Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
22. čer 2009

Tam jsem ležela asi 2hodiny, ale strašně to uteklo, mezitím přišel doktor ten mladej sedl si ke mě na postel, hladil mě po ruce a povídal. Dal mi listinu s užíváním léků a instrukcemi, říkal, že mi odebrali 32vajíček, strašně se tomu divil a že mě to břicho bude moc boleta bude nafoukly a že musím hodně pít, ale že to stejně nepomůže, že to vidí spíš na nějakou tu hyper...(jako, že mi odsajou 2litry vody z břicha). Horší šok byl ten, že tam měl výsledky kde čeho a říkal, že já jako dvycítka(to říkají pořád a nic), ale že spermie pohyblivost a množství v normě, ale něco, byl to 4řádek mají ty spermie 1 a 1 a má to být 25( takže nějaká chyba). Nestihla jsem se ovšem zeptat co to znamená, protože jsem se podívala na Petra a myslím, že v něm by se krve nedořezal 😢 . No a že v tom případě prodloužená kultivace a místo IVF bude ICSI. V úterý mám jít k Machačovi a v pátek asi na transfer. Injekce nepíchám, jen beru patáčky. Cena prej kolem 20000,- , tak to vše zítra přesně zjistím u Štěpána, bo on říkal, že budem platit jen do 5000,- , no ale co i kdyby víc, to za to stojí holky no né. Pak jsme jeli do Olympie na oběd a ouha nehoda, kalhoty cely od krve, ještě, že jsem měla náhradní.... Jo a na to jestli můžem mít styk jsem se zapoměla zeptat a popravdě břicho mě bolí tak, že nějakej styk je mi ukradenej. 😎 Léky mám Prednison 1x, Utrogestan 6x, Dostimex 1x.

certina
22. čer 2009

tééda - a jak je Ti teď - bolí Tě něco???To břicho, že????Jak se jinak cítíš???
No tak zážitek teda velkej, co????No škoda, že k Machačovi jdeš v ÚT - já jdu ve ST, ale až odpoledne.........
A to ICSI budou provádět kdy???To oni Ti pak dají už přímo vajíčko napíchnuté spermií???Je to tak???Nevím, jestli jsem to dobře pochopila???
No jsem z toho úplně paf......tak ať to hlavně všechno dobře dopadne.........začátek je za tebou..... 😎 😉

zuzka72
22. čer 2009

No bolí mě přicho, chodím zkroucená, nemůžu se ho ani dotknout a podbřišek. Jo ICSI jsou ty vajíčka napíchnutá spermiemi a měli by mi to dělat v ten pátek, ale vše záleží, jak na tom budu, nevím, jestli kdyby mi odsávali tu vodu, tak by se to asi muselo odložit, ten doktor říkal, že to tam dole musí být vše v pohodě, to je jasny. 😔

zuzka72
22. čer 2009

A ještě jsem zapoměla mám si každej den mezi 13 a 14hod volat, jak to vypadá s vajíčkama, kolik se jich podařilo oplodnita atd. Certino v tu středu jdeš na kolik? A do Olomouce? To bychom se mohli sejít. 😉

certina
22. čer 2009

No mohli - ale já jdu právě až na 16hodin.....před tím jsem ještě normál v práci, takže to bude dost nakvap a jedu s chlapem 😒
A oni když je oplodní víc než třeba ty 2 - tak to zmrazí???Nebo jak????Vím, že se to mrazí, ale nevím v jakém stavu????

zuzka72
22. čer 2009

Jo, tak to nevím, to zjistím až u Štěpána. Hlavně, aby do toho pátku se nějaky oplodnily a taky vydrželi. No jo s chlapem to je blby, to necháme na jindy. Ho by to asi stejně moc nebavilo ty naše kecy. A to on tam má jít s tebou, nebo tě tam jen veze?

certina
22. čer 2009

Je to první konzultace, takže by ho tam rádi viděli se mnou 😠

zuzka72
22. čer 2009

Aha a to máte už naplánovany nějaky IVF, on si většinou zve oba před tím. Nebo, jak vy jste vlastně na tom?

certina
22. čer 2009

Chodím k dr., který je Macháčův známý a kamarád - začala jsem k němu chodit v září 09 - po potratu......a hnedka mi nasadil pregnyl, clostilbegyt a duphaston.......pokaždé ulz dobrý, všechno dobrý ,ale nic nezabralo???A já už to nechtěla protahovat dál, tak jsme se domluvili , že se mám objednat k Machačovi. Ve zprávě mám poznámku asi anovulační cyklus nebo co - a když jsem tam volala na první konzultaci - řekli, že je lépe, když přijedeme oba dva.....šák se to nakonec týká obou, ne???

