Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
2. led 2009

Dusice, myslím, že kdyby tělo bylo alergické na embryo, tak dávka 1/2 tableta prednisonu na den moc nepomůže.
Taky já chtěla zjistit, jestli není příčina manžova spermia v imunitě, u ženských se zase občas vyskytne alergie proti vlastním vaječníkům atd.
Ale je fakt, že před prvním IVF to dělat nechtěj, pokud předtím nedocházelo k potratům.

dusice
2. led 2009

To s tou dávkou mě taky napadlo. Tu 1/2 tablety dávají všem a já určitě vytvářím protilátky proti embryu- je to už daný endometriozou. Slámová mi pouze vzala krev na nějaký zkrácený imunologický rozbor. Vůbec jsem se jí nestihla zeptat, co se tím konkrétně zjistí. V Pronatalu byl hrozný chaos díky tý rekonstrukci. Před dalším ET bych se s nima chtěla domluvit na vyšší dávce. Ted´jsem po KETU testovala v den očekávané MS a měla jsem po delší době cca. 15min. pozitivní test ( podobně jsem to měla i po ET) jenže za čtyři dny dorazila MS- třeba by mi vyšší dávka opravdu pomohla.

rejchl
2. led 2009

Ahoj holky,tak z těhu jsem se moc dlouho neradovala.Na silvestra jsem to ráno potratila☹ Tak musím doufat,že to vyjde aspoň v Pronatalu.Nádherný vánoční dáreček se proměnil ve smutného silvestra. 😢

dusice
2. led 2009

Rejchl, to je mi moc líto. Proč chceš jít do Pronatalu, když se vám to ted´povedlo přirozeně?

sjanka
3. led 2009

Ahoj Rejchl,
tak to mi je strasne luto, tesila som sa spolu s Tebou, tak dufam ze sa coskoro vsetky stretneme niekde v porodnici.
Majte sa krasne a vase odpovede ma trochu viac posuvaju k IVF v unoru - ak by vsetko islo dobre tak snad 14.2. 🙂

irbr
3. led 2009

Ahoj holky. My jsme se na IUI dohodli hned při třetí návštěvě v Pronatalu. Ted tam budu v pondělí volat kvůli schválení hormonů, které by měli podporovat ovulaci a pak asi podstoupím tu inseminaci, tak jsem zvědavá. Sice jsem četla, že úspěšnost IUI není moc vysoká, ale třeba budeme mít zrovna štěstí. Mimi bych moc chtěla i když mám trochu strach, protože se léčím s PUP ale jak sleduju fóra na netu tak takovejch holek je docela dost.

dckami
4. led 2009

Rejchl, to je mi líto 😒

holky,
prosím o radu,jsem po těch svátcích a všech problémech se zrušenou dovolenou a manželovým úrazem totálně mimo........
Mám se objednat do Pronatalu na 20.-22. den cyklu na stěry (hrdlo, pochva) a pro stimulaci k ivf, teď nevím, když počítám ty dny cyklu. Poslední menzes jsem dostala 22.12., počítá se tento den jako 1. den cyklu? Bude tedy v pátek 9.1. 20.den cyklu? Fakt si nejsem jistá a nechci do telefonu vypadat jako tele . 😀

l26
4. led 2009

dckami: pokud poslední MS byla 22.12,tak 20.DC je 10.1,první den poslední MS se počítá u tebe toho 22.12 😉

sjanka
5. led 2009

Ahoj dckami,
je to presne tak ako pise l26. Tak prajem vela stastia, ja sa snazim dovolat do pronatalu ale nemam velmi stastie.
tak zatial sa majte kocky.
janka

dusice
5. led 2009

Ahoj janka, já jsem se dneska o to také pokoušela (skoro každou čtvrt hodinu), ale bohužel se mi to nepovedlo. Tím, že měli tak dlouho zavřeno, tam byl dneska asi pěkný frmol. Doufám, že zítra se už zadaří.

sjanka
5. led 2009

ahoj dusice, tiez to budem skusat zajtra, toto ma uplne fascinuje ako mozu mat tak malo personalu ale dufam, ze sa to zlepsi po tej rekonstrukcii, inak skutocne zacnem uvazovat o inom CAR-e.

dckami
6. led 2009

ahojky,
chápu vaše rozhořčení, já jsem do teplického Pronatalu marně volala od 22.12, měli dovolenou až do 2.1., nikdo mi o tom neřekl ( naposledy jssem tam byla 5.12.), na záznamníku neměli žádný vzkaz a na netu také ne. 😠 Myslím sit, že byl za ty prachy, co jim platíme, mohli mít lepší přístup.... Tak jsme to včera, když jsem se objednávala, té recepční řekla. Tvrdila mi,že o tom pacientkám říkali od poloviny prosince. V té době jsem tam už nebyla.
Jsem objednaná na 12.1. na stěry, utz a pro stimulaci k ivf. Jsem zvědavá,jak se tam dostanu, dnes ráno bylo u nás -18 st., autem se bojím, tak asi poporvé pojedu vlakem nebo autobusem 😒 .

jmisa
6. led 2009

Ahoj.
Já se do Pronatalu dovolávala docela dobře. Akorát jednou jsem se nemohla dovolat, ale jinak se mi to během 5 minut pokaždý povedlo. Většinou jsem volala hned po 9 ráno.

