Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

juvik
23. únor 2010

Certi, vydrž...už to nebude dlouho trvat a máš drobka u sebe 😉 Někdy to vypadá, že nic, nic a pak se to zvrtne. Švagrová nám taky ještě večer před tím, než porodila, říkala, že se nic nechystá, že za týden půjde na vyvolávání, no a šup, ráno jsme byli tetkou a strejdou 😀

juvik
23. únor 2010

Kat, no máme to v plánu, ale raději už nic neříkám, protože se pak vždycky něco vysmolí 😅
Mě má rudoška dorazit taky kolem 3.3., takže bychom na tom byli stejně 😉

certina
23. únor 2010

no kdyby to tak bylo Juvi - tak by to bylo fajn.......mně totiž pak ještě užírá ta představa, že bych měla třeba už teď ležet ve špitále a čekat.............to je mi teda líp určo doma........tam bych to asi nezvládla!No tak snad to bude mít takový průběh jak píšeš - to by bylo krásné....ale aby to taky bylo brzo 😝 když ono se to fakt vleče.....ty poslední dny....jsem se nejdříve radovala, když mi v lednu na ULZ řekli, že termín se zkrátil na 3.3., ale jak to tak vidím, asi neee......

Hele a kde se nám toulá Mici?????Včera byla na genetice?????

juvik
23. únor 2010

Certi, vidíš, ty snad 3.3. porodíš a mě dorazí mrcha a přeberu štafetu, co? 😀
Jinak to chápu, že ten poslední měsíc není nic s medem a člověk už to chce mít za sebou.

certina
23. únor 2010

Juvi 😀 😀 😀 😀 táááááák ráááááááda Ti ji předám 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

certina
23. únor 2010

No nic - jdu vyžehlit prádlo....mám tady malinkou hromádku, tak ať už se tu na to nemusím dívat 😝 ........dokud jsem ready....odpoledne už většinou odpadám se zádama, spánkem atp..... 😖

juvik
23. únor 2010

Děkujííííí, beru 😀 😀 😀

zuzka72
23. únor 2010

A kdo vezme štafetu po mě s dvojkama? 😝 Asmenn?

juvik
23. únor 2010

Zuzi, jj Asmee...ty máš v pátek císaře a ona na ultrazvuku uvidí mimíška nebo taky 2 mimíšky 🙂

asmeena
23. únor 2010

Machač mi říkal, že kontrolní UTZ za 10 dní, což by mělo být příští týden, ale napsala jsem mu, že bych potřebovala přijít už v pátek, protože chci vypsat nemocenskou, tak mi odepsal, že se teda uvidíme v pátek. Tak nevím jestli mi už bude rovnou dělat UTZ?
Zuzi: ráda bych po tobě štafetu s dvojičkama přebrala. Bylo by to parádní.

stephanie
23. únor 2010

ahojík holky
juvik, tak to je fajn, že to tak dopadlo, hlavně se šetři a dávej pozor, ať někde nenastydneš...

asmeen, tak co, jak je? jak se cítíš? měl Machač radost, asi jo, že? 😵

tak já mám výsledky z té genetiky - sice jen po telefonu, mám tam cosi trošku pozitivního, co může ovlivnit i to donošení, ještě se s ním pak musím o tom pobavit. Prý mám sklon k infarktům a mozkovým příhodám, tak nevím, co mi to našli...to mě čekají pěkné věci na stáří, moje mamka už infrakt měla v 53 letech 😖

taky mi říkal, že by měli na genetiku vyšetřit v Reprofitu manžílka, nevíte, jestli to tam dělají ?

zuzka72
23. únor 2010

Asmee-tak já s tebou počítám. 😀

asmeena
23. únor 2010

step: to se z té genetiky dá zjistit i to jestli jsi náchylná k infarktu a mozkovým příhodám? Já myslela, že vyšetřují jen to co má vliv na otěhotnění. To teda čučím

juvik: to je dobře, že jsi to podchytila tak brzy a nemáš nějaký akutní zánět.

