Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

elis84
10. črc 2011

Ahojky , zdravím všechny na této stránce.Není tady prosím někdo , kdo má nějaké informace nebo zkušenosti o umělém oplodnění s darovanými vajíčky ? Vypadá to tak, že je to jediná šance jak mít vytoužené miminko. Mám z toho takové smíšené pocity a byla by jsem vděčná za každou informaci třeba jak to vše probíhá a jestli se Vám to někomu podařilo a taky jak je to finančně nákladné .........
Předem Vám všem moc děkuji za jakoukoli informaci . Děkuji moc 😉

abig
11. črc 2011

@elis84 Zkus diskuzi darovaná vajíčka nebo dvojčátka, snad ti někdo "poradí" a povzbudí ...
Já znám jednu holčinu, co čeká dvojičky s darovanými vajíčky. Bylo to 4IVF a prostě už jí to bylo jedno a jakmile otěhotněla, tak jí ani nedošlo, jak to vlastně je a ani to neřeší .... je prostě šťastná !!!

jej
12. črc 2011

Elis84, taky bych mrkla na diskuzi s darovanými vajíčky, tady na "koníku"určitě je...jinak nevím, co vše jsi už zkusila. Rozhodně bych prošla více centry CAR. Mně totiž v Brně v Unice taky radili dárkyni, 3 cykly IVF jsem měla vyčerpané, pak jsem přešla do Reprofitu, dr. MAchač koukl na papíry, řekl, že musím otěhotnět se svými vajuchy a na první pokus v Reprofitu a i při daleko daleko menších dávkách než v Unice a lup - napoprvé a doma máme půlroční holčičku. Ale ať už to máš tak či onak, přeju hodně štěstí, přesně jak psala abig:hlavně aby se zadařilo, klidně s jinými vajíčky, bude to prostě tvé miminko!

Asmenko, jak se máte se Sofinkou? S těma košilkama jsme to měly stejně! 🙂 Teď už taky bodýčkujeme!
Anet, jak vy se Štěpánkem?

Escadko, tak co, jak kompletuješ výbavičku?
Míšo Patrik! To je paráda, že došli na příčinu, která se současně dá řešit! Přeju moc štětsí! Ať už to pak klapne!!!!

escadka
12. črc 2011

@jej ahoj jejinko, děkuju za optání 🙂, snad máme tak nějak všechno, co jsem pozjišťovala, že by mělo být potřeba, určitě mám i spoustu věcí, které ani neužijeme, ale jsem hrozný pako a musím být vždy připravená na všechno 🙂. Oblečko mám až do v. 80 a když jsem si počítala jen kolik stálo to oblečko, tak jsem se málem vyvrátila 😅. No ale myslím, že to k tam vymodleným miminkům, co tady máme, tak nějak patří 🙂. A jak se máš ty, co už umíte, nepošleš nám zase nějakou fotečku 🙂?

silvie_z
14. črc 2011

ahoj holky, chodím od jara do reprofitu k dr. Souškové, ale bohužel nám 2 iui nezabraly a v srpnu mě čeká IVF. paní doktorka říkala, že dávají neschopenku od opu na 14 dní. byly jste doma celé dva týdny, nebo jste šly do práce dřív? nechci nic zanedbat, na druhou stranu bude v práci v srpnu celkem rušno, tak nevím, co s tím ☹

ladus77
14. črc 2011

@escadka ahojky, holky uz ti asi na vsechno odpovedely, tak jenom strucne co mam ja - podprsenka kojici Medela, sice stala 920,- ale uzila jsem ji i v tehu a super, druhou mam z Tchiba levnou kolem dvou set a treti od Anity, taky moc prijemna. Odsavacku mam elektrickou Medelu pujcenou od kamosky, taky si nemuzu stezovat, asi mi zachranila na nejakou dobu kojeni, bez ni bych uz byla asi na nule.
Kalhotky do porodnice si nekupuj ty sitovane, pokud bude ten cisar, tak ty draty lezly do tech ocek-chutovka fakt, letely hned do kose, lepsi byly ty jednorazove jakoby papirove, ja jsem koupila nejake v DM. Prsni vlozky taky z DM.
A ted uz nevim na co jsi se jeste ptala?

