Repromeda a další CAR v Brně. Zkušenosti, postřehy

nnora
3. črc 2007

Ahojky spolubojovnice! Ráda bych si vyměnila zkušenosti, postřehy a probrala naše pochybnosti. Přidáte se?

verah
4. črc 2007

Ahoj nnoro a všechny ostatní "Brněnské snažilky", minulý týden jsme byli poprvé v Repromedě, celkem se nám tam libilo. Máme za sebou jedno neúspěšné IVF na Obilnáku, tam jsem spokojeni nebyli a nebylo to jen kvůli tomu neúspěchu, ale hlavně kvůli chování některých doktorů. V Repromedě přišli na to že oba máme genetickou poruchu a doporučili PGD. Máte s tím někdo zkušenosti? Ahoj Věra

lanka
4. črc 2007

Verah máme - i s repromedou i s PGD. Taky máme oba genetickou odchylku, bohužel PGD se nedělá na úplně všechny chromozomy standartně jen na cca 7. Takže nám se to moc neoplatilo.........

nnora
autor
4. črc 2007

ahoj! S lankou se známe z webu neplodnost a prostřednictvím emailu. Věrko-tobě jsem odpovídala dnes na neplodnosti. Takže tu jen stručně : s repromedou i PGD zkušenosti máme - bohužel to nedopadlo. Genet.odchylka byla zjištěna u mě, PGD vyšetřuje pouze nějaké chromozomy, ne ten můj. To jestli je opravdu v mém případě na místě, se snažím vypátrat někde mimo centrum.... jestli chceš, napiš na email nnora@seznam.cz . Můžeme to probrat.

wanesa
4. črc 2007

ahoj holky chodím do brněnského Heliosu, doporučení jsem dostala od svého gynekologa, v té době jsem ještě netušila, že se budeme léčit na neplodnost, akorát se už rok a půl nic nedělo, tak jsem si šla k doktrovi pro doporučení na spermiciogram, poslal nás do Heliosu a zatím jsem stále tam, zjistili nám, že manža má problém ve spermiu pouze 1% zdravých ostatní morfologicky špatné, máme za sebou první IVF, bohužel neuspěšné, ale zbylo ještě 8 mrazáčků, chodím k doktorovi Texlovi, zatím jsem s Heliosem spokojená, chovají se k nám dobře, nikdy jsem tam dlouho nečekala, doktor mi vysvětlí každou blbost, a ted jenom čekám na mrchu abych mohla začít s KET, ....

nnora
autor
4. črc 2007

pro wanesu: napsala jsem ti na inter. poštu, uvažuji o přestupu a měla bych pár otázek.

jankatr
10. črc 2007

Ahojky my jsme na brněnské Unice - je to maličká klinika a moc se nám tam už od začátku líbí - možná je to i tím že se nám při prvním pokusu zadařilo a máme doma dvouapůlletého cvrčka, ale není to jen proto. Tohle zařízení nás hlavně nachlo svojí atmosférou a rodinným prostředím. A samozřejmě i skvělým přístupem lékařů a veškerého personálu. Tím že to není žádné velké zařízení, je to o to útulnější, všichni vědí všechno, a pacientkám vycházejí maximálně vstříc. A přesto že teď napodruhé se nám nezadařilo, tak jsme na ně nezanevřeli a zkusíme to ještě jednou.
Kamarádka tam přestoupila z obilňáku, kde byla dost nespokojená a prošla tam 2 neúspěšné pokusy s IVF při kterých měla hrozný hyperstimulák, na Unice jí dali poloviční dávky a dost se divili tomu co předtím brala. Takže do třetice - žádný hyperstimulační syndrom, a dnes mají doma roční dvojčátka.
Všechno je na objednání, takže žádné dlouhé čekání, a každá otázka je trpělivě zodpovězena.
Unicu mi doporučil můj gynekolog - částečně proto že se s prof. Malým zná už od dob studia, ale hlavně proto, že má s nimi velmi dobré zkušenosti a vysokou úspěšnost.
Pokud by ses chtěla na něco zeptat i k téhle klinice klidně napiš do IP

gimulka
13. črc 2007

Holky, za jak dlouho řeknou výsledky spermiogramu, jdeme do CARu v Brně. Díky.

lanka
13. črc 2007

u obyčejného to trvalo cca 2 hodiny, u lepšího - kde stanovovali morfologii - si to buhužel nepamatuju - snad až týden (ale to spíš bylo že jsme měli za týden konzultaci než že by jim to tak trvalo)

gimulka
13. črc 2007

Lanko co co je morfologie. Manžel tam jde kvůli tomu, že musel absolvovat nějaké chemoterapie a už jsou to dva roky, tak chcem vědět, jestli už můžeme začít se snažením. Právě v pátek si mám vzít poslední prášek.

