Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
27. led 2010

|Zaneto to si musíte říct vy s přítelem zda chcete přijmout defakto"cizí" dítě..pokud neprodukuješ vajíčka tak si můžete zažádat jen o vajíčka dárkyně..je to ale drahé...

micinka22
27. led 2010

nevím jak to máte se zdravím..jestli je přítel Ok tak bych šla jen do vajíček, pokud by měl nějakou závažnou gen. poruchu která se může dědit pak bych šla do embrya..
kolikáte IVF máte?

zuzi.kol
27. led 2010

zanet 82 tak to mě mrzí. K tvému dotazu, já už o tom slyšela, je to vždy ta poslední naděje když je něco špatně u partnerů. Jde o to jak se s tim vypořádate. Geneticky nebude mimco vaše,ale jinak jo. Já sama za sebe, pokud bych měla stále špatná vajíčka a nebo embryjka..nevím jak to bude... ale sama za sebe vím,že půjdu i do darovaných vajíček i do darovaných embryjek. Pokud dítě odnosíš a porodíš stejně jsi jeho máma, to že má jiný genetický základ ? No a ? 🙂 Opravdu jde jen o to jak to poberete. Jsou zarytí chlapi ,že pokud není jejich tak ne a aji ženy... Musíte to s přítelem probrat ....
A proč ti to navrhujou ? To už byl několikatý pokus ?

micinka22
27. led 2010

Zuzi přesně tak ..záleží na parterech jestli se s tou myšlenkou vypořádají..ono ..jakmyle toho drobka prve uvidíte na utz tak to stejně bude vaše krásny miminko .-))
my nemáme spermie..a obě naše děti budou mít rozdílné gen.otce..a je nám to fuk..hlavně že budou zdravé .-))

kvakuska
27. led 2010

Zuzi + Teddy jasně že mám o nějaké opravdové retromodely zájem 😵 ... já kvůli těmto věcem chodím i nakukovat do hrabáků, ale tam toho z té opravdové klasiky moc není, tam spíš mají takové věci v jakých chodí malá cikáňata 😒 ... zajít do charity něco hledat mě nenapadlo, tam já věci spíš nosím 🙂

kvakuska
27. led 2010

zaneta82 já teď právě řeším stejnou věc ... nebylo mi jednoznačně řečeno, že potřebuji darované, ale bylo mi doporučeno o tom přemýšlet ... no tak o tom přemýšlím, ale je to těžké, já produkuju dost folíků i vajíček, jen už asi nějsou tak kvalitní ... ale ber to tak, že si mimi odnosíš a porodíš a okolí ho od začátku bude brát jako vaše, pokud jim neřeknete jak se věci mají, tak nikdo nemusí nic vědět ... hlavně s tím musíte být oba srovnaní, asi je potřeba si nejdříve na tu myšlenku zvyknout 😉 ... držím palce ať se rozhodnete správně 🙂

martin72
27. led 2010

Ahoj holky.Nemá některá z vás plánované OPU v dubnu?Jen se ptám,protože teď se to zase bude táhnout.
Díky a mějte se fajn. 🙂

teddyna
27. led 2010

kvakuš,jestli chceš poslat tu soupravičku - je z roku 2003-přízová čepka,kabátek a myslím papučky - ale je to takové divné - svetřík do áčka...no,nic moc,tak písni adresu do IP.
martine,nestahuj gatě,brod je daleko - co když se vám zadařilo teď přirozeně? duben bude za chvíli,uteče to jak voda.
žanet,jak píše Mici - je to na tobě,jestli se smíříš s tím,že miminko by nebylo geneticky "tvoje".samozřejmě si ho odnosíš a porodíš a je tvoje. je to hodně o psychice.určitě bych tuto cestu volila,kdyby byla závažná genetická porucha nebo nebyla jiná možnost.rozhodnutí je na vás-to nikdo jiný udělat nemůže.
Mici,co stroj?už dorazil?

sukubka
27. led 2010

kvakusko a to ti řekl někdo v reprofitu že by zapřemýšlel o darovaných vajíčkách?mě totiž tohle navrhli ve fertimedu ale jak sem to řekla Machačovi tak říkal že o tom nechce ani slyšet!vajíček uvidím kolik vyplodím na ultrazvuku bylo 8folíků ale jsem zvědavá jaké budou kvality

holky řeknou mi v Reprofitu jaké jsou embrijka kvality atd,a kdy?

