, když máš mít na paměti plodné dny atd., ale celkové uvolnění a relax by přišel vhod. Já bojuju s tím samým - ještě že mám aspoň tu jógu, kde se zklidním a uvolním. Držím palce, třeba už to tento měsíc klapne - ne, klapne!

andygr
29. led 2015

@lussipirka Bývá tam přímo v ordinaci dr. Machače, paní Pospíšilová, ale jenom ve středu. Má fakt bezva přístup, moc příjemná a stálo to včera 300,- Včera jsem u ní byla poprvé s tím, že od té předchozí fyzio jsem "uměla" ty cviky, tak jsme je projely, opravila, co jsem dělala špatně, některé vynechala a jeden mi přidala na bedra. Já na té kostrči byla pětkrát a nepřišlo mi to teda normální pořád dokola ☹ Za mě přístup fyzioterapeuta úplně změnil můj pohled na to cvičení, jsem ráda, že jsem od předchozí utekla.Taky jsem minulý týden zase začala chodit na jógu, během té hodiny a půl všechno vyhodím z hlavy a dodává mi další energii 🙂 No nemyslet na to nejde, když si musím píchnout injekci a máme určený den, kdy máme mít styk, ale snažím se to nějak nehrotit a nebrat to, že fakt musíme, prostě klídek 🙂 A moc díky za povzbuzení 🙂

lussipirka
4. únor 2015

@andygr tak se zase po další návštěvě ozývám. Musím říct, že to bylo včera pro mě dost zmatené. Nejdříve šel můj muž na spermiogram, pak jsme měli čas do mého ultrazvuku. Když jsme tam přišli, tak mi paní na recepci řekla, že jdu k jinému doktorovi - Petr Vrublovský. Tak jsem se ptala, jak to a nějak mi nedošlo, že to tam asi není automaticky, že když jsi na jedné návštěvě u dr. Machače, tak na příští už nemusíš být. Nebo chodíš stále k jednomu? Já když se objednávala, tak jsem to neřekla, šlo mi o den, kdy tam mám přijet dle cyklu. Dá se to udělat tak, že tě k tomu danému doktorovi vmáčknou na den, kdy potřebuješ? Byl příjemný, ale přeci jen pokaždé mít někoho jiného je dost divné a rozhodilo mě to trochu. Vždy tam jedu a jsem nervózní trochu. Zastavil se včera u vyšší hladiny prolaktinu, tak mě poslal na kontrolní odběry, jinak ultrazvuk v pohodě, ale píchli mi Pregnyl 5000, což mě dost překvapilo, protože jsme říkali, že to nechceme hrotit. Ale zároveň nám to teď hodně blbě vyšlo, protože dnes muž odjel na pracovní lyže do Alp a já mám plodné dny. Tak říkal, že to píchne, aby se urychlila ovulace a máme na to vletět ještě před odjezdem, že malé potvůrky přežijou. tak uvidíme. Teda ale, jak já mám psychický blok u braní krve a když vidím jehly, tak včera když mi to sestra píchala, tak říkala, že si to ženy píchají samy do břicha (tak jsem si na tebe vzpomněla a došlo mi, co si to pícháš), ale jak mě viděla, tak že to u mě nepřichází v úvahu. Já to fakt nedávám, cítím to ještě dnes a není mi to příjemné. Jen se zeptám - to oni píchají pokaždé?? A ty jsi psala, že máš vajíček dost, ale není ovulace? Jak se na to přijde? Jinak spermio vyšlo v normě, říkal, že s takovým výsledkem se normálně těhotní. pokud nic, tak příští měsíc znovu na ultrazvuk. Ještě že jsem den zakončila jógou a vyčistila si hlavu 🙂 a jak u tebe?

