Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dasa24
29. čer 2007

no asi měl dřív spermio normální, teda aspoň, slyšela jsem že ho ta jeho expřítelkyně podváděla, tak třeba nebylo jeho 😀 Jinak jsem mu preventivně přes rok dávala vítamíny..., ale stejně jsme měli špatný výsledek.
Určitě vám to dobře dopadne, bud ráda že tvůj manžel MESA/TESA podstoupí 🙂 Když jsem se o tom bavila s manželem, tak na to by prý nešel, no ta jeho ješitnost..Já dávám příčinu jeho špatnému spermiogramu, že se hodně v práci stresuje a skoro nejí, bohužel ho tím nezměním ☹
Určitě pak dám vědět jak bylo na první konzulataci.
Nám říkali, teda tam v laborce a můj gynekolog,že je to jedině IFV nebo IUI.
A vy čekáte teda na urologii a genetiku a pak budete mít IVF ?

mikulka
30. čer 2007

Ano, čekáme na výsledky manžela, jestli bude mít obstrukční azoospermii, což by znamenalo, že při MESA/TESE najdou spermie. Kdžy neprokáží obstrukční azoos., asi nám doporučí dárce, ale i s tím jsme smíření. A pak oba musíme mít genetiku. Pak se odstartuje snad stimulace. také se bojím,a bych měla genetiku ok. Ale i kdyby ne, snad by to nijak nebránilo IVF??? 😕

dasa24
2. črc 2007

Já myslím že to nevadí 😉 Tak snad to budete mít v pohodě 😉Můj manžel by se s dárcem nesmířil, tak jsem ráda že nám to dopadlo alepoň takhle 🙂 Jsem zvědavá, jak to bude v Pronatalu všechno dlouho probíhat a kdy nám bude první IUI, IVF...

mikulka
2. črc 2007

Ahoj dášo. MOžná vám skutečně nejprve doporučí IUI, když pto to bude dostatek spermií. Už aby jsme začaly stimulovat, viď? Já mám pocit, že furt jen čekám a čekám a nejsem schopna si pořádně užívat ostatní věci.

dasa24
2. črc 2007

S tou stimulací bych to také brala a nejlépe aby jsme byly už těhotné 😉 Jak dlouho se snažíte?Koukám že jsi založila nový téma na www.neplodnost.cz ? Taky tam chodím 🙂

murasek
12. črc 2007

ahoj dasul, to je ale nahodicka 🙂 my jsme objednani na 1. navstevu taky k Zelenkove, a to uz zitra 🙂 pisneme si pak, jak to dopadlo? manzel ma azoospermii, uvidime, co bude dal. tak drzim palecky a zitra pisnu, jaky to tam bylo. pa.

mikulka
12. črc 2007

Ahoj murasku, tak taky azoospermie? 😒 Tak pak dej vědět, jaká byla 1. návštěva. Manžel jde příští týden na 3. spermio, na krev (hormony) a na urologii...

murasek
13. črc 2007

ahoj dasko a mikulko, dnes jsme byli na 1. navsteve, prvni dojmy dobre,prijeli jsme driv nez jsme byli objednani a vzali nas hned, na recepci sedelo asi 10 paru, coz mne docela prekvapilo, prostredi krasne a co se personalu tyce, tak velmi ochotny. Jsme objednani na dalsi spermio a urologii a pak na genetiku. Pokud se zjisti, ze spatny (nebudou se ani tvorit spermie) pak prichazi v uvahu darce a umele oplodneni. No nevim, clovek je pripraveny na vse,a le kdyz jsem to tam slysela, tak mi bylo docela hrozne. Mikulko, nekde jsem cetla, ze pokud prichazi v uvahu Mesa Tese, tak to pojistovna neproplaci a stoji zakrok zhruba 30 tis. Je to dost, ale co by clovek v ramci zachovani rodu neudelal🙂 taky mi prijde, ze i vysledky trvaji docela dlouho - u genetiky az 6 tydnu. Holky, co vsechno na genetice zjisti? nemam zkusenost, tak budu rada za informace. a kdo tohle uz podstoupil, kdy asi - cca za jak dlouho u vas doslo napr. k umelemu oplodneni (cekaci doby pojistovny, vysledky apod od 1. navstevy - jen pro predstavu. Trosku jsem se rozepsala, hezky den a tesim se na zpravicky.

