Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

akvy
25. únor 2009

No tak to jsem zase chytřejší........... 🙂

Ty v březnu KET? Já snad 2.IVF..........tak to pak budeme čekatelky na // spolu. 🙂 😉

Holky, loučím se, zítra se zase objevím, pa 😵

musilka
25. únor 2009

akvy no 9.3 jdu na UZ a podle sliznice mudr zavelí rozmrazit dáme PK takže tak 12. nebo 13. bude transfer počítám

dckami
26. únor 2009

Musilko, hodně štěstí, ať se KET podaří.

Já jsem včera byla na masáži - jmenovalo se to masáž pro zdraví a bylo to úžasný... V pondělí jdu znovu a za týden mi doporučil lymfatickou masáž celého těla. Je to teda balík, platila jsem za hodinu tisícovku, ale stálo to za to. Lepší jsem nikdy nezažila a masér byl fakt fešák.
😀

figalka
26. únor 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás neabsolvovala laparoskopii v Pronatalu(respektive v Krči). Jak to probíhalo, co se týče informování po zákroku a smluvení další zchůzky v Pronatalu? kam se jde na vyndání stehů a kdo píše neschopenku?
díky

gucci
26. únor 2009

figal: já chodím sice do Pronatalu, ale na laparce jsem byla ještě předtím než jsme do Pronatalu šli. Byla jsem v gyncentru Hloubětín, tam jsem i byla po týdnu na vyndání stehů a tam i mi napsali neschopenku.

akvy
26. únor 2009

Musilka, super, budu držet palečky......... 😀

Figalka.... já jsem byla v listopadu na laparce v Krči....nástupní den ve čtvrtek.....v pátek operace......v sobotu jsem šla domů........po týdnu v Pronatalu kontrola a vyndání stehů.......neschopenku píše Pronatal 🙂

figalka
26. únor 2009

akvy... a na vyndávání stehů ses rovnou domlouvala, co bude dál? tam Ti řekli i jaký jsi měla nález? a ještě prosím, na jak dlouho jsi pak byla doma?díky

akvy
26. únor 2009

fiagalko...ano, pan doktor mi řekl, jaký mám nález (oni to už mají rovnou v počítači), ale já měla u sebe zprávu i z nemocnice a tam mi i řekli, co mi dělali. A doma jsem byla 14 dnů. Při vyndavání stehů se s Tebou domluví podle nálezu co dál. 😉 Doporučuji se objednat do Pronatalu už dopředu, od zákroku za týden. 🙂

Já jsem měla zdeformovaný a neprůchodný levý vejcovod, takže musel pryč. Měla jsem před laparkou asi 6 měsíců zpátky mimoděložní těh.. ☹

anlenka
26. únor 2009

ahojky všem, po dlouhé době, měla jsem rozbitý komp, zrovna, když jsem sem potřebovala.... 😒
takže: 12.2. OPU.. 9folíků, z toho 7dobrých, 17.2. transfer a 23.2. MRCHA ☹ ☹ ☹ . tak si mě ve středu pozvali na test z krve ... negativní ☹. Z těch 7 jen 3prospívaly, takže mi dali všechny tři a tedy už nemáme žádné. V 😢 pondělí jdu do práce.
Dckami je mi líto, že to nevyšlo, ale jseš fakt bojovnice, držím palce 🙂, Mojžíšovou jsem taky cvičilia, je to dobré i na záda 🙂

akvy
26. únor 2009

Anlenko...... 😢

dckami
26. únor 2009

Anlenko, snažím se být pozitivní a neúspěchy překonat 😒 , někdy to jde hůř, někdy líp. To je život 😵
Snažm se vymyslet si i jinou zábavu - proto jsem se dala na cvičení Mojžíšky, včerejší masáž byla nejlepší v mém životě - masér je úžasný. Nejenom že mi dodává sebevědomí, je to hrozně pozitivní člověk a snaží se i mě dostat ze špatné psychické pohody (nepohody).
Půjdeš znovu na IVF? Kolikátý jste měli pokus?

marmina
27. únor 2009

Alenko, nebuď smutná, i když to musí být hodně těžké...čerpej sílu na další pokusy (pokud ještě máš), musí to vyjít!

dckami: chodíš na klasickou masáž nebo reflexní (četla jsem, že na nohách je spousta bodů, našla jsem mapu na netu: http://www.patakyovi.cz/obr/velke/rz.jpg, manžel mi občas masáž udělá, je to prima, ale s odborníkem to je asi o něčem úplně jiném (a pokud je to fešák, není co řešit 🙂 Možná se tady u nás také porozhlédnu.

dckami
27. únor 2009

Marmina,
já jsem byla na celkové masáži pro zadraví, je to kombinace klasické a reflexní masáže, prostě úžasný. Měla jsem dojem, že zkoušel i reiki. V pondlěí jdu zse a potom jsme se domluvili na celkovou lymfatickou masáž. Jsi z blízka, tak se podívej, co nabízejí: http://www.s-centrum.com/sluzby-centra/masaze/ 😵

anlenka
28. únor 2009

ahojky, bylo to naše první IVF. Samozřejmě, pujdem znova, v pondělí se jedeme domluvit do Teplic co dál a uvidíme 🙂. Poprvé to prý málokdy vyjde, je to tak? Byla jsem hlavně překvapená, že mrcha přišla tak brzy, vlastně v termínu jak měla. 😒

marmina
1. bře 2009

dckami, nabídku mají zajímavou, ale ty ceny...no a děčín mám přeci jen trošku z ruky...porozhlédnu se u nás 🙂

alenko, na podruhé je určitě mnohem větší šance (mojí sestře také první pokus nevyšel, ale na podruhé ANO!) určitě budeš mít štěstí

gucci
3. bře 2009

holky, nevíte, jestli fungují v Pronatalu v Praze ty jejich taxíky?

gucci
3. bře 2009

holky,

nevíte jak dlouho trvá schválení IVF pojišťovnou?

