Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
10. bře 2009

12,30

gucci
10. bře 2009

ahoj holky, tak jsem zpět z pokecu

dr. Středa je boží, ho myluju 😀 , všechno nám vysvětlil, necháme si zavést dvě vajca, budeme mít ICSI, ale AH ne, žádost na poj. posílali už minulý týden, takže to v poho stihmeme, 2 DC si mám přijít pro léky a jdeme na to 😵
jinak jsem se ptala na tu neschopenku pro transferu, tak říkal, že jako není nutná, ale že je třeba zvolnit, tak jsme se domluvili, že budu teda týden po transferu doma a pak do práce, ale že se samo uvidí jak mi bude, že mi může být zle i při stimulaci

kaja23
11. bře 2009

gucci - myslím, že to vysvětluje opravdu dobře, my si taky necháme dvě 😉
a neříkal nic o tý neschopence při odběru?
takže půjdeš po transferu na neschopenku?
teda já jsem z toho jelen, že nic nevím 🙂

janysek70
11. bře 2009

Ahoj Kaji, já jsem byla na transferu v pražském Pronatalu včera, neschopenku jsem si nevzala, ale jinak to není problém, na recepci se tě při ohlášení automaticky zeptají, zda ji chceš či nikoliv

kaja23
11. bře 2009

janysek - děkuji za vysvětlení...a myslíš, že jí teda napíšou i při odběru na celou tu dobu do transferu?
já totiž pořád nevím, jestli si na ty dny mám vzít dovču nebo opravdu čekat, že mi jí tam nabídou už při těch odběrech ☹
jinak držím palečky, aby to dobře dopadlo!!!!!!! - a kolik jste jich "transferovali"?

jmisa
11. bře 2009

Kajo, když si řekneš v den OPU, tak ji napíšou. Už jsem to psala asi 2x.

janysek70
11. bře 2009

Jo, jo, napíšou ti ji klidně i v den OPU, to se mi taky ptali, jestli ji chci 🙂
Mně zavedli dvě kompaktující morulky 😉

gucci
12. bře 2009

kaja23: dr. Středa mi říkal, že není nutné po transferu ležet s nohama nahoře, ale že je třeba zvolnit a tvářil se tak jakou souhlasně s mým manžou, který vykřikoval, že budu doma a basta 😀 , tak jsme se nakonec domluvili, že bych byla cca týden po transferu doma a pak bych šla do práce...všechno se uvidí až podle toho jak mi bude...jinak s vypsáním neschopenky není problém 😉

janysek: moooc držím palce, aby se povedlo 😉

marmina
13. bře 2009

Cauky holciny, v Pronatalu s neschopenkami nedelaji vubec problem, me ji nabidli i po IUI, ale sla jsem normalne do prace a jeste jsem druhy den delala zkousku v autoskole a mimi se chytlo! druha vec je, ze jsem mu pak musela dat sama sbohem.... 😢 stale cekame na vysledky genetiky, uz to trva skoro 5 mesicu!!!! je to nekonecne...
Mate nektera zkusenost s Estrofemem? pry po nem ovulka neni...merim si BT a teplota ukazkove stoupne, ale asi je to tim ze se pridava pak Utros...taky me tlaci jako u zlucniku, pred 4 lety jsem byla na laparo odstraneni zlucniku, pritom jim zdrave....to je nespravedlnost. Myslite, ze mi muj gyn. udela na pozadani jaterky? drive se normalne delaly pri HA, ted uz ne. Mam docela strach z tech vsech hormonu co beru, jestli jatra nejsou moc zatizena. Napr. po OHSS (jak jsem se zde v diskuzi docetla) muze jatra dost rozhazet.

janysek - drzim pesti, myslim, ze kdyz jsi v lednu volala poprve do pronatalu dr. Voborilovi, zrovna jsem u nej sedela 🙂 (resilo se narychlo prevedeni z jineho CARu jedne pani, co docela specha, protoze je za 5 minut 12 🙂 ) dr Voboril je moc fajn, ze jo?

jmisa
13. bře 2009

Marmino, jaterky Ti udělá praktik, 1x za dva roky máš nárok na preventivní vyšetření, tak si tam zajdi, já si taky nechávám dělat rozbory krve a moči 1x za dva roky, jen pro jistotu.
Na játra si kup ostropestřec, ten Tě pročistí a navíc teď je na to super období, nejlíp játra očistit na jaře.

