Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
13. říj 2008

Spíš z toho, že jsem to nedostala. Příští týden jedem na hory a tak to chci mít za sebou před tím, také bych nemohla jít na ktev, když budu mimo republiku 😒 . Tím,že se mi to prodloužeje, asi nestihneme ivf ještě letos 😢

petrakalcik
13. říj 2008

Tak to je neprijemne. Ale na horach si odpocines a na chvili na vsechno zapomenes. Kam jedete?

dckami
13. říj 2008

Jedeme si zalyžovat do Rakouska na ledovec Mölltall, bude prodloužený víkend, tak toho využijeme. 😵 Alespoň 4 dny na lyžích, moooc se těšíme.

petrakalcik
13. říj 2008

Tak to je super. Jinak uz mam splin taky. Prave jsem volala do Pronatalu ohledne hcg. Porad mi nechce klesat tak, jak spravne ma. Uz jsem tam pecena varena, kazdy tyden tak dvakrat. Za chvili si s nimi budu tykat. Ja nez se z toho vseho ted vyhrabu, tak budu mit pred dalsim IVF. Ach jo!

kaja23
14. říj 2008

Lanna..ahojky,teď jsem se Tě tady snažila najít 😉 No dva dny jsem nemohla ani chodit, jak mě bolelo břicho, v pondělí mě chytnul silnej záněť průdušek, tak jsem doma na neschopence 😒 od všerejška krvácím, tak jsem dneska volala doktorovi, jestli je to normální, měla jsem strach..ale údajně je to v pořádku, tak jsem ráda. Kdy máte termín na IVF? Jsem ráda, že je Ti lépe!

lanna
14. říj 2008

Ahoj Kaja tak se heski uzdrav at jseš fit na dalši krok pro mimi 😅 ,určitě se ozvu a dam vedet jak jsem dopadla..
Poslala jsem ti IP...Tak zatim pa,pa.

dckami
14. říj 2008

Tak já mám po kontrole v Teplicích, přesvědčila jsem se, že už znám své tělo a i přesto, že jsem dle poslední zprávy lékaře měla začít krvácet po zastavené stimulaci už minulý týden, po dnešním utz mi lékař potvrdil, že se mi blíží ovulace, folikul je 19mm, sliznice vysoká. Tak mi sestra píchla pregnyli a mrcha by měla přijít až koncem října. Potom půjdu na krev uvidí se, co dál. Bolesti v podbřišku jsou od toho, že se mi probouzí vaječníky, které byly utlumené Zoladexem. Takže alespoň vím, na čem jsem a můžu jet na hory v klidu.
😅
Peto,neboj, to zvládneš. bude líp, uvidíš. 😵

petrakalcik
15. říj 2008

Dckami,
ja to nejak nechapu. Jak jsi mohla zacit krvacet, kdyz ti ted zjistili ovulaci? Ja jsem si myslela, ze po stimulaci by mela prijit MS a ne ovulace?

Pak se ma clovek spolehnout na doktory. Je ale super, ze muzes jet v klidu na hory. Uz se tesim, az bude lip. Zatim mam porad obavy, protoze me poboliva bricho a prijde mi, ze nikdo vlastne nevi z ceho. Mozna se musi jen pockat a ja moc chvatam. No nevim, uvidim zase zitra - mam kontrolu.

dckami
15. říj 2008

Petko,
já to také nechápu, ale dr. mi to vysvětlovatl tak, že stimulace byla zastavená, protože bylo pouze 1 vajco 10mm a OPU nemá cenu. Proto by se mělo uvolnit a do 14 dní potom MS. Ale tím, že po Zoladexu bylo tělo utlumené, vajíčko i nadále pomalinku rostlo a teď má 19mm, prostě tělo je zpožděné o 14 dní. 😀
Já to tak vidím, že letos další pokus nestihneme, tak snad v lednu. 😉

Tak zítra písni, jak si dopadla na kontrole.

