Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
18. pro 2008

kdepak jste, týden nikde nikdo 😕 ???
U nás nic nového, čekám na výsledek IUI, zítra to bude 14 dní po zákroku, MS čekám v pondělí, tak uvidíme.

dusice
18. pro 2008

Ahoj Dckami,

moc lidiček sem ted nechodí. Ještě jsi netestovala? Já jsem byla ted´v prosinci v Pronatalu. Vypadalo to tam dost hrozně a byl tam celkem chaos. Doufám, že to do ledna všechno stihnou a bude to tam zase pěkný. Pokud´MS dorazí tak jak má, tak bych měla začít v lednu s další stimulací na IVF.

gucci
19. pro 2008

Ahoj holky,

přeju Vám všem štastné a veselé vánoce a úspěšný nový rok 😉 .

Jinak díky za info o Pronatalu...já teda doufám, že už tam nebudu muset jít, ale člověk nikdy neví že jo.

Gucci

dckami
19. pro 2008

ahojky,
netestovalajse se, MS by (ne)měla dorazit v pondělí, tak počkám. Nějak mě začala pobolívat břicho, takže... 😢
Už jsem se smířila s tím, že v lednu to jistí IVF.

Gucci, díky za přáníčko. 😵

jmisa
19. pro 2008

Ahoj holky.
Přeju vám, aby se vám nejpozději v roce 2009 splnil ten největší sen a když už nebude mimís s váma příští rok pod stromkem, tak tam buďte aspoň s obrovským pupkem.

Já dneska byla na ultrazvuku ke screeningu VVV v prvním trimestru, dle dr. Břešťáka (který tam čeká i na vás) je mimčo luxusní a tak jsme moc rádi.

ismail
19. pro 2008

jmiso, to ti moc gratuluji a preji tobe a vsem holkam uspesny pristi rok a at se nam vsem zadari 🙂
a jeste podekovani vsem, ktere mi pomohly a poradily s mymi problemy.

dckami
22. pro 2008

ahoj kočky,
tak mani naše 5.IUI nevyšla 😢 , včera jsem to dostala. Tak si dneska zavolám do Pronatalu Nord a potvrdím lednové IVF.
Aby mi manžel spravil náladu, vzal mě včera do Německa na vánoční trhy - to byla nádhera. 😵

jmisa
22. pro 2008

AHoj všem.
Ismail, díky.
Dckami, držím palce, aby v lednu už byl ten protokol ten správný a ty našla //.

dckami
23. pro 2008

krásné skoro sváteční ráno,
milé snažilky a těhulky, ráda bych vám popřála krásné a pohodové vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí, pohody vám i vašim rodinám, a v novém roce spoustu splněných přání 🙂 .
Aby se nám snažilkám splnilo to nejtajnější přáníčo // 🙂 a ten nový rok byl plodnější ten ten letošní...... 😀 .

petrakalcik
23. pro 2008

Dckami

to je mi lito, ale mas super manzu, kdyz te utesil vanocnimi trhy. Treba te utesi jeste necim pod stromeckem.
🙂

Ja porad na MS marne cekam, uz jsem 8,5 tydne po revizi a porad nic (24.12 budu mit revizni vyroci = 2 mesice od 3. revize a 3 mesice od 2. revize. Hezky mi to vychazi na den, ze?) Treba se nakonec nedockam 😀

Pridavam se take k pranicku hezkych Vanoc a hlavne: do dalsiho roku pevne zdravi (to potrebujeme vsechny), hodne sil (kdo to ma vsechno zvladat levou zadni, ze?) a splneni nasich velkych prani.

campi
23. pro 2008

dckami, gucci (a ostatní 😉 ): krásný plodný rok 2009, hodně sil, štěstí nejen ve věcech miminkovských. Holky, držte se, těším se na zprávy o porodech.

musilka
23. pro 2008

taky vám /nám/ přeju hodně úspěchu v našem snažení ať už to konečně dáme a příští rok si píšem v tématku první vánoce s miminkem. Už by to chtělo smůly bylo dost 😵

Jinak já jsem dneska asi jako pod stromeček dostala mrchu takže hnedle 5. ledna mažu na UZ a na KETík doufám teda že bude vše ok aKET bude moct proběhnout. Tak jsem zvědavá jaký bude pronatal v novém.

