Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

andinka22
20. bře 2010

Kvakus u nás je to podobné jako u Sukubky, vzhledem k věku máme ještě čas, raději chci zkoušet minimálky, manžel o adopci také zatím nechce ani slyšet. Ráději bych také, kdyby už to jinak nešlo darovaná vajíčka, přece jen z půlky by bylo dítko manžela.
No každá to máme jinak.

Juvi tak jste se pěkně provětrali. My jsme odpolko opékaly první buřtíky, byly móc mňam.

Sukubko poslala jsem ti IP. 🙂

juvik
20. bře 2010

To já si taky hoky říkala, že mám čas, že to budem řešit přes ivf...začali jsme se snažit, když mi bylo 24...ale ten čas tak letí...bude mi 31 a pořád nic 😒
Takže i z tohoto důvodu jsme rozhodli pro adopci už teď....pokud je pár pak starší, tak už je zase problém, že nedostanete mimčo, ale starší dítko, jak psala Kvakuš. I když i s tím mimčem je to relativní....většinou jdou do rodiny děti, které už mají přes půl roku, rok...takže taky to není úplně malé mimčo. My se na adopčátko moc těšíme 😵 Obavy máme, ale to je normální.

juvik
20. bře 2010

Ale je fakt, že každý to má jinak....člověk musí být pro tenhle krok rozhodnutý a musí to chtít oba. Není to cesta pro každého.

sukubka
20. bře 2010

juvi a kdy jste začali navštěvovat nějaké centrum?nebo to jezdíš od 24let po minimálkách atd?

jinak jsme holky opékali,maso na grilu,manža ho dobře pripravil,musím ho pochválit.

jinak k té adobci je fakt že se člověk hodně uklidní a dotazník si vypsat a poslat není asi taky na škodu,protože se někde prý čeká 5let a když se pak zadaří dá se dotazník bez problému zrušit!mám totiž kamarádku co žádala o adopci a říkala mi že je to o nervy víc než umělý že vám prolezou byt,konto zravotní stav,jezdíte k psychiatrovi atd a pořád něco.ale určitě kdyby se nezadařilo šla bych do toho

andinka22
20. bře 2010

Juvi, tak to máme stejný, snažíme se taky od mých 24 let, no a třicítka je skoro na krku. Je fakt, že po vysazení HA jsem byla do půl roku těhu přirozeně, to bohužel nedopadlo a od té doby nic.

Sukubko to je fakt síla, ale co se dá dělat, člověk by asi udělal cokoli.
Mě když poprvé řekli, že si budu píchat injekce, tak jsem myslela, že mě klepne, nesnáším jehly, když mě berou krev, při OPU mám vždy problém, že mi žílu napichují na dvakrát, fakt hnus. No a dneska si injekci píchnu úplně v pohodě, hold pro mimi uděláme všechno.

juvik
20. bře 2010

Sukub, od 24 ne...nejdřív jsme se snažili sami, nevěděli jsme, že bude problém...asi po roce a půl jsem byla u svého dr. a za dalšího půl roku nás poslal do caru...teď už to je ale pátý rok, co se léčíme a podstupujeme ivf

Adopce je náročný proces, ale my jsme naštěstí natrefili na moc příjemnou soc. pracovnici i psycholožku a nemůžu nic špatného říct...jen že to trvá dlouho. Samotná příprava ale byla přínosná a v mnoha věcech jsme si udělali jasno a taky to začali vidět trochu realisticky, protože co si budem povídat, člověk vidí to malé krásné mimčo...ale není to jen o tom.
Jsem se dneska nějak rozkecala...měla bych končit 😀

A grilované masíčko bych si dala 😵

sukubka
20. bře 2010

andi to máš stejně jako já,mě nikdy nemůžou uspat.protože mi nemůžou napíchnout žílu,protože mi jdou blbě vidět a neumím ruku mos propnout,Machač říkal že mám skrácené svaly 😀 asi málo makám.

andinka22
20. bře 2010

Sukub asi jo, mě jdou taky blbě vidět a ještě je mám tenoučký, že vždycky praskne. Tak budeš muset začít makat. 😀

sukubka
20. bře 2010

juvi a ty chodíš už tak dlouho do Reprofitu,nebo jsi chodila taky jinak?nejsi taky přebehlice s Fertimedu?
víš kdybych se snažila dlouho jako ty už bych tu adopci taky řešila.juvi a jak dlouho se ve vašim kraji čeká na dítě?