mikulka
22. črc 2007

Ahoj holky, murasku, tak máte stejný postup jako my. Manžel byl ve st na urologii, předtím na spermiu (opět nula). Na urolo mu prohmatali varlata, vzali mu krev na hormony, za týden výsledky. O všem prý ale rozhodne genetika. Na tu jdeme 10. srpna. Výsledky jsou cca za 3 týdny, tak nám to řekli. Až budou všechny výsledky, rozhodne se, zda jít do MESA/TESE. Nešlo by se do ní pouze tehdy, kdyby se netvořily žádné spermie, nebo by byly špatné, málo zralé atd. To jsem pochopila, že zjistí na genetice. Až v krajním případě by byly dárcovské spermie - pokud nebude šance získat je z MESE/TESE. Ta operace stojí, tuším, 11 tis. a platili bychom ji komplet.

dasa24
23. črc 2007

ahoj holky, minulý týden jsme byli na 1. konzulataci, veškeré výsledky jsme měli sebou.Genetika nám dopadla dobře, ani jsem nečekala že to půjde takhle rychle. Už máme podanou žádost, až dostanu menstruaci, tak se může začít stimulovat.Je nám navrhnuto IVF+ICSI. Na genetice zjištovali chromozóny a pak další testy, jestli jeho špatný spermiogram není vrozený, nebo nějaká dědičná nemoc, co by mohlo ovlivnovat spermiogram. říkali nám, kdyby dopadla genetika špatně, tak bych pak musela jít já na další genetické vyšetření, jestli nejsem nositelem já. Genetiku nám dělal můj gynekolog, na výsledky jsme čekali 1 měsíc, kdyby ale dopadli špatně tak se zase čeká další měsíc kvůli mým dalším výsledkům. Přeju vám hodně štěstíčka 🙂

dasa24
23. črc 2007

Dostala jsem papír, jaký testy, vyšetření mám podstoupit před odběrem oocytů, to už mám vše hotové a ok, jen manželovi chybí testy na HIV...Bohužel je ted služebně pryč a vrátí se až v pátek, menstruaci mám dostat příští týden. Máme se tam dostavit 2. den menstruace, s papíry...aby se mohlo začít stimulovat. Tak nevím jestli to půjde, když dodá manžel výsledky o 4 dny později,co bych měla začít stimulovat ☹ ☹ V sobotu mu asi nikde testy na HIV neudělají. Nevíte jestli mají v Pronatalu otevřeno i přes víkend? Třeba by mu mohli udělat testy tam o víkendu.🙂 Díky

mikulka
23. črc 2007

Dášo, tak to teda nabralo pěkný spád. Jen nerozumím té genetice. Kdybych tedy měla já genetiku špatnou, musela bych jít ještě jednou na testy, a pročpak, co znamená, že bys nositelem mohl být ty, nositelem čeho 😕 ? V Pronatalu jsou určitě i o víkendu, tak by snad ty tesyty udělali tam. A jaký budeš mít protokol, dlouhý, nebo krátký? Říkali ti, jak bude probíhat stimulace?

dasa24
23. črc 2007

Mikulko, mě dělali genetiku asi před 1,5 rokem, manžel byl nedávno. Dělali mu testy navíc, kvůli tomu špatnému spermiogramu.Vidím před sebou zavěrečné vyhodnocení ale po pravdě nerozumím těm odborným názvům, na co mu všechno brali krev.Jen nám doktorka říkala kdyby tam něco vyšlo špatně, tak by mě dělali testy navíc, jestli bych prý nebyla já nositelem-nějakých nemocí žláz vnitřních sekrecí...oKoukala jsem na to divně, ale nechala jsem to být, kdyby nám tam vyšlo něco špatně, tak bych se poptala dál.O stimulaci mi říkala, že si budu píchat injekce, ale jestli budu mít krátý nebo dlouhý protokol to nevím, jaký je v tom vůbec rozdíl?

mikulka
23. črc 2007

Rozdíl je, že krátký protokol trvá kratší dobu. Dlouhý většinou měsíc. Mně řekli, že mi nejprve píchnou jednu injekci na útlum vaječníků a po 21 dnech si zanu píchat sama injekce na produkci vaječníků, po dobu cca 9 dní.

dasa24
23. črc 2007

děkuji. tak to teda nevím jak u mě, mám přijít 2. den mestruace, pak si budu píchat injekce sama ale po jaký době to nevím. a jak je to teda u tom dlouhým protokolu? To je pak odběr vajíček až někdy po 30. dne menstruace?

mikulka
23. črc 2007

U toho dlouhého nevím, kdy se začíná. Někdy prý 2 DC, někdy 21. Mně jen dr. řekla, že píchneme něco na útlum a po 21 dnech si budu cca 9 dní píchat něco sama. Odběr tedy cca 30 den, ale od čeho, to nevím. Tipla bych, že to je do toho druhého dne cyklu... Ty třeba budeš mít krátký protokol, to je pak odběr cca za 14 dní od první injekce, ale nevím. To ti asi příště řeknou.

