Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
4. črc 2008

Campi, jsi statečná 🙂 , tak ti mrňousek zdárně roste.

Mě je pořád nějak blbě, břicho pobolívá vlastně celý den,jako kdybych to měla dostat, ale na to je čas, mrcha má termín až za týden, tak nevím.... 😖 Testovat se nechci, na to je brzo, nejdříve v pondělí. Ale teď jsem zjistila, že doma nemám testík, takže uvidíme.

gucci
7. črc 2008

ahoj holky
tak se mi opět potvrdilo, že nejslabší článek pražského Pronatalu je recepce 🙄
když jsem dostala ve čt MS, tak jsem tam hned volala, jestli je tam Mardešič, prej bude zítra (pátek), napsala jsem mu tudíž email, co dál s náma, jestli mám brát ted clostil nebo jak, žádná odpověd, celý víkend jsem si kontrolovala mail a v neděli mi to nedalo, zavolala jsem tam znova a prej má dovolenou až do čtvrtku 🙄
takže tento měsíc asi zkusíme IUI bez hormonů

jmisa
7. črc 2008

Ahoj všem.
Gucci, no ty ženský jsou na pěst. Jsem zvědavá, kdy já se neudržím a udělám tam brajgl. 😠

gucci
7. črc 2008

jmisa: no to já se nějak mylně domnívala, že když má některý dr. dovolenou, tak oni ty maily přeposílají jinému dr., když se to neposílá na konkrétní osobu, ale nejspíš ne 😠

jmisa
7. črc 2008

Gucci, emajly tam dojdou a každý doktor si vezme co je jeho.Když jsem něco chtěla, psala jse do předmětu jméno doktora.

gucci
7. črc 2008

no to já tak taky píšu, do předmětu k rukám doc. Mardešiče atd., akorát jsem si myslela, že to chodí na jeden mail a sestry to pak rozesílají na konkrétní emaily dotyčným dr. a když má nějaký dovču, tak to pošlou jinému
no nic, ted už to nemá cenu řešit, já jsem se neodvážila sama sobě naordinovat clostil, tak jsem to nechala tak a snad budu mít folikuly i bez hormonů

jmisa
7. črc 2008

gucci, podle toho jak mi to říkali, tak to chodí jako u nás ve firmě, pošta na hlavní adresu přijde a každej si z veřejný schránky stáhnem, co spadá do naší agendy. Sekretářka nikam nic neposílá.

Jinak máme samo svoje osobní schránky, ale ty nejsou zveřejněný na netu.

gucci
7. črc 2008

aha....no ted jsem tam volala a objednala jsem se na UTZ na neděli, to budu 11 DC, tak snad tam nějaké folikuly mít budu a podle toho bysme zkusili další IUI

jmisa
7. črc 2008

Gucci, a kolik už si měla IUI?

gucci
7. črc 2008

1 IUI, ted snad vyjde druhé, v srpnu dáme ještě jedno a jestli to nevyjde, tak bysme rádi v září IVF

jmisa
7. črc 2008

Gucci, aha a to si hned dostala bodání? 😕

gucci
7. črc 2008

jj, skoro každý se diví 😀
Mardešič si mě chtěl asi pojistit, ale stejně to nevyšlo
nebo možná chtěl vědět, jak budu reagovat na stimulaci injekcema kvůli případnému IVF

jmisa
7. črc 2008

No ale mohl nejdřív zkusit něco jemnějšího 🙂
A jakou máte příčinu? Nemáš ovulku? Nebo to prostě jen nejde.

dckami
7. črc 2008

ahoj kočky,
ráno jsem si dělala testík, dnes jsem 14.den po IUI - bohužel je negativní. 😢 Tak ajsem se naštvala rovnou jsem si volala do Pronatalu, ve čtvrtek tam pojedu a chci se domluvit na IVF.

gucci
7. črc 2008

jmisa: já mám ovu, mám neprůchodný pravý vejcovod, manža spermio super a nedaří se už dva roky

dckami: já jdu v neděli na UTZ a taky si zažádám o IVF na září, snad se to stihne

jmisa
7. črc 2008

dckami, 😨
a KOLIK TY SI MĚLA iui?

dckami
7. črc 2008

Jmisa, měla jsem 4 IUI, v srpnu bych zkusila ještě jednu, ale nevím, co mi na to dr. řekne. Nechám se překvapit.
Už to nehcci odkládat, nejsem nejmladší.... 😒

jmisa
7. črc 2008

dckami, to chápu.
a první dítě máte spolu?

dckami
7. črc 2008

Jojo, spolu. Manžel je v pořádku, problém je u mě. Tak snad to IVF vyjde 😉 . Počítám, že na podzim by se to mohlo stihnout.

gucci
7. črc 2008

dckami: a jakou máš pojištovnu? já mám vzp to by do září mohli stihnout ne?

jmisa
7. črc 2008

Schválení trvá cca 3 týdny. Já mám OZP a za dva týdny tam byl souhlas. Myslím, že Pronatal v tom nemá problém.

gucci
7. črc 2008

jo tak to je fajn
uvidím co mi Mardešič napíše až se vrátí z dovolené

dckami
7. črc 2008

Já mám také OZP, ale v Teplicích dělají IVF pouze pro pojištěnce VZP, takže mi nasadí asi pouze stimulaci a potom budeme muset jet do Prahy. Alespoň takto mi to řekli na první konzulataci. Musím se na to zeptat ještě jednou, abych v tom měla jasno. Uvažovla jsem o o IUI v srpnu, ale nevím....
Stejně mám od pondělka 3 týdny dovolenou, tak to chci vyřídit ještě než odjedu a potom uvidíme, jak zareaguje pojišťovna..... 😕

jmisa
8. črc 2008

Dckami, jj, tak to dělaj. Zase v Praze je vyhlášená laboratoř a na tý u IVF záleží nejvíc.

dckami
8. črc 2008

Jmisa, díky za info o Praze.

Dneska odpoledně mě dostihla mrcha 😠 , jedinou výhodou je to, že přišla dříve než odjíždíme na dovču. Už aby byl čtvrtek, jsem zvědavá, co mi na to dr. řekne. veškeré info mám v podstatě zprostředovaně od vás nebo z jiných diskusí na MK a od mé sousedky, která IVF absolvovala loni 2x, bohužel bez úspěchu. 😒 Tak snad budeme mít větší štěstí.......

jizu
9. črc 2008

Ahoj holky.

Můžete mi prosím poradit, zda se v pražském Pronatalu platí něco za IUI? Jdu tam zítra, tak abych byla kdyžtak připravená. Byla jsem tam již na dylataci hrdla a taky mi neřekli, že se bude něco platit a pak po mě chtěli 800 Kč za pooperační pokoj. Tak jen, abych nečuměla jak péro z gauče. Děkuju.

jmisa
9. črc 2008

Jizu, pokud nepoužijí spešl katetr, tak snad ani ne. Ale berou tam platební karty, já platím vždy kartou.

jizu
9. črc 2008

Jmiso - děkuju. Tak uvidíme 😉

dckami
9. črc 2008

Jizu, já ti poradit nemohu, chodím do Teplic,ale zde jsem jse za IUI platila pouze regulační popltaek 30 kč.

gucci
9. črc 2008

jmiso: v Pronatalu berou karty? mě dycky říkají, at si vezmu sebou tolik a tolik v hotovosti a minule tam říkali na recepci jedné ženské, že karty neberou 😕