gimulka
13. črc 2007

Jo chtěla jsem napsat že tam jdeme v pátek a právě v pátek si mám vzít poslední prášek....

lanka
13. črc 2007

Promiň pracuju a nestíhám.
Morfologie je stavba - počítají tedy nejen kolik jich ve vzorku je, ale studují rovněž jestli nejsou poškozené a pokud ano kolik je tam jakých (např. zdeformovaná hlavičke, bez bičíku, atd.)
Poslední prášek čeho?

gimulka
13. črc 2007

Lanko díky, tak to mu budou dělat asi taky, protože potřebují hlavně vědět, jestli nejsou poškozené tou chemoterapií. Myslela jsem poslední prášek HA. Tak doufám, že mu řeknou, že to je všechno v pořádku.

lanka
13. črc 2007

tak to ten samý den vědět asi nebudete.

gimulka
13. črc 2007

to neva, pak mám stejně vždycky 7 denní pauzu tak snad to stihnou, nerada bych to vysadila a oni nám pak řekli, že ještě nééééééééé 😒

lanka
13. črc 2007

no tak bys byla chvíli bez prášku - aspoň si od toho tělo odpočine a srovná krok do normálu 😉

gimulka
13. črc 2007

to je taky fakt. Díky za info. 😉

lea01
13. črc 2007

Ahoj, my s manžou chodíme do brněnské Unicy. Manžovi zjistili špatnou morfologii 😒 Zatím jsem s jejich přístupem spokojená, tak uvidíme dál.
Waneso, jsem na tom podobně jako ty a moc ráda bych se tě poptala, proč vám první cyklus nevyšel (zrovna se do něj pouštíme). Díky

romi.r
26. črc 2007

Ahojky, taky by mě zajímalo kam se máme vydat.V pondělí se mám u mé doktorky rozhodnout, kam mě vyšle 😒 .Tak stále nevím, kdo to vyhraje 🙂

fone
27. črc 2007

Ahoj holky, rada bych se zeptala nektere z vas, ktera je z Repromedy-jak dlouho jste cekali, nez jste mohli prijit na prvni "poradu"?Jsou dlouhe cekaci doby na objednani?Dik!!!!

vlcek
28. črc 2007

Ahoj holky,tak bych vám taky chtěla něco napsat 😉 .Chodili jsme s manžou na unicu a po 2. neúspěšném cyklu a jednom ket,jsme se rozhodli pro změnu,prostě jsme tam přestali těm jejich podivným metodám léčby jaksik rozumět??Prostě mě poslední dobou přišlo,že vás nadupou stále stejnýma práškama a nazdar a např. u ketu se ani nepodívali jestli a jak mi narostla sliznice,páč mi normálně neroste a mám ji pernamentnš nízkou,a navíc nám rozmrazili úplně jiný embroušky ☹ ,než jsme chtěli!Teď chodíme na repromedu,sice občas čekáme,ale tam nám třeba nabídli krátký protokol,a paní doktorka nám vysvětlila i proč,na unice nikdy,vždy jen dlouhý,dál paní udivilo,proč jsem si píchala k puregonu i menopur,který obsahuje lh hormon,kterýho mám nadbytek a další a další.Prostě mi přijde,že jim jde jen o výsledky v tabulkách a tím to hasne.jediný,co se dá doporučit,z mého pohledu je zkusit to na unice na první pokus a pak pryč odsud,protože pak už jste pro ně,jen připomínka neúspěchu.Tak to je zatím moje zkušenost,a i kdyby se to na repromedě nepovedlo,jsem moc ráda už teď,že jsem se pro klid mojeho svědomí rozhodla pro změnu 😝 .Na první kozultaci jsme šli asi za týden od objednání 😉 .Držíme všem palečky,pa vlčmeni

fone
28. črc 2007

Vlciku, moooc diky za odpovedi!!!Ja take uvazuji o odchodu z Uniky-pritel si nechal udelat spg na jine klinice a kupodivu mu vysel presny opak toho, co na Unice.Tam mu rekli, ze nema sanci mit vlastni deti, tedy normalni cestou, a poslali nas rovnou na ICSI. Novy vysledek je ale ohromny-zadny nalez, ktery by naznacoval sebemensi problem s plodnosti-spg. nad normou, hormony v poradku, krev take, stejne tak ulzv. varlat.Jsme z toho eda dost zmateni a zacina premyslet, zda nahodou nekde nedoslo k manipulaci vysledku....Jsem zvedava, co na to reknou na Unice, protoze nam tvrdili, ze spg. se meni jen minimalne, ovsem jeho hodnoty jsou vic nez o 100% lepsi....Doufam jen, ze opravdu lidem nelzou, ja pomalu ztracim duveru....