ladus77
14. črc 2011

Jo a my jinak dobry, Stepanek nam dela radost, byli jsme i na prvni mini dovolene na horach, ten horsky vzduch ho tak odrovnal ze spinkal jak jelimanek a maminka tim padem taky 😀
Krasne rosteme, paseme koniky, smejeme se...parada. Vcera jsme byli na prvnim ockovani, tak trosku teplotkuje, ale snad to uz bude dobry. Obcas nas porad trapi prdiky, ale doufam ze to brzo prejde, akorad diky tomu nic moc nestiham.
Tak se mejte fajn, at se vsem dari!!!

escadka
14. črc 2011

@ladus77 děkuju moc, Laduš, každá rada dobrá, samo mám nakoupené ty síťované gaťky, tak ještě skočím pro ty papírové. Medelu swing jsem si koupila, Anetka mi ji moc doporučovala, že je dobré mít ji už i v porodnici, koupila jsem zánovní použitou s dokladem a věřím, že i kdybych ji neužila, že ji zase prodám, tak snad 🙂. Na prdíky mi teď už nevím která z holek doporučovala infacol, že je bezkonkurenční, už jsem ho doporučila i své kamarádce a říkala, že fakt funguje, tak můžeš vyzkoušet, jestli ještě nemáte. Je super, že si to tak hezky užíváte 🙂. Nepošleš nám nějakou fotečku, moc ráda bych se vámi a mylým pokochala 🙂. Krásný den

aneta1199
16. črc 2011

@jej Ahoj Jej, moc tě zdravím a jsem ráda, že je už všechno v pořádku a užíváš si. Ve čtvrtek jsem slavila, Štěpánek poprvé přespal noc (sice tomu předcházely dvě noci pobrekávání, ale metoda "nedat prso" zabrala. Jinak jsem taky používala košilky, pak bodyčka a teď v létě se mi nejvíc líbí trička
@silvie_z Silvi - já ze své zkušenosti bych do nemocenské ani nešla. Fakt to funguje tak, že buď se embryo má zahnízdit a pak se chytne a nebo bohužel ne. Podle mě tomu nijak nepomůžeš. Už jsme to tu několikrát zmiňovali - ve Fertimedu se leželo 4 hodiny po ET s nohama nahoře, pak u nich nejlépe přespat (nejezdit autem) a 14 dní nemocenská - IVF mi nevyšlo. V Reprofitu ležíš 10 min, pak jedeš domů. Dr. Štelcl nám ještě doporučoval jít večer pařit a bavit se (to jsem nakonec nešla 🙂, druhý den do práce (ale teda v kanclu) a Štěpánek je tady.

jej
16. črc 2011

Anet, ahoooj! TAky moc ráda čtu, jak se máte krásně! 🙂

Silvi, přesně, jak píše Anet. Já bych neschopenku (teda pokud nemáš fyzicky namáhavou práci, to je pak jiná) taky nebrala. Absolvovala jsme celkem 4 celé cykly IVF plus jeden KET, tedy 5 embryotransférů a neschopenku jsem měla jen poprvé, ve Fertimedu. A jen jsme se pozorovala a psychicky se vůbec neodreagovala a sjetně nic. PAk už jsem chodila vždy do práce,a le taky mám kancelářskou, takže ne fyzická námaha. A holt další dva cykly nic (CAR Brno Unica) a po přechodu do Reprofitu se zadařilo. Ale rozhodně jsme neležela, jen jsem pochopitelně nic těžké netahala apod. A hlava, byť "to tam vzadu je", se aspoň trchu zaměstná něčím jiným. Tož tak...

Jinak všechny zdravím, nějak i s Amálkou rajzujem, min.týden a včera trochu hory - RAbštejn, Nová Ves a Alfrédka, dnes Brněnsko - Veveří, zítra asi oraz na koupáku

Holky maminy, nemáte někdo zkušenost s nosítkem manduca? VYplatí se to koupit?

