Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

irinka.j
8. pro 2009

ahoj nakukuju z odplední...
Kat, nevím,ale když máš pochybnosti s tou buněčnou imunitou, tak to prober s doktorem, ať ti řekne důvod, proč prednison nedá. Ono někdy se možná opravdu nedá vysvětlit proč to stále nevychází. Je fakt, že jakmile se provede ET, tak zbytek už záleží na přírodě, doktoři nás jen perfektně připraví.

rencav
9. pro 2009

Ahoj holky. Tak jsme včera byli s manželem u Machače. Dostali jsme léky, ale já dostala místo Fostimonu - Bravelle. Slyšela jste někdo něco o tom ? Je to stejné jako Fostimon ? Poctivě Vás čteme s manželem ale zatím jsem to nikde nečetla že by ho někdo dostal.

juvik
9. pro 2009

Ahoj,
Renco, tak to jsem taky nikdy neslyšela 😕 ...fostimon, gonal, puregon....ale bravelle??? Netuším.

Mě se dneska nic nechce dělat, jsem shnilá 😖 a ke všemu už mám dva dny bolesti v kříži...tak nevím, mě sice před MS v kříži moc nebolívá, spíš břicho, ale nemám z toho dobrý pocit. 🙄
Snad to už brzo rozseknu...to čekání je na palicu

b.e.r.u.s.k.a
9. pro 2009

Reni já jsem o Bravelle neslyšela ani nečetla,že by to někdo bral,třeba je to novinka.
Juvik už brzy to budeš vědět,ne?Myslím,že 13.112.A budeš testovat až v ten den,nebo dřív.

juvik
9. pro 2009

Berus, asi dřív, v pátek nejspíš...protože o víkendu máme nějaké akce, tak už chci vědět na čem jsem a ne se furt nervovat. Dr. říkal, ať myslím pozitivně...ten první týden po ET to jde, ale ten druhý týden je vždycky hrozný. 😒

b.e.r.u.s.k.a
9. pro 2009

To jo,jim se to říká myslet pozitivně.Tak na pátek tfuj tfuj.Potom musím nakouknout,jak jsi dopadla.No omezuji koníka,ale jako vždy se mi to nedaří.

britka
9. pro 2009

mici ve Ferťasu to bylo jen o penězích a mysleli jsme všechny co jsme tam chodili,že pro nás dělají všechno.Nás to stalo dost nebo vše platíme.Když teď chodím do Reprofitu a vidím dr.vysmatého tak je člověku hned nějak hezky a má naději. 🙂

micinka22
9. pro 2009

britka jj bylo..boužel...přístup dělá hodně...
tak zítra jedem na hory..boužel bez sněhu..ale bude sraz s maminama tak to bude i tak super..decka se snad nepozabijijou a za rok se zase stastne shledame 😀 😀

Mejte se krásně a v pátek držím Juvik palce!!!

irinka.j
10. pro 2009

ahoj, holky včera mi volala sestřička Maruška, tak pokud jste měli něco naplánovaného na 27.1. tak tam Dr.Machač není. Nás přeobjednala na 2.2.

Juvik, na zítřek tfuj tfuj, ať máš //.

Kat, a co ty, jak se léčíš, je ti po těch antibiotikách líp?

teddyna
10. pro 2009

ahojte vespolek.hlásím včerejší večerní váhu - 1960g.takže už jen 40g a můžem startovat domů - snad. zatím je vše OK,Vojtík papá a dál ho snad nic netrápí.ale asi bude pěkná podšívka,páč krmení je tak na dvakrát.napřed se nabaští,odříhne.dám ho do postýlky a za pět minut se hlásí a jdem druhý kolo a pak se teda konečně uráčí spat.vydrží chrupat tak tři hoďky a jdem na novo.když se teda nadlábne míň,tak se samozřejmě budí dřív.
potřebovala bych ke kadeřnici,vypadám jak jouda.ale kdy se k té kadeřnici dostanu,čert ví.
Jiřko,tak se vám to zase posunulo - no,ale jen o pět dní,tak to už se vydržet dá a na Machače se vyplatí počkat.
no nic,jdu si chvíli spočnout,páč v noci toho moc nenaspím 😨

abig
10. pro 2009

Ahoj, mohla bych se k vám přidat do diskuze ? Jsem přeběhlice ..... k dr.Macháčovi jdu na konzultaci až v lednu, ale nemůžu se dočkat, první IVF jsem měla v srpnu, díky OHSS, jsme dostali zákaz na půl roku a pak se to ještě vyvrbilo a já se odhodlala opustit stávající Car a přesunout se jinam.

irinka.j
10. pro 2009

Moni, Vojtíšek je teda jedlík, tak to vánoce budou ve 3.

