Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

klaruska1
18. zář 2007

jmisa,držím pěsti, uvidíš, že to dopadne a pak budeme všichni v pohodě.Normoš to je, jen nevím co je lepší jestli když jich je víc a jsou malý nebo méň a jsou velký, to mi ještě nikdo neřekl.Já teď naposledy měla moooooc folíků,tak jsem zvědavá, 3.října si dělám testík 🙂

oskarka
18. zář 2007

ahoj mikulko, ne PGD jsme neměli.

jmisa
18. zář 2007

Klaruska dík, já myslela, že víc jich zraje jen u stimulace 😀 jinak že pokaždý zrajou jen jeden 😀

klaruska1
18. zář 2007

jmisa já teď naposledy byla na stimulaci, tak proto jich tam bylo mraky, píchala jsem si injekce do břicha, teda né já,ale jedna sestřička od nás, na to já jsem srabík.Nejlepší je, když na tebe začnou mluvit tím jejich doktorským jazykem, to pak jen tápu ptám se nebo lovím na internetu 🙂

jmisa
18. zář 2007

Klaruska, na mě ani nemusel mluvit doktorsky, mluvil moc a já nechtěla skákat do řeči a tak jsem pak spoustu věcí vypustila a uvědomila si až v autě 😀

Tak teď stejně nic nenadělám, objednám manžu na spermio, jsem zvědavá, za jak dlouho ho vezmou, pak uvidíme, jestli bude OK prevence a podle toho se ozhodne co dál.

klaruska1
18. zář 2007

jmisa ber s sebou radši i manžu a to na všechna vyšetření i sezení, když něco zapomeneš ty, tak si třeba chlap vzpomene a taky je to lepší i pro Vás oba a ty se budeš cítít líp-teda aspoň já to tak mám.Dokonce i na tom spermiogramu jsem tam v té 🙂 místnosti byla s ním a manža byl rád.

jmisa
18. zář 2007

Klaru, já s ním klidně půjdu, dělám ve státním holubníku, ale manžu musím šetřit, on pracuje v noci a musí se přes den vyspat, takže na co ho nebudu potřebovat, tak nepůjde. On není ten, kdo by se tam cítil OK a ješětě se na něco ptal 😀
Prostě si příště napíšu seznam 😀

klaruska1
18. zář 2007

jmisa,teda ty seš to hlavička šikovná, já mám vždycky spoustu dotazů a na polovinu pak zapomenu, já s sebou manžu beru i proto, že je výborný řidič a to já fakt nejsem a jedzíme z LIberce a to by busem bylo na celý den 😉
Vyspat ho určitě nechej, aby byl fit.Jo, před spermiogramem budete muset mít 2 a ž 3 dny bez milískování,ale to Vám asi všechno pak řeknou 🙂

jmisa
18. zář 2007

Klaru, to jsem si načetla 😀 Musím to nějak vyšpekulovat, aby to byla poovu doba nebo doba menses 😀 😀

My to máme kousek, bydlíme na Praze 4 a já jsem po Praze zvyklá řídit, tak v to je pro mě v poho.

Zatím doufám, že se to povede přirozeně, tak si s tím moc hlavinku nelámu, bych se zbláznila 🙂

klaruska1
18. zář 2007

jmisa a jak dlouho se snažíte?My tři roky ☹ a jsem střídavě v pohodě a občas i v pytli 😉 ale snažím se jinak už bych byla asi oběšená někde na půdě 🙂

campi
18. zář 2007

Klaruska1: pises mi z duse. Jsem rada, ze v tom nejsem sama. Ted jsem treba v pohode, rozhodla jsem se zit jakoby zadne problemy nebyly a nesoustredit se na to. Vzdyt nam leta utikaji!

jmisa
18. zář 2007

Klaruska, tak asi rok tomu necháváme volný průběh.
Jinak já jsem pokaždý dole, když přijde mrcha, pak se otřepu a "pohoda".
No teď už jsem se rozhodla, že zkusíme zapátrat, jestli nejni nějaký problém.

klaruska1
18. zář 2007

campi neboj všechny to zvládnem, jen to trvá o trochu déle a musí se tomu trošku pomoct,ale pak ty naše dětičky budou stát za to, uvidíš a založíme diskuse o tom kdy kterému vyrostly zoubky,kdo se první naučil chodit a kdo řekl první sprosté slovo.Jak dloho se snažíte?

klaruska1
18. zář 2007

misa,většinou s tím doktoři začnou něco dělat až pokud se nedaří díle jak rok, i když záleží na tvé gyn. ta moje se super a poslala mě na vyšetření už po 10 měsících, jen prostě napsala na doporučení, že se snažíme déle jak jeden rok a rozhodla jsi se naprosto správně nic se nemá odkládat, natož tak důležitá záležitost, že jo 🙂

jmisa
18. zář 2007

klaruska, tak šla jsem na prevenci, tak jsem to řekla a nic nenamítal.

