Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
14. črc 2008

já si na VZP ráno volala, prej to schvalují během týdne

jmisa
14. črc 2008

Gucci, no vidíš, tak to můžeš hned stihnout, si tam pár dnů před mrchou zavolej, aby ses netěšila zbytečně, to Ti řeknou normálně na kartotéce, jestli to máš schválené 🙂

renca82
14. črc 2008

Ahoj, je tady někdo, kdo dostal v Pronatalu na srovnání MS Klimonorm? Mám ho teď na 21dní a pak bych měla dostat nějaké léky na stimulaci, tak se modlím, aby to vyšlo. 10let jsem brala HA a po vysazení (září 2007) jsem nedostala MS, chodila jsem na gyndu na injekce a pak jsem brala Estrofem+Provera, potom MS byla, tak doktor nasadil jen Proveru (podle horm.profilu mám nízký progesteron a děložní sliznici), ale MS nepřišla, tak jsem zamířila rovnou do Pronatalu. Tam mi Dr. Vobořil dal Estrofem + Utrogestan na první měsíc, potom byla MS a teď beru ten Klimonorm. Jakmile přijde MS, tak musím do 3dnů dorazit do Pronatalu na tu stimulaci. Máte s tím některá zkušenost? Jak taková stimulace probíhá?

jmisa
14. črc 2008

Renco, klimonorm brala moje máma v přechodu.

Jinak stimulace krátkej protokol bys měla volat první den cyklu, oni Ti daj hodinu, kdy máš další den přijít, dostaneš injekce, vezmi si s sebou dostatek hotovosti, obvykle 5000, aby si měla v lékárně čím zaplatit. První injekci Ti bodne sestra a vysvětlí, jak postupovat, dostaneš papír, kde je popsáno kolik čeho píchat a kdy přijít na kontrolu.
Měl by tam být s Tebou partner, protože musíte podepsat OBA souhlas se stimulací na IVF.

campi
14. črc 2008

Renco: jenom pro jistotu. Je to stimulace na IUI nebo IVF? Pokud IVF, tak presne jako pise jmisa - prvni den menstruace volat na recepci a tam se domluvit.

jmisa
14. črc 2008

No jo vlastně, to mě nenapadlo, že by mohlo být i IUI 😀

renca82
15. črc 2008

Ahoj Campi a Miso, já bohužel nevím, o jakou stimulaci se jedná, to mi neřekli, pouze jsem musela volat při poslední MS, aby poslali něco na pojišťovnu kvůli lékům, ale nevím, o jaké léky se jedná. Manžel byl na SPG a dopadlo výborně, tak možná mě budou stimulovat jenom prášky a snažit se budeme potom přirozeně, co myslíte?

jmisa
15. črc 2008

renco a jdeš na IVF nebo na inseminaci? Jaký je důvod neplodnosti?

renca82
15. črc 2008

miso, důvod neplodnosti je, že nemám žádný cyklus, bez hormonů nemenstruuji a asi není ani OVU ☹

campi
15. črc 2008

Tak to muze byt stimulace clostylbegytem (nebo podobnym preparatem) a nasledna rizena ovulace Pregnylem. Clostylbegyt by mel povzbudit vajecniky k ovulaci - často po něm ovulují oba a udělá se na nich více folikulů než jeden. Potom bys chodila na folikulometrii (dívali by se ultrazvukem, jak folikuly rostou) a až by byly dostatečně velké (9.-14.DC) Ti píchnou Pregnyl a za 36 hodin by měla proběhnout soulož (my jsme tomu říkali výroba).

Asi to bude tato stimulace, myslím, že se clostylbegyt začíná brát 3. den cyklu.

