Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

teddyna
2. srp 2009

čaute vespolek,jak je při neděli?dneska má být zase smažák.teda aspoň tady u nás je už teď 30st.takže ani nepolezu raděj ven,páč by mě tam trefil šlak. tedíkovi jsem vysvětlila,že prochajda bude až tak v 19,akorát nevím,jestli to dostatečně pochopil.dneska máme uklízecí den po malování,páč už máme obejvák komplet hotovka.ještě zítra přijde firma poměřit okna na žaluzky,v úterý dovezu parapety,který zedník zapasuje a už to konečně bude vypadat jak u lidí🙂

zuzka72
2. srp 2009

Tak to Teddy berete hopem-to je fofr. Nevíš kdy se pozná pohlaví dítěte? U nás taky na chcípnutí 😒

teddyna
2. srp 2009

no jo,Zuzi,už je třeba,páč žijem už týden mezi krabicema,pytlema a jsme nastěhovaní do ložnice,kuchyně a koupelny.takže dneska dáme,aspoň trocha do kupy obývák,ať aspoň sedačka stojí na místě.ale stejně se budou ještě ukotvovat v úterý parapety,navrtávat plazma na zeď,takže chlivajs bude,ale už to nebude taková hrůza.teď tu máme na zemi kartony,igelit přes celej obývák...no ještěže tam nemáme žádnou skříňovou stěnu,páč by mě asi švihlo.ale i tak to bude práce na prd,páč jak se škrábaly zdi,tak sem tam ta omítka se připleskla na parkety,takže kleknu na kolena a pojedu o 106.
pohlaví dítka běžným ultrazvukem tak v 16týdnu. nicméně mi říkala kamarádka,že jí pohlaví řekli už v 12týdnu-ale to byla genetička MUDr Daiphalaih(nebo tak nějak se to píše),která dělá screeningy v 12 týdnu ve Fertimedu. my s miminem máme kontrolu příští středu,tak si myslím,že by pohlaví už mohla odhadovat doktorka.ale pokud dítko nebude chtít,bude špatně otočený,tak máme smůlu.tak holt na dalších ultrazvucích. 😀 ale myslím si,že pokud půjdeš na genetický últrazvuk k dr. Polákovi,tak ti to řeknej - on je machr-

teddyna
2. srp 2009

jsem slyšela.seš zvědavá,co??? 😉 čertina nám někde odpadla horkem.musíme se domluvit,v úterý máme seznamovat naše pejsky.ona má fenku,my pejska,takže to bude v pohodě -snáááád. 😝

janaol
2. srp 2009

Ahoj Holky. Už pár dní pročítám Vaši diskuzi. A čím dál víc se utvrzuji, že změna centra je na místě. Tak jako "katapola" jsem chodlila do Fertimedu v Olomouci, ale po odchodu doktora Vodičky, jsem řekla, že mě tam už nikdo neuvidí. Na MUDr. Machače slyším a čtu jen samou chválu, tak to zkusím u něj. Nejhorší na tom je, že potřebuji i gynekologa.

lenee
2. srp 2009

Ahojky vespolek, sem tam brouzdám po koníkovi a protože občas pročítám Kelišky z Fertimedu, dostala jsem se včera přes ně i k vaší diskuzi na téma Fertimed - Reprofit. A protože i já patřím mezi "fertimeďácké", nedá mi to, abych sem nepřipsala i vlastní zkušenost, protože po včerejším počteníčku zde i na stránkách Reprofitu se nestačím divit 😲 !!! Celou noc mi to potom šrotilo v hlavě, odpoledne jsem zkoušela poslat příspěvek, ale kůň ho za mě nějak zrušil nebo co 😅 no prostě tu není... Takže to raději napíšu a odešlu na vícekrát, ať to nemusím psát pořád dokola, je to trošku delší 🙂

