Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
21. čer 2011

@zuzanka26 ahoj, já jsme loni při IUI stimulovala menopurem, i když jsem chtěla bez stimulky, ovuluji sama, a vnutili mi injekce...a když chceš na další pokus, většinou to hned další měsíc nestihneš a musí tam být ob měsíc pauza, aspoň v pražském Pronatalu.....protože testovat oficiálně máš prostě později, jistí se 😖
jo a já taky po IUI dostala menses o 4 dny dřív než normálně ....

sedmitecka
21. čer 2011

@petula22 moc držím palce, jdeme do toho 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
21. čer 2011

holky, dneska mě na jiné diskusi zblbly, že prý cetrotide se má píchat až od určité velikosti folíků, takže až po ultrazvukové kontrole, tak zase už vymýšlím nesmysly a spekulace ...já ho prostě měla začít píchat 5. den stimulky a hotovo.....???

ankava
22. čer 2011

@sedmitecka já ho měla nasazenej taky od určitýho dne a ne až po UTZ.. po UTZ se rozhodlo, že budu píchat ještě o dva dny déle... buď v klidu 🙂 u nás se zadařilo, takže to asi tak má být 🙂

zuzanka26
22. čer 2011

@sedmitecka děkuju moc, tak konečně aspoň vím, že není pravda, že bych mohla jít hned na další pokus s injekcema.
Já mám teda tu MS po IUI šílenou, teď si to fakt užívám. 😖

bruni
22. čer 2011

@sedmitecka neděs se, normálně jsem měla přesně stanovený den kdy píchat první Cetrotide bez ohledu na utz. Utz je jen pro to aby se vědělo zda ještě stimulovat nebo už to stačí. Cetrotide je proto, že zabraňuje předčasnému uvolnění vajíček-ovulaci a tak určitě na nic nečekat a píchat jak máš napsáno 😉

petula22
22. čer 2011

@sedmitecka Já mám píchat cetrotide 7 den a to mám i kontrolu na UZ...

saraher79
22. čer 2011

@petula22
@sedmitecka Čau kočky, moc vám držím pěstičky a těším se na dobré zprávičky 🙂
Já cetrotide vždy dostala až po ultrazvuku, ale vy to fasujete vše hned na začátku. Já vyfásnu jen gonal a po kontrole zbytek. Takže bych píchala normálně, jak ti řekli doktoři.

sedmitecka
22. čer 2011

@saraher79
@bruni
holky dík, to já píchám podle plánu, jen jsme se chtěla informovat 😉 zítra UTZ, tak uvidíme....

sedmitecka
22. čer 2011

@petula22 až od 7. dne? já cetrotide bodám od 5. dne stimulky...a jaké máš dávky gonalu???

bruni
23. čer 2011

Tak jsem včera byla na rovnání kostrče Dornovou metodou. Probíhá to tak že já ležela na zádech, pokrčené nohy a masérka mi silou tlačila na stydkou kost a já tlačila proti ní a pak povolit, 5x za sebou. Nic to nebylo, nic mě nebolelo. Až večer jsem začala mít takový divný pocit v pánevní oblasti a mám ho doteď. Neměla bych 3 dny sedět na tvrdým. Ale v práci sedím celý den sice na židli mekký ale i tak si myslím že to není dobrý. Ale stát 7 h u PC to asi nejde 😀
@sedmitecka jaký ty jsi měla pocit po rovnání kostrče přes konečník? Co folíci?

saraher79
23. čer 2011

@bruni No asi by to vypadalo divně, kdybys u PC stála, leda si nosit ještě do práce polštářek 🙂 Já byla taky na rovnání přes konečník. Vůbec mi to nebolelo, ale k večeru a ještě druhý den jsem to cítila, cítila jsem všechny vnitřní svaly, jak se rozkládají a přesouvají, to bylo celkem nepříjemné.

@sedmitecka Jaký máš ty dávky Gonalu?

petula22
23. čer 2011

@sedmitecka Mám Puregon 200 jed. Dr. mi říkal, že dáme raději zatím míň, ale včera jsem mluvila s kámoškou a ta začínala na 50 jed, tak nevím, no jsem na to zvědavá. Myslíš, že je ten 7.den už pozdě?