Estrofem dávaj většinou, když neroste sliznice apod. Já s ovulací a sliznicí problém neměla, takže mě to nikdy nedali.

luzza
13. bře 2009

marmi
já mám rozhašené jaterky po OHSS ještě teď 😉 ale prý se to potom srovná...
jinak jaterky dělaj i v rámci předoperačního vyšetření před IVF...(jestli se chystáte? 😕 )
jinak jak míše jmisa 😉 a praktikovi řekni,že tě často pobolívá v podžebří a on by ty jaterky měl určitě nabrat 😉

janysek70
13. bře 2009

Marmina 😉 tak to jsem byla určo já 😉 , já byla po laparce a připravená na 2. IVF, 39 let na krku, takže honem dokud mi ZP uhradí a OZP neuzavřela smlouvu s mým CAR, který do té doby spolupracoval s pražským Pronatalem a vykonávaly se v něm punkce a transfery a náhle ta spolupráce nějak uvázla ☹ Tak jsem celá vyřízená volala do Pronatalu a dr. Vobořil se mi ujal a byl úžasný a nyní už si hýčkám v bříšku 2 kulifónky a čekám, zda se jim u mě bude líbit.......... 🙂

marmina
14. bře 2009

Holky moc diky, asi zajdu tedy k praktickymu.
Zatim nevim, jestli mi vubec mimi doporuci...to az podle genetiky, na kterou stale cekame. Jinak bychom se mohli zacit snazilkovat od kvetna (pul roku nesmime). Mozna pak pujdeme rovnou na IVF, nevim. Ale uz aby se veci zacaly konecne zase hybat.

Janysku, urcite se bude tem dvema kulifonkum 🙂 u tebe moc libit!! Moc ti preji aby se pekne zahnizdili.

Jinak procitam si celou diskuzi od zacatku, jsem v unoru minuleho roku, je to poutavy roman plny zajimavych pribehu! Drzi me nad vodou, ze holciny od tud uz maji skoro vsechny mimi nebo jsou tehu, to je pro nas nove snazilky hodne povzbuzujici!

Hezky vikend vsem!

marmina
15. bře 2009

jmiso, koupila jsem si ten ostropestrec, prekvapilo me, ze je moc dobry! 🙂

anemonka
15. bře 2009

Ahoj holky jsem tu nová už dlouho koukám na vaše stránky tak jsem se rozhodla vám taky napsat .Chodím také do pražského Pronatalu mám za sebou 3 iui z toho 1iui podařené ale zkončilo potratem v 17 týdnu druhé nic a potřetím jsem těhotná ale právě mám problém že u toho špiním dali mi na to léky v pronatalu tak jsem se chtěla zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost jak dlouho to bude asi trvat moc děkuji

akvy
15. bře 2009

Ahoj holky, tak menstruace nepřišla. měla jsem hned stimulovat na 2.IVF, tak jsem si dnes udělala TT a ejhle.........dálnice. Stal se zázrak, dáme se snad na modlení!!!!!!!!! 😵

jmisa
15. bře 2009

Anemonka, no někdo špiní celé těhu a ničemu to nevadí. Hlavní je nekrvácet.

