Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

teddyna
5. čer 2009

Zuzko,tak to tě plně chápu.sice mi není 40,ale zatím "jen" 31,ale už dávno vím,že teprve teď u mě došla ta doba,že to dítko si k nám najde cestu.nedokážu si představit,že bych měla dítě třeba ve 20. asi k tomu rozhodnutí fakt člověk musí dojít kdy to dítko chce a kdy ne.

micinka22
5. čer 2009

Zuzi to jsi jak nase sousedka ..taky ma dve dospelý holky a tedka jeste kluka a holku (6,4r)..ted je hlidavam a chodim pro ne do skolky kdyz nestihaji z práce .-)
a držim palce at to vyjde..!!! mě po pichání nic nebylo...narkoza se mi teda nelíbila vubec...:(( ale kazdej to ma jinak..kamoska to nesla v pohode...
muj deničekk...
16.2.2007 – Odběr vajíček(13 všechny na ISCI)
19.2.2007-transfer 6a8 buněčného embria(3 dny –PK)
26.2.2007-skoro neviditelné // týden po transferu (citlivost testu 25)
1.3.2007-cc 27DC(11 den od oplodnění) jsou // vidět víc
7.3.2007-na ultrazvuku je vidět jeden 3 mm gestační váček .Potvrzené těhu!!
21.3.2007- miminko je cc 3 mm velké a tluče srdíčko!! Jsme 6+6TT
22.5.2007-3D ultrazvuk a genetika v 16tt–vše v pořádku .))BUDE TO HOLČIČKA!!!!
27.8 –první škytavka…trénujeme plíce 
21.11-v 15.24 jsem vykoukla na svět cisařským řezem(omotaná hlavička a ručka). 4250g,51cm
26.11-Jsme doma!!!

micinka22
5. čer 2009

Tak at máš za chvilku podobnej .-))

zuzka72
5. čer 2009

NO jde o to, že já chtěla děti už v těch18letech-byla jiná doba a neměnila bych, jen toho otce jo, ale to by ty děti asi nebyly ty samé, takže nelituji, ale vím, že i když jsem je milovala, že jsem byla střelená a brala to tak nějak jinak a pořádně si to neužila, navíc jsem na ně byla stále sama k tomu dům 3zahrady, táta bez nohy na půl těla ochrnutý, máti v ivnv. důchodě, peněz málo, žila jsem jen z mateřské, na přídavky jsem nárok neměla, ani na sociálku, ten můj měl příjem, ale nedal mi ani korunu-ale to už je naštěstí za mnou.-zkrátka bylo toho moc

teddyna
5. čer 2009

Zuzko,tož teď si to miminko teprve užiješ přesně tak,jak se má. já to vidím u sebe taky tak.že teprve teď si to užiju tak,jak si představuju - se vším všudy.asi je to hezkej pocit mít dítko,moc bych se chtěl dohrabat do finále - snad to tak dopadne

teddyna
5. čer 2009

tož tetky,přeju všem dobrou noc a a´t vás blešky štípou celou noc!!a zítra napíšenou,kdo tu nakouknete.já tu určitě oko během dne hodím 😉

donnald
5. čer 2009

Zuzi, jseš teď pro mě taková nová vzpruha na řešení. jdu za Štěpánem 😝 v úterý a budu poněm chcít pokud možno IUI nebo i IVF.

Holky dobrou nooooooooooooooooooc

zuzka72
6. čer 2009

micinka22, tak to je krásné, kdyby se to i nám povedlo, díky za ten rozpis postupu.

certina
6. čer 2009

Brééé ranko holky......teda Vy jste se tady včera ještě rozpovídaly.......já myslela, že už tu nikdo není, ale nevšimla jsem si, že je načatá další stránka 😖 já hlupák 😀

teddyna
6. čer 2009

čauute vespolek! co provádíte při sobotě?teda krom některých jedinců,kteří budou slavit.mě dneska odjeli tchánovci na dovolenou,tak jsem to ořvala.asi jak hormony pracujou nebo co.páč já čučím a budu čučet doma a oni se budou válet u móřa na Mallorce.bylo mi to děsně líto. ale na druhé straně - tejden klidu v baráku taky není k zahození 😎