lenee
2. srp 2009

Do Fertimedu jsme s manželem začali jezdit loni v prosinci na doporučení mého gynekologa, na laparce mi diagnostikovali předčasné vyhasnutí vaječníků, takže jako jediná cesta k mimi nám zůstala možnost IVF s darovanými vajíčky. Ve Ferťasu ale není systém pro čekatelky na vajucha zrovna ohleduplný, ale že to jde i jinak, jsem tenkrát nevěděla... Čekatelka začne stimulovat na růst děložní sliznice a teprve mezitím se dělají veškerá vyšetření, krev obou manželů a po výsledcích dává manžel zamrazit sperma. Teprve po tom všem je čekatelka zapsaná do pořadníku (nevím, proč stimulaci nemůže začít až tady). Cyklus udržení sliznice je max.40 dní, potom je čekatelka ze seznamuz vyškrtnutá a po odkrvácení sliznice a 10 dnech další stimulky opět zapsaná, ale zase hezky na konec. A tak pořád dokola, dokud na ni nepřijde řada s volnými vajíčky. Takto jsem absolvovala 5 naprosto zbytečných cyklů a ládovala do sebe hormony v koňských dávkách, protože s každým cyklem mi museli dávku hormonů navýšit, sliznice rostla pokaždé hůř. Z toho během prvního cyklu jsem se nedostala ani do pořadníku, protože skvěle organizovaný tým sestřiček a doktorů něco zapinkal manželovi s testama, zapomněli mu udělat chlamidie, takže se nám čekání o měsíc a pár cest do Olmíku prodloužilo 😠 . Za půl roku jsem přibrala po hormonech 8 kilobyla unavená a bývalo mi špatně a - podle manžela jediná výhoda 😀 - prsa mi porostla o dvě čísla.

lenee
2. srp 2009

Skončila jsem na úctyhodné dávce Etrofem 6x denně + Oestrogel 1x denně natírat, můj gynďas později nechápal. Po pěti zbytečných cyklech jsme se dočkali prvního pokusu IVF na konci května (tak jak už tu někdo popisoval, přišel mistr Sobek, bez pozdarvu mi roztáhl nohy, šup to tam a zase bez pozdravu odešel 😖 ), ale stal se zázrak a ze tří embryjek spíš podprůměrné kvality se jedno uchytilo a drží se dodnes 🙂 . Takže fertimedu jsem na jednu stranu velice vděčná, ale kdybych to měla všechno podstupovat znovu, tak určitě jinde. Pro srovnání - v Reprofitu to funguje tak, že čekací doba na vajíčka je sice kolem 10 měsíců, ale čekatelka během té doby NEMUSÍ stimulovat a teprve když najdou vhodnou dárkyni, začnou stimulovat spolu. Takže žádné zbytečné cpaní sajrajtů do těla půl roku k ničemu. A další věc ke srovnání jsou kritéria pro výběr vhodných dárkyň. Zatímco ve Fertimedu může vajíčka darovat v podstatě každý, včetně pacientek, které se tam samy léčí a které mohou darovat nadbytečná vajíčka, která po odběru samy nevyužijí a žádné velké testování se nekoná, v Reprofitu mohou darovat vajíčka jen dárkyně, které se samy neléčí v centru, absolvují řadu testů včetně psychologických (!) a navíc se prý snaží vybírat dárkyně pro čekatelky i na základě určitých shod v podobě ( výška, váha, barva očí, vlasů, krevní skupiny), což je pro Fertimed naprosto MIMO!!!

micinka22
2. srp 2009

lenee a jeje to je mi líto...pokud nejste spokojeni urcite prejdi..ladovat do sebe hormony neni nejlepsi cesta ...navíc zcela zbytecne ..://

Zuziku já byla v 16 na genetickejch u Poláka a nad pohlavím neváhal .-))

Holky dneska jsme byly s naší zlatackou na zkouskách a máme je 🙂) tak jsem ráda že je moc fajn..akorat jednu disciplínu sem ji trosku skonila ,ale byla moc dobrá 🙂))

lenee
2. srp 2009

Myslím si, že pro každou ženu, která ví, že "vlastní" dítě mít nikdy nebude, je těžké vyhnout se otázce Po kom bude moje mimi? Co když budeme mít s manželem modrookou blonďatou holčičku, když máme oba tmavé vlasy i oči?? Jak to budeme vysvětlovat okolí a potom i tomu děcku, jak se s tím pak manžel vyrovná... Já vím, že podstatné je, že miminko mít budu a jestli bude zdravé, budu nejšťastnější na světě, ale přece, tyhle kritéria včetně těch psychologických testů dárkyně by mě asi nechávaly klidnějšími. Nehledě na to, jak jste tady popisovaly samotný průběh IVF v Reprofitu, to muselo být krásné! A v neposlední řadě ještě k financím a přístupu k pacientkám ve Ferťasu, protože to jste tu taky často probíraly. Je fakt, že se platí úplně za všechno, včetně těch placených ultrazvuků a často jsem fakt ani nevěděla, za co všechno jsem platila 😠 A přístup - no jak kdy, ale fakt je, že jsem se tam od nikoho nikdy nic moc nedozvěděla, vyjímkou byl pan doktor Vodička, ale jinak, co jsem si sama nevydupala nebo se nezeptala, to mi nikdo neřekl. Takže tolik moje zkušenost z Ferťasu, přeju všem snažilečkám moc a moc štěstí a hlavně šťastnou ruku při výběru CARu!

lenee
2. srp 2009

A samozřejmě přeju krásných 9 měsíců i všem těhulkám 😉 !