Akvy, gratuluju. To nás bohužel s našima spermiema ani potkat nemohlo. 😒 Ale není důležitá cesta, hlavní je dosažení cíle 😝

akvy
15. bře 2009

Míšo, děkuji moc....... 🙂 přesně jak říkáš.......... 😵 😵

marmina
15. bře 2009

Akvy, gratuluji! to je krásné, pochopila jsem správně, že máš // ? 🙂

Anemonko, mě také vyšlo 1. IUI ale v 18. tt jsem musela na potrat. ☹ Za jak dlouho jsi mohla jít na 2. IUI? mě řekli půl roku.

akvy
15. bře 2009

Marmi, no jsou tam // děkuji 🙂

anemonka
15. bře 2009

Nám řekli že musíme na imuno a genetiku 🙂 😅

marmina
15. bře 2009

My měli genetiku v pořádku, ale teď čekáme na výsledky genetiky mimi....imuno s námi zatím nikdo neřešil, ale asi záleží na konkrétním problému

kéž by ty // viděly všechny, které po tom tak touží

anemonka
15. bře 2009

My jsme také měli genetiku v pořádku akorát mě vyšla špatně imuno beru na to predrison

gucci
16. bře 2009

tjoooo akvy velká gratulace 😵

gucci
16. bře 2009

holkýýýý
volala jsem si na VZP a máme to schvááálenééééé, trvalo jim to týden, mazec 😵 😵 😵
zítra to posílaj do Pronatalu

atlaselka
16. bře 2009

Ahojte všem můžu se jen zeptat,jestli někdo nemá zkušenost s dopravou do Pronatalu městským autobusem? Já autobusy mám napsaný,jen musím počítat jak dklouho to tam trvá a tak.My jedem až od Jablonce,dojedem autem na Černý most a pak metro a bus.No jsem zvědavá jak to zvládnem,nemáme zkušenosti jezdit po Praze,přítel se bojí tak to musíme takhle,a asi to bude lepší než se někde motat.Jen to bude asi zdlouhavější a náročnější.Čeká nás to příští úterý,středa...
Děkuju a přeju všem hodně štěstíčka a co nejdříve // a bříška.hezký večer

jmisa
16. bře 2009

No hlavně od stanice bus je to pěkná štreka lesem, takže pohodlné botky, žádné podpatky, jednak je to krpál a druhak tam bude bláto.
Asi nejlíp jet na Budějovickou metro a pak bus 121.

janysek70
16. bře 2009

Atlaselko, já jezdím do Pronatalu z Jičína a měla jsem depku z jízdy Prahou, bo ji vůbec jako řidič neznám. Prvně jsme si pujčili navigaci a dovedlo nás to hezky na místečko, podruhé jsme ji měli také a potřetí už jsme to dali sami a autobusem bych se tam drncat nechtěla.... Až pojedu příště, už manžu nebudu potřebovat, jízdu tam zvládnu sama. Přijíždíme po dálnici od MB, najíždíme na Jižní spojku a přesně vím odbočku, kde s ní sjet a pak už to mám naučené. Sanatorium je zastrčené v lese a tak to od autobusu je ještě hodně daleko pěšky!

atlaselka
16. bře 2009

Děkuju.Já vím že to je ještě kus pěšky,ale já prostě přítele nepřesvědčím,sama nejezdím,navigaci si nemáme od koho půjčit,nejsme prostě zvyklí,my skoro z vesnice 😀 mám z toho trochu strach,že budem muset vyjet někdy ve čtyři ráno

marmina
16. bře 2009

Atlaselko, já jezdím z Kačerova do stanice Hasova od tamtud je to kousíček, toto spojení mají popsané na svých stránkách!

Holky, já jsem nešťastná, skoro po 5 měsících jsem si napsala do nemocnice v UL na genetiku, jestli "náhodou" nemají už ty naše výsledky. No, a bylo mi sděleno, že výsledky už jsou, ale sdělit nám je mohou za 1-2 měsíce!!! já se z toho do té doby asi zcvoknu.... ☹ snažím se na to nemyslet, ale nejde to, pořád se trápíme a žijeme v nejistotě, nevím jak dál....

zkusila jsem je poprosit, zda by mohli výsledky zaslat na genetiku do Pronatalu...ještě se mi neozvali, chjoo