zuzka72
6. čer 2009

Donnald to jsem ráda, že jsem tě potěšila a přeji ti, aby ti to vyšlo co nejdřív, bylo by super, kdybychom to měli zároveň. 🙂 🙂 😉

teddyna
6. čer 2009

to jo,Zuzi - to by bylo super,kdyby vám to vyšlo současně.bydlíte ve stejným městě,tak byste mohly chodit s břuchama společně

zuzka72
6. čer 2009

jj, alespoň na to není člověk sám. Jo holky mám si promyslet, zda chci 2, nebo 1, tam zavést. Jenže já nevím, když zavede 2, můžou se chytit obě, nebo jedno, nebo taky nic,dvojčata jsou super,ale... Úspěšnost je prý v mym věku 40%. Tak zase uvažuji, že kdybych si zavedla jedno a nechytlo se, tak tohle celé nanovo. No a teď babo raď!
Micinka22, tobě zaváděli jedno?

zuzka72
6. čer 2009

A micinka22 to po té narkóze tam musíš být jak dlouho? Musíš mít odvoz, zkrátka, jak to tam chodí?
😕

micinka22
6. čer 2009

Zuzi já si nechala dvě...a jedno postupně zaniklo,kamoška si nechala dát tři...ta co nás tu navštívila..a co má?? trojky 😉 😉 😉 druha si nechala zavést jedno a má jedno...pokud by ti dvojčata extremne nevadily sla bych do dvou...prece jen je sance vetsi....ale i to jedno se furt muže rozdělit že 😅 😅 😅 pokud teda nebudes mit Isci...
ja po narkoze byla na luzku asi hodinku?? ale byly tam exotky co odesli po 10 minutach 😀 😀 😀 ja se probudila hned cestpu do postele..z operacniho stolu musis po svejch no:/(

na transfer chteli at tam prespim..:// ale ja to mela domu 15 minut autem tak sem rekla ze nee..bylo to celkem drahy a navic v praze treba posilaji zensky domu ..jen na jejićh zadost kdyz to maji daleko je nechaji spat tam..takze ja tam lezela asi 3 hodiny a jela domu..transfer neboli..trosku neprijemny jen..odběr mě bolel víc no

teddyna
6. čer 2009

Zuzi,ale pokud by sis nechala zavést jen jedno a další zbyly,tak ti je zamrazí.a pokud by se,nedej bože,to jedno nechytla,tak pak už podstupuješ kryotransfer,kde je příprava minimální nebo žádná.bu´d jen léky na růst sliznice nebo nic-podle výšky sliznice.při KET si už nic nepícháš. já jsem měla teď také jedno embryo,ale to proto,že nám jen jedno zbylo.a celkem mi odebrali 4 vajíčka,dvě byly nepoužitelné,dvě injektovali a jedno vydrželo a to je ten bojovník,co ho mám u sebe.

zuzka72
6. čer 2009

Aha, tk to je na mě složité, ale on říkal, ať si rozmyslím jestli zavést 2, nebo 1, nic o mražení, ale je fakt, že tam jdu ještě toho 10.6. a to nám vše vysvětlí důkladně. 🙂

zuzka72
6. čer 2009

Já myslím jestli mě pustí do auta, jestli si to můžu odřídit dom, nebo musím mít odvoz. Např. jsem byla vyndat Danu v celkové narkóze v Prostějově a doktor mě vezl až domů, že sama nemůžu-i když mi nic nebylo.

zuzka72
6. čer 2009

micinka22 a co je ten trnsfer a jaký odběr? Promiň, ale já to moc nechápu.

zuzka72
6. čer 2009

Aha, já už asi vím transfer je to zavedení do dělohy, ale odběr je přece v narkóze, tak to nebolí, né? Promiň za tak hloupé otázky.

zuzka72
6. čer 2009

micinka22 můžeš mi to vysvětlit?
1, Odběr vajíček(13 všechny na ISCI) -to jako, že ti odebrali 13ks?
2, 19.2.2007-transfer 6a8 buněčného embria(3 dny –PK) -to jako, že zůstalo jen jedno a to ti tam dali?

teddyna
6. čer 2009

zuzko,to je jednoduchý - když ti odeberou více vajíček,které se podaří oplodnit a budou se vyvíjet a ty se rozhodneš pro 1 nebo 2,tak zbytek těch,co se dál vyvíjí zamrazí k dalšímu použití.ale tvé otázky směřují jen k micince,tak a´t ti neodpovídám já.

