Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

campi
22. črc 2008

Ja to mela dokonce napsany na papiru s vykricnikama, ze choroby musi byt v den, kdy si jdeme pro rozpis leku. Jsem se na to tady ptala a pak jsem se mrkla na papir od Zelenkove a bylo to tam.

jmisa
22. črc 2008

Campi, díky, už jsem si připadala jako exot 😀 😀

lionesska
22. črc 2008

jmisa: si to zas tak neber 😀

na žádance na spermiogram je taky napsáno že musí být negativní výsledky na HbSAg, HIV a nevím co ještě, a přitom to nikdo nekontroloval.
Ale tím nepopírám, že nemá logiku to mít v pořádku na začátku stimulace! Jen ne vždy to je možný, a já jsem toho důkazem, u nás to prostě bylo dost rychlý.. díky bohu ;)

jmisa
22. črc 2008

Lio, no já si to tak neberu 😀

Já dostala ty papíry jak mi posílali žádost na pojišťovnu, tak jsem měla dost času a když řekli, že to berou půl roku, tak jsem to oběhala. 😀 Což mi připomíná, že zítra musím vyzvednout výsledky krve u praktika, už se nám hoch vrátil z dovči.

lionesska
22. črc 2008

No my právě šli na konzultaci, jenom to jako oťukat co a jak, a že někdy v létě do toho praštíme. Jenže Lazarovská je žena činu a hned poslala papíry na pojištovnu. Já, zvyklá na svoje 40 denní cykly jsem měla času, a najednou 26dc bum a už jsem kmitala abych to stihla.

Musela jsem to napsat, protože bych byla nerada, kdyby se někdo nervově hroutil z toho, že je ve skluzu. Víš že internet je informační médium. Takže závěrem - v Pronatalu lze vyběhat výsledky na poslení chvíli, i když to nedoporučuji ;)

lionesska
22. črc 2008

Jo a nám schválili léky zjevně za 26 dní, protože když jsem tam volala 1dc jestli má smysl chodit 2dc pro protokol a léky, jestli to pojišťovna schválila, tak řekli že "samozřejmě ano". takže jsme vlastně do toho spadli dřív než jsme čekali, šlo to čik čak ;)

jmisa
22. črc 2008

Lio, já je měla prvně za 14 dní a teď za týden schválený. OZP je nějaká fofr.

campi
22. črc 2008

Ja je mela u VZP schvaleny za kratsi dobu nez 3 tydny.

jmisa
24. črc 2008

Tak holky, hlásím, že výsledky imuna bez překvapení, hurá.
Já krom protilátek proti štítné žláze, což jsem věděla, nemám nic.
Manža je imunologicky OK, má jen mírně zvýšené leukocyty a katastrofální spermio, akrozomy taky na nic, takže potvrzují, že přirozené početí nehrozí.

lionesska
24. črc 2008

Jmiso, až na ty akrozomy máme úplně stejné komplikace. Ještě teda mám k tomu PCOS 😀

jmisa
24. črc 2008

Lio, a vy jste byli na imunologii?

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
29. črc 2008

ahoj renčo: missed abort je myslím potrat, ale nevím to jistě
a proč si brečela? dyt inseminace je skoro přirozené početí, pořád lepší než IVF 😉

jmisa
29. črc 2008

Renco, IUI má sice takovouhle pravděpodobnost, ale furt je to víc než přirozené početí.

Akorát nechápu, jakou má souvislost potrat a IUI, potratit lze miminko počaté jakoukoli cetsou.

gucci
29. črc 2008

jmiso: oni to mysleli ten potrat spíš asi kvůli té malé děloze ne? no, ale i tak to nechápu

gucci
29. črc 2008

renčo: a příště, když nebudeš něco vědět, tak se ptej hned, od toho tam ti dr. jsou 😉

jmisa
29. črc 2008

gucci, no chápu potrat kvůli děloze, ale jak tu dělohu ovlivní způsob početí to nechápu.

gucci
29. črc 2008

njn to máš recht, možná to renča špatně pochopila

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
29. črc 2008

reni, mě taky tři dr. řekli, že mám malou dělohu, ale v Pronatalu řekli, že je to OK...nedělej si starosti 😉 , určo to dobře dopadne

jmisa
29. črc 2008

renco, jj, to já chápu - malá děloha - hrozící potrat, ale furt nechápu souvislost s IUI, protože miminko se vyvíjí stejně po přirozeném početí, stejně po IUI, stejně po IVF.
Pochopila bych, kdyby si měla nějak zakloněnou dělohu a ten záklon by ztěžoval průnik spermií.

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
29. črc 2008

renco, jo, ale to nemá souvislost se způsobem početí.
Ty si psala, že musíš na IUI, aby nedošlo k potratu (nebo aby se zmenšila pravděpodobnost).

gucci
29. črc 2008

reni: no tak to je jasný, když stimuluješ injekcemi, že ti udělají IUI, bud ráda prosím tě, máte větší šanci

jmisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
29. črc 2008

jj, jak píše jmisa, my jsme byli ráno na IUI a večer to ještě "pojistili" doma

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
campi
29. črc 2008

Renco: to jsi musela spatne pochopit s tou malou delohou. Pokud by zpusobovala zamlkly tehotenstvi, tak zamlkne i po IUI! Nezda se mi, ze by Slamova takovou konstrukci vyplodila, i kdyz jsem tam s Vama pochopitelne nebyla a slysela jsi to Ty, tak to nechci zpochybnovat.

Radeji se vzdy poradne vyptej, potom zbytecne vysilujes. Jinak drzim palce, preji pevne nervy, pohodicku a treba se vejdete do tech 15 %. V Tehulkách chodim do diskuze holek, kterym vysla prave inseminace (nevim tedy presne kolikata), ale uspesnost to ma, pokud to sedne prave na Vas problem. A ovulaci a cyklus Ti srovnaji tema hormonama, takze bych to videla velmi dobre 😎

gucci
29. črc 2008

ahoj campi, co nového u tebe?

campi
29. črc 2008

Ahojky gucci,
dneska dobry🙂. Novyho ani nic, v pondeli jdeme na specialni screening, budou zkoumat srdce u Brestaka. Nevim, jestl jsem to psala i tady, ale mimco ma jakesi spatne ukazatele podle UTZ pred 14 dny, ktery muzou znamenat milion veci a taky NIC (mj. vsak riziko selhani srdce), tak ho ted budou poradne prohlizet. A konecnej ortel padne ve 20tt (v zari). Co Ty? Definitivne jste odlozili IVF na zari? Kdy pojedete na dovcu?