Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
25. bře 2009

jako tam je snad jediná normální sestra na recepci, jinak zbytek škoda mluvit....mě to děsně vytáčí, když tam volám a ta ženská ani netuší, co je to den cyklu apod

janysek70
25. bře 2009

Nebo když mají komunikovat s cizinci, to je takyhumorné, ale jinak jsou hodné a vždy mi vyšly i telefonicky vstříc...., jen ten chaos tam je a ta neznalost základních věcí, no...

gucci
25. bře 2009

ale jo, když jsem tam osobně, tak je to dobrý

janysek70
25. bře 2009

🙂 🙂
Tak ty už jdeš taky do boje......, to máš 1. IVF???

gucci
25. bře 2009

jj jdu a je to první IVF
měli jsme jít už v září, ale odkládali jsme to, páč mi našli alergii na sperma

janysek70
25. bře 2009

To se tě musím tedy zeptat, jestli jsi byla na imuno vyšetření a jestli ano, tak zda tě poslali z Pronatalu, páč mě od toho zrazují, že co si od toho slibuji....

gucci
25. bře 2009

jj byla jsem na imunologickém vyšetření, ale nebyla jsem z Pronatalu, ale na Podolí, zašla jsem si tam aktivně sama

janysek70
25. bře 2009

Já to mám právě taky v úmyslu, teď půjdu na KET a chci se objednat na imuno, kdybych musela jít na 3.IVF, abych měla již výsledky..., jen musím přemluvit dr. k doporučení....
Jestli by se ti chtělo, přijď za námi na Spolubojovnice 2009, z pražského Pronatalu nás tam chodí 5, tady je docela pusto 😉

gucci
25. bře 2009

Jani díky, já už chodím do dvou diskusí, tahle je třetí a už tak tak nestíhám 😉

janysek70
25. bře 2009

Já ví, já na tebe občas někde narazím 🙂 a už jsme si taky někdy něco písly 🙂

gucci
25. bře 2009

jj taky si tě pamatuju 😉 , koník je malej 😀 , gor když už jsem tady skoro jako inventář 😠

janysek70
25. bře 2009

Jůůůů, tak ty už se tak dlouho snažilkuješ...., ale IVF máš teprve 1., já už jsem si 1.IVF odbyla na podzim ET+1KET a nyní mám po ET u 2.IVF a KET bude za měsíc....., to jsem telefonicky přemlouvala dr. Vobořila, aby mi vzal dřív než po třech cyklech....

gucci
25. bře 2009

tak my jsme šli do pronatalu až po roce a třičtvrtě snažení doma a pak jsme chtěli vyzkoušet všechno možné, než se dostanem k IVF

janysek70
25. bře 2009

Nám snaženíčko doma také ovoce stále nepřinášelo, ani 3x IUI a tak jsme se vloni v létě dopracovali až k IVF a pomalu se začínám bát, že mi ty pokusy nebudou stačit ☹

jmisa
25. bře 2009

Ahoj.

Gucci, budu držet palce.
Jinak na recepci je asi lepší říkat - potřebuju termín na ten a ten datum - začátek stimulace na IVF 😀 😀

Janysku, já si vyžádala imuno před 2.IVF a nebyla jsem v Pronatalu ale v Imumedu.

janysek70
25. bře 2009

Já jsem z toho imuna na rozpacích, proč si dr. myslí, že je to zbytečné.....?? Dříve když jsem otěhu, tak jsem to hned v samém začátku ztratila a nyní již 3. transfer bez úspěchu a dr. řekne: a co si od toho slibujete? Embrýsci jsou vždy supr kvality a přesto se jim u mě nelíbí ☹

gucci
25. bře 2009

jmiso: no já měla dojem, že takhle jsem to řekla, ale asi ne dost důrazně 😀

jmisa
25. bře 2009

Janysku, já odvětila, že si slibuju to, že budou provedena všechna možná vyšetření než do toho vložíme další desetitisíce. Že bych neradapo dalších pokusech zjistila, že je tam něco, co šlo obejít. No a Zelenkové to stačilo.

olca5
25. bře 2009

Ahoj holky,
tak já jsem měla 1.ET 2.3. a bohužel se to nepovedlo, tak teď musím čekat do května na první KET...

janysek: čtu, že ty jsi doktora přemluvila na dřív než po třech cyklech. Myslíte, že je lepší opravdu počkat nebo je jedno jestli to bude příští měsíc nebo za půl roku?

gucci
25. bře 2009

já myslela, že KET může být hned 😕

jmisa
25. bře 2009

Olco já měla KET po dvou cyklech, tedy přesněji řečeno po druhé mrše - první mrcha po nevydařeném transferu a pak po další mrše KET. Můžeš to zkusit, pokud bude tělo fungovat tak to udělají, pokud ne, tak to poznají na sonu a nic nebude.

jmisa
25. bře 2009

Gucci, v Pronatalu ho hned po ET nedělají.

olca5
25. bře 2009

jmisa, no já jsem měla ve zprávě napsané, že se mám na UTZ objednat po 3 MS, tak jsem Kultovi ani nevolala, ale teď jste mě teda nahlodaly a snad to i zkusím se s ním domluvit. A ty jsi to chtěla takhle dřív? Ale vyšel až 3. pokus, že? A ten jsi měla po 2. za jak dlouho?

jmisa
25. bře 2009

Olco, jj, chtěla. Lazarovská mi řekla, že není problém, že se mám objednat a uvidí se.

2.IVF byl transfer koncem srpna a mrcha došla kolem půlky září, další mrcha půlka října a KET byl 21.10. Moje tělo normálně fungovalo, proběhla ovulace, sliznice byla narostlá, vaječníky klidné, takže nebyl problém.

jmisa
25. bře 2009

Nám vyšel právě ten KET po 2.IVF, takže vlastně třetí transfer.

olca5
25. bře 2009

jmisa, tak já mu zkusím zavolat a nějak se s ním domluvit. Třeba mi taky řekne, že to není problém.
já si myslím, že mi to nevyšlo, páč jsem reagovala docela dost. Měla jsem 32 foliklů, vajíček 25 z toho oplonili 13, vydrželo 11. Tak teď mám ještě 9 zmražených. Tak si myslím, že teď když už to tělo bude bez hormonů tak by to mohlo vyjít.

olca5
25. bře 2009

Takže ty jsi musela 2x stimulovat?

gucci
25. bře 2009

olca: panečku tos toho měla teda dost

olca5
25. bře 2009

gucci, taky si myslím 😅 Taky mě to na konci stimulace a po punkci a vlastně i první dny po transferu pěkně bolelo. Ale doktor mi říkal, že to ničemu nevadí...Tak nevím, je to jen můj pocit...

jmisa
25. bře 2009

Olco, jj, stimulovala jsem 2x.

Já bych mu předem nevolala, prostě při druhé mrše se objednej na 11 DC na sono před KET a jdi tam.