Všechny hoky moc zdravím, těm, kdo jsou "v akci" či se jí blíží přeju moc a moc štěstí! (Míšo PAtrik, jsi na řadě! 🙂 )

escadka
17. črc 2011

@juvik ahoj Juvinko, jak se ti daří, už to máš za pár 🙂 - jak dopadla středeční kontrola? Vše nachystáno?

juvik
18. črc 2011

@escadka ahoj Escadko 🙂 Mám se fajn, kontrola dopadla dobře. Teď chodím na kontroly už po týdnu, dneska jsem taky byla, tak držíme pořád pohromadě. Na příští jdu další středu, budou mi dělat i monitor a stěry. Teď jsem ale koukala, že všude dělají ty stěry na streptokoka dříve....tak snad neporodím dřív 😒
I ty monitory už bývají dříve. Já nevím, ten můj doktor má vždycky nějaké zvláštní postupy 🙄
V sobotu se chystám povlíknout a dochystat postýlku. Přiznám se, že začínám být nervózní, jak se to blíží....jedna známá totiž měla podobný termín a minulý týden porodila, o měsíc dřv 😕 Hlavně aby všechno dobře dopadlo a zvládly jsme to 😉
A jak ty?

escadka
18. črc 2011

Tak to jsme na tom podobně, taky začínám lehce panikařit, ještě jak koník počítá zbývající dny do porodu, bojim bojim, jak to zvládnu - ne porod, ale až bude malá tu, jestli to budu umět, uf uf. Jinak k Machačovi jedu zítra a měli bysme konečně probrat i porod a porodnici - ještě nemám nic vybraného. Taky mi slíbil, že mi ukáže malou, tak snad. Jsem moc ráda, že u tebe je všechno v pořádku a i když máš netradičního doktora, věřím, že ví, co dělá a že malého donosíš až do řádného konce 😉 - no a i kdyby ne, nic se neděje, malej už musí být velkej 🙂, jen by začala honička o pár dnů dříve 🙂. Ale my to zvládnem, jsme holky šikovný, viď 😉? Tak moc držím pěstičky, ať je všechno až do 40tt v klidu a pohodičce a užíváš si posledních týdnů 2v1 a finálních příprav a určo napiš, jak se začne něco dít 🙂. Papa a hezký večer

juvik
18. črc 2011

@escadka držím teda palce na zítra, ať je všechno v pohodě 😉
No netradiční doktor...jj, jemně řečeno 😀 Snad to doklepeme až do toho konce a malý bude dopečený 🙂
Taky mám spíš obavy z toho, jak budu zvládat roli mamči....ale i z porodu mám obavy, ne přímo nějakou hrůzu, ale přece jenom nevím, do čeho jdu 🙂
A v kterém týdnu teď jsi? Nějak ti to z pasu zmizelo.

escadka
18. črc 2011

Aha, no já si přenastavovala soukromí a úplně k ničemu, tak už opraveno 🙂. Jsem 34+4. No o porodu taky raději ani nemluvím, ale říkám si, že to je jen chvilka, to se nějak zvládne. Ale snažím se na budoucnost raději nemyslet vůbec, budu to brát, jak to přijde. Jak tady říkaj holky, zvládli jiní, zvládneme i my 🙂. Asi jsem se tě ptala, ale vnevím, co jsi napsala, omlouvám se, jaké máte vybrané jméno, pokud to není překvapení 🙂?

escadka
18. črc 2011

@juvik jo a děkuju za palečky na zítřek 🙂

juvik
19. črc 2011

@escadka není to tajemství 🙂 ....máme vybraného Matouše - Matýska 😵

escadka
19. črc 2011

@juvik to je moc hezký jméno 🙂

jifu77
22. črc 2011

Ahojky mám na Vás prosbu, máte někdo zkušenosti s IVF u Dr Machače? Provádí se to u něj nebo nás někam pošle? Jsem z toho trošku ☹ nervozní, prosím o info děkuji

escadka
22. črc 2011

@jifu77 ahoj Jifu, myslím, že se Štepánem Machačem tady máme zkušenost všichni, je to ten nejlepší lékař, co znám a snaží se vždy najít příčinu a následnou pomoc, netahá z lidí peníze a snaží se jít vždy tou nejšetrnější cestou. Na konzultace a ultrazvukové kontroly se chodí k němu do ordinace na Hanáckého pluku, na odběry vajíček a emryotransféry se jezdí do Brna na kliniku Reprofit, všichni lékaři i sestřičky jsou naprosto skvělí, hodní a snaží se pomoct. Určitě sis vybrala tu nejlepší reprokliniku, co znám z doslechu. Držím palečky, aby vám to vyšlo co nejdřív.