Abig, vítej mezi námi, tady je hodně přeběhlíků, já patřím taky k nim 😉

abig
10. pro 2009

Děkuji Irinko, jsem si nestihla dočíst nic zpětně, ale koukám, že jsi taky utekla z Fertimedu, a máme stejný názor, co jsi popisovala na druhé stránce .... u mě se k tomu nakupilo pro mě neetické chování od pár sester po nulovou komunikaci mezi mnou a lékaři .... udělali mi OPU aniž by semnou promluvili před zákrokem a po probuzení z narkozy v bolestech, jsem se nedovolala pomoci, protože jsem byla na pooperáku sama .... a když jsem toto překousla, tak do toho odešel jeden dr., který mi řekl, že mi udělá laparo, ať nesedíme půl roku s rukama v klíně a nakonec mi do telefonu řekl, že to vlastně nepotřebuji, a že si mám další postupy domluvit s jinými lékaři ... dost podpásovka, když člověk čeká pomoc a oni si tě přehazují jako horký brambor a jenom slyšíš, zaplaťte ....

irinka.j
10. pro 2009

Já se snažila chodit jen k jednomu doktorovi a to byl dr. Jaroš, ale ten dal výpověď, tak to bylo konečné rozhodnutí a objednala jsem se do reprofitu. Byla jsem i u dr. Holuba,ale ten mi udělal tak bolestivou inseminaci, že jsem měla pocit,že mi tam snad vstříkl vzduch, nemohla jsem to 3h. rozchodit, tak jsem si řekla,že u něho končím.

Jak už jsem tu psala, každá chcem pro sebe to nejlepší, tak hledáme různé cesty. Doufám, že se nám tady v reprofitu zadaří. Taky podobně jako ty abig, po přečtení této diskuze jsem měla chuť objednat se hned. Jdem teda v únoru, těším se a jsem nabitá pozitivní energií.

abig
10. pro 2009

Irinko, taky jsem chodila jen k Jarošovi .... a jeho odchod byl poslední tečkou do rakve s názvem Fertimed. Já se teda do Reprofitu objednala už listopadu, takže stíhám ten leden, ale jen s tím ,že jsem si první konzultaci domluvila do Brna s tím, že budeme docházet do Olomouce, protože vím, že v Olomoucí je dlouhá čekačka ....

Tuto diskuzi jsem si pročítala občas už dávno, právš když jsem se rozmýšlela, zda-li odejít nebo neodejít. Byla jsem nešťastná hned po ET, protože ze mě ihned něco vyteklo a já jsem se z hrůzou bála, že jak dr. mohla vědět, že emrýjka šla tam kam měla, když mi jen koukala mezi kolena a asistetnka řvala z místnosti vedle už ? A když tady holky psaly, že vidí na plazmě, jak dávají ty emrýjka .... tak mi srdíčko poskočilo a s tím, že já chci taky a manžel mi řekl, že mě podpoří ve všem, co uznám já za vhodné ....

Jinak při prvním pokusu jsme byli moc natěšení, měli jsme dost vajíček, prý bude i co k zamražení a požádali nás o darování, když jich bylo tolik, samozřejmě jsem souhlasila, když mě ujišťovali, že bude toho dost ..... tak snad se ženě, která dostala ta vajíčka podařilo dojít do cíle s //, mě zůstala jen 2, které mi "vložili" ....
Moc jsem toužila a moc jím věřila .....