Jde mi o to, že my měli jít na IVF už v září (měli jsme to schválené poj, všechny výsledky od dr. apod.) a nakonec to padlo kvůli imunologickému nálezu - alergie na sperma). Ted bysme chtěli jít opět na IVF a zajímalo by mě, jestli se bude muset znova žádat poj. a znova obcházet dr. anebo použijí to z minula?

Díky

neli
3. bře 2009

ahoj holki, potřebuji radu. je před IVF vždy odstranění neprůchodných vejcovodů? Jsem před laparoskopií, kde mi to odstranění hrozí.

jmisa
3. bře 2009

Gucci, souhlas pojišťovny má platnost 3 měsíce, takže znova. Schválení trvá dle pojišťovny 1-3 týdny.

gucci
3. bře 2009

jmisa: jj to o těch třech měsících vím, jen jsem si říkala, že když se to jen "obnovuje" po krátké době, že to bude rychlejší...a nevíš jestli v pronatalu budou chtít znova výsledky od dr.?

sjanka
3. bře 2009

ahoj gucci, schvalena ziadost je na 3 mesiace, niekde som citala ze sa ziadost rusi lekarom ak vie ze sa stimulovat nebude - stornuje, ziadost sa da aj posunut myslim max. o mesiac, schvalenie trva 3 tyzdne (konkretne v pronatalu v prahe - kazdy utorok sa ziadosti odosielaju a o 3 tyzdne utorok by to mali doniest spat - cakala som do poslednej chvile a skutocne 3 tyzdne to trvalo). a myslim si ze budes potrebovat aj nove vysledky - tie predoperacne tie nesmu byt starsie ako 7-10 dni. tak vela stastia, skus tema .... spolubojovnice tam su holky skusene tak ti urcite poradia tiez

jmisa
3. bře 2009

Gucci, předoperační uznávají půl roku.

Jinak mně to OZP schválila za týden.

gucci
3. bře 2009

sjanka: díky, ve čt jdu na UTZ a pak poslední IUI, tak jsem si myslela, že bysme pak hned další cyklus dali IVF, ale to se nestíhá určo, tak nic ... uvidím co mi řekne

gucci
3. bře 2009

jmisa: hm tak ted to mám akorát půl roku 😀

gucci
3. bře 2009

my prostě nemůžem mít nic jednoduché fakt

marmina
4. bře 2009

Holky, brala nebo berete některá z vás Estrofem v kombinaci s Utrogestanem? Beru Estrofem 2mg 5.-15. DC 1-0-0 a pak Estrofem + Utrogestan 16.-25.DC 1-0-1. Když jsem si nechávala předepsat další Estrofem u svého gyn. tak se divil, že toho beru docela velkou dávku (4mg v druhé pol. cyklu). Docela mě to vyděsilo, co když to v lékarně spletli a místo 1mg balení mi dali to silnější....ty vedlejší účinky nejsou zrovna moc veselý. Zatím jsem v pohodě, ale nechci si zadělat na problémy. Nemátě někdo prosím zkušenost? předem díky za radu!

m.aa.b
4. bře 2009

Ahojky holky ! 🙂
Doufám že se k vám můžu přidat 😉 Do Pronatalu chodíme již dva roky a máme za sebou 1 IVF (skončilo v 6tt potratem) a teĎ v sobotu nás čeká KETík!!!

Jinak baštím těhu vitamínky a take éčko abych měla krásnou peřinku (děl. sliznici) a k tomu ještě estrofem a od zítra ještě utrouš - uf docela je toho dost jak to tak čtu. Všem vám držím palečky!!!!

Olčo koukala jsem že jsi se vdávala v Hořovicich, teda alespoň mi to tak přišlo 😅

wendys1
4. bře 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, snažíme se asi 2 roky o mimčo, teď 17.3. jsme objednaní na první návštěvu na kliniku Pronatal. Tak co a jak čekat od první návštěvy.
Zatím moc díky 🙂 .

marmina
4. bře 2009

Wendys, tak to je dobrá náhoda, přesně 17.3.2008 jsem byla s manželem také poprvé v Pronatalu. Vezmou si vás společně na takový "vstupní" pohovor. Budou se hodně ptát, jako např. jak dlouho se snažíte, na cyklus atd. Hned ti vezmou odběry a manžel se objedná na spermiogram. Pak vám na základě výsledků řeknou, co dál. Možná půjdete i na genetiku (my byli, ale nevím, zda posílají každého). Jde to tam docela rychle, jen na některé výsledky se čeká dlouho (přes měsíc na genetiku). Hodně záleží na vašem problému. Snad to takhle stačí 🙂 Držím palce!

gucci
5. bře 2009

wendy: je to asi tak jak popsala marmina....akorát si tam zkus ještě předtím zavolat, aby šel manža před tou první návštěvou na spermiogram, aby měl dr. už při té první návštěvě jeho výsledky v ruce