Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

ywonne
6. únor 2016

@drahus1 Ahoj, tak jak ti dopadl transfer??

b_lecha
7. únor 2016

holky, jen tak mě napadlo. V Olomouci chodíme všechny do IVF Clinic a ne do Reprofitu, neměly bychom diskuzi přejmenovat? ani nevím,jestli to lze ...

luci_pek
9. únor 2016

Ahoj holky, přidávám se 🙂 taky chodím do IVF Clinic už asi rok, s tím, že mě chytl loni slepák chvilku jsme se nemohli snažit. Teď mám za sebou druhé IUI tak snad vyšlo 🙂 pokud ne, dáme ještě jedno a pak IVF.. chodím k dr. Vrublovskému..a zatím u nás na nic nepřišli, mám 27 let a vždy mě po ultrazvuku chválí 😀 ovulace pravidelná, vysoká sliznice, rezerva výborná..manžel spermo v pořádku jen morfologie trošku horší..tak možná tam je zakopaný pes 😉 všem vám držím palce..

hahebu
9. únor 2016

@b_lecha On to byl dřív Reprofit, jak se spojili, tak se přejmenovali a je z toho IVF Clinic, ale když tuhle diskusi někdo zakládal, tak to byl ještě Reprofit a diskuse už je dost stará 🙂
Ale jsem ráda, že tu zase začíná být živo, na Koníkovi se už skoro všechny fóra v Asistované reprodukci jmenují CAR Brno nebo CAR Praha, tak my ostatní nemáme ani kam vlézt poklábosit 😀
A jak tak koukám, tak nás v IVF Clinic Olomouc spojuje skoro všechny to samé - žádný problém a přesto nemožnost otěhotnět 🙂 ☹
My už na kliniku docházíme tři a půl roku, občas si dáme pauzu, ale i tak už těch pokusů bylo hodně a přesto nic ☹
Tak lámejte statistiky o sto šest a všechny se kulaťte!!! 🙂

b_lecha
9. únor 2016

@hahebu auuu to mi ani neříkej, že už jste na IVF Clinic tak dlouho. Všude jsem četla jak jsou zázrační a teď mi začíná být ouzko. Předtím jsem rok chodila do Fertimedu - šílené, už nikdy víc, pak mě jedna kamarádka doporučila tuto kliniku. Zatím teda taky nic.

luci_pek
10. únor 2016

@hahebu Jej tak dlouho? To už si člověk říká, že to snad ani není možné a jednou se to povést musí 🙂 ale ten čas strašně letí, taky se nám nechce věřit, že už tam chodíme rok.. Pokud nevyšlo tohle, čeká nás ještě jedno IUI a pak tedy IVF..a předtím bychom chtěli ješte na různá vyšetření obvodní lékař na krev a já hlavně zubař skrs treba nějaké schované infekce..manžel má vše v pořádku.. Ale já i když mě zuby netrápí nějaký kaz se najde..a mám panickou hrůzu ze zubaře, ale zase co bych pro mimi a pro pocit, že jsem zdravá neudělala..

b_lecha
10. únor 2016

@luci_pek asi blbý dotaz, to, když se embryo nechytne, tak za to může i třeba zánět zubu? 😕

hahebu
10. únor 2016

O zubech teda taky slyším prvně ☹ Ale rozbor krve objeví i zánět, ať je kdekoliv v těle.
Taky jsem slyšela na IVF Clinic jen dobré ohlasy. No asi jsme ta výjimka, co potvrzuje pravidlo ☹
Jinak určitě je dobré udělat vyšetření imunologie a genetiku. Většinou je ale nechávají dělat až po několika neúspěších...