Důležité je, že jsem to nevzdala, ani po tom bolestivém OHSS ...

irinka.j
10. pro 2009

To mě teda překvapuje, že tě Jaroš odbyl, já s ním neměla problém. Mě laparo udělal můj gynekolog,takže jsem šla už ze správou do car. Já měla jen 2 embrya, byli jsme v září na IVF. Dost jsem po OPU špinila a dlouho,tak jsem měla taky blbý pocit, jestli se embryjka nevyplaví, ale doktorka mě utěšovala,že ne.

Mě stačila, si přečíst 60 až 70 strana této diskuse a měla jsem jasno a ta plazma super, taky jsem nevěděla, že něco takového existuje. To se po ET musí odcházet s tím nejlepším pocitem.

Je fakt, že si prožijem hodně bolesti, ale jsme silné a jdem dál, což je důležité a máme tady v sobě oporu.

abig
10. pro 2009

Irinko, na Jaroše nemůžu říct ani půlku špatného slova .... to ne ... jen ho to rozhodilo, když se rozhodl odejít a já mu volala zrovna na domluvu na laparo ve chvíli, kdy se rozhodl, že odejde ... jen z něho vypadlo, že mi tu laparo udělá, ale stejně že jí nepotřebuji .... nevzala jsem to od něj zle .... tak jsem zvedla telefon a volala jsem jinak.

Díky moc za podporu .... pak si vás dočtu ...

britka
10. pro 2009

ahojki holky tak jste zas měly téma Ferťas,ale to je škoda slov já byla taky naivní.Moni to jsem ráda,že Vojtíšek tak krásně přibírá,já ti říkala,že na vánoce budete doma.Jestli všechno vyjde tak 21.12 bych měla mít transfér.Dr.by mi měl dát vědět o víkendě.Já si připadám jak u tebe doma.Já mám rozbombardovaný barák.topení se dodělává a ještě pa sadroš.Cukroví nevím kdy budu dělat.Ve středu jedeme do Brna.Moni jak jsi jela do Reprofitu a kde to vůbec v Brně je?

irinka.j
10. pro 2009

Brit, ferťas je asi věčné téma. ET vám vychází těsně před vánocemi, tak to po novém roce bude u vás veselo 😉

teddyna
10. pro 2009

Soni,Reprofit v Brně je hned u Výstaviště- nemůžeš to minout. jestli pojedeš vlakem,tak sedneš na šalinu č,1 a dojedeš k výstavišti.jestli pojedeš autem,tak je to hned odbočka z dálnice do prava,po které přijedeš směr výstaviště.parkoviště je hned u výstaviště po celé délce - takže zaparkuješ v pohodě. a transfer 21,12 je holt vánoční dárek od reprofitu.
abig-fertimed je opravdu zcela o ničem -jen tahají z lidí prachy,arogantní jsou tam děsně,sestry se tam tváří jak polobohyně - já osobně na ně nemám moc slušných slov. přístup v Reprofitu je zcela nesrovnatelný - tam víš za co platíš,vše ti vysvětlí,řeknou - je prostor pro tvoje dotazy a nikdo se na tebe nedívá jak na ichtyla.toť můj názor a názor asi všech,co přeběhly do Reprofitu a už tam něco absolvovaly.

britka
10. pro 2009

Moni ještě nevím jestli pojedeme autem nebo vlakem,16.12 tam jedeme já na kontrolu a drahá polovička na sperm.Zítra Machač bude vědět jak vypadají vajíčka a dá mi vědět.Vánoční dárek to bude to víš při včerejší kontrole tak dr.říká sliznice je nádherná už tam vidím jak tam bude mimčo,je fakt dobrej a dává ti naději.včera se do OL špatně jelo,utahaná z práce a zpátky mi celou dobu pršelo strašné.Moni a jak ty už je ti zdravotně dobře?A co zuby?Dobré?Irinko bude to fakt před vánocemi,moc si přeji aby už to konečně vyšlo už mám 3X ve Ferťasu a nikdy to nevyšlo,ale vím,že to tam byla ztráta času.

abig
10. pro 2009

Teddy, děkuji.
Já "vlezla" do Ferťtasu jen díky tomu, že jsem si u gyne vyřvala po 2 letech snažení, že už to trvá dlouho, aby se na nás s manželem podíval, no a on po spermiu nám dal žádanku přímo do Ferťasu .... až za čas jsem zjistila, že jsou to jedna ruka jedna noha .....
Chtěli jsme pomoct, místo toho se citím zneužitá .... ale to už je vedlejší, důležité je, že máme stále sílu pokračovat, citím se nadšeně a dobře a to je nejspíše to nejdůležitější.