petrakalcik
15. říj 2008

Dckami, dalsi pokus budes mit v lednu nebo to pujdes jen na konzultaci kvuli schvaleni leku? Muj plan je jit v lednu na konzultaci kvuli lekum a v unoru s MS pak na 2.IVF. Jeste sice nevim, jak budu mit vlastne cyklus, ale plany si uz delam. 🙂

dckami
15. říj 2008

No,já jsem o tom s dr. zatím nemluvila, ale až půjdu na krev, tak si potom budu volat na výsledky a chci se domluvit, jak dál. U mě hodně záleží na tom, zda budou dobré či špatné. Ale já bych to nechtěla moc oddalovat, když jsem o tom včera přemýšlela, tak bych chtěla raději v lednu další stimulaci, ale záleží, kdy to dostanu 😕 a zda to schválí pojišťovna . U nás Pronatal dělá poslední ET 13.12. potom budou dovolené a nevím,kdy v lednu začínají. Předběžně jsem si to počítala takto: mrcha asi 30.10. - 27.11. - 25.12. a potom snad začátek stimulace. Ale nevím, kdy bych šla na utz mezi svátkama. Prostě je teď brzo něco řešit, myslím, že budu moudřejší v polovině listopadu, až budu vědět výsledky krevního rozboru.
Můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte?

petrakalcik
15. říj 2008

Dckami,
Ted v srpnu to byl rok, co se snazime. Zacali jsme to resit docela brzo, ale jsem za to vdecna. Vlastne me k tomu dotlacil manzel. V lednu 2008 jsem se zminila svemu gynekologovi, ten napsal nejaka vysetreni a az v cervenci 2008 jsme se dostali do CAR. Kdyz si vezmu, ze to trvalo pul roku, nez jsme se nekam pohli, tak jsem vdecna, ze jsme necekali.

dckami
15. říj 2008

tak to más dobrý, moje dr. se mnou NIC nedělala celých 18 měsíců a do Pronatalu jsem se také objednala sama. My se snažíme od 6/06, od 11/07 chodím do Teplic a jsem moc ráda, že jsme tam začali docházet. U své dr. jsem si připadala jako hypochondr 😖 . také jsem to museli začít řešit i vzhledem k věku, nejsem nejmladší...

kaja23
16. říj 2008

ahoj holky...prosím vás, nemáte někdo za sebou THL v Pronatalu?děkujuuu

petrakalcik
16. říj 2008

Kajo,
co je THL?

kaja23
16. říj 2008

to je transvaginální hydrolaparoskopie...doufám, že to píšu dobře 🙂

petrakalcik
16. říj 2008

Kajo,
tak to bohuzel nemuzu slouzit.

Dckami,
tak jsem volala na vysledky. Hcg se mi sice snizuje, ale pisnicka porad stejna - ne tak, jak ma. V pondeli me ceka dalsi kontrola a vysledek bude bud OK a ja pujdu domu a nebo okamzite na sal - 3. revize delohy a hysteroskopie. Uz bych se nemela obavat, jsem tam jako doma, ale stejne se toho pondelku zacinam bat.

dckami
16. říj 2008

Petko, to je mi líto, ale třeba se tělo dá přes víkend do pořádku a nebudeš muset na sál. Moc bych ti přála, aby se to srovnalo.

petrakalcik
16. říj 2008

Uvidime, jak to bude v pondeli. Pokud budu muset jit na sal, tak si rikam, ze me aspon udelaji tu hysteroskopii. Uvazovala jsem, ze si ji vyzadam (kdyz 1.IVF bylo neuspech). No tak to treba bude bez vyzadani. On ma kazdy neco a ja holt zase tohle. Porad verim, ze ted si to vyberu a 2. IVF budou dvojcatka jak buci. 😀

dckami
17. říj 2008

ahoj holčiny,
je mi líto, že jsem poslem špatných zpráv, ale teď mi přišla sms zpráva od Luzz, kterou mám předat: krvácím, jsem na cestě do nemocnice.
Tak jí prosím držte palce, ať to mrňousci vydrží. 😉 Je po IVF v září, potvrzené těhu 6tt, dvojčátka.

