Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
30. zář 2008

dckami, bude záležet, jak budeš v pohodě, ale vaječníky budou předpokládám klidné, tak bych začala stimulku při druhé mrše. Otázka, jestli to schválí pojišťovna.

dckami
30. zář 2008

Díky, já jsem od 1.10. změnila zdravotní pojišťovnu z OZP na VZP. Tak nevím, zda to bude problém, ale pracuje zde mamka, tak snad b to mohla nějak u revizního lékaře zajistit. 😉

jmisa
30. zář 2008

Dckami, já už to nevím přesně, ale některá pojišťovna schválí IVF po vybrání léků, což je třeba OZP, ale někde až po určité pauze, já to vypustila. Nejlíp bude, když se mamka zeptá, budeš mít jistotu a můžeš se podle toho zařídit.

dusice
1. říj 2008

Ahoj děvčata! Ráda bych se přidala k vaší diskuzi. Už vás nějakou dobu sleduji+ ještě téma IVF v září 2008, ale ještě jsem nesebrala odvahu sem napsat. Hodně mi vaše diskuze pomohla- díky vám jsem měla o všem přehled- hlavně o IVF. To mám už za sebou, ale bohužel neúspěšně. Včera jsem začala silně krvácet a to mi lékař tvrdil, že se menstruace díky lékům určitě o několik dní opozdí. Uvidíme co bude ted´dál. Mám ještě tři mrazáčky. Na KET bych měla jít až po třetí menstruaci (11.den cyklu) což vychází (teda pokud´mi hormony nerozházely cyklus)na 3.12., tak nevím, jestli v tu dobu bude Pronatal ještě fungovat.
Jmisko, prosím tě, vím, že máš jít i ty na KET a přišlo mi, že půjdeš dřív než po 3.cyklu- to ses s nima nějak domluvila? Ještě bych se tě chtěla zeptat, zda se při KETU berou nějaké léky a jak vše probíhá. Budu ti vděčná za jakoukoliv informaci.

petrakalcik
1. říj 2008

Ja jsem nekde cetla, ze na KET se muze jit i po mesici. Ale nemam s tim zkusenost.

jmisa
2. říj 2008

Ahoj.
Mluvila jsem s Lazarovskou a ta mi řekla, že při druhé mrše se mám objednat na 11DC na sono a pokud budou vaječníky klidné, sliznice narostlá, tak nic nebrání tomu udělat KET.
Jinak 3.12. už fungovat nebudou, v prosinci maj zavřeno.

campi
2. říj 2008

Mně Lazarovská taky říkala, že mám 2x odmenstruovat do KET. Jmisa: na jaké datum Ti +/- vychází 11.DC? A před KET nedostáváš nic na sliznici?

dusice
2. říj 2008

Ahojky!
Tak jsem to nevydržela a zavolala jsem do Pronatalu (trochu mě štve, že člověk nemůže mluvit přímo s lékařem). Bohužel mi řekli, že ještě nemají rozpis na prosinec a že si mám zavolat 10.10., tak nevím, jestli budou nebo nebudou fungovat. Jmisko, tobě to řekli přímo v Pronatalu, že nebudou fungovat? Já bych taky chtěla počkat na 2 cykly- to by vycházelo na cca 6.11., ale mám strach z toho, že když se v tu dobu objednám, aby mi potom lékař nevynadal, že jsem neuposlechla jeho pokynů.Ale jestli nebudou přes prosinec fungovat, tak bych fakt nechtěla čekat až do příštího roku. Mám totiž endometriozu 4.stupně- trpím při menstruaci dost velkými bolestmi, protože ji mám rozšířenou i do břišní dutiny- takže každý měsíc krvácím i do břicha.

jmisa
3. říj 2008

Dusice, řekla mi to přímo dr. lazarovská, když jsem si byla v pronatlu ukončit neschopenku po 2.IVF.

Campi, zatím nedošla mrcha, tipuju to, že 11. DC bude cca 16.10. plus minus den dva. Na sliznici nic nemám, mně roste v pohodě, takže myslím, že není důvod.