andygr
4. únor 2015

@lussipirka Ahojky, dnes jsem byla u fyzio a dozvěděla jsem se, že se Reprofit bude spojovat s Agelem o patro výš a bude to jen Agel, takže ať žijou zmatky. Já začala u dr. Machače, občas jsem byla u dr. Souškové a teď chodím jen k ní, ale kdo ví jak to teďka bude ☹ Pokud si nás hodlají nějak pořád přehazovat, tak asi budeme jezdit do Reprofitu v Brně, jednou jsme tam byli na ultrazvuk a pak na inseminaci a byli tam všichni bezva. Jinak Vrublovský mi dělal poslední inseminaci a choval se jak .... mezi dveřma mi řekl, že teda spermio je otřesné, že ani nemá cenu dělat inseminaci, pak teda mi ji udělal, větší bolest jsem nezažila, pak jsem ještě dva dny špinila, noo nerada bych ho potkala znovu ☹ Jinak první Pregnyl byl masakr, málem jsem se taky vyvrátila když jsem si ho měla píchat. Pro mě je nejhorší rozlomit ty ampule a smíchat to, děsně se mi klepou ruce, stalo se mi teď, že mi to sklo spadlo dovnitř 😀, ale píchanec dávám v poho, podle mě je to uložené v hlavě, takovej ten strach. Pokud jdu na UTZ a ještě nebyla ovulace, tak mi ho dávají, když už bylo po tak ne. Po Pregnylu mě břicho bolí chvíli a pak většinou druhý den je nejhorší sedět v práci. je Množství vajíček je vidět na ultrazvuku, mám jich spoustu, ale neuvolňují se (diagnóza polycistické vaječníky). A teď jsem ve fázi očekávání, zda vyšel plánovaný styk, ale nedávám tomu žádnou šanci ... u nás z toho nikdy nic nebylo.

lussipirka
4. únor 2015

@andygr jsem ráda, že si mám o tom s kým pokecat. I když ty už toho máš za sebou o dost více, takže máš můj obdiv, že to zvládáš i psychicky. Já z toho včera byla celkem rozladěná. Tak to je mi líto, že se tak choval, to fakt přidá teda. A ta inseminace normálně nebolí nebo nic nepociťuješ? No já se příště budu tlačit k Machačovi nebo té paní doktorce případně. Machač na mě působil lépe. JJ, to jsem ti zapomněla napsat, že se spojili. Řekli nám to včera, takže kontrolovali údaje v pc, nové karty, takže tam pořád pobíhaly sestra shora dolů a nosily karty, mraky lidí, to tam včera bylo jak na běžícím pásu. To jsi dobrá, že to dáváš, já tohle nezvládnu a sestra mi říká, co blázníte, budete jednou rodit!! 😀 tak to mě pobavila a pak mi řekla, že to mám v hlavě. Já to vím, ale zatím jsem se toho nedokázala zbavit a setřepat tenhle strach. Aha, jo takhle to je s tím Pregnylem - to mě právě zajímalo, protože aby mi to píchali každý měsíc, do toho se mi moc nechce. ale tak uvidíme, co se bude dít. Ty jo, já bych to fakt nedala, jak jsem viděla dvě ampule, smíchat, píchnout, fakt sama ne, bojim. ☹ no je to takové nepříjemné, spíše to tak tahá a je to citlivé na dotek, tak dneska asi posilovací cvičení vynechám. tak hlavu vzhůru a držme si palečky 🙂

andygr
4. únor 2015

@lussipirka tak na inseminaci jsem byla jednou právě v Reprofitu v Brně a vůbec nic jsem necítila (asi jako běžné gyn. vyšetření) a doktorka tam byla strašně fajn, zato s Vrublovským to bylo otřesné, pořád si něco mumlal , já tam ležela jak pako a ve finále to bolelo jak prase, navíc mě totálně rozhodil tím, že to vlastně nemá cenu, tak jsem se tam ještě málem rozbrečela ☹
Přála bych ti mě vidět (nebo radši nee 😀) v den, kdy dostanu menstruaci, to o zvládání nemůže být řeč 😀 Každý mi jde radši z cesty, říkám tomu jednodenní depka 😀
Pregnyl dáš, taky jsem si říkala, že to nikdy nezvládnu a už jsem si ho píchla 3x nebo 4x, poprvé je to nejhorší 😉

kvakuska
4. únor 2015

@andygr ahoj, nemáš úplně přesné informace, první a druhé patro se bude spojovat dohromady, ale Agel už s tím právě nebude mít vůbec nic společného ... všechno to bude patřit tomu majiteli, kterému už patří Reprofit v Brně 😉

andygr
4. únor 2015

@kvakuska fakt jo? mě to říkal manžel, když na mě čekal v čekárně. Prý to říkala sestřička v Reprofitu, že z toho bude to, co je na vrchu. To by bylo jedině dobře, dosud v případě dovolených mohl člověk zajet do Brna třeba na UTZ (jednou jsem tak byla), takhle by už asi tahle možnost nebyla.