jankatr
29. črc 2007

a nebo to zkuste ještě do třetice jinde - co když došlo prozměnu k chybě v tom druhém zařízení, stát se to může - když si můžou doktoři splést zdravou ledvinu se špatnou tak by se nebylo čemu divit že 😠, nechci tady za unicu nějak orodovat - všude se můžou měnit poměry - stát se to mohlo tam i tam. Ale teď je to tak 50/50 a třetí výsledek by potvrdil kam se přiklonit. Zas na druhou stranu kdyby to bylo tak perfektní, možná byste neměli takový problém otěhotnět... I když vím že někdy se příčina vůbec nemusí odhalit, prostě k sobě třeba jen dva zdraví jedinci nepasují, i když by třeba s jiným partnerem neměli problém.

vlcek
29. črc 2007

Holky moje,tak já si ještě přihřeju polívčičku 😠 ,při 1. ivf na unice jsem měla hodnotu hcg 77,cpala dál do sebe hormony jak divá a stejně pak začla krvácet,na repromedě mi paní doktor vysvětlila,že při této hodnotě se zřejmě jednalo o tzv. biochemické těhu,na to me na unice nikdo neupozornil,třeba abych se tak předčasně neradovala 🙄 ,ten pád dolů,to byl pěknej mazec 😖 ,raději bych slyšela pravdu a ne mazání medu kolem huby 😒 .A ještě takovou zajímavost,psala jsem to i na stránkách uniky,na repro mě paní doktor kromě ivf i další možnost,a to inseminaci,šance na těhu je kolem 15%,ale je a na to,že je unika klinika pro léčbu neplodnosti,tak tohle tam nikdy nikomu nedělali a jediným způsobem léčby,je ivf,nejlépe s dlouhým protokolem 😉 .Takže konec políveček a držíme všem moc pěsti 🙂 😉 😎 ,ať chodíte kamkoliv 😀 ,dobrou vlčmínci

larunnka
29. črc 2007

Holky, my jsme taky navštěvovali Repromedu a díky cenám jaké jsme zjistili co bysme museli zaplatit jsme přešli do Heliosu, tam jsme podstoupili 2 x IVF a napodruhé jsme otěhotněli a dva cykly v Heliosu nás vyšli jako jeden v Repromedě.

larunnka
29. črc 2007

A taky jsme podstupovali PGD, mám poruchu 13. a 14. chromozomu

vlcek
29. črc 2007

Tak to jsme zase u polívčičky 🙂 ,segra chodí do heliosu normálně na gyn,volala že má pozitivní test a objednali ji až na půlku srpna 🙄 ,a i když je má sestra možná trošku hysterka 😉 ,tak byla před necelými 14 dny v nemocnici na miniinterupci,protože mimi nebylo tam,kde má být a antibiotika bere doteď,takže kdyby čekala tak dlouho,taky mohlo být sakra dost pozdě 😔 ,ono opravdu co klinika,to zkušenost 🙂,takže heliosu asi pošle děkovný dopis 😒 ,no nic,fakt všude záleží na lidech a jejich přístupu 😉 ,pa vlci

vlcek
29. črc 2007

A moc gratulujem k miminkům a držíme moc palečky 😀

larunnka
29. črc 2007

Vlčku, ale ono asi dřív jak v půlce srpna stejně neuvidí nic na UZ a dřív se to neprokáže, s těmi ATB nevím... záleží co bere. Je to opravdu i o štěstí...

Za gratulaci děkujeme 😉

ninule
30. črc 2007

Aaaach jo, holciny, tak ja teda nevim...jsem z Uniky krute zklamana, ale vim, ze presne tak se to muze stat i jinde, vite jak-vsude potaks vola, nebo proste nekoho, kdo to nesedne...Kdybych aspon vedela, jestli nas tam s tema vysledkama nepodvedli...
Jani, mas pravdu, pokud jsme na klinice, znamena to, ze to nejde.Ale potiz je v tom, ze nekdy staci poupravit hormony-muj. gan. mi vzdy tvrdil, ze mam malo horm.zluteko teliska, tudiz neudrzim bez podpory tehu,a le na Unice se tim nikdo nikdy nezabyval, jen rekli spatny spg., musite na ICSI.A ja jim verila.Jenomze se ukazalo, ze spg. je uplne nad normou a tak si samozrejme musim klast otazku, jak je to najednou mozne....A pokud jsou v poho spermie, mozna by stacily i hormony pro me a tu celou silenou zalezitost jsme si mohli fyzicky i financne usetrit, ze....
Vlciku, PROSIM, muzes mi napsat,jake jsou ceny na Repromede?

lanka
30. črc 2007

http://www.repromeda.cz/brochures/REPROMEDA_CEN...
ceník najdeš v odkaze. Držím palce ať už narazíš na rozumnějšího doktora.