micinka22
6. čer 2009

zuzi...no když spíš tak to nebolí...ale jak ořestane narkoza fungovat?...prostě to bolí..ale dá se to..abych tě nestrašila!!
No mě odebrali 13 vajíček a nechali jsme je všechny napíchnout spermií...dál se vyvíjelo asi 8(už si nepamatuju moc) měla jsem prodlouženou kultivaci-že měli 3 dny na to se vyvíjet..postupně se třeba zastavily ve vývoji..nakonec zbyly 4..dvě byly krásný a ty my dali(jedno mělo už 8 buněk(nejřív je jedna a pak se dělí) a druhé 6..další dvě dobry ale dr řekl že dve se nemrazi že to nema cenu:((

donnald
6. čer 2009

Ahojte děvčata,
Zuzi to by bylo super 😉
Jinak jsem ráda, že se konečně dovídám běžným jazykem, jak se teda věci kolem IVF mají. Všude je tolik ifnromací, že nevím co číst dřív, ale taky jse dostávám hezky postupně 🙂 .

Před chvílí jsme se vrátili z nákupu a protože se mi nechtělo vařit, stavili jsme se na obědě ve věžáku. venku je ale pěkně hnusně a zima. Vůbec to nevypadá na červen, že??? Pak ze dne na den přijdou 30C 😝

Holky a nemáte tu nělterá zkušenost s IUI????? A Mici, ty jsi se smama rozhodla, že chcete IVF rovnou???Mě by zajímalo, jestli si já můžu říct, že chci rovnou IVF????

teddyna
6. čer 2009

donnald,já osobně s inseminací zkušenost nemám.to záleží na doktorovi,jak vidí kvalitu folikulů a jejich počet.pokud bude folikulů víc jak dva,tři - do inseminace tě nepustí-je tam riziko vícečetného těhotenství.však uvidíš,vše je o domluvě.

micinka22
6. čer 2009

donakld ja mam za sebou 3 IUI ..popisovala sem to už dřiv tady..proste rano s manzou prijdete do ordinace..on da sperma ,ktery nachystají...nejak to čistí atd...pak to daji do strikačky s dlouhpu hadickou..tu ti pak zasunou až k čípku a vstříknou sperma...nic to neni nebolí...pak dají takovej plastovej kloboucek na čípek ,aby to hned nevyteklo .-)) ležíš asi 10 minutek a jdeš domů 😉 😉 😉 😉
ja si o IVF řekla po tech 3 IUI...hnali me totiz na laparoskopii a ja se nechtela nechat hned nejak operovat://
sance ze zena otehotni jsou tak poo rocnim snazeni...a oni chteji abyh byla po 3 pokusech tehu...:// za rok je hrazeno 6 IUI...doufam ze mi je necha Machač všechny po sobe :((

donnald
6. čer 2009

Mici,
a dá se na tom domluvit, když tam jdu 12DC - jako ještě na tento cyklus??Jako jestli se tam před tím taky nemusí něco brát. teď mám teda od něj Clostík.

micinka22
6. čer 2009

don ..to asi zaleži na dr...tak jako 12 dc by mělo byt pred OVu tak stihnout se to dá že...uvidis co rekne..zkusit to muzes.-))
Ja prave začala 1DC...doufam že předposlední 😝 😝 😝 😝

smilers
6. čer 2009

zdarec 😉 donnald pokud myslis IUI, tak meho delali dokonce 26DC 😀 zrovna jsem mela ovulCI,T AKZE TO BYLA RYCHLOVKA, BEZ ZADNYCH LEKU😀 ja mam totiz nadbytek lutealniho hormonu, takze muzu met i 2x ovulaci😀

miso zdarec🙂 pak poreferuj, co machac, ne ze by jsme jako sli do dalsiho, ale jen m e to zajima😀

teddyna
6. čer 2009

Smilers,mrkla jsem do tvého alba - vy máte trojčátka?no to je kráásnýýýýý!!! to asi to nejhezčí,co se vám mohlo splnit.tolik dětí jednou ranou!!přeju moc a moc zdraví a štěstí!