Myslím na Vás kočky teĎ je taková sentimentální nálada tak si v hlavě přemítám co mi letošní rok dal i vzal a doufám že ten příští nám všem dá o trošku štěstíčka víc.... 😵

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
dusice
24. pro 2008

Ahoj holky,
přeji Vám krásné prožití Vánoc a příští rok strašně moc štěstí(budeme ho potřebovat)!!!!

Dckami, je mi to moc líto. Příští rok budeme bojovat spolu 😉 . Mě se to posouvá z ledna na březen. MS se mi opět srovnala podle termínu(dostala jsem ji dneska pod stromeček), takže bych si nemohla dojít pro injekci na dlouhý protokol a v únoru se nám to nějak nehodí (teda spíše to zavádění embryí v březnu- manža slaví kulatiny a budu muset fungovat a né doma polehávat-snad potom dostane opožděný dárek).

dckami
26. pro 2008

ahoj kočky,
je tady ještě některá z Pronatalu Nord Teplice?
Nemohu se tam od 22.12. dovolat,teda nikdo to nezvedá, na telefonu není záznamník ani žádný vzkaz, nic jsem nenašla ani na jejich stránkách. Tak nevím, zda mají dovolenou nebo co 😕 . Mají tam dělta nějaké stavební práce v laborkách, ale proč nefunguje recepce??? Potřebuji se objednat a hned v lednu odjíždíme do Francie, mám strach, že na to potom na horách zapomenu a bude průšvih 😒 ...

rejchl
27. pro 2008

Ahoj holky,chtěla jsem vám oznámit,že jem stihla jen jednu schůzku v pronatalu v Praze a víc nic,jelikož jsme doslati ten nejlepší vánoční dárek na světě.Čekáme miminko.Držím všem ostatním palečky.

petrakalcik
27. pro 2008

Rejchl,
tak to je ten nejkrasnejsi darek. Hlavne, abys byla ok a mimi taky. doufejme, ze se nam vsem podari to same jeste driv nez o Vanocich.

dckami
30. pro 2008

Rejchl, gratuluju k těhu. to byl nádherný ježášek. 😉

já jsem dneska s nervama v prd***, měli jsem krásné vánoce i celé svátky, spoustu návštěv, zařízeného silvestra a těšila jsem se na novoroční lyžovačku ve Francii. Bohužel, na hory nejedeme ☹ , manžel šel včera s klukama do tělocvičny hrát basket,špatně šlápnul a má obrovský výron. V noci jsem nespali, hrozně ho to bolelo a tak ho ráno brácha odvezl na chirurgii, hned si ho nechali ve špitále s podezřením na přetrhané vazy. Před chvílí mi volal, je po operaci. 😢 Něco mu tam sešívali. tak máme po horách. 😠 A já se tolik těšila..........

jmisa
30. pro 2008

Ahoj všem.
Dckami, hlavně aby byl muž v pořádku, na hory pojedete až se uzdraví.

petrakalcik
31. pro 2008

Dckami,
když se to s..., tak se vším. Je to sice blbost, jak píše Jmisa, pojedete příště, ale co si budeme povídat. Není toho na tebe, resp. na Vás, už trošku hodně? Takových starosti a ještě řešit výrony.

singid
2. led 2009

DcKami, to znám, jednou si bývalý přítel tři týdny před letní dovolenou u moře také udělal výron při basketu, naštěstí mu to lupli do sádry na 3 týdny a pak je ukecal, že mu ji sundali den před odjezdem... ale také jsem se bála, aby se mu v zahraničí s tím něco nestalo....☹(( hlavně aby byl mužka v pořádku....

