Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

britka
22. lis 2010

@misa.patrik to víš,že se dočkáme.Zítra jedu doOL domluvit se a ukončit nem.ikdyž jsem nějaká ne ve své kůži po tělesné stránce.

misa.patrik
22. lis 2010

@britka neleze na Tebe něco? me taky není dvakrat hej ☹

britka
22. lis 2010

@misa.patrik to je počasím.ale mě bolí tříslo nebo kloub u nohy tak se mi špatně chodí.

sukubka
22. lis 2010

ahoj holky,
vždycky vás jen přečtu a zase letím pryč,někdy ani nevím co napsat.Všem snažilkám přeji aby se jim co nejdřív zadařilo,vím holky jak vám je a opravdu to všem od srdíčka přeji!
@jej a ty si koukej nachystat tašku,já už mám sbaleno 😵
dneska nám konečně přijeli namontovat nový pokojík tak si věci pro malého můžu nanosit nahoru a vše si pškně roztřídit,už jsem s toho byla nervozní!
@asmeena ´doufám že senám brzy ozveš?

britka
23. lis 2010

@sukubka už se ti to krátí co?tak pokojíček pro miminko připravený tak už stačí dát jen do postýlky 😉 Asmenka ta už má jiné starosti než počítač kolem malé má asi hodně práce..

aneta1199
23. lis 2010

zdravím všechny po delší době, jsem O.K., cítím se výborně.
Všechno mám nachystané, vyprané, vyžehlené.
Pokojík zařízený.
Sukub - tašku mám taky nachystanou 😉
Jej - kdy máš přesně termín?
Já přesně ode dneška za 4 týdny (21.12.), teď to bude odsejpat.
Přeju všem, které jste v akci, ať se vám to co nejdřív podaří!
Asi nikde jinde neplatí víc přísloví o té trpělivosti a růžích 🙂

sukubka
23. lis 2010

@aneta1199 takže taky připravená jo?tak se možná uvidíme v porodnici,asi bych tě ani nepoznala,ale až bude celá porodnice vzhůru nohama rodím já 😵 můj gynekolog si myslí že porodím dřív,tak uvidíme 😕 a to říkal i kamarádce a 5dní přenášela!

@britka máš pravdu asmeenka už má jiné starost,ale pěkné!
holky já vám to taky strašně přeju,opravdu.Cesta za miminkem je trnitá,ael pak to stojí 100% za to!věřím že po novém roce se to tu bude hemžit těhulkama!

aneta1199
23. lis 2010

@sukubka - ty máš porodnici jistou, máš tam protekci 😉 , já ještě nejsem rozhodnutá. Definitivní by tomělo být tak do 10 dnů (snad nebude pozdě 😀 😀 😀 )

milusiaw
23. lis 2010

Ahoj holky
Dneska jsem byla na kozultaci u Pani doktorkya dekuji vam za doporuceni teto klinyky.
Uplne jiny prostup k pacjentovi!
Tedka hodne ukolu do udelani. 🙂

britka
23. lis 2010

@milusiaw jsme ti to říkaly že budeš spokojená 😉
@sukubka doufejme že se nám ten příští rok zadaří tak jako Vám 🙂

britka
24. lis 2010

Holky zapoměla jsem včera jsem byla v OL a v únoru budu mít další pokus a moc si přeji aby mi to konečně vyšlo. 😉

lijank
24. lis 2010

Holčiny - prosím - jak mají v Reprofitu přes vánoce? mívají nějakou pauzu? Díky.

britka
24. lis 2010

@lijank přes vánoce nejsou teď nevím jestli až od 5.1 nebo až 10.1,ale to ti holky napíšou.

micinka22
24. lis 2010

Ahoj holky,
jdu Vás pozdravit a vidím ,že se to tady chystá na velký baby boom...tak přeji co nejlepší porod ať je máte pod stromečkem doma🙂)

alex001
24. lis 2010

@lijank volala jsem do Brna a sestřička říkala, že od 23.12.2010 mají zavřeno do konce prvního týdne v lednu tz.do 7.1.2011 takže od 10.1.2011 tam zase budou 🙂

alex001
24. lis 2010

jinak my se chystáme na další minimálku leden/únor 2011 - pevně věřím, že bude poslední a rok 2011 bude pro nás všechny "plodný" 😀

alex001
24. lis 2010

@britka můžu se zeptat Ty půjdeš do klasického IVF nebo do minimálky?