@saraher79 Dík moc.Dnes začínám píchat.

saraher79
23. čer 2011

@petula22 Já chodila na ultrazvuk 6. den a od té doby jsem píchala Ovitrele. Myslím, že pozdě 7. den není. Věř jim, určitě ví, co dělají 🙂 Já měla poprvé hrozný strach, že nechytí ovulaci, že jim všechny vajíčka utečou, ale napodruhé už jsem věděla, že neutečou 🙂 Hodně štěstíčka a informuj o průběhu

petula22
23. čer 2011

@saraher79 Dík moc, já mám fakt strach, propásli mi 1.IUI, říkala jsem jim, že mám ovulku 12 DC a naplánovali mi to až na 15 DC, přitom jsem byla na měření 11 DC a měla jsem vajíčko už 20 mm, tak jim moc nevěřím ☹

bruni
23. čer 2011

@petula22 to znám, já taky mám teď strach, protože minule když jsem byla na OPU tak jedna tam byla už pozdě a vajíčka ušla dříve. Nevím čím to je. Snad je to vyjímečně. Nebo paní zapomněla píchnout injekci, možné je vše. Jinak se nebojte pokud pícháte tak jak máte napsané tak to bude v pohodě. Podle mě čím menší dávky tím déle se Cetrotide píchá.

saraher79
23. čer 2011

@petula22 Teď se neboj, máš to ovitrelle a to zabrání úniku vajíček, tak to bude v pohodě. 😉

petula22
23. čer 2011

@bruni
@saraher79
Holky, dík moc. Budu chodit pro rady 🙂

petapal
23. čer 2011

holky myslite,že když budu chtit od apolinare do pronatalu tak,že oni budou chtit znova genetiku když už ji mame hotovou?

sedmitecka
23. čer 2011

ahooooj kočky, já se omlouvámm že mi to tak trvalo, byla jsem u našich a teď jsme museli na rychlo stihnout vrznout pregnyl, tak píšu až teď....

takžeeeeeee dneska dobrý, na levém vaječníku cca 9 folíků o velikosti 20 mm, ten pravý je nějaký línější, tam jich je cca 7 ale menších, mají 12-14 mm, ta ktřeba za ty dva dny po pregnylu ještě dorostou.....prý 10 vajuch by mělo být noooo, čekala jsem teda po té vyšší dávce třeba 15 kousků ale díky bohu za toto 😉
tak jsme v devět bodli pregnyl 10 tisíc jednotek a v sobotu ráno OPU.....

sedmitecka
23. čer 2011

@bruni ahojda, tak Dornova metoda je koukám něco podobného, co mi dělala rehabilitační fyzioterapeutka na každé rehábce po mobilizaci 🙂
já po mobilizaci přes konečník cítila všechny svaly v pánvi do druhého dne, jako cítia jsme to, ne že ne, ale niv hroznýho 🙂

sedmitecka
23. čer 2011

@petapal genetické vyšetření ti nikdo znovu už neudělá, v Pronatalu nám kladli na srdce, ať si ty výsledky schováme, že je to tak drahé vyšetření, že už nám ho pojišťovna nikdy znovu neproplatí 😉

sedmitecka
23. čer 2011

@petula22 ahojky, myslím, že 200 je úplně akorát, sržím palečky 🙂

bruni
24. čer 2011

@sedmitecka takže v sobotu OPU? Držím pěsti ať máte úrodu a hlavně kvalitní, na počtu tak nezáleží 😉 A co je to mobilizace?

saraher79
24. čer 2011

@sedmitecka Čau kočko, tak tfuj, tfuj, tfuj. BUdu na tebe myslet a koukej být dobrá slepička 😀 Máš jich dost, to bude z čeho vybírat 😀

saraher79
24. čer 2011

@bruni Mobilizace je to rovnání - mobilizace kostrče, páteře, žeber. Tomu se tak říká při Mojžíšovce.

petula22
24. čer 2011

@sedmitecka Držím palce, at je pěkná úroda 😵

sedmitecka
24. čer 2011

@bruni jj, OPU zítra ráno, a bude mě "vysávat" smám pan velký šéf a kamač srdcí doc. Mardešič 😀 😀 😀
no, záleží i na počtu, při PK je docela velký "odpad"......
a mobilizace je rovnání 🙂

@saraher79 děkujuuuu, budu se snažit být nosnice roku, ju 😉 😉

sedmitecka
24. čer 2011

@petula22 moc t iděkuji a myslím na tebe, pěkně stimuluj 🙂

ankava
24. čer 2011

@sedmitecka gratuluju k úrodičce vajuch a přeju zítra šťastný a úspěšný OPU 🙂
Já myslím, že tohle množství je dostačující , vajucha budou kvalitnější než kdyby jich bylo přes dvacet a taky ti nebude hrozit tak obrovskej hyperstimulák. Tak zlom vaz, kočko 🙂