juvik
27. led 2010

Ahoj holky,

sukub, tak vidím, že darovan vajíčka navrhovali ve Fertimedu více lidem 🙄 ...mě taky. Ale Machač mi taky řekl, že podle něho to není třeba, aspoň zatím, že pokud mám pořád svých vajíček dost, i když ne zcela kvalitních, tak je šance a že on nechce problémy vyhledávat, ale řešit 🙂
Jinak kvalitu a počet embryí ti sdělí druhý den po OPU, bude šsi po 13.00 volat na číslo, které ti dají.

janel
27. led 2010

ahojte holky, byla jsem sice v jine diskuzi, ale to, co jsem dneska zazila mi neda k vam nenapsat. jsem samozrejme 🙂 prebehlice z fertasu, kdo jiny uz tu tak je, ze 🙂, ale TAKOVY rozdil jsem fakt necekala. Uz se to tu sice probiralo, ale kdo by chtel znat jeste jeden nazor na reprofit, tady je.
uvodni pohovor: z Polanky s brekem, navrhem na IVF pristi mesic a nejlepe se poohlednout po darkyni
z Brna vysmata a plna nadeji, tehotnou by me Machac videl tak v breznu 🙂, s papirem s
postupem lecby(to vse zdarma?!)
kontrola: v Polance cekani tak hodku az dve, zprijemnene Petulkou a jejim skasirovanim za vsechno na konci
Olomouc: manzel vidi na UZV foliky, bohuzel napravo, kde neni vejcocod a Machac navrhuje alternativu:
skoda 2 foliku, pichnem je pozitri, podle toho jestli neco bude a jestli se oplodni, tak se bude
platit
OPU: V Olmiku: nekdo me pichnul(kdo dozvim se az pote),pak cekame na vysledek a jezdim kazdy den do Olmiku na agolutin, protoze neradi sdeluji po telefonu, jak se embrya maji(Polanka totiz zrovna nepremavala)
Brno: prijde se predstavit dr, na pokoji je se mnou manzel (odberova mistnost mu 5x zvysila pocet spermii, fakt nekecam, mam to na papire 🙂 ), po OPU za mnou prisla sestricka, jestli je vsecko o.k., pak dr., jak jsme dopadli, pak znova sestricka s cajem a delisou !!!
dostanu opet papir s pokynama a cislem na zavolani co nase vajicko(embryjko), kazdy den mila pani zodpovi a pozve na transfer
ET: Brno:manzel v jirikove videni, dr. se prijde predstavit, ukaze tabulku, jak a co s nasim embryjkem, embryolozce zari oci, kdyz nam ho ukazuje na obrazovce a k tomu hudba, pak prijde dr. zpet opet se zpravou pro me a opatrne se pta, jak jsme se domlouvali s placenim, kdyz reknu castku, kterou zkalkulovala ona, ulehcene si vydechne, mela jsem dojem, ze kdyby jsme byli domluveni jinak, tak to jde okamzite prepsat 🙂 na odchodu vsechny sestry v dohledu prejou stesti
Olomouc:zaloha placena predem bez dokladu, jako ostatne vsecko, doplatek rovnez, transfer probihal bez jedineho sluvka, nevymyslim si, nebyl ani dobry den a domu az druhy den, bo nemam komu predat klice od objektu

proste je to hlavne o pristupu a pokud bych nezazila obe varianty, neverila bych, co se da delat jinak

Maminam preju hodne mimca, tehulkam zdarny prubeh a snazilkam co nejdriv uspech

juvik
27. led 2010

Janel, tak koukám, že zážitky máme jak přes kopírák 🙂 Čím to asi bude? 🙄
Ještě bch mohla dopsat zážitky z Gyncentra Ostrava...ale to bych se zbytečně rozčilovala škodí to pleti 😀
Přeju ti hodně štěstí v Reprofitu a nakoukni častěji 😉

sukubka
27. led 2010

holky po OPU a na ET může být semnou pak někde kde ležím manžel,nebo čeká někde v čekárně?

sukubka
27. led 2010

janel jinak taky sem přeběhlík s Fertimedu a jak píše juvík taky to mám přes kopírák,ale brno jsem ještě nezažila jen Machače v Olomouci 😀 ale vím že to bude ok! 😉

janel
27. led 2010

juvik: asi to bude tim, ze v obou centrech je to jejich standartni chovani 🙂, ve Fertimedu te vzdycky neco klepne jeste dodatecne pres palici, v Reprofitu (sice jsem tam i s ko v Ol byla jenom 4x) me stale udivuje bezproblemovy prubeh. Jestli se to ted nepovede, nevadi, opravdu me to tentokrat neznechutilo a nemam strach z dalsi lecby. Ale kdyby jo.....paraaaaada. 🙂

janysek70
27. led 2010

Ahojky Sukubko, ty už stimuluješ? A klasický IVF nebo ne? Jak si psala, že půjdeš na minimálku?