b_lecha
10. únor 2016

@hahebu ale že nás začíná být ... těch výjimek :( dnes jsem byla na konzultaci a co nevidět začnu brát extrimax a pak hurá třetí KET. Seděla jsem v čekárně s dalšíma dvěma holkama, tedy, jedna už byla trochu starší, a též chodí delší dobu bezvýsledně. Ach jo, tak to jsem asi moc nepovzbudila. ALe už z toho začínám fakt šílet. Imuno i genetiku máme v pořádku, a stejně nic

hahebu
10. únor 2016

@b_lecha já už z toho šílela, teď jsem ve stavu, kdy je mi to tak nějak jedno...☹
Když vyplýtváme všechny mrazáčky, tak třeba budeme uvažovat o změně CARu... No uvidím, zatím totiž ani nejsem přesvědčená o tom, že chci jít do dalšího KETu.
Třetí KET a nějaké ET jsi měla?

b_lecha
10. únor 2016

@hahebu jenomže kam chceš v Olomouci chodit? Pak připadá v úvahu jen Brno. Mám za sebou ET, když mi dělali punkci a pak 2 Kety.

lenca1212
11. únor 2016

no holky jak to vidím tak se nikomu tam nedaří ☹ co se sakra tam děje a to jsem tam slyšela samou chválu ,,mě to teprve čeká za pár dní tak snad se zadaří

skubanekkata
11. únor 2016

Nemyslím si, že se nedaří má vliv na výsledek centra, hold není to jednoduché, nám by se třeba později možná i zadařilo, ale vzdala jsem to. Měla jsem 4 ivf během 9 měsíců, což bylo šíleně náročné, hlavně psychicky. Rok jsem se dávala dohromady a pak jsme šli na dítě jinou cestou a to se podařilo. A jsem za malého neskutečně vděčná. Takže moc držím palce a držte se

hahebu
11. únor 2016

@b_lecha No, třeba Brno... Ale to je jen myšlenka, to je ještě daleko 🙂
Já mám 2x ET a 3x KET ☹
@lenca1212 Neber si z nás příklad 😉 Tobě to určitě vyjde 🙂
@skubanekkata 4 IVF během tak krátké doby, to je masakr! Nedivím se, že ses z toho tak dlouho dostávala...

b_lecha
11. únor 2016

@skubanekkata tak to ke mazec. To bych nedala. Mě každá stimulace odrovná a 4 za sebou v tak krátké době by mě asi totálně porazilo.

b_lecha
11. únor 2016

@lenca1212 přesně jak píše habebu, tobě se to povede. A nám už konečně také. Přece se ty ledy musí jednou prolomit.

sukubka
11. únor 2016

Ahoj holky.chtela bych se zeptat Reprofit v Olomouci už se přejmenoval?a byva v Olomouci nějake dny pan doktor Machač?z Reprofitu mame po několika pokusech maleho...poprve jsme byli ve Fertimedu.pak Fn Olomouc a pak jsme přešli do Reprofitu..ale to v olomouci delali jen kontrolni ultrazvuky jinak na odber jsem jezdila do brna

hahebu
11. únor 2016

@sukubka Reprofit se teď jmenuje IVF Clinic. Provádí tam teď už všechny zákroky. Pan doktor Machač tam bývá. Ale ne moc často.

b_lecha
11. únor 2016

@sukubka teď na podzim jsem byla na klinice vařená pečená a na pana doktora jsem vždy narazila. Spíš bych řekla, že je tam pořád.

luci_pek
11. únor 2016

@hahebu @b_lecha Holky já myslím, že ano. Dokonce jsem to i googlila, to víte hledám vše možné 🙂 jasně krev to odhalí, jenže třeba já byla na všeobecném odběru cca před 4roky, nebývám vůbec nemocná. Pak mi bral krev gynekolog tam v pořádku a pak jen v centru hormonální profil a ten mám tedy na jedničku říkal Machač, ovulace pravidelně, folikul každý měsíc ve stejnou dobu stejný, mám všechny papíry z centra na jedno brdo 😀 přichází 12 den, folikl pravá strana 18mm levá 12mm..pořád dokola 😀 vajíček taky dost.. a to nestimuluju.. Vy toho všechny máte za sebou hodně a ráda si počtu vaše zkušenosti.. 🙂 zajímalo by mě jak je to s tou stimulací u IVF, jestli me to čeká taky když je u mě vše v pořádku.. Naštěstí jsem kdysi před rokem brala clostik a duphaston to, když bývalý gyndař nevěděl co se mnou a vůbec žádné vedlejší příznaky.. A pregnyl píchám už po desáté a taky nic 😀 ale nebojte holky všem se nám to povede , každá se dočkala 😊