lijank
24. lis 2010

Díky.
A ještě se zeptám - myslíte, že bude pro ně moc velký problém, když s sebou vezmu batole 2.5 roku? je zvyklý čekat v kočárku u sestřičky, když mluvím s doktorem.
Je to nerozumné, ale asi ho na první konzultaci budu muset vzít sebou (a jak s ním přežiju cestu vlakem, přežiju všechno 😀 )

britka
24. lis 2010

@alex001 klasika IVF to budeme se mi zdá bojovat ve stejnou dobu já v únoru kéžby poslední.
@micinka22 načase že ses ozvala co Dominiček?Je hodný?
@lijank včera tam byl taky prcek s cumlem tak si myslím že žádný problém nemáš.

sukubka
24. lis 2010

@aneta1199 včem nejsi rozhodnutá?kde budeš rodit?a jinak se cítíš ok?mě teda bolí dosti záda a malej mě pěkně tlačí.Kolikrát jak večer vstávám na wc mám s břicha úplnou šišku jaký má extrémní polohy 😵
já se teda začínám DĚSNĚ bát porodu,fakt není den kdy bych na to nemyslela,ale za toho prcka to maximálně stjí,snad to přežijem!Přemýšlela jsi o epidurálu?

@britka já věřím že pro vás bude rok 2011 štastnej a miminka se dočkáte!Machač prostě něco vymyslí,neboj 😉 ale je to o nervy.Popravdě já už to po psychycké stránce moc nedávala a až si jednou pojedeme pro druhé mimi,člověk to bude brát už trochu líp,protže toho jednoho prcka už doma mít bude!

@micinka22 děkujeme 😀 snad ty prďolky budeme mít doma,bylo by to krásný.

micinka22
24. lis 2010

@lijank my jezdily s malou -2roky i sama jsem jezdívala ...

@britka no není času nazbyt .-) Domča je hodnej .-) ted teda nachlazenej..pořád si to nějak předáváme i s Lili.. :// ale už se to zdá být lepší a je klidnější 🙂 je to zlato...
a Unor je dobrej a bde poseldni .-)) u nás byl poprve štastnej 16.2 .-))

britka
24. lis 2010

@sukubka neboj se porodu mysli na něco krásného a na epidurál nemysli to jsem se koukala na televizi a jak miminka u toho trpí protože porod je spojení matka s dítětem a spolupracují spolu a když matka má epidurál tak dítě je zdeorentované aspoň to tak bylo popsané.
@micinka22 stejně to letí nedávno se malý měl narodit a už je tak velký.A máš super že máš v Lilince chůvičku.

micinka22
24. lis 2010

@britka no letí to hrozně..s jedním ten čas letěl dost..a s druhým už jako splašenej kůň :((( děsné...
Lilča se k malýmu chová zatím pěkně...spíš asistuje..že mi poda plinu a tak..když brečí mrskne po něm hračku 😀DDD

@sukubka porodu se neboj....těš se na mimi..oni hormony udělají své..pokud teda vše je jak má... .-)

britka
24. lis 2010

@micinka22 Máš v ni pomocníka a to je dobře víš jak se říká první se má narodit chůva a to se ti podařilo.