Teď ta cesta do Pronatalu v Praze v tom lesejku musí být s tím sněhem asi výživná, je to docela kopec, to aby měl člověk pomalu řetězy.

sjanka
6. led 2009

ahoj holky, tak som sa dovolala dnes rano to skutocne bolo na 1.krat som zvedava ako to tam po rekonstrukcii bude vyzerat.

dusice
6. led 2009

Mně už se to taky povedlo. Sice né hned na poprvé, ale sestřička byla strašně milá a hned se mi za včerejšek omlouvala. Já jsme naštěstí na to nespěchala, chtěla jsem se jen omluvit, že ted´v lednu nedorazím a že vše posuneme až na březen. Ty, co se potřebovali objednat už na ted´, museli být pěkně nervózní.
Janka, kdy máš jít na IVF?
Dckami, ty už začneš stimulovat ted´v lednu? Co mužík, bolí ho ještě ta noha?

sjanka
6. led 2009

ahoj dusice,
radi by sme to skusili v unoru ale neviem ci stihame, ci vsetky vysetrenia a schvalenie stihneme a zavisi to od vysledkov z endokr. kam idem zajtra (a to len na 1. navstevu pretoze som mala malicko zvyseny TSH a Prolaktin). ale zistila som ze mam tendenciu to odkladat aby som nebola sklamana ak to nevyjde ☹ ale zasa cim viac to posuvam tym viac na to stale myslim a stale viac zenskych okolo nas je tehul a ked sa ma este raz niekto opyta kedy do toho prastime tak ho asi zabijem (reci v style ze nemame cakat skutocne nemusim a vykladat kazdemu ze mame problemy tiez nechcem je to nase sukromie a podla mna kto si to neprezil nepochopi tu situaciu a tie myslienky co mame v hlave). a holky bojim sa tych stimulacnych injekcii ☹

gucci
6. led 2009

ahoj holky, zdravím vás v novém roce

tak první cyklus po jakštakš vyléčené alergii na sperma se nám bohužel nevydařil, na vánoce jsem to dostala, ale nevzdáváme se a zkoušíme znovu
psala jsem už Mardešičovi co s náma, tak čekám na odpověd

držím vám všem moc palce 😉

dckami
6. led 2009

Já jedu v pondělí na konzultaci a pokud vše v pořádku, tak při lednovém cyklu začnu stimulovat, menzes čekám 19.1., tak asi 2.-3.den den cyklu začnu s gonalem dle rozpisu.
Manža je na neschopence, v pátek mu dávali novou sádrovou dlahu, "chodí" o berlích, teď v pátek jde na vyndání stehů a dostane nechodící sádru na 3 týdny, poté, pokud rána bude dobrá a spadne otok, snad na další 3 týdnu ortézu. Je to hrůza 😒 . Už teď sháním někoho, kdo nás odveze na OPU, když já po narkoze asi nebudu moct řídit a stejně v tomto počasí autem nevyjedu. Jsem ráda, že je v garáži a n emusímho ráno ometat, do práce to mám kousek. Takže dojíždím akorát do Pronatalu.

dusice
7. led 2009

Ahoj Janka!
Tak tyhle pocity mám taky. Nejraději bych to ještě odložila, protože už vím,jak to bolí, když to nevyjde. Na druhou stranu, ale čekat už nechci a ani kvůli endometrioze nemůžu. Já už mám taky plno kamarádek co mají ted miminka a hlavně se jich ted hodně o to pokouší, takže ted´už rok jen slyším,komu dalšímu se to povedlo. Na otázku,kdy do toho praštíme jsem už taky alergická. U nás o tom, že podstupujeme IVF taky nikdo neví (teda jen kamarádka a moje šéfová)- beru to jako osobní věc. Jen moje švagrová ze mě vytáhla, že se o miminko snažíme. Ted´jen slyším- už se vám to povedlo? Leze mi to pěkně na nervy. Lituju, že jsem jí to řekla- jenže já neumím lhát. Jí se to ptá, když má malého kluka. Tenhle rok se budou pokoušet o druhé. Hrozně jim to přeju, ale jestli se jim to povede dřív než nám, tak mě to pěkně sebere 😢 .
Dckami, musíš mít ted´pěkný zápřah- starat se o všechno sama. A jestli je to u vás stejný jako u nás, tak mít doma nemocného (teda spíše nemohoucího ) chlapa je hrozné a připomíná to spíše starání se o malé děcko než o dospělého člověka 😀 .Doufám, že ti ted´už ta stimulace dobře dopadne 🙂 . Uvidíš, nějakého dobrovolníka určitě seženeš.