dasa24
24. črc 2007

Ahoj mikulko a nevíš podle čeho se to rozhoduje jestli krátký nebo dlouhý protokol?

mikulka
24. črc 2007

Vůbec nevím. Mně doktorka řekla, že vzhledem ke špatnému spermiu musíme vypěstovat co nejvíce vajíček, tak dá dlouhý protokol. Ale to se dá i s krátkým, takže nevím. Taky mi řekla, že si myslí, že budu reagovat pomalu (to poznala možná podle UZ, jaké mám vaječníky), tak proto asi ten dlouhý. Ale nevyznám se v tom. Mám pocit, že u mě řekal téměř hned, že budu mít dlouhý.

dasa24
24. črc 2007

tak to jo, mě neříkali nic, nebo možná jo ale přeslechla jsem to. Už máte podanou žádost? A jak dloho vám trvalo, než to pojištovna schválila?

mikulka
24. črc 2007

My byli v CAR 27. června a dr. říkala, že už podá žádost na léky.
Co já vím, tak to schválení trvá asi měsíc?
Teda doufám, že jsem to dobře pochopila, že tu žádost podala. Ale nic jsem nepodepisovala, ty jo?

dasa24
24. črc 2007

Nic jsem taky nepodepisovala, s podepsanými papíry máme přijít 2. den menstruace. Taky máme podanou žádost, říkali nám tak 3 týdny 🙂

mikulka
24. črc 2007

A ty podepsané papíry, to myslíš ty, co byly v těch žlutých deskách?
No a ty čekáš MS kdy? To je bezva, že jste měli všechny výsledky, že se tady už nic nezdržuje. 😉

dasa24
24. črc 2007

Ano ty v těch deskách 🙂, je tam IVF, ICSI,Odber oocytů...... 🙂 Taky jsem ráda že jsem měli všechny výsledky sebou, gynekolog už me připravil. 😀
Jinak menstruaci mám dostat už příští týden ☹ a to by bylo teprv 14 dní na pojištovně tak nevím jestli se to stihne. Pořá přemýšlím jak to mám udělat, jestli by třeba nešla posunout o pár dní menstruace. Mám už předoperační vyšetření ok...Jinak by se to muselo nechat na září, jenže to je manžel na týden pryč ☹ a zrovna by to vyšlo, kdyby se odebírali oocyty..., ☹

mikulka
24. črc 2007

A proč by se to muselo nechat na září? A co srpen? Menz. jde prý posunout, kdybys snědla citron. To jsem slyšela, ale to víš, babská rada. A nevím, zda by se to posunulo o celý týden. Ale třeba to pojišťovna schválí dřív. To je teda blbý, že to takto vychází. Ale lékama to posunovat, to radši ne, viď? Nebo se v Pronatalu zeptej...

dasa24
24. črc 2007

tak jsem volala do Pronatalu, jestli by se to dalo posunout,ale prý to nedělají kvůli aby bylo tělo bez hormonů. Schválení od pojištovny tam bude taky prý až koncem 1. týdne v srpnu. ☹ Tak bych to potřebovala posunout o týden ☹ , což se asi nezvládne. To mám teda vyhlídky, když to počítám na září, tak to zase nepůjde, vychází to zrovna když bude manžel pryč. ☹ Tak mi to teda pěkně zkazilo náladu, těšila jsem se že to půjde rychle, ale .., ☹ S citronem díky 😀 , to abych jich snědla za den tak kilo 😀 😀

mikulka
24. črc 2007

Hm, to je blbý. A prosím tě, nešlo by to tedy v srpnu? Proč až září? Třeba se ti to ale samo posune!

silente
24. črc 2007

Dášo - omlouvám se, že sem vpadám - co zavolat na tu pojišťovnu a moc moc je poprosit. Určitě tam bude nějaká ženská, tak by to mohla pochopit 😉 Držím palečky 🙂

dasa24
24. črc 2007

mám to dostat příští pondělí a cykly mám 33-35 dní, tak to pak vychází na to září, což zase nepůjde kvůli manželovi ☹ Posunout hormony se to nedá ☹
silente-děkuji moc, no nevím ani kam volat, kam to poslali, jestli do nějaké centrální VOZP nebo kam ☹

silente
24. črc 2007

Dášo - zavolej na pobočku ve Vašem městě a určo Ti poradí. Já věřím, že to půjde 😉

dasa24
24. črc 2007

děkuji 😉 , no jsem z Prahy, tak nějaká centrala?