klaruska1
18. zář 2007

jmisa, vidíš, že jsme to holky šikovný a proto se nám to musí dřív nebo později povést a já si to tak říkám každý den,hlavně nesmí člověk myslet na nejhorší, jak já říkám ono to nějak dopadne 🙂

jmisa
18. zář 2007

klaru, no jasně 🙂 nejhorší je, když někdy převáží nad rozumem hormon 😀

klaruska1
18. zář 2007

jmisa,to máš pravdu a občas se to i nám otrlejším stane,ale pak zase musíme začít používat ten rozum, ty hormony si můžeme nechat na romantický filmy do kina, kde probrečíme půlku filmu nebo večer na milískování doma 😎

repa
18. zář 2007

Ahoj, dovoluji se k vám přidat, v Pronatalu jsem byli poprvé na jaře a minulý týden jsme po všech potřebných vyšetřeních zjistili, že nás asi tak v listopadu čeká první IVF. S Pronatalem jsme také spokojeni, všichni jsou tam moc milí, takže určitě bude sledovat diskuzi, jak se vám daří, než přijde řada i na nás.

klaruska1
18. zář 2007

repa nazdárek,vítej,my jsme tam taky moc spokojení,máme za sebou 3x IUI, 3.října si budu dělat testík a pokud to nedopadne - já věřím, že ani,tak jdeme na 1 IVF.Tak hodně štěstí 🙂

chiwule
18. zář 2007

ahoj klarusko, jestli se dá mluvit o příznacích, tak pořád stejný - citlivý prsa, trochu škrábání v podbřišku jako před MS, přestalo mě bolet v kříži a je to trochu lepší po těch jogurtech 😉 🙂 chutě už nejsou tak zlý, snažím se je korigovat, jen se mi zvlášť po obědě chce spát, tak si občas dám šlofíčka 😎
jinak jsem dneska odpoledne byla v lékárně a úplně náhodou koupila těhu test, na kterým píšou, že prý možno testovat již 5 DPO! Neznáte ho některá? Jmenuje se RapiClear, vyrábí ho Clearskin...manža chce, abych vydržela do soboty, to budu 8 DPO...já teda nevím, jestli vydržím 🙂 a co u tebe, jak se cítíš? něco nového?

jmisa
19. zář 2007

chiwule, já jsem četla, že tyhle rychlotesty jsou jen rekl.tah. Jaká je na tom citlivost? 20 jednotek?

campi
19. zář 2007

Klaruska: bez antiko jsem 4 roky (vlastne uz 4,5 😠 ), ale cilene se snazime pres rok. Ja jsem hodne casu stravila s alternativni lecbou (bylinky, prirodni preparaty, Mojzisova, astrologicke plodne dny atd.) a od tohoto srpna na to jdeme pres klasicke doktory (byt uz mam davno hotova zakladni vysetreni, ktera jsou v poradku).

Uvazuju o tom, ze bych se uz objednala do Pronatalu. V lednu chci jit na laparo, tak aby byly nejake vysledky... Jak dlouho dopredu mi radite zavolat tam na vstupni vysetreni? V listopadu, aby to vyslo na ten leden?

O tech rychlotestech jsem taky cetla, ze to neni mozne, protoze po 5 dnech po styku jeste v těle nemuze byt ten tehotensky hormon. Ale jestli mas cukani, tak si ho delej treba kazdy den🙂. Myslim, ze je lepsi zjistit, ze nic neukazuje nez porad dumat nad tim, jestli nahodou nejsi.

chiwule
19. zář 2007

jmisa, campi: píšou tam, že citlivost je menší než 20 jednotek, což je docela málo, ale stejně je to asi ideální stav, kdy se mimís zahnízdí brzo po oplodnění...Pokud vím, tak standardní testy fungují od 20 jednotek, výrobce tvrdí že od 5-7. DPO. Je fakt, že dneska už mě to tak nebere, do soboty to vydržím 🙂 😉

repa
19. zář 2007

Klaruska, tak budu držet palečky, ať to dobře dopadne. Já také doufala, že nejdříve půjdeme na IUI, ale doktor nám to právě minulý týden rozmluvil, že tam nevidí žádnou šanci, takže zkusíme rovnou IVF. Tobě přeji, abys na něj již nemusela a vyšlo vám to nyní.

jmisa
19. zář 2007

Holky, dělali vám spermio v Pronatalu?

Za jak dlouho jsou výsledky? Ten den?

oskarka
19. zář 2007

Ahojky,
jmiso - jojo, spermio mému muži dělali v Pronatalu a výsledky jsou ten den.
Jak se Vám daří?

jmisa
19. zář 2007

Tak jsme objednaní na 5.10. na spermio, ale až odpoledne - 14 hodin a to nám to řeknou i tak ještě ten den?

Mohli jsme jít už 3.10., ale manža se potřebuje do práce vyspat, tak jsem je poprosila o pátek.

campi
19. zář 2007

Jmisa: to musi byt taky pekny psycho, kdyz manzel pracuje v noci. To je asi taky tezka logistika, abyste se potkali v pravou chvili v posteli, ne?

Tak ja jsem se pod dojmem teto diskuze objednala do Pronatalu na zacatek listopadu🙂. Zjistila jsem, ze delaji hydrolaparoskopii, o tu bych mela zajem. Byla jste nektera na hydrolaparoskopii v Pronatalu?

jmisa
19. zář 2007

Campi, v pohodě - já dělám od 6, tak jsem v 15 doma a manža dělá 5 minut pěšky od domu a od 19, takže se v podstatě vidíme jako všichni ostatní, co dělaj přes den :D Je to o zvyku. Akorát, kkdyž je víkend se nějak nemůžem v noci srovnat v posteli 😀