sjanka
7. led 2009

ahoj dusice,
som rada ze si napisala, vcera som mala depku z toho vsetkeho (ked som si spomenula ze sme cely rok cakali a zistovali co a ako a pred rokom by ma nikdy nenapadlo ze budeme mat taketo problemy) ale dnes to uz je lepsie, uz som uplne zblbla a tesim sa na kazdeho lekara co mi kto povie, ze sa to zacne hybat. Inak pozerala som sa na nejake fotky stimulacnych balickov a bola som prekvapena kolko vela toho je, ukazovala som manzelovi a ten tiez vyvalil oci ale uz nech to pride nech to mame za sebou. Inak k tomu komu co povedat - vzdy som si myslela ze som otvorena ale ked mame tieto problemy tak sa mi o tom skutocne lahko nehovori a ani nechcem kedze je to zalezitost paru tak tento web je uplne super ze sa mozem podelit o svoje pocity s vami. tak sa majte krasne

petrakalcik
7. led 2009

Sjanko,

u nas to bude 21.1. take rok, co jsem se dozvedela, ze by mohl byt problem. No a 14.2. uz jsme vedeli jasny ortel = IVF. A od te doby se vsechno jen tahne. Kdyz si to tak vezmu, snazime se celkove uz 1,5 roku. Jak pises, take me pred rokem v tuhle dobu nenapadlo, ze bychom mohli mit nejaky problem. Je dobre, ze clovek nevi nic dopredu (i kdyz kolikrat bych si to prala). Nevim, zda bych vsechno dokazala absolvovat s vedomim, ze rok bude jen o cekani, bolesti a neuspechu. Takze uplne chapu, jak ses citila.

petrakalcik
7. led 2009

Jinak pro vsechny, kteri zatim nevideli predelany Pronatal v Praze.

Je to tam nove, krasne, ale vyrazne zmeny v budove jsem nenasla. Doslo spis ke zmodernizovani interieru. Jsou vymenene dvere do ordinaci za modernejsi (coz me osobne moc mrzi, puvodni dvere mely domacky raz), WC je v hnedo svetle zlute barve (obklady) a je to moderni. Nicmene opet musim zakvilet nad krasnymi prosklenymi dvermi, ktere byly na WC.

Prostor pred recepci je o neco vetsi, ale vyznam zvetseni jsem nepostrehla. Misto zidli jsou dany dvojsedacky. Jsou sice hezke, ale podle mne to nebude uplne prakticke. Zidli se muselo do cekaren vejit vic a kdo se bude chtit s nekym dalsim mackat v dvojsedacce?

Dale na recepci pribyla TV, ovsem ztratila se "historicka" skrinka s gyn. nastroji.

V ordinacich je i modernejsi nabytek. Nic vic jsem nezaznamenala.

Celkove hodnotim, ze je to modernejsi, ale ztratilo to trosku utulnejsi raz.

dckami
7. led 2009

holky,
my se snažíme už 2,5 roku 😒 , tak teď doufám, že se ivf podaří.

Petro, a jak si v Pronatalu dopadla?

sjanka
7. led 2009

holky, tak citam co pise petrakalcik ake zmeny su v pronatale, tak snad to bude k niecomu, ... hlavne aby sa im vdaka nam zvysilo % uspesnosti 😲

jmisa
7. led 2009

Petro, vždyť na recepci televize už byla, občas tam pouštěli DVD.

campi
7. led 2009

Myslim, ze se mela rekonstrukce tykat hlavne sálu a odpočívacího pokoje - ten byl tragicky malej.

jmisa
7. led 2009

Sjanko, proceto úspěšnosti maj CARy stejné, na to bohužel rekonstrukce vliv mít nebude.
A Campi má pravdu, rekonstrukce proběhla hlavně kvůli sálům a dospávacímu pokoji, protože to už byl nevyhovující prostor.

sjanka
7. led 2009

ahojte, jasne ze viem ze rekonstrukcia nema vliv na % uspesnosti, bol to vtip 😀 😀 na sale som este nebola tak snad coskoro 😉

petrakalcik
7. led 2009

Jmiso,
televize jsem si nikdy nevsimla, DVD mi nikdy nepousteli, tak asi proto. :o)

Sal jsem nevidela, ale doufejme, ze se to zlepsilo. Ale stejne je skoda, ze to tak zmodernizovali. Mne se moc libily dvere.

Dckami,
dozvedela jsem, ze mam jeste pockat a ze na injekci je jeste cas (za coz jsem rada). MS by mela dorazit do 10 dnu a pokud ne, tak dalsi navsteva mne nemine.

gucci
8. led 2009

Ahoj holky,

teda jsem na ty změny v Pronatalu zvědavá.
Já teda pořád doufám, že je už neuvidím 🙂 , za dva týdny se ukáže 😉 .
Jinak mi už odepsal Mardešič a pokud se nám tento cyklus nezadaří, tak začnu brát opět Clostilbegyt a 12 DC na UTZ a pak IUI.
Nicméně jsme se s manžou doma dohodli, že nejpozději květen-červen chceme jít na IVF. Do té doby bychom zkoušeli IUI.
Teď se snažíme 2,5 roku a myslím, že víc pro přirozené těhu už udělat nemůžem.