juvik
20. bře 2010

Tak já mám žíly v pohodě...s odběrem ani uspáním nemám problémy....že bych byla takový pracant ? 😀

juvik
20. bře 2010

Sukub, ne do Reprofitu chodím od podzimu...jsem přeběhlice z Fertimedu, to máš pravdu 😀 ...a taky předtím ještě z Gyncentra v Ostravě. Lituju, že jsem o Reprofitu nevěděla dřív...ale to už nemá smysl řešit.
Na malé dítě ( cca do 1 roku, bílého etnika, v podstatě zdravé) se prý čeká až 5 let...ale spíš je to rychleji...doufám. Záleží hodně na požadavcích žadatelů.

b.e.r.u.s.k.a
20. bře 2010

Holky,tak já už jsem o adopci taky přemýšlela,hlavně když mi ve Fertimedu řekli,že budeme muset mít darovaná vajíčka,pak jsme přešli do Reprofitu a ejhle vajíčka mít můžu,takže manžel říkal,že pokud budou vajíčka,tak to budeme zkoušet a pak se uvidí.No ale narozdíl od vás jsem starší,tak nevím 😒

juvik
20. bře 2010

Berus, mám pocit že darovaná vajíčka ve Ferťasu nabízeli snad všem, ne? Nám taky 🙄 Možná měli pravdu, kdoví, ale Machač si to nemyslí.

sukubka
20. bře 2010

juvi víš co mi řekla na endokrynologii?že IVF s Fertimedu a FN Olomouc nemám vůbec počítat do pokusů protože sem prý měla tak blbou štítku že bych nikdy neotěhotněla,ale ty nervy a peníze mi nikdo nevrátí.Taky mě mrzí že chodím do Reprofitu až od listopadu jinak bych tam byla už dávno!
juvi v Reprofitu jsi měla kolikrát ET?a říkal jsi Machačovi že si žádáte o adopci?a kdyby se vám zadařilo zrušíte tu adopci,nebo ne.

sukubka
20. bře 2010

mě taky nabízeli darovaná.Jsou magoři.

koukáte na zprávy?jak tam bude to odhozené dítě na popelnici?hrůza

juvik
20. bře 2010

Sukub, 2x ( minimálku a nativ). Ani nevím, jestli jsme se o tom s dr. na úvodní konzutaci bavili..ale asi jsme to říkali. A kdyby se zadařilo, tak to nezrušíme...max. pozastavíme...chceme víc dětí..takže představa našeho a zároveň adoptovaného mi není cizí.

sukubka
20. bře 2010

juvi jasně je to rozumný.uvidíš,budete mít svoje i adoptivnátko,je to tak vždy že jak si zažádáš se zadaří.uvidíš.
a proč ta minimálka vždy nevyšla Machač neříkal?já sem zvědavá co řekne v úterý mě proč se nezadařilo,asi neřekne nic jen at to zkoušíme znovu.ale koukej na asmenku,tolikrát měla at a nakonec se zadařilo

juvik
20. bře 2010

Sukub, už jsem to četla na netu ...no comment 😢

Loučím se...manža se rozčiluje....prý mi zajistí odvykací kúru od koně 😀 ...ale musím říct, že je mi líp než ráno...i díky vám...dobrou a hezký večer 😵

sukubka
20. bře 2010

juvi to jsme rády,drž se holka 😉 a dobou juvi..... 🙂 a že manžu pozdravuju je jak můj 😀

aneta1199
20. bře 2010

Ahojte holky, jsem zpátky po dovo, tak na mě prosím nahrňte novinky za poslední týden.

Sukub, když jsem odjížděla, měla jsi duchy. Co teď ???? Doufám, že zesílili...

A co Certina?

sukubka
20. bře 2010

aneta nezesíli je s toho prd už zase jím clostík 😒 asmenka těhule už víš že?je jí už i zle 😉
juvinka měla tedka OPU ale nedošlo k ET ☹
daisy se taky nezadařilo ☹
stephanie v pátek kontola a příprava na KET.
pecina bohůžel taky nedopadla dobře a v pátek taky návštěva u Machače.a jinak sem to asi už zapomněla 😒

a jak ses měla ty?

aneta1199
20. bře 2010

Sukub, to je mi moc líto. Já odjížděla s tím že ti to klaplo... A jak se to zvrtlo? Čárka pak zmizela?