dckami
8. říj 2008

ahoj kočky, nikde nikdo? Takovou dobu. 😕 No, mě nešel asi 2 dny MK.
U nás žádné novinky, čekám na mrchu každým dnem.
Jediná pozitivní zpráva je ta, že koncem října pojedeme na prodloužený víkend na lyže do Rakouska na ledovec. Už se moc těším, potřebujeme se odreagovat celá rodina... 😝

ismail
9. říj 2008

ahoj dckami, ja teprve v lednu podstoupim prvni IUI, diky tomu, ze v prosinci Pronatal nefunguje, se mi to o mesic protahne 😒 jak to vypada s tebou? kdy mas naplanovanou dalsi stimulaci? Tak si hlavne dovolenou uzijte a odpocinte 🙂

sorbona
9. říj 2008

Ahoj holky,
vstoupím vám do diskuze se svou depresí po neúspěšné IVF. Ač nejsem z Prahy, léčím se v pražském Pronatalu. V září jsem absolvovala první IVF bohužel vyšlo málo zralých vajíček tak nemám nic v mrazáku. Byla jsem z toho strašně nešťastná, protože se mi zpozdila menstruace a na testu vycházela slabě druhá čárka. Tudíž jsem se moc těšila, že to vyšlo, bohužel opak byl pravdou. Chtělo se mi to všechno vzdát. Nicméně když jsem do Pronatalu volala, že nejsem těhotná, rovnou mne objednali na další "domluvu". Ty jejich domluvy mne také trošičku štvou ač jinak jsem s centrem děsně spokojená, ale jezdit 200 km řešit něco co mohu vyřešit z lékařem po telefonu mi připadá trošičku zbytečné. Ale zpět, myslela jsem, že tam prostě nepojedu, ale začala jsem po týdnu skončené menstruace znovu krvácet je mi dost blbě - nízký tlak, zpomalená srdeční činnost. Vše z krevní ztrát. Takže tam budu muset jet už jen kvůli tomu aby mi zase cyklus srovnali. S tím souvisí, že jak tam vlezu, tak se mi zase hrozně začne chtít mít miminko a určitě odkývám další léčbu ihned. Ale teď jsem pochopila z vaší diskuze, že Pronatal nebude funkční. Můžete mi o tom napsat někdo něco víc. Ať se zbytečně k něčemu neupínám a oni mi neřeknou jo, ale až v příštím roce. Díky a omlouvám se, že si tady vylévám svůj splín.

dckami
9. říj 2008

Ismail - zatím další stimulaci naplánovanou nemám, teď čekám na mrchu, dnes je to 14 dní od ukončení stimulace, takže čekám každým dnem.... Potom musím na vyšetření krve LH a FSH a dle výsledku uvidíme, zda to zkusíme ještě letos nebo v lednu. Samozřejmě, že byl chtěla co nejdřve, ale není jisté, že by to to VZP schválila 😕 . No uvidíme....

Sorbona,
já chodím do Pronatalu Nord v Teplicích, ale můj dr. mi říkal, že v Praze začínají s rekonstrukcí a nebudou přijímat pacientky z Teplic. Takže si tam raději zavolej, ať máš jistotu. 😉

jmisa
9. říj 2008

Sorbono, Pronatal nebude funkční jen v prosinci. Každoročně má posledních 14 dní v roce pauzu na malování apod., letos to prodloužili na celý měsíc. Od ledna budou fungovat dál.

sorbona
9. říj 2008

Tak díky za uklidnění, tak to asi ještě něco stihnem, mám tam jet v úterý.

ismail
10. říj 2008

dckami: tak budu drzet palecky, aby to tentokrat vyslo.
sorbona: to me mrzi, ze to nevyslo, ja mam za sebou jedno zamlkle tehotenstvi v cervenci, porad si rikam, ze priroda to tak chtela a lepsi tohle nez postizene detatko. Pronatal v Praze ma skutecne zavreno cely prosinec, pry budou dekat rekonstrukce salu a bude zavrena laboraor, takze se nesmi delat IUI a IVF.
Holky, kdo z vas ma za sebou IUI, cim jste stimuloval a kolik to stalo? Ja jsem s Dr. domluvena na nejakych injekcich, ale vic mi nerekl.

sorbona
10. říj 2008

ismail: IUI mám za sebou celkem dvě, ale já injekce nebral, jen prášky a na ně byl doplatek cca do 100,-,ale je pravda, že se povedla jen první stimulace. U druhé jsem při kontrole na UZ měla místo vytvořených folikulů na vaječníkách cysty. Prý se to někdy stává, že tělo reaguje na hormonální léčbu takto. Takže pak usoudili, že to není vhodná terapie pro mě a domluvili jsme se na IVF. No nnechám se příští týden překvapit co mi řeknou, doufám,že pořeší přetrvávající krvácení (na můj normální průběh dost dlouhé a silné a navíc sotva týden po tom minulém).

petrakalcik
10. říj 2008

Sorbona: Nic nevzdavej, priste se to povede. Ja jsem na tom uplne stejne. Prvni IVF, malo vajicek, zavedeno jen 1 embryo. Tehot.test vysel, pak zadny vyvoj embrya, revize delohy. Vcera jsem podstoupila 2.revizi delohy, protoze po prvni tam neco zbylo. No byl to sok, kdyz mi rekli, ze jdu na zakrok znovu. dneska jsem se probudila a rikam si, pristi rok to bude lepsi. Pozitivni na tvem prichodu do Pronatalu je, ze vejdes a chces strasne mimi. Ja tam vejdu a uz se klepu, co mi zase reknou.