petrakalcik
19. říj 2008

Budu Luzz drzet vsechny palecky. Aspon nekdo musi byt v pohode.

l26
19. říj 2008

ahoj všichni,čtu články a většina píšete,že taky berete utrouš,já chodím taky do Pronatalu v Praze,mám za sebou 1 neúspěšné IUI a teď čekáme výsledek z druhého pokusu IUI,kéž by byl úspěšný.
Beru pořád utrouš,už od IUI,měla jsem to dostat v rozmezí čtvrtek - neděle,ale zatím MS nikde 🙂 ,kéž by už nepřišla,zkusím zítra testnout,chci se Vás jen zeptat,máte někdo zkušenost s tím,že berete utrouš a MS vám dorazila tak jak měla?všude holky říkají,že ho musely vysadit,aby to dostaly,mě doktoři říkají,že pokud nedojde k otěhotnění,ms příjde i když beru utrouš,už jsem z těch názorů pitomá,že už váhám,ale snad dr.ví nejlíp,co říká,mám to potvrzeno jak od svý gyn.,tak z pronatalu 🙂

jmisa
20. říj 2008

Mně jednou mrcha nedorazila a podruhé dorazila.

dusice
20. říj 2008

Ahoj!
I26, já jsem ms dostala ještě před očekávaným termínem (byla jsem na ivf)- utrouš jsem brala 2-0-2.
Doufám, že Luzz bude v pořádku. Sem tam sleduji její diskuzi na ivf v září a dokonce jsme byly spolu i na OPU. Měla to komplikované hned od začátku (hyperstimulá), ale vždycky to zvládla- je bojovnice, tak musí i ted´.

jmisa
20. říj 2008

Já když nedorazila jsem brala 2-2-2 a když dorazila tak 2-0-2, možná je to i tou dávkou.

petrakalcik
20. říj 2008

Ja bych rekla, ze utrous na MS nemel mit vliv. Vlastni zkusenost s tim ale nemam.

fanfulinekkudisek
20. říj 2008

Ahoj holky ,ja chodim do pronatalu v praze,jake mate zkusenosti?

l26
21. říj 2008

ahojky,no já hned po iui brala utrouš 2-0-2,dnes jsem 19.den po iui a včera jsem byla na krvi a negativní,ale MS nikde,tak jsem šla k dr.a on mi řekl,ať utrogestan vysadím,že by nemusela MS přijít vůbec,to fakt nechápu,proč mám i zpoždění a přitom hcg negativní 😢
takže druhý pokus IUI neúspěšný,teď si dáme pauzu,stejně v prosinci zavírají pronatal,tak to necháme v klidu,stejně jsem z toho psychícky špatná,tak se srovnám a v lednu jdeme na další iui,
máte někdo nepravidelný cyklus a víte,že po iui vám MS přišla přesně?děkuji

petrakalcik
21. říj 2008

Fanfulinkukudisku,
ja nemohu nic zleho proti Pronatalu v Praze rict. Sice uz to tam zacinam nesnaset, ale jsem pry komplikovany pripad. Uz skoro mesic tam chodim 2x tydne a tak mi z toho dost hrabe. Bohuzel se porad nedozvidam pozitivni zpravy. Nicmene jak sestry, tak i doktori jsou fajn. Nikdo na me nebyl neprijemny, myslim si, ze jsou i dobri. Obcas sice mluvi "cizi" doktorskou reci, ale to je vsude.
Na OPU i transferu byli fajn a dokonce anesteziolog delal vtipky. Aspon to odlehci uz tak napjatou situaci.
A jaky je tvuj nazor?

ismail
22. říj 2008

ahoj holky, taky chodim do prazskyho pronatalu, jsem tam celkem spokojena, v lednu me ceka prvni IUI, kvuli tomu, ze maji zavreno se mi to bohuzel posune az na leden.
L26: kdyz se bere utrogestan tak ms neprichazi, musi se vysadit. Muzu vedet jaky mate problem? jestli na tve strane nebo na partnerove?