mimco
24. lis 2010

Ahoj,
chtěla bych Vás požádat o pár informací týkajících se Reprofitu Ol.
Momentálně jsme několik let v péči FN Olomouc, ale po včerejší návštěvě toho začínám mít dost.
Moje doktorka (Oborná) byla přeřazena na jíné pracoviště a mě automaticky šoupli k doktoru Dostálovi.
Nic proti němu, je to odborník. Spíš mě ta fakultka začíná štvát celkově.
Mám za sebou 1IVF gyncentrum Ostrava, odtud jsme vyloženě prchli, pak ve FN Ol. 2x KET, 2IVF.
3x jsem byla těhotná a 3x jsem potratila.
Manžel má katastrofání spermiogram a na imunologii rozhodně doporučili dárce spermatu.
Mě zjistili trombofilii, ale i přes fraxiparin byl ten třetí potrat.
Konečně jsem podstoupila v říjnu laparku. Výsledkem je endometrioza III. stupně (příznaky jsem měla, ale nikdo mě neposlouchal), myom na děloze.
A podle dostál mám PCO, nechápu jak na to přišel. Menstruaci mám pravidelnou a přesně vím, kdy mám ovulaci.
Už se trápíme skoro šest let. Čeká mě poslední IVF na pojišťovnu, tak nechci nic nechat náhodě.
Chce se tedy zeptat jakou máte zkušenost s lékaři v Reprofitu, případně koho z nich můžete doporučit.
Jaké jsou čekací doby a teké zda Vás přijmou v domluvenou hodinu, nebo čekáte 1-2 hodiny jako ve FN.
Je to soukromé centrum, takže počítám s tím, že i ceny budou o něco vyšší, ale používajé pro stimulaci léky hrazené pojišťovnou?
Omlouvám se Vám za román, ale opravdu si nevíme rady.
Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

britka
24. lis 2010

@mimco Ahojki vítám tě mezi nás.Udělala jsi dobře že sis vybrala Reprofit a uvidíš že budeš spokojená.Čekací lhůta není dlouhá.jak jse si vše přečetla tak jsi toho hodně prožila.Já jsem taky od OV tak jsme skoro sousedky.

mimco
24. lis 2010

Ahojky, díky moc.
Já ještě nejsem pevně rozhodnutá, přece jenom roky jsme zvyklí jezdit tam a krom toho už mám za sebou jednu zkušenost se soukromým centrem a to moc špatnou.
I když srovnávat Reprofit s Gyncentrem je asi jako srovnávat Ferrari s Trabantem 🙂.

Já už jsem včera nafasovala léky, ale ty můžu zase vrátit.

My jsme se tak těšili, že když budu O.K., že nám bude po laparce stačit jen IUI dárce a teď taková jobovka, za to ale samozřejmě nikdo nemůže. Stejně mají málo dárců.

Já hlavně nesouhlasím s navrženým postupem. Chtějí oplodnit 1/2 dárcem a 1/2 manželem, když zase po tomhle potratím, budem zase ve slepé uličce a budou pořád ty samé otázky a hlavně jestli odešlo manželovo, nebo dárcovo mimuško. Manžel se s tím chudák sice dlouho smiřoval, ale dneska v tom má 100% jasno a není proti.

Já už začínám být hrozně unavená. Asi bude fakt nejlepší změnit prostředí a taky bych chtěla novou naději.

micinka22
24. lis 2010

@mimco ahoj za mě osobně říkám ,že ve Fertimedu snad není žádnej nepříjemnej lékař, odborníci a navíc opravdu příjemní...a korunky se snaží šetřit .-))) Takže se objednej k Machačovi a hurá do boje 🙂)) určitě pomůže...
a podle mne pokud by polovinu oplodnovali dárcem a pulku manželem tak určitě ne dohromady ,ale pěkně každeho a sve mističce.-))

mimco
24. lis 2010

Miccinko, díky za odpověď,
na Fertimed jsem slyšela dobré i špatné recenze, ale pokud do soukromého tak asi raději Reprofit.
Mě nejdo o to aby doktor byl příjemný, ale aby se nám pokusil všemi možnými prostředky pomoct a aby poslouchal co mu říkám.
Asi jsem to špatně vysvětlila:
1/2 vajíček se oplodní dárcem ve zkumavce
1/2 vajíček oplodní pomocí ICSI manželovými spermiemi (jinak by to ani nešlo)
Zavedou 1x embrio dárce a 1 manželovo. Snad je to srotumitelnější.
Manželovo embrio se chytlo 3x a nedopadlo to, může se to opakovat a nikdo mi nedokáže říct, jestli jsem potratila manželovo, nebo dárcovo embrio. Proto s tím nechci souhlasit. Nechci zbytečně riskovat.
Děkuji.

kvakuska
24. lis 2010

@mimco Ahoj, vítej, myslím že Micinka se spletla a místo Reprofit napsala Fertimed ... ona sama totiž právě z Fertimedu odešla a vůbec právě na této diskuzi je hodně přeběhlic z Fertimedu, určitě ti samy napíšou svůj názor na obě centra a v čem vidím rozdíl 😉