zuzi: pokusím se tě nezklamat 😀 😀

stephanie
23. únor 2010

asmeen, no já nevím, tak mi to říkal, že bych měla držet nějakou dietu , že se pak pobavíme, že to má vliv i na to donošení a dá se to upravit vitamínama...

juvik
23. únor 2010

Stephi, to je teda zvláštní 😕 ...však uvidíš, co ti poví. Jen mě napadlo, jestli ti nevyšetřovali z té krvé trombofilní mutace, mě to totiž dělali a nějaké 2 mi vyšly, prý sice bežné v populaci, ale znamená to právě větší srážlivost krve a sklon třeba k trombózám, apod. ....to by s tím mohlo souviset. I když těžko říct. Já mám právě jíst ten Femibion, že by to mělo pomoct. Někdy je třeba v těhu pak píchat injekce na ředění krve.
A kdy za ním jdeš?

stephanie
23. únor 2010

no juvi, právě nad tím přemýšlím, jestli to nebude ono...
mi říkal, že musím upravit životosprávu, nepít, nekouřit (nekouřím) , jíst vitamín B, kys. listovou - tu už jím...
já ten Femibion nemůžu, protože obsahuje ten jód a ten zas nemůžu kvuli té št. žlázy...já už se ze všeho picnu...

tento týden si tam skočím pro výsledky, tak uvidím, co mi řekne

juvik
23. únor 2010

Mě to sice vyšetřovali zvlášť....genetiku nám dělali, sice nevím co všechno přesně, jen nám pak řekli, že tam bylo vše ok. No a pak mě ještě poslali do krevního centra na hematologii, kde mi vzali 7 ampulí krve a z toho vyšly ty mutace....ale tvrdili mi, že tyhle jsou běžné a nemám se stresovat. Ale jak jsem tak různě četla, co doktor, to názor, jedni tvrdí, že to má na donošení a potraty vliv, další ne. Pak se v tom vyznej. 🙄

juvik
23. únor 2010

Já už si někdy připadám, že bychom mohli po čase dostat doktorát z reprodukční medicíny 😀 😀 😀
Když totiž třeba přijdu za svým gyndr., tak jen na mě vždycky kouká, co to házím za pojmy a co že jsme to zas podnikali 😅 A tím jak člověk pořád něco hledá a zkoumá, co jsou ještě za možnosti, jaké vyšetření, apod. tak už si připadá fakt jak doktor...

stephanie
23. únor 2010

juvi, přesně to samé mi teď řekl manža, že už jsem půl doktora 😀 😀 😀

no ten můj doktor mi to stejně nějak divně udělal, co jsem četla, co psaly tady ostatní holky, tak šly normálně s parnerem na genetiku do Ostravy a tam jim udělali genetiku společně.
Můj gynekolog mi vzal jednu ampulku, tu jsem si pak poslalal někde do Prahy, tam mi prý dělali nějaká 3 vyšetření, jedno z nich je to, co mi vyšlo pozitivně
No a teď mi právě říkal, že by měli udělat v CARu i genetiku manžovi, že kdyby mi to dělal ten můj dr. tak by si za to musel zacálovat přes 3OOO. Nevím, proč mě taky neposlal s ním do Ostravy...čert aby se v tom vyznal

juvik
23. únor 2010

No je to fakt zvláštní 😅
Mě nejdřív tom prvním caru, co jsem byla, moc ani genetiku nechtěli dělat. Tak jsem si přes svého gyndr. vydupala žádanku a měli jsme jít oba s manželem právě taky někde do Ostravy, už jsme měli i termín. Jenže pak dr. v caru vyměkl a řekl, že nám vezmou krev tam a pošlou ji na rozbor a že nikam nemusíme. Tak jsme to v té Ostravě zrušili. Snad to nebyla chyba, protože tak jsme výsledky vlastně neviděli, jen nám řekli, je to OK. A po zkušenostech s nimi tam, bych se nedivila, kdyby něco po....