Kdyby šlo o IUI (inseminace) nebo IVF (umělé oplodnění), tak bys o tom věděla, protože by Ti to aspoň zhruba vysvětlovali.

renca82
15. črc 2008

tak to je super, díky moc za info, spadl mi kámen ze srdce, i když se třeba tomu IUI nebo IVF nakonec nevyhnu, jestli ten Clostylbegyt nezabere, nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jaká je asi šance na otěhotnění?

gucci
15. črc 2008

campi: ale na clostilbegyt není třeba odsouhlasení pojištovny ne?

jmisa
15. črc 2008

Gucci, to mě taky napadlo.

jmisa
15. črc 2008

Ale ono se někdy stimuluje injekcema, akorát v pidi dávkách.

gucci
15. črc 2008

no to jsem měla já, Puregon, ale byla jsem na IUI

renca82
15. črc 2008

když jsem volala, aby poslali tu žádost na pojišťovnu, tak mi sestra říkala, že na stimulaci (asi to bude to IUI a IVF) nikde napsaná nejsem, tak tomu fakt nerozumím....když nemám ovulaci, ale manžel je OK, tak by možná stačit ten Clostylbegyt, ale ten by mi možná napsali tedy i bez souhlasu pojišťovny...doktor mluvil pouze o stimulaci, ale žádné další podrobnosti jak to bude probíhat apod. mi neřekl, jen se mám dostavit do 3 dnů od začátku další MS. Jak vlastně to IUI probíhá?

gucci
15. črc 2008

renca: tak to bude určo ten Clostilbegyt, ten se bere 3-7 DC většinou ráno a večer 😉 , na ten opravdu není potřeba schválení pojištovnou

gucci
15. črc 2008

renca: a k jakému dr. chodíš?

renca82
15. črc 2008

k Dr. Vobořilovi

gucci
15. črc 2008

to ti dají nejspíš ten clostilbegyt a budete se snažit doma....ten clostil je na tvorbu folikulů...pak půjdeš cca 12 DC na kontrolní ultrazvuk kde se podívají, jak jsou velké folikuly a podle toho ti naplánují tu injekci Pregnylu, který je k tomu, aby ti ty folikuly praskly, tudíž došlo k ovu

renca82
15. črc 2008

napadlo mě, jestli to třeba na tu žádost na IUI pojišťovnu neposlali dřív, kdyby třeba ten Clost. nezabral, tak aby mohli další měsíc hned stimulovat na IUI?

gucci
15. črc 2008

renca: to je taky možné

renca82
15. črc 2008

tak to jsem na to zvědavá, měla bych tam jít koncem měsíce, tak pak dám vědět, jak jsem dopadla. Moc doufám, že bude stačit ten Clost. Jaká je asi tak šance, že s ním otěhotním? HA jsem vysadila v polovině září 07 a od tý doby menstruuji jen za podpory hormonů (Estrofem + Utrogestan a teď ten Klimonorm - snad po něm MS přijde)

gucci
15. črc 2008

renca: no šance je asi jako při normálním snažení...mě třeba nepomohl, ale jiným ano, to máš těžké

jmisa
15. črc 2008

No žádosti na pojišťovnu pak platí omezenou dobu, to si nemyslím. Spíš bych to viděla, že si budeš něco bodat.

campi
15. črc 2008

Renca: to se mi zda zvlastni, ze mas jit na neco a nevis, na co... Voboril docela vysvetluje, dokonce mi i maloval. A kdyz nevim, tak se ptam...

Postupuje se od levnejsi metody k drazsi, takze jestli nemas ovulaci, tak mi vychazi jasne ten clostylbegyt - pojistovna ho ale neschvaluje.

Pokud je u Vas problemem to, ze nemas ovulaci, tak by Clostylbegyt mohl zabrat. Ja mela ovulaci v poradku, jenom jsme to zkouseli, jestli nezabere to vetsi mnozstvi folikulu. Bere se to 3-6 cyklu.

renca82
15. črc 2008

Campi: byla jsem u Dr. tak vyjevena, ze jsem se uplne zapomněla zeptat, co vlastně znamená ta stimulace ☹

gucci
15. črc 2008

no a když jsi tam ted volala tak ses neptala co s tebou budou dělat?

renca82
15. črc 2008

ptala, ale sestra nevěděla a na doktora mě nechtěli přepojit, mám si zavolat, až dostanu další MS

gucci
15. črc 2008

a kdy máš dostat MS?