Micinko, přestup už teď neřeším, protože se zadařilo a tahle "hormonální bouře" pro mě skončila šťastně 🙂 To jen aby věděly ostatní, do čeho jdou, jestli se pro Fertimed rozhodnou. Nechci to tam úplně shazovat, přece jen jsem jim vděčná za hodně, ale bohužel jsem sama přišla na to, že je to tam hodně jen o penězích...

micinka22
2. srp 2009

lenee jj uz sem to docetla celé .) NO TAK HLAVNE ZE SE POVEDLO..ja mam taky holcicku z fertimedu..otec dárce..ale tvrdily že podobu vybírají dle manžela...nicmeně malá je moje kopie takže se bát nemusím...ted se spíš modlím aby fertimed nevyflákal " naše " spermie na jiné ženě a my měli opravdové sourozence:/

micinka22
2. srp 2009

to se dozvím v pátek u Machače...snad bude aspon jedna dávka na IVF 😔 😔 😔 😔

lenee
2. srp 2009

Chystáš se podruhé na IVF? Tak to budu držet palce 😉 ! A na kdy to plánujete?
Já si myslím, že s těma spermijema to asi bude jednodušší než u vajuch, tam mají dárců asi přece jen více. A navíc je pro ně výhodné, držet ti zamraženou dávku, protože můžou kasírovat. Takže myslím, že se bát nemusíš! Ale jak to tak teď dočítám - říkáš, že spermijky máš ve Ferťasu, ale Machač je v Reprofitu ne? Tož teď nevím...

micinka22
2. srp 2009

lenee jo v Září by mělo být IVF..Machač z nich ty spermie vydoluje ....pokud je mají :/// a jo darcu je sice hodne ..ale zase mit kazde dite s nekym jinym?? jak to budes detem vysvetlovat že maji jiny geny??proste je lepsi kdyz budou vlastvní sourozenci .-)a dávka je za 500...to se dá .-)

teddyna
2. srp 2009

lenee,jsem téhož názoru jako ty - Fetimedu se opravdu nejlépe je vyhnout obloukem.je to tam pouze o penězích,čekací doby děsné,čekárna maličká,přístup lékařů otřesný.já nebyla spokojená ani omylem,navíc mě to tam málem stálo život.takže já o fertimedu nemůžu říct nic dobrého,páč jejich diagnostika je velmi podivuhodná. když jsem řekla machačovi,co mám za sebou,kolik jednotek jsem píchala,tak mi řekl,že to není ani možný,že by někdo ordinoval takhle kravské jednotky Puregonu.takže díky bohu za doktora Machače a Reprofit.to jsou opravdu lidi na svém místě - zkušení,empatičtí...

katapola
3. srp 2009

To Janaol: Machač říkal, že mu tam teď proudí davy párů, co přecházejí z Fertimedu po odchodu dr. Vodičky. A gynekologa taky budu muset hledat. Už jsem volala k Hrachovcovi, sestra řekla, že až budu potřebovat kontrolu, mám se objednat, není problém. Tak asi půjdu k němu.
Leni, kdybych dopadla při transferu tak dobře jako ty, asi by mi bylo jedno, že mi při tom nehrála hudba a nedržel mě za ruku manžel. Nicméně jak popisuješ to čekání na dárcovské vajíčka, to je teda šílený. To jsem nevěděla, že se každý měsíc takhle stimuluje. Na druhou stranu v Reprofitu prý stojí IVF s darovanými vajíčky 93.000, což by pro nás bylo zřejmě nerealizovatelné☹

teddyna
3. srp 2009

dobré ráno všem.kde se všechny touláte?to si všechny dovolujete?? čerti,kde jsi?Donnald,Zuzi...a nebo je varianta,že čerstvý těhule si užívaj těhu nevolností a jsou rády,že jsou rády.
katapola,ale viděla bych to tak,že v Reprofitu udělají max pro to,aby z ženy vydolovali aspoň jedno zdravé vajíčko.dárcovská vajíčka jsou až na posledním místě,kdy jiná varianta není.

