Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
11. črc 2008

jo díky moc holky, budu se s ním bavit o tom IVF tak abych věděla
v pondělí podám zprávu
hezký víkend

oskarka
11. črc 2008

hezký víkend všem!

campi
13. črc 2008

Gucci: co v Pronatalu? Ja mela Voborila moc rada, je akorat - ani moc ukecanej, ani moc mlcenlivej a takovej lidskej.

jmisa
13. črc 2008

Ahoj všem.

Campi, tak už máš těhuřidičák? 🙂

gucci
14. črc 2008

dobré ránko děfčata

tak máme krásný velký folikul bohužel na PRAVE straně, což je nám k ničemu, protože pravý vejcovod mám neprůchodný 😒 , tudíž jsem nedostala ani Pregnyl ani nebude IUI, říkal, že je to zbytečné, ale že se máme samo snažit doma, že zázraky se dějí a je možné, že si to nějak ty vaječníky předají....jinak Vobořil dobrý, dal nám papíry na IVF, prej si to máme doma nastudovat, manža už nechce na nic čekat a nejraději by stihnul v srpnu IVF....nicméně já jsem aspon ráda, že tam nějaký folikul byl, tento cyklus jsme nijak nestimulovali a měla jsem strach, aby to neměla rozházené po předešlém cyklu s injekcemi

takže co radíte?

jmisa
14. črc 2008

Ahoj.

Gucci, udělej, jak myslíš, jak se cítíš, nic nelámej přes koleno. Kdy máš dostat mrchu?

gucci
14. črc 2008

jmisa: ovu ještě nebyla, měřím ted BT, takže MS čekám nejdřív za dva týdny
jdu psát mail Mardešičovi, že bysme rádi schůzku tento týden, at mu můžeme dát ty papíry a zkusím si to nějak na pojištovně zařídit sama jako ceeruti 😉

jmisa
14. črc 2008

Gucci, papír, co máte k podpisu se podepisují a vrací až při počátku stimulace. Předpokládám, že žádost na pojišťovnu odeslal Vobořil. Nám poslední schválení trvalo týden.

gucci
14. črc 2008

jmisa: no to si myslím, že určo nic neodeslal, on mi dal ty papíry, at se na to doma koukneme a domluvíme se co a jak.......takže ty papíry co jsme dostali se odevzdávají až při počátku stimulace?

jmisa
14. črc 2008

Gucci, žádost na pojišťovnu nepodepisujete, tu zařizují oni. Takový ty formuláře - souhlas se stimulací, IVF, narkozou a ceník, ty jsou pro vaši potřebu, ty s kolonkou na podpis odevzdáte při počátku stimulace a papír k narkoze odevzdáš až při OPU.

Ale napiš si Mardešičovi, jestli to Vobořil poslal nebo ne. Ta schválená žádost platí pak 3 měsíce.

gucci
14. črc 2008

jmisa: moc díky za info, už jsem mu psala, tak čekám co odepíše

gucci
14. črc 2008

a ty na to jdeš kdy?

jmisa
14. črc 2008

Gucci, až dojde mrcha, takže kolem 10.8. začínám, může to být o pár dní dřív i později, dle mrchy.

campi
14. črc 2008

Gucci: ja bych taky na nic necekala. Tady fakt nic nevymyslite, tezko poznate, ze je ten spravny mesic na IVF nebo neni. Leda by sis chtela jeste udelat hezky konec prazdnin - budes muset casto jezdit do Pronatalu, pichat injekce v pravidelnou dobu, dopredu nebudes vedet, kdy bude odber vajicek nebo embryotransfer, takze to pak cloveku docela narusi cely ten mesic.

U nas to bylo tak, ze o pojistovnu zazadali v Pronatalu cca tyden po me menstruaci, ja nic nepodepisovala, pred menstruaci jsem si volala na recepci, tam mi potvrdili, ze schvalena je, takze pak jsem znovu volala 1. den cyklu a objednali me na 2. den cyklu pro rozpis - papiry jsme oba podepisovali vzdy pred vykonem - osobne pred doktorem nebo na recepci (treba narkozu jsem podepisovala jenom ja, ale to je jasny...).