Jinak na horách bylo super, dva dny škaredě, čtyři dny hezky. Přišla mi tam mrcha (to už by byl asi vrchol štěstí zjistit na horách že jsem těhotná přirozeně 😖 ) a začala jsem stimulovat Clostíkem, dneska druhej den. Bývá mi po něm docela špatně. No a ve středu jedu do OL.

asmeena
20. bře 2010

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit. Byli jsme dnes za kamarádkou na oslavě narozenin na chatě u Bruntálu a když se to začalo dobře rozjíždět, tak jsme museli jet domů, protože mám vycházky jen do 18:00 a nerada bych to riskovala. Až budu delší dobu na PN a uvidím, že opravdu kontrola žádná, tak to potom možná risknu, ale já jsem posera.
Jinak se mi teď na počítač ani nechce, když je venku tak krásné počasí. Zítra bych chtěla zajít do Hornbachu a nakoupit nějaká semínka zeleniny, řekli jsme si s mamkou, že si v Jeseníku u nich na zahradě uděláme zeleninové záhonky.
Tak kdybych sem moc nepřispívala, tak se omlouvám, ale to počasí láká být venku 😉

sukubka
20. bře 2010

anet čárka zmizela ☹ já dneska baštím clostík 3den kontrola v úterý OPU mívám 13den kdyby ty jsi měla OPU 12den měli by jsme stejně s polu v neděli né?

sukubka
20. bře 2010

asmenko ty na nás pěkně prdíš víš to?to je dost že ses ukázala.Ted byla miska na nově z Bruntálu,sem si na tebe hned vzpomněla 😀 hlavní je asmenko že jsi spokojená a v podářku 😉

teddyna
20. bře 2010

čaute,zdravím vás z jihu moravy-.teda nevím,mám pomlaýho koníka jen já?? je to pěknej slimejš!
čertina má hodně práce s adélkou a nestíhá.určitě se ozve,jak já bude líp.jsme spolu v kontaktu přes mobil.Více napíše sama,co bude chtít. Juví,to mi je líto,že se embryjko zastavilo. ale uvidíš,další mimčo bude bojovník a tu pozici si vybojuje. ty jo,jsem tady na nervy z té nové verze,jhe to o ničem.nepřehledné to je,je to na prd. hele a kde máme Zuzu?že ona se chlubí s tou jejich károu ještě teď v tom městě???

sukubka
20. bře 2010

teddy ahojík 🙂 nene koníka mám zabrzděnýho i já,je to ted plž ta nová verze 😝 a co Vojtík?no Zuza na nás taky prdí i asmneka nás zanedbává 😉

aneta1199
20. bře 2010

Sukub, já mívám OVU nejdřív 18-tý den, takže mě určitě předběhneš.
Ještě bych potřebovala praktické rady - jak probíhá prohlídka u Macháče? Tam se vysvlíkáte přímo u křesla nebo v kabince? Berete si sebou nějakou sukýnku? Díky moc...

teddyna
20. bře 2010

anet: U machače se snad nesvlíká nebo co. teda mě dycky vyšetřoval jen ultrazvukem a na to tam má takovou nějakou plentu u ultrazvuku.nprohlídku bych neřešila a co se mě týče,tak takovým Machačem bych se nechala vyšetřovat pořád 🙂) ale už máme od něj Vojtíška,tak mám smůlu🙂))
Sukub:Vojtík už chrupčí,Krečul ho tak dokonale uspala,že až koukám,jak rychle usnul. Asi si tetku uspávačku vezmem s sebou dom. jdu si taky už lehnout,mám všeho až nad hlavu a na dnešek jsem moc nespala,tak ať naspím aspoň něco než se Vojtík probudí.
dobrou s kobrou všem

sukubka
20. bře 2010

anet Machač dělá jen ultrazvuk tím (no vypadá tu jak šulda) 😀 svlíkneš se tam u něj má tam takovou plentu jak píše teddy 😉

ach jo pojdte semnou někerá na OPU v neděli 🙂

teddy máš pravdu taky bych se od něj nechala vyšetřovat pořád,ale už by mi mohl vykouzlit taky nějakého Vojtíka 🙂