zuzka72
22. čer 2009

To je jasné, tak to ti držím palečky, ať vám naplánuje taky něco hned, na co čekat, no né. U nás taky všechno pořád dobrý a až v Brně se to profláklo, kde je zakopanej pes. 😠

zuzka72
22. čer 2009

Jak to tak vypadá, tak jsme tady jen my dvě. 😖

certina
22. čer 2009

jjjjj 😀 😲
Móňa se určo někde válí v lůžku.... 😀 😀 😀
Veronika nestíhá v práci......
Leňa se někde fláká s malým.....
Míša si užívá doma samoty.......... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😕

zuzka72
22. čer 2009

No o Verče jsem už dlouho nic neslyšela, asi s náma nemluví. 😀

teddyna
22. čer 2009

čute vespolek.teda Zuza,nebyla jsi v minulým životě Karolína Světlá?? takovej román 😉 nicméně neboj,bolest tě přejde,já jsem taky chodila jak mrtvola.Prednison tady mám taky - škoda,že se s Petrou neuvidíme,poslala bych ti ho - je mi tak nějak na prd.Clostilbegytu tady mám taky dvě balení - tož kdybyste některá chtžěla,tak vám to věnuju,jo a v lůžku se neválím,páč jsem už vytřela,navařila,jirka povysávala,teď polítám s prachovkou a proč?páč dorazí Leňas s Davídkem. 😎 jo,Zuzi - praktická rada - jako prevenci hyperstimuláku jez hodně bílkovin a hoodně pij vody - opravdu to není sranda,navíc se hyperstimulák rozjíždí až po OPU a ET - transfer tě teprve čeká.buď si kup v lékárně Nutridrink(je to drahý,ale dobrý) a nebo fakt hodně jogurtů a sýrů.protože tekutina,kterou bys eventuelně měla v břiše,ztrásíš hodně bílkovin a dochází k otoků.takže se pozoruj - kdybys cítila,že se ti nafukuje břuch a otíká obličej,ruky,nohy - raděj zajdi k doktorovi na kontrolní odběry.není to žáná čurina - prošla jsem si tím a strávila jsem 10 dní na JIPce ve fakultce v Olmiku.

teddyna
22. čer 2009

jo a na tu bolest břicha si klidně vem nějaký Algifen kapky.nejmenoval se ten doktor Štencl??ten dělal OPU mě,je šikula.ale 32 vajíček - to je úroda.to můžeš prodávat na trhu - hlavně,aby se to ujalo!!!!!

zuzka72
22. čer 2009

Dík za rady, já se překonám protože jogurty fůůůůůj-nejím, ale dám se do toho a piju, jak průtokáč, to musím pít jen vodu, nebo můžu i čaje a tak? A doktor byl Štencl, tuším, že Marcel. 😀 Taky jsem se divila, jak jsem se rozepsala, ale lepší psát takhle, než ručně, to už neumím a ve škole s tím mám dost problémy... 😝

certina
22. čer 2009

Jééé Moni - tak to se určo těšíš, co???? Tak mně ji pozdrav a na jak dlouho se zdržijou?????Jóó to s tím lůžkem byla sranda - neb vím, že ty si na každý den něco vymyslíš.......seš taková pilná včelička.................ale já bych taky doma nedokázala jen tak ležet - to by mi muselo být jóóó´zle.......
No a jak to vypadá u Vás s těma oknama????Teď mají přijít přívalové deště, tak jsi aaji ráda, že nejsou, co???

Holky s tím nafouklým břichem - to musí být fakt síla a nepříjemné......to mně stačí když se mi nafoukne při MS - je to fakt poznat na všem oblečení ☹ ☹ ☹ - a to co tady popisujet - no hrůůůza................

zuzka72
22. čer 2009

No to břicho mi připadá, jako když jsem měla stahy u porodu, nemůžeš se pohnout, natož se zasmát, je to tvrdy a bolí to všude., ale dá se to vydržet, jen je to moc nepříjemné.

micinka22
22. čer 2009

Zuzko..tak sem to precetlas jednim dechem..urodicka pekna!!!!!!!!!!! urcite se nektery oplodní .-) ta chyba spermii nevim co znamena...:(( ale snad to nejka obelstí !!