sukubka
27. led 2010

ahoj jani tak ty jsi otěhotněla přirozeně?štastný jsi to žena moc ti gratuluju,psala jsem ti i do IP,ale hrála jsi mrtvého brouka co? 😀
jojo papkám clostík,v neděli znovu kontrola a v úterý OPU v brně.A mám tu minimálku 😉 tak na mě mysli ju!a drž se at je vše ok 😉

janel
27. led 2010

ne neotehotnela, kez by, dneska jsme byli na ETu a odepsala jsem ti, podivej se poradne .-)

sukubka
27. led 2010

janel a ty máš za sebou minimálku nebo co?

janel
27. led 2010

promin, jmenuju se taky Jana a tak jsem odpoved vztahla na sebe 🙂 jedla jsem klostik 2xdenne a sla na ko, jestli reaguju, minimalky jsme planovali od toho brezna 🙂, ale sebehlo se to tak rychle, ze 11DC ko v OL, 13DC Opu a dneska ET

sukubka
27. led 2010

janel tam byla ta mezera a dole jsem si to už nepřečetla tak to bude manža koukat ještě nikdy u transferu nebyl.jinak jak jsem psala Jani tys otěhotněla přirozeně tak to je pro janýska ona to určitě pochopila ale mě najednou nedocvaklo že i ty jsi Jana 😀

janel Takže hotovost sebou?

janel
27. led 2010

berou i karty, takze v klidu 🙂

sukubka
27. led 2010

takže ty jsi jedla clostík 2y deně a měla jsi 2embrijka a ty ti odebrali v brně.ju.já pořád nechápu jakto že jsi jedla clostík,když měla být minimálka až od března,dneska jsem opravdu nějak mimo 😀

jinak se asi v neděli na kontrole v olomouci zeptám doktora kolik asi tak budeme platit za tu minimálku kdybych měla 8folíků tak je to 18000?myslíte že mi může zbýt něco na zmrazení?jsem zvědavá jak v úterý dopadneme

sukubka
27. led 2010

a odkud janel jsi?

stephanie
27. led 2010

ahojík sukub, ty jsi fakt dupka 😵 , už jsem ti to psala, jak to probíhá 😉 ...neměj z toho strach...u OPU budeš sama na sále, to je jasné, manža dá spermijky a bude na tebe čekat...u ETu bude s tebou na sále a uvidíte mimča na monitoru...a pak budete jen čekat...můžete platit buď tam cash - nebo přes účet...

já si to teda v tom fertimedu nedovedu představit, to musí být hrozné!!!

Zuzi, už se chystám na ty fotky, za chvíli ti je pošlu 😵

janel
27. led 2010

jedla jsem klostik 2x denne a ko byla kvuli toho, jestli reaguju, pokud by byly foliky nalevo, zkusili bychom to klidne prirozene, jenze muj levy vajecnik je liny a pracuje jenom ten pravy, kde neni vejcovod, takze Machac navrhl je teda vyuzit. Ze dvou foliku jsme meli jedno vajicko a to se oplodnilo, tak mi ho po trech dnech vratili. 🙂, na fakture mam 10 000 za nativ(i kdyz to bylo s klostikem) a 1000 za icsi na jedno vajicko, celkem 11 000

ellaaee
27. led 2010

martin 72, mě to čeká s přítelem březen ale spíše duben, já ale chodím ke štelclovi do Brna. Ale to je asi fuk. Myslím, že jsou všichni super.

sukubka
27. led 2010

stephanie já vím já jsem vždycky úplně v klidu ale jak se še blíží tak je ze mě úplnej stresmen a do toho se mě pořád ptá manža jak to probíhá v tom Reprofitu,protože semnou podstupoval 2y IVF jednou Fertimed a jednou FN tak máblbý skušenosti se spermiogramem atd no prostě se bojí,ale říkala sem mu že to bude ok 😉

jinak janel to že vajíčko vydrželo 3dny je určitě kvalitní bojovníček 😀 kdy máš testovat?

jo a holky jak to pak probíhá po Et to vám řeknou kdy udělat test a když to výjde(nebo nevýjde)tak se jede do Olomouce nebo telefonuje?

janel
27. led 2010

behem tech dvaceti minut, co jsem tam lezela po Etu tak prisla dr. se zpravou pro me: je tam datum TT, shrnuti spg, OPU, embrya, davkovani leciv a co delat kdyz je test pozitivni 🙂

sukubka
27. led 2010

janel tak moc držím pěstičky v Reprofitu jsou šikovní určitě to výjde 😉 taky tomu věřím 🙂