katapola
3. srp 2009

Teddy: Jo, tomu věřím.

zuzka72
3. srp 2009

Teddy já jsem tu pořád, ale nějak nemám co psát a je mi pořád blbě. Čerti nám zběhla do dalšího tématu a tam se rozepisuje-asi se s náma nebaví 😀

teddyna
3. srp 2009

Zuzi,teda ty seš Colombo!kdes Čertinu našla?si říkám,že nějak odpadla.já jsem dneska taky na padnutí,tady u nás je takovej prádelní vzduch,takže jsem před chvílí dojela z pošty a ze stavebnim,jsem mokrá jak myš,čelo otírám....no hrůůůůza.a to se mi pere pračka.tak doufám,že nesprchne a uschne mi to než začne luchat

zuzka72
3. srp 2009

Teddy jelikož přispívám do více diskuzí a máme s Čerťou termín březen, tk jsme se potkali v Kuřátka březňátka 2010. Ale kde je Verča-to fakt nevím.

katapola
3. srp 2009

Počkejte až si budu muset začít píchat ty injekce. To tu bude přibývat příspěvků a mých dotazů 😖

zuzka72
3. srp 2009

No aspoň bude na co odpovídat. 😀 Teď se tady řešilo dárcovství a Fertimed a na to já nemám žádnou odpověď-bo jsem to nepodstoupila, takže nemohu pomoci. 😖
Tak jsem zvedavá jestli mi tam zítra skocí 9tt-jupí to by bylo fajn. A zítra pádím k tomu Machačovi, tak držte pěsti-i mimísci ať se připojí. 😀

teddyna
3. srp 2009

katapola - píchání injekcí v programu IVF to nejmenší,co tě může potkat.pokud si vybereš "lepší" injekce,pícháš je pohodlně bez bolesti do břucha.a krom psychickýho bloku,že se musíš píchnout,je to v pohodě.pokud si vybereš inekce zcela placené pojištovnou,budeš na tom hůř,páč to se píchá do svalu,bolí to jak sfiňa.takže záleží na tobě.ale neboj,projdeš tím,ani nebudeš vědět jak.

katapola
3. srp 2009

No já už mám vybráno - bez doplatku Fostimon, ale Machač mi to naordinoval taky do břicha. Minulý rok jsem chodila k sestřičkám píchat si Fostimon do zadku a nijak zvlášť to nebolelo. Lehké píchnutí a pak pohoda. Ale fakt dr. Machač říkal, že i Fostimon se může do břicha a taky už mám doma plnou igelitku. Zatím spíš řeším ten psychický blok, fakt nevím, jak to zvládnu.

zuzka72
3. srp 2009

Katy tak já měla ty hrazeny pojišťovnou, ale hradí určitý počet a já jich potřebovala víc, takže jsem doplácela za další sadu 3000,-. Ale , nevím Teddy píše, že to bolí, mě to teda nebolelo to píchání, akorát když to píchneš blbě, tak je potom to okolí vpichu citlivější a máš břicho, jako cedník, ale fakt to nic není a výsledek ten za to stojí. 🙂

katapola
3. srp 2009

Zuzi, já měla Fostimon i loni a vyšlo mi to přesně akorát, tak doufám, že i tentokrát mi ta pojišťovnou hrazená dávka bude stačit. Pokud ne, budu muset dokoupit, to je jasný. Loni jsem měla jako cedník zadek🙂

beras
3. srp 2009

Ahojky holky,katapol Fostimon opravdu chce Štěpán at se píchá do bříška.Já jsem ho dopíchávala při minimálce a taky vždycky jsem měla pregnyl do svalu ale v rep. taky do bříška.Zuzi ty odpočívej a nedělej blbosti.I když já jsem ten sám případ co ty.Nejradši vše dělám sama. 😀 Ted v sobotu budeme malovat obývák tak už se těším ,že bude zase změna 😀 Sotva jsem zjistila,že jsem těhule tak jsme malovali kuchyn 😀 ted se maloval pokojíček at má ta naše školačka změnu a ložnice se malovala loni tak na tu kašleme. 😀

katapola
3. srp 2009

Holky, braly jste před stimulací nebo při ní nějaké vitamíny nebo čaje nebo tak něco? Jakože na podporu našeho snažení?