Vcera jsem se ptala, jak to je s rekonstrukci. Jak holky psali, v prosinci je zavreno. Pochopila jsem, ze listopad uz bude jen takove dobihani a pripadne konzultace. Takze naplno zacnou fungovat az v lednu.

dckami
10. říj 2008

Ismail, jámámza esbou 4x IUI z toho 2x bez stimulace a 2x se stimulací ( 1x Clomhexal, 1x Clostilbegyt), to jsou prášky. Já jsem injekce nechtěla, jsem srab. Raději spolknu prášky 😖 . Doplácela jsem na ně asi do 200 Kč.

jmisa
10. říj 2008

Na injekce bude doplatek podle toho, jak budeš reagovat. Pokud se vejdeš do 450 jednotek, tak zhruba tisícovka.

sorbona
10. říj 2008

petrakalcik: to je mi líto. To je fakt horší než jen vědět, že se to nepovedlo. Snad už budeš v pořádku. Co s tebou plánují dál?

petrakalcik
10. říj 2008

No ja nevim. Myslim, ze vubec nic. Pujdu si pro dalsi leky na stimulaci a pokracujeme dal. Ted si musim trosku psychicky odpocinout, zacit zase "normalne" zit a prestat na vsechno myslet. No a po Vanocich, v lednu nebo v unoru si k narozkam nadelim dvojcatka. Hezky vymysleny, co? 🙂

dckami
10. říj 2008

Petro, hezké plány. Kéž by nám to všem konečně vyšlo. Já se také smiřují spíš s možností, že další IVF bude až po vánocích.
Alespoň jsme si tedy včera udělali hezdký večer a byli jsme s manžou v divadle, prima odreagování. 😵

petrakalcik
10. říj 2008

Mne uz je jedno, zda to bude v lednu nebo v unoru. Hlave si musim odpocinout a jit na to zase lip pripravena. Vzdyt jsem videla, jak me stredecni informace zase srazila dolu. Ale dneska uz to vidim jinak. Ted bych potrebovala byt rychle fit, abych mohla hledat novou praci, domalovat novy byt. Az to pujde, zacnu zase pravidelne cvicit.

Ted me tak napada jeden dotaz: pribrali jste po stimulaci, resp. po celem procesu IVF?

Dckami: na cem jste byli v divadle?

jmisa
10. říj 2008

Já jsem při stimulaci nepřibrala nic, pokaždý jsem ještě asi kilo zhubla. Váha mi šla nahoru až s mrchou, a to asi o dvě kilča, nejspíš na mě tak působí utroš a prednison, ta dvě kilča se mě držela pokaždý jeden další cyklus a s mrchou zase odešla.

petrakalcik
10. říj 2008

Ja prave nevim, jestli je to nejakyma praskama - prednison a utros - nebo spis tim, ze jsem uz 2 mesice necvicila. Nechci to dramatizovat, protoze to neni nijak videt, ale poznam to na kalhotech. Jsou tesnejsi.

sorbona
10. říj 2008

Já jsem naopak hubla, takže mě všechny kámošky uklidňovaly, že určitě jsem těhotná, protože to tak u některých typů (k niž asi údajně patřím) probíhá. Ale teď už mám pocit, že to zase jde zpátky. Ale na váze to vidět nebylo, ale taky jsem to poznala na obleční. Asi už ze všeho blbnu. Nejradši bch z celého kolotoče někam vyskočila. Ono je hezké všude slyšet abych na to nemyslela, jenže to poněkud nejde. Ale to určitě víte všechny nejlépe sami.

lanna
10. říj 2008

Pro KAJA23. Ahoj tak ja jsem dnes byla z tebou na jednim pokoji v PRONATALU.
Tet jsem vstavala cytim se jak nafoukly balon 😝 ale jinak to de..
No a co ty jak se maš co břicho přestalo bolet?
Tak ti budu moc držet palce at jseš byrži tehule.. 🙂
Lanna.. 😵

dckami
13. říj 2008

ahoj kočky,
kdepak jste??? Mám splín, mrcha stále nikde, tak jsem si volala do Pronatalu a zítra tam jedu na kontrolu. Dr. se to moc nelíbilo, a tak mě chce raději vidět. Alespoň budu vědět, na čem jsem. 😉 Už jsem o něco klidnější.

petrakalcik
13. říj 2008

Dckami: tak snad to bude v pohode. Z ceho mas splin? Ze vseho nebo jen z mrchy?