Jmisa: jojo, tehuprukazku mam od pondeli, ted tyden klid a pristi pondeli jdeme k dr. Brestakovi (nejake odloucene pracoviste Pronatalu) na screening ve 12tt.

gucci
14. črc 2008

jmisa: no tak to máš taky za pár 😉

campi: jj s tím počítám, že to bude takové rozlítané, máme právě na srpen naplánovanou dovolenou, ale chtěli jsme jet jen k rodičům, nikam daleko, takže by to mohlo klapnout

campi
14. črc 2008

No, tak vidis... A po IVF by ses mela citit krasne, tak vyuzij letnich dnu, trochu dovolenky. Myslim, ze srpen je ten spravny mesic 😎

gucci
14. črc 2008

campi: taky si myslím, navíc má manža třicátiny, co víc si přát 😀
a ty už jsi 12tt, to je síla jak to letí, hlavně, že všechno dobře dopadlo 😵

jmisa
14. črc 2008

Campi, ono z Pronatalu posílaj k Břešťákovi, mám dojem, že je to jeden z nejpovolanějších na tyhle screeningy.

campi
14. črc 2008

Letí to straslive, dokonce mam uz mirnějši nevolnosti, ve 2. měsíci jsem myslela, že chcípnu a pak jsem se sžírala tím, že nemám dostatečně velkou radost... Jsem se včera dočetla, že to dělá hlavně progesteron - takže už se těším až přestanu příští týden brát Utrogestan a přehoupnu se do 2. trimestru.

Jmisa: a ty vase imunologicky testy budou mit nejak vliv na to Tvoje IVF?

jmisa
14. črc 2008

Campi, no snad ne, maximálně třeba vyšší dávka prednisonu nebo tak něco. Já nepředpokládám, že tam něco najdou. Tedy původně jsem myslela, že by mohli najít něco na manžovo spermiu, jenže to jsem ještě netušila, že mu léčili nesestouplé varle až ve 12 letech 😕

gucci
14. črc 2008

tak jsem se ted dovolala do Pronatalu, Vobořil nic neposílal, ale sestra předá vzkaz Mardešičovi, aby mi zavolal, že je to nutné, to bude Tonko čumět 😀

campi
14. črc 2008

Zrovna dneska jde k Tonkovi jedna holka, ktery se stalo totez co nam - rozdelila se jí embrya. Není z Prahy, v jejím CARu jí ani nic neřekli a poslali ji rovnou k němu.

jmisa
14. črc 2008

Campi, když si to studovala, je šance, že i rozdělená embryjka budou OK?

campi
14. črc 2008

Jmisa: nevim, ja jsem se v tom moc nerejpala a pozitivní zkušenosti jsem moc nehledala. Asi nejhorší by bylo, kdybych pak musela rodit mrtvý dítě.

Moje gynekolozka rekla:
"Kdyz nechame 3, tak je riziko, ze se neco podělá, 60-70 %, když 2, tak je to 30-40 % a když jedno, tak 15 %. A Ty přece chceš jedno zdravy ditě..."

A vubec mi to neni jasny - vzdyt kdybych si nechala zavest 1 embryo a vznikla jednovajecna dvojcata (bez toho tretiho), tak by me na redukci urcite neposilali a čekalo by se. My jsme to měli ulehčený tím ztluštěním šíje.

jmisa
14. črc 2008

No když si měla 3, tak to už je fakt trochu jiný, ale kdyby se chytlo jedno a to se rozdělilo, tak by to asi bylo o něčem jiným.
A kde Ti zjistili to zltuštění šíje? To si byla taky u Břešťáka?

gucci
14. črc 2008

tak volal mi Mardešič, prej je u nás to IVF na místě, akorát si není jistý, jestli se to v tom srpnu stihne, ale prej dneska hned sepíše žádost a zítra jí dodají na pojištovnu a 1 DC si mám volat, jestli je to scvhálené a 2 DC si půjdu pro léky

jmisa
14. črc 2008

Gucci, jakou máš pojišťovnu?

campi
14. črc 2008

jmisa: zjistil to Voboril v 10tt, ono je to hezky videt na normalnim UTZ - moje gyn. to tam ovsem 3 dny pred tim nevidela - pry to nehledala.

gucci
14. črc 2008

VZP

jmisa
14. črc 2008

Gucci, aham tak to nevím, jak jsou na tom se schvalováním, já mám OZP a to jsou fofrníci.