Jdu pověsit prádlo na balkon...snad mi neuletí, protože je u nás pěkná vichura 😕

stephanie
23. únor 2010

jj, juvik, tak se měj...a hezky se na ten balkon obleč, at zas neprochladneš 😵

teddyna
23. únor 2010

čaute - tak vám řeknu,je to maraton s jedním prckem natož s dvěma.taky jsem chtěla dvojčátka,ale když vidím,jak jsem zřízená z jednoho,tak mít dvě,tak asi visím na prvním stromě.
jdu oblíct mládě a frčíme ven - jdu za Britkou omrknout koníčky a ovečky.samozřejmě beru něco gut pro koníčky,abych se s nima zkamarádila 😀 .akorát nevím,jak vysvětlím Teddymu,že koníci jsou moc velcí a nebudou se tudíš kamarádit.

juvik
23. únor 2010

Teddy, tak si užijte procházku 😵 ...krásně tam svítí sluníčko...až teda na ten vítr.
Máš pravdu, s dvojčátky je to záhul, vidím to na švagrové jak kmitá jak fretka a občas je zralá na Opavu ...ale i tak uvažujou ještě nad dalším dítkem, buď letos nebo příští rok 😅
Ale i když to vidím, tak bych dvojčátka taky brala, raději dva než žádné 😒 Zas na druhou stranu, když vidím jak si spolu hrají a teď začli provozovat tu "svoji" řeč, kdy oni si rozumí a my jim ne 😀 ...no jsou prostě k sežrání 😵

asmeena
23. únor 2010

teddy: užij si koníčkování a ať se tam malému líbí a hlavně ať vás neodfoukne.

zuzka72
23. únor 2010

Tak holky já mám ty monitory 🙂 , to jsou pidi monitorky-jsou super , mám k nim návody, krabičky a krásny zeleny pytlíčky, taky původní fakturu na 5400,- platnou ještě 1rok. Zkoušela jsem a fungují, dala jsem si je za kalhotky 😀 a čekala a nic, no taky aby něco, když déchám, tak jsem to sundala a dala na stůl, najednou světla a vrnění a pak pískání. Takže fungují. Teď jsem ráda, že je mám, já fakt nevěděla, že jsou tak malinké. 🙂
Čerti, aby jsi mě nepředběhla... 🙂

teddyna
23. únor 2010

tak jsem zpět z prochajdy,nakrmili jsme a Vojtík si dává šlofík.jak se probere,pošupajdí k babičce a já budu žehlit.tady u nás nebyl nějaký extra vítr,takže prochajda byla super. Britky koníček má nááádherný oči - ale bylo vidět,že mě nezná-dávala jsem jí chleba,ale pohladit se nenechala.no a jak klisnička frkla,tak se Teddy leknul,zahrábnul ve slámě a šli jsme na prochajdu aj s Britkou 😀

certina
23. únor 2010

Zuzi - to máš takový do plíny?ty monitory??hoď do albíčka.............a myslím, že nepředběhnu....neboj 😝 😀 dnes mi to nedalo a trocha jsem umyla aspoň vstupní dveře a okna v kuchyni a ložnici..........a záda mě teď bolí děsně!!!!!!!!!!!Naštěstí jsem měla navařeno, tak jsem už nic jiného nepodnikala..............

Moni a jak se Britka má???

zuzka72
23. únor 2010

Čerti-jj za plínku, hodila jsem je do albíčka, tak mrkni.

certina
23. únor 2010

jjjojo to jsou vony............tááák a teď už můžeš rodit 😀 😀 😀

irinka.j
23. únor 2010

Ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době,já dnes byla na genetickém ultrazvuku a měla jsem to štěstí, že zrovna přívezli mému gyndaři nový super ultrazvuk, viděli jsme prcka v 3D něco úžasného. Byla jsem první na kom si to DR. zkoušel. Takže jsem měla u toho obecenstvo. Ale naštěstí, ten usg. byl přes bříšní stěnu. Příští týden jedem znova, chceme s manžou video s 3D. Jinak miminko je zdravé,a pohlaví nebylo ještě vidět.

Jinak koukám,že je ještě Zuzka s Certinou pokupě.