teddyna
22. čer 2009

😝 .Zuzi,pij cokoliv nebublinkovatého-ale vyhni se teď alkoholu.než aspoň pomine to napětí v tom břuše.nebo mě tak ještě napadl Actimel,když nemáš ráda jogurt.obsahuje to tělu prospěšné lactobacily. jo,tak Marcel dělal OPU i mě -je velmi příjemný.
Peti,ani mi nemluv s oknama.furt nic,firma totiž vyrobila v daném termínu jiný rozměry než jsou ty naše 😝 tudíš jsou nám i jim tak nějak na bzumec a teď čekáme než vyrobí ty správný.je to na posrání a to doslova

donnald
22. čer 2009

ahojte holky,

tak jsem konečně tady...ufff
Samozřejmě s váma mluvím a ikdyž jsem nepsala, myslela jsem na vás. Zuzi hlavně na tebe!!!! taky první co jsem tady četla, byl tvůj román. Jak píše Moňa, jestli ty nebylas Kája Světla 😀 😀 .
Nicmméně zase o kousek více toho vím a moooc držím plaečky.

My teď měli tu oslavu na chatě a dopadlo to super!!!!Dresy se ujaly 😀 a chodili jsme po Malé Morávce a Karlovu jak skupina z ústavu - protože na trikách bylo mimo startovního čísla ještě přezdívka a to typu Kekulová, Boss, Barbí, Twigy, .....a tak. Prostě super zábava. Mimo jiné jsem si tam zvolila kmotru a kmotra svých dětí 😀. Chci aby se jmenovali Honzík po tátovi a Anička po moji babičce a mám super tetu Aničku a srejdu Honzu, kteří slíbili že se role ujmou 😉. Takže už jen ty děti...... 😅

Jinak já jsem dnes 25 DC a tak čekám kdy ta mrška přijde.... Doufám, že brzy, abychom mohli pracovat na dítěti nebo dětech 🙂. Zuzi už jsi se rozhodla, kolik vajíček si necháš zavést ??,Teda ono se tomu říká asi jinak, ne?

certina
22. čer 2009

Čau Verčo!!!!!!!!!Tak jsme se Tě po dlouhé době dočkali???
Tak to je fajn, že to všechno vyšlo....no všechno, ne, že???Ještě něco Vám ke štěstí chybí...ale neboj už brzo - brzičko!!Uvidíš!!
Ty jsi dnes 25DC??Vlastně - jó ty jsi týden předemnou - třeba se tentokráte sejdem v termín a budem se snažit spolu......a bereš pořád ten clostil ?? + měla jsi ten pregnyl, že???No a kdy jdeš na KO???Já jdu teď ve středu na první konzultaci - tak jsem zvědavá co dostanu za informace????

donnald
22. čer 2009

Ahojky Peti,
teď nic neberu. Jak ale dostanu MS tak začnu zase 3-7 2x denně Clostík a 12 DC pujdu za ním na ultrazvuk. Tak jsem zvědavá.... . Snad to tentokrát bude lepší..
Už se těšíš až Štěpána poznáš???Máš na co, je fakt super 😉

Jinak se tento týden chystáme, že zajdeme konečně s kocourem k panu doktorovi a nechámne ho vykastrovat. Sice můj muž říkal, že to musím zařídit já, že on jako muž mu to nem§že udělat 😉 , ale nezbyde mu nic jiného...

A co jinak u tebe nového?

zuzka72
22. čer 2009

Tak Veru, zavést si necháme určo dvojky, pokud tedy budou a půjde to, v mym věku prej víc nezaváděj. Dnes jsem volala na tu kliniku a řekli mi, že se oplodnilo 36vajíček, což nechápu, když mi říkali, že mě jich vzali jen 32, tak jsem z toho jelen.

donnald
22. čer 2009

Zuzi,

tak se ještě množejž 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Je to super, už vidím, jak je z tebe těhu.............. . Moc moc moc držím palečky!!!!!!!

micinka22
22. čer 2009

Zuzi bezva!!!! a to delali ISCI vsem?? no tak tedka ta se pekne vyvíjí 🙂)a zustanou nejaky 8 bunecny nadhery!!! 😵

zuzka72
22. čer 2009

micinka22, to já nevím, jestli všem, to se asi teprv dozvím, vše zjistím zítra u Štěpána a podám info. 😝

certina
22. čer 2009

Zuzi - a na kolik hodin jdeš zítra ke Štěpánovi???

zuzka72
22. čer 2009

No nejsem objednaná, takže půjdu na 8hodin a budu čekat. 😉

certina
22. čer 2009

achh ták....tak snad nebudeš čekat moc dlouho 😒