Jinak koukala jsem na malého, krásné miminko, moc gratuluji.

Britko, my se ještě neznáme, ale i tak ti přeji moc moc síly a štěstíčka, teď to výjde ...

irinka.j
10. pro 2009

Brit, chápu tvé obavy..... vánoce udělají své, klídek, pohoda a nakonci budou // uvidíš 😉

aneta1199
10. pro 2009

Ahojte holky!
Ráda bych se zapojila a zjistila od vás co nejvíce o Reprofitu v OL. Samozřejmě se budu snažit diskuzi dočíst, ale nezlobte se, pokud se budu ptát na něco, co se už probíralo 😉
Já jsem taky přeběhlík z Fertimedu, po neúspěšném 1. IVF a KET. Mých důvodů je víc, hlavní je ale ten, že je u nás téměř vše OK, vzorná stimulace atd., stejně to nevyšlo a ve FER je pokrčili rameny. A další velký důvod je ten, že spousta lidí o Reprofitu (a zejména Koudelkovi a Macháčovi) prostě básní, tak proč bych za svý prachy nemohla dostat to nejlepší, že jo...

Jsem ze severu Moravy, takže maximálně preferuju ordinaci v OL. Prosím můžete mi napsat, když se objednám ještě v prosinci, kdy můžu dostat termín? Jaké jsou čekací doby když jste objednané? Do Brna se opravdu jezdí jen na OVU a ET?

A ještě jedna věc, jak to bude s mou dokumentací ve Ferťasu? Mám si vyžádat nějaký opis? Je to k něčemu? Třeba laparku bych fakt nechtěla podstupovat ještě jednou, když nebyl žádný problém.

Předem moc díky !!! Aneta

irinka.j
10. pro 2009

Ahoj Anet, já jdu teprve na první kkonzultaci začátkem února a dokumentaci z ferťasu nebudu mít, holky tady psaly, že ji nepotřebuji, že stačí to co povykládám doktorovi. OPU a ET se dělá v Brně.

aneta1199
10. pro 2009

Irinko, a kdy ses objednávala? A netušíš, čeká se tam dlouho, když už jsi objednaná?

irinka.j
10. pro 2009

Objednávala jsem se v polovině listopadu na leden, protože jsme chtěli na leden. Ale včera mi volala sestřička, že 27.1. tam doktor není, tak nás objednala na 2.2. Jinak fakt nevím, jaká je čekačka.

ferdice
10. pro 2009

Ahojte holky, sice nejsem prebehlice z Fertimedu, v Reprofitu mam za sebou teprve 1 konzultaci a ultrazvuk, ale Machac na mne taky udelal dobry dojem. Na prvni objednani jsem cekala cca 2 mesice a sla jsem rovnou do Olomouce, 2. navsteva uz byla za tyden, pak uz objednavaji jak je treba podle cyklu rekla bych. Myslim ze bez dokumentace se Machac obejde, mam toho za sebou uz docela dost, tak jsem sebou vzala vsechny sva vysetreni, ale rekla bych ze ho spise zajimalo co mu povykladam, nez nejake papiry od jinych doktoru.

britka
10. pro 2009

Holky děkuji že mi držíte palečky moc a moc to potřebuji. 🙂 Macháč fakt,že při konzultaci vše vyslechne a pak mluví on,žádné papíry nechce vidět.Já jsem byla u Ferťasu přehormovaná při přípravě na transfer a teď beru méně estrofenu a sliznice je super včera mě pochvalil,tak jsem měla radost.A co bylo před tím už nechce slyšet.2 roky pořád na hormonech děs.Už radši nevzpomínat

irinka.j
10. pro 2009

Brit, neboj nakonec všechno dobře dopadne a budeme mít uzlíček štěstí jako má Monča. 😉