já vám ani nepsala, jak jsem byla v polovině prosince na imuno odběru + konzultace s dr.... 😒 byl to fakt zážitek, na 10h do Prahy nalačno, tam mi odebrali 7 zkumavek krve... no při té poslední jsem myslela, že odpadnu.... manžovi to samé... ☹ výsledky budeme mít 19.2 kdy jedeme také na konzultaci.... "moc" se těším, protože dr. byl opravdu "příjemný" 😖 připadala jsem si jako blbec, který má vůbec tu drzost, že něco chce.... jinak nám také byl doporučen chráněný sex.... 😉

držím všem v novém roce pěsti štěstí, ať už se to konečně podaří 🙂

jmisa
2. led 2009

Jsem ráda, že jsem si mimuno vydupala mimo Pronatal 😕

sjanka
2. led 2009

Ahoj holky,
blahozelam ku krasnemu darceku rejchl. Holky na vysledky z imuno sa caka 2 mesiace alebo to zalezi od nemocnice? chystam sa na to tiez, jedina otazka je ci mam ist na imuno pred ivf alebo to risknut (nerada by som prisla o pokus ak by zistili na imuno ze nieco je spatne) tak neviem,.... kazdopadne mrcha prisla 1.1. tak sa nam to bude krasne pocitat :O))

irbr
2. led 2009

Ahojky, jsem tu poprve tak se rozkoukavam. I ja patrim mezi snazilky, ktere cekaji zatim bohuzel marne. Jezdim do Pronatalu do Prahy a ted me zrovna ceka IUI. Ma tady s tim nekdo zkusenost o kterou by se podelil?

sjanka
2. led 2009

Ahoj irbr,
na IUI sme boli po cca roku snazenia v Pronatale, ale bohuzial marne, boli sme v listopadu, vsetko prebehlo hladko, neplatili sme vobec nic,.... je to uplne v pohode, odber spermii, potom cakas cca hodku lekar si ta zavola a ako pri klasickom vysetreni ti vstriekne kaniklou upravene sperma. tak ti budem drzat palecky. maj sa

campi
2. led 2009

irbr: IUI opravdu nic neni, prijedes - odkýveš, že souhlasis se zavedenim spermatu příslušného pána (měl by to být tvůj manžel 😉 ), pak te hned poslou domu. A doporucuje se jeste po zavedeni pojistit to doma stykem. Pravdepodobnost poceti 15 %, coz je srovnatelne s beznym stykem, ale treba to u vas zrovna obejde nejakou prekazku, ktera Vam brání a budete patrit mezi stastlivce, kterym inseminace pomuze.

katma
2. led 2009

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o informaci. Před IVF prý léky pro stimulaci schvaluje pojišťovna. Jak dlouho to schválení trvá? Záleží na pojišťovně? Co u VZP? Díky předem za info.

campi
2. led 2009

katma: ja mela schvalenou zadost u VZP za dobu kratsi nez 3 tydny (byla jsem na KO, kde jsme se v Pronatalu ohledne stimulace domluvili a kdyz prisla mrcha, tak jsem tam volala a bylo to schvalene, takze jsem hned druhy den naklusala a zacala stimulovat). Doporucuju ale kontrolni telefonat jeste pred mrchou, obcas se to z nejakeho duvodu zadrhne, pak je clovek natěšenej a zjisti, ze musi cekat dalsi mesic, pac ke schvaleni nedoslo.

jmisa
2. led 2009

Sjanka, my byli v Imumedu a výsledky imuna jsme měli za 2 týdny.

Katmo, já jsem u OZP a jednou to trvalo 10 dní a u druhého jen týden.

dusice
2. led 2009

Ahojky!
Také jsem uvažovala o imunologickém vyšetření, ale moje gynekoložka a doktorka Slámová mi to rozmluvily. Prý je to u IVF zbytečné- imunita vůči spermiím se obejde metodou ISCI a imunitu vůči embryu zase řeší prednison. Jaký máte na to názor vy?