jifu77
22. črc 2011

@escadka díky. S tím Brnem jsi mě dostala 😅 to abych si pořídila do auta navigaci. Mě by se víc hodil Olomouc, no ale co bychom pro dítě neudělasli že 😀

escadka
22. črc 2011

@jifu77 není to nic složitého, neboj, jede se skoro celou cestu pod dálnici a pak se sjede na sjezdu směr výstaviště a je to u hlavní a koncové zastávky tramvaje Pisárky, parkovací stání je přímo přes cestu, když si to vyhledáš na seznamu v mapách, určitě to najdete, reprofit za to stojí 😉

jifu77
22. črc 2011

@escadka díky za info, snad to zvládnu. Myslíš, že bychom měli nejdřív zkusit inseminaci-hormony mám v pořádku, vajíček jak slepička a manžel spermiogram taky super. Porad 😉

escadka
22. črc 2011

@jifu77 tak s tím tady mají zkušenost, a myslím, že i dobrou, jiné holčiny, u nás toto nešlo, takže nemůžu poradit, ale každopádně Machač vám skutečně poradí to, co bude mít největší pravděpodobnost úspěchu a bude začínat od nejlevnější a nejšetrnější metody, takže ti to možná i sám doporučí. Ale je to takové naše sluníčko, které každou nabije energií 🙂

amorese
26. črc 2011

Zdravím Holky...chtěla bych se zeptat na pár věcí, je možné že už je tu na ně odpovězeno ale nechce se mi pročítat celá diskuze 😅 tak snad mi odpovíte znovu 🙂
Manželovi byla diagnostikována azospermie. Navštěvovali jsme olomoucký mediol kde podstoupil veškerá vyšetření, dostal hormonální injekce ale bohužel bez výsledku. Byl nám právě doporučen Reprofit Dr. Macháč. Může se tedy zeptat jaké máte s reprofitem zkušenosti, jak probíhala první konzultace a zda se něco platí atd atd? Mockrát děkuji.

abig
26. črc 2011

Ahoj holky ... neskutečně letí čas a já od pondělí nastupuji na MD :O)) Dneska jsem byla naposledy v práci, teď mám 3 dny dovolenou ...
No, je načase se sbalit tašku do porodky a začít prát a žehlit. Pak nožky hore a čekat na ten náš malý zázrak. Už bych ho chtěla mít v náručí, né že by mě těhotenství nějak zatěžovala a něco mě trápilo, to ne, ale jde asi o nedočkavost !

Jinak minulý týden malý vážil 1660g, takže je to kus chlapa a má se v mém bříšku dobře. Což projevuje neustále natáhnutou nožkou v mém boku :o))

abig
26. črc 2011

@amorese
První schůzka s dr.Macháčem byla nezapomenutelná, v klidu si nás vyposlechl, vyjádřil svůj názor, po celou dobu byl optimistický a hlavně mě ujišťoval, že jsem plodná už od pohledu a manžela, že si vezme do parády :o))
Nikdy jsme za žádnou konzultaci neplatili. Na každou návštěvu s ním jsme se doslova těšili, protože když už jsme měli pocit, že jsme na dně, tak jsme věděli, že nás přinejmenším psychicky podpoří .....

amorese
26. črc 2011

@abig moc děkuji za odpověd...slyšela jsem na dr. Machače i dr. Souškovou jen samou chválu. tvoje odpoved mi vliva zase trosku nadeje do zil...v mediolu nám řekl dr. že pro nás teď příchází v úvahu operace mesa tesa...co jste podstoupili vy?

abig
26. črc 2011

@amorese Budete si muset vyposlechnout rady z Reprofitu, vemte si sebou výsledky vyšetření, které jste podstoupili, aby jste je nemuseli absolvovat znovu. Co budou chtít nově si nově udělají.
Co se týče Mesa/Tesa, to znám jen od kamarádek, ale mohu říct, že v jednom případě je jiný Car stále tlačili do M/T a do dárcovství a u Macháče "skončili" u IUI a snaží se dál ...

Nám se stal malý velký zázrak a čekáme miminko "nečekaně" přirozeně, po 2IVF a 4 ET .... podstoupili jsme vždy IVF s ICSI, manžel má nedostatek zdravých spermií, celkově spermií malinko, ale použitelných jen 1% (z posledních výsledků), před 3IVF jsem měla odjet do lázní a měsíc před odjezdem jsem zjistila, že jsem těhotná :o))

A nejsem tady sama, komu se tady stal takový krásný zázrak.

escadka
3. srp 2011

@juvik ahoj Juvinko, ještě jste pořád 2v1? Jak se cítíš? Vše nachystáno 😉?