b_lecha
11. únor 2016

@luci_pek tak to by mě asi kleplo, mít vše na jedničku a přesto ne a ne otěhotnět

skubanekkata
11. únor 2016

JJ 4 ivf za sebou byl masakr, ale já v podstatě byla ráda, že se něco děje. Trpěla jsem, když se nic nedělo a to čekání bylo nekonečné. Ani jsem nevnímala, že se se mnou něco děje. Okolí to vnímalo. Měsíc po 4 ivf jsem otěhotněla přirozenou cestou, ale bohužel to dopadlo špatně a o miminko jsem přišla. To jsem si řekla dost, konec. Dala jsem si rok, abych se srovnala do normálu. Poté jsem si uvědomila, že jsem byla úplně mimo, nebyla jsem to já. To mě vyděsilo. Takže rok pauza. Pak jsme si šli zažádat o adopci a to konečně dopadlo. Jak říkáme s kamarádkami, které mají taky adopčátka - "lepší děti bychom si neporodili" 🙂 🙂 🙂 . Ale ráda bych se viděla s Panem doktorem Machačem, pořád říkávál, že ze mě to dítě dostane. Sice nedostal, ale pro mě je to pořád PAN doktor. Byla s ním neskutečná sranda, velice snaživý, ochotný, lepšího doktora jsem snad nepotkala. Když mě hrozila hospitalizace ve FN mě řekl, že kdyby něco, mám mu okamžitě volat a že mi to v nemocnici zařídí. Přišel kvůli mě do práce na ultrazvuk v neděli večer, protože byl potřeba utz udělat. No řeknětě, který dr. by to udělal? 😉

luci_pek
12. únor 2016

@b_lecha Ano to je trošku napalici 😀 ale zatím to bereme sportovně je nám 27, miminko si moc přejeme a věříme, že se dočkáme..i manžel má spermio v pořádku jen horší tu morfologii 2%..takže třeba může být chyba tam..uvidíme co vše nás bude ještě čekat.. Ale Machač mi teď říkal, že jedno IVF a je to tam 😀 optimista..

luci_pek
12. únor 2016

@skubanekkata Mazec jsi bojovnice.. Pan doktor je skvělý, i když tedy na mě moc zbrklý, ale to je asi tím, že tam toho má opravdu hodně, byla jsem v pondělí na IUI pořádně mi ani neřekl, co spermio.. Supl to za vteřinu a už běžel na druhý sál IVF .. 😀 Soušková a Vrublovský, mi víc vysvětlí.. Ale tam jsou prostě vsichni boží..

axi44
12. únor 2016

Taky tam chodím a jsem spokojená, sice k paní doktorce ale ta je taky skvělá, v úterý jdu na ET z darovaného vajíčka tak snad to tělo přijme.. je to poslední šance už mi to leze na bednu.

luci_pek
12. únor 2016

@axi44 Držím palce, vyjde to 🙂 neztrácet naději..

axi44
12. únor 2016

@luci_pek děkuju 🙂

skubanekkata
13. únor 2016

No a největší záhada, ani nevím, proč se nedařilo, vše jsme měli v pořádku.

hahebu
13. únor 2016

@skubanekkata a od té doby jedete "na ostro" a ani tak se náhodou nedaří?

skubanekkata
14. únor 2016

Ano, na "ostro' od konce roku 2007 a